Омніфер капсули №30
1 капсула містить: основні речовини: заліза гліцинату — 157 mg (мг) (відповідає 30 mg (мг) заліза двовалентного), глюкозамінової солі (6S)-5-метилтетрагідрофалату (Quatrefolic®) — 0,74 mg (мг) (відповідає 400 mcg (мкг) фолієвої кислоти, або 667 mcg (мкг) харчового фолатного еквіваленту); допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, магнію стеарат, кремнію діоксид, желатин (оболонка капсули).
основною функцією заліза в організмі є участь у процесі переносу кисню від легенів до інших частин організму за допомогою гемоглобіну та міоглобіну. Забезпечення залізом також важливе для нормального фізичного і неврологічного розвитку, функціонування клітин та синтезу окремих гормонів.
Внаслідок недостатнього надходження заліза розвивається залізодефіцитна анемія (ЗДА).
До ознак, які можуть бути пов’язані із ЗДА у дорослих, належать:
– постійна слабкість, швидка втомлюваність, задишка;
– блідість шкіри;
– головний біль, запаморочення;
– прискорене серцебиття;
– порушення концентрації уваги і зниження працездатності;
– оніміння кінцівок, зниження їх температури;
– знижений імунітет, низька здатність організму протистояти інфекціям;
– ламкість нігтів, випадіння волосся.
До групи ризику дефіциту заліза і розвитку ЗДА належать:
– вагітні. Під час вагітності об’єм плазми крові та маса еритроцитів збільшуються у зв’язку з різким зростанням утворення еритроцитів в організмі матері. У результаті цього та для задоволення потреб плоду і плаценти потреба в залізі зростає.
– Особи з неповноцінним режимом харчування, зокрема вегетаріанці.
– Жінки з менорагією (аномально рясними та тривалими кровотечами під час менструації).
– Особи, змушені тривалий час приймати лікарські засоби для зменшення продукції соляної кислоти в шлунку (інгібітори протонної помпи, блокатори H2-гістамінових рецепторів) або засоби для зниження кислотності шлункового соку (антациди).
– Особи з недостатньою шлунковою секрецією шлункового соку, у тому числі через перенесені операції.
– Особи з порушенням засвоєння заліза через наявні хронічні захворювання кишечнику або перенесене операційне втручання.
– Донори крові.
Іншим важливим чинником як для механізмів кровотворення, так і для стимуляції утворення еритроцитів є надходження до організму фолатів (вітаміну В9, або фолієвої кислоти та похідних). Ці сполуки також необхідні для створення і підтримки в здоровому стані нових клітин, тому їх наявність особливо важлива в періоди швидкого зростання організму — на стадії раннього внутрішньоутробного розвитку і в ранньому дитинстві. Враховуючи особливості перетворення фолієвої кислоти, слід звернути увагу на глюкозамінову сіль (6S)-5-метилтетрагідрофолату — біологічно активну форму вітаміну В9, яка легко засвоюється організмом.
Омніфер рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело заліза та фолатів для попередження та усунення їх дефіциту (зокрема у вагітних), коли складно забезпечити надходження в організм з їжею достатньої кількості заліза та фолієвої кислоти.
Вживання у складі гліцинату заліза, його органічної (хелатної) форми, забезпечує краще засвоєння заліза в кишечнику, навіть за наявності речовин та станів, які погіршують всмоктування елементу. Саме така сполука заліза, на відміну від інших солей заліза, у рекомендованому добовому дозуванні дає можливість знизити ризики закрепу, нудоти та інших проявів небажаного впливу заліза на ШКТ.
Використання у складі запатентованої біологічно активної форми вітаміну В9 (Quatrefolic) дає можливість кращого забезпечення фолатами кислоти у порівнянні зі звичайною фолієвою кислотою, особливо за наявності генетичних мутацій фолатного циклу.
Спосіб вживання та рекомендована добова кількість
Вживати дорослим по 1 капсулі 1 або 2 рази на добу під час або перед прийомом їжі, запиваючи питною водою або цитрусовим соком.
Рекомендована добова кількість та курс споживання визначаються лікарем індивідуально.
Застереження
Перед вживанням рекомендована консультація лікаря. Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Добавку дієтичну не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
З обережністю вживати при запальних захворюваннях кишечнику.
У період споживання можлива зміна кольору калу, пов’язана з наявністю незасвоєного заліза.
Засвоєння заліза може погіршуватися при одночасному прийомі з продуктами, що містять фітинову кислоту (каші, висівки, насіння, горіхи, бобові та інші продукти, багаті на клітковину), поліфеноли (чай, кава, вироби з какао, червоне вино), сироватковий протеїн, казеїн: (молоко); протеїни, що містяться в соєвих бобах; високий вміст кальцію: кальцій (сир, кальційвмісні дієтичні добавки); цинк.
Не вживати одночасно з парентеральними формами сполук заліза, тетрациклінами та їх похідними, гормонами щитовидної залози, НПЗП, антацидами.
За необхідності вживання заліза у перерахованих випадках необхідно забезпечити інтервал понад 2 год.
індивідуальна непереносимість компонентів, дитячий вік (до 18 років), печінкова або ниркова недостатність.
в оригінальній упаковці в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці за температури не вище 25 °С.