0
UA | RU

ГАММА-АМІНОМАСЛЯНА КИСЛОТА* (ACIDUM GAMMA-AMINOBUTYRICUM*)

Опис активної речовини

Склад і форма випуску

CAS №: 56-12-2 C4H9NO2

USPDDN: γ-амінобутирова кислота.
MESH, RTECS:4-амінобутирова кислота.
RTECS: 4-амінобутаноєва кислота; γ-аміно-n-бутирова кислота.
NLM: γ-амінобутаноєва кислота.

Mm = 103,12 Да. Білий кристалічний порошок зі слабогірким смаком і специфічним запахом. Легкорозчинний в воді, дуже малорозчинний — в спирті. Точка плавлення — 203 °С. log P (октанол-вода) = -3,17.

Лікарські препарати які містять активну речовину ГАММА-АМІНОМАСЛЯНА КИСЛОТА*

психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
АМІНАЛОН-КВ
Київський вітамінний завод
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби

Фармакологічні властивості

основний медіатор процесів гальмування у ЦНС; нейрометаболічний ефект препарату зумовлений переважно стимулюючим впливом на ГАМК-ергічну систему, що забезпечує нормалізацію динаміки нервових процесів; під впливом ГАМК активуються також енергетичні процеси у тканинах мозку, підвищується їх дихальна активність та покращується кровопостачання; сприяє відновленню рухів, мовлення, інших кіркових функцій після порушення мозкового кровообігу; виявляє психостимулювальну дію — покращує розумову діяльність, пам’ять, к-цію уваги, а також послаблює вестибулярні розлади, порушення сну.

Показання ГАММА-АМІНОМАСЛЯНА КИСЛОТА*

у складі комплексного лікування захворювань ЦНС: судинні захворювання ГМ (атеросклероз, ураження церебральних судин при АГ); хр. недостатність мозкового кровообігу з порушенням пам’яті, к-ції уваги, мовлення, запамороченнями, головним болем; енцефалопатія (алкогольна, постінсультна, посттравматична); ДЦП; відставання розумового розвитку у дітей (віком від 5 років); старече слабоумство (початкові ст. деменції); морська та повітряна хвороби (для профілактики та лікування симптомокомплексу захитування).

Застосування ГАММА-АМІНОМАСЛЯНА КИСЛОТА*

застосовують внутрішньо до їди; дорослим по 500-1250 мг за прийом залежно від перебігу та тяжкості захворювання; добова доза — 1500-3000 мг за 3 прийоми; дітям віком від 5 років, залежно від перебігу і тяжкості захворювання — по 500-3000 мг/добу; добову дозу розподіляти на 3 прийоми, курс лікування — 2 тижні — 6 міс; для лікування симптомокомплексу захитування: дорослим по 500 мг та дітям віком від 5 років по 250 мг 3 р/добу протягом 3-4 діб; з профілактичною метою: дорослим — по 500 мг 3 р/добу протягом 3 діб, що передують поїздці або можливому захитуванню.

Протипоказання

гіперчутливість до компонентів препарату, ГНН.

Побічна дія

диспепсичні явища, нудота, блювання; порушення сну, безсоння, відчуття жару, підвищення температури тіла; коливання АТ; АР (шкірний висип, свербіж).

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko