Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиФлавовір® (Flavovir®)

Флавовір® (Flavovir®)

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Діагнози
  • Аналоги
Флавовір<sup>&reg;</sup> (Flavovir<sup>&reg;</sup>)

Форми випуску та упаковки

Флавовір® сироп від Екофарм
Флакон скляний, №1
від 194,85 грн
Флавовір® сироп від Екофарм
Флакон скляний, №1
від 129,63 грн
Класифікація
Категорія відпуску
Без рецепта
Лікарські засоби
J05A X20** Інші
Форми випуску за NFC
DGM Сиропи

фармакодинаміка. Флавоноїди, які входять до складу лікарського засобу, мають здатність пригнічувати реплікацію ДНК- та РНК-вірусів як in vitro, так і in vivo. При проведенні доклінічних та клінічних досліджень виявлено інгібуючу активність препарату щодо вірусів грипу та гострих респіраторних інфекцій, вірусів герпесу.
Доведено, що механізм прямої противірусної дії полягає в інгібуванні синтезу вірусоспецифічних ферментів — ДНК- та РНК-полімераз, тимідинкінази, зворотної транскриптази, 3СL-протеази, нейрамінідази та індукції синтезу ендогенного інтерферону.
Флавоноїди сиропу пригнічують активність 3CL-протеази коронавірусу SARS-CoV-2, що підтверджено методом молекулярного докінгу та при використанні набору для аналізу, який містить 3CL-протеазу з міткою МBP (мальтозозв’язувальний білок коронавірусу SARS-CoV-2).
Методом подвійного аналізу гена-репортера люциферази Renilla (відтворює реплікацію сезонного коронавірусу CoV-229E) показано її блокування.
В доклінічних дослідженнях in vitro на культурах клітин Vero E6 та А549/АСЕ2 продемонстрована противірусна активність стосовно пандемічного коронавірусу людини SARS-CoV-2 зі значним пригніченням реплікації вірусу.
Препарат захищає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, нормалізуючи показники місцевого імунітету (лактоферин, sІgA та лізоцим).
Під час досліджень встановлено, що препарат нормалізує синтез ендогенних α- та γ-інтерферонів до фізіологічно активного рівня, що підвищує неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекції.
Клінічні дослідження показали, що за умови щоденного прийому препарату згідно з віковими дозами та схемами застосування не виникає рефрактерності імунної системи: не відмічено пригнічення синтезу α- та γ-інтерферонів. Така властивість сиропу Флавовір® сприяє підтримці рівня інтерферонів, достатнього для адекватної імунної відповіді організму на інфекційний збудник. У свою чергу, це дає можливість у разі необхідності застосовувати препарат протягом тривалого часу.
Лікарський засіб виявляє антиоксидантну активність, інгібує перебіг вільнорадикальних процесів, тим самим запобігає накопиченню продуктів перекисного окиснення ліпідів, посилюючи антиоксидантний статус клітин, знижує інтоксикацію, сприяє відновленню організму після перенесеної інфекції та адаптації до несприятливих навколишніх умов.
Препарат є модулятором апоптозу: підсилює дію апоптоз-індукуючих факторів, а саме активуючи каспазу 9, що сприяє більш швидкій елімінації уражених вірусом клітин та первинній профілактиці виникнення хронічних захворювань на тлі латентних вірусних інфекцій.
Фармакокінетика. Діючі речовини лікарського засобу швидко абсорбуються з травного тракту в кров, досягаючи Cmax вже через 20 хв після введення (дослідження in vivo). За наявною динамікою Т½ із плазми крові становить близько 2,3 год. Біодоступність при пероральному введенні становить 80%. Виведення з організму повільне. Рівень накопичення діючих речовин клітинами крові порівняно з плазмою крові значно вищий. Відповідні концентрації діючих речовин забезпечують пролонгацію дії лікарського засобу в організмі і накопичення в органах і тканинах внаслідок звільнення від них клітин крові. Така наявна фармакокінетична динаміка накопичення та вивільнення діючих речовин клітинами крові зумовлює необхідність дворазового прийому препарату протягом доби для досягнення ефективних концентрацій.

• етіотропне лікування та профілактика ГРВІ;
• етіотропне лікування та профілактика грипу, у тому числі спричиненого вірусами пандемічних штамів.

перед вживанням флакон із сиропом необхідно збовтати.
Сироп слід дозувати за допомогою дозуючої ємності та приймати перорально за 20–30 хв до їди. Для досягнення більшого терапевтичного ефекту при контакті з респіраторними вірусами бажано затримувати сироп на 20–30 с у роті, прополоскавши горло перед проковтуванням.
Дози та тривалість лікування залежать від характеру захворювання та віку пацієнта.
Дозування лікарського засобу

Вік пацієнтаДозування (мл) та кратність прийому
З народження до 1 рокупо 0,5 мл 2 рази на добу
Від 1 до 2 роківпо 1 мл 2 рази на добу
Від 2 до 4 роківпо 3 мл 2 рази на добу
Від 4 до 6 роківпо 4 мл 2 рази на добу
Від 6 до 9 роківпо 5 мл 2 рази на добу
Від 9 до 12 роківпо 6 мл 2 рази на добу
Від 12 років, в тому числі доросліпо 9 мл 2 рази на добу

Для лікування грипу та ГРВІ (при неускладненому перебігу захворювання) сироп застосовувати протягом 5 днів. Для досягнення найбільшої ефективності терапії застосування сиропу необхідно починати при перших проявах захворювання або після контакту з хворими. Залежно від перебігу захворювання курс лікування може бути продовжено до 2 тиж.
Для профілактики грипу та ГРВІ сироп застосовувати протягом від 1 до 4 тижнів у дозі, яка становить половину лікувальної дози.
Під час епідемії пандемічних штамів термін застосування сиропу у профілактичній дозі можна подовжити до 6 тиж.
У разі виникнення бактеріальних ускладнень грипу та інших ГРВІ з метою нормалізації показників імунної системи сироп можна застосовувати протягом 4 тиж і довше.
Діти. Флавовір® застосовувати у дітей від народження.

підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки у стадії загострення. Аутоімунні захворювання.

алергічні реакції: в осіб із підвищеною чутливістю можуть мати місце реакції гіперчутливості. Можуть виникати алергічні реакції, включаючи висип, свербіж, набряк шкіри, кропив’янку, гіперемію шкіри.
З боку травної системи: відмічають випадки шлунково-кишкових розладів — біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея (при наявності даних симптомів необхідно приймати сироп через 1,5–2 год після їди). У пацієнтів з хронічним гастродуоденітом можливі загострення гастродуоденіту, виникнення гастроезофагеального рефлюксу (рефлюкс-езофагіту).
Загальні розлади: можливі транзиторне підвищення температури тіла до 38 °С на 3–10-й день терапії препаратом, головний біль.
У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій необхідно звертатися за консультацією до лікаря.

пацієнтам з хронічним гастродуоденітом у разі загострення гастродуоденіту, при виникненні гастроезофагеального рефлюксу необхідно приймати сироп через 1,5–2 год після їди.
Цей лікарський засіб містить 3,85 об. % етанолу (алкоголю), тобто від 15,4 мг/дозу (для дітей з народження до року) та до 277,2 мг/дозу (для дітей віком від 12 років та дорослих), що еквівалентно від 0,4 мл пива, 0,2 мл вина (для дітей з народження до року) до 6,9 мл пива, 2,9 мл вина (для дітей віком від 12 років та дорослих) у дозі.
Шкідливий для пацієнтів, хворих на алкоголізм. Слід бути обережним при застосуванні вагітним та жінкам, які годують груддю, дітям та пацієнтам із захворюваннями печінки та хворим на епілепсію.
Якщо у Вас встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб, оскільки він містить сорбіт.
Метилпарабен та пропілпарабен можуть спричинити алергічні реакції (можливо уповільнені).
Натрію сульфіт рідко може спричиняти реакції гіперчутливості та бронхоспазм.
Застосування у період вагітності та годування грудьми. При проведенні доклінічних досліджень тератогенного, мутагенного, ембріотоксичного, фетотоксичного та канцерогенного впливу не виявлено. Клінічний досвід застосування препарату у I–III триместр вагітності та в період годування грудьми негативного впливу не виявив. Проте необхідно дотримуватися правил призначення лікарських засобів у період вагітності або годування грудьми, оцінюючи співвідношення користь/ризик, та проконсультуватися з лікарем.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Негативного впливу на виконання потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують особливої уваги та швидкої реакції, не виявлено.

під час клінічного застосування встановлено можливість комбінації сиропу Флавовір® з антибіотиками та протигрибковими препаратами для лікування вірусно-бактеріальних і вірусно-грибкових захворювань. Негативних проявів унаслідок взаємодії з іншими лікарськими засобами не встановлено.

випадки передозування невідомі. У разі виникнення передозування сиропу слід звернутися до лікаря.

в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.
Після першого відкриття флакона зберігати його закритим в оригінальній упаковці не більше 30 діб.