Все аптеки Украины

Пен-Герпевір® (Pen-Herpevir) (343735) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Пен-Герпевір<sup>&reg;</sup> (Pen-Herpevir)
Виробник
Форма випуску
Крем
Дозування
10 мг/г
Вага
2 г
Реєстраційне посвідчення
UA/17283/01/01 від 18.10.2023
Міжнародна назва

Пен-Герпевір інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Пенцикловір виявляє високу селективність in vivo та in vitro проти вірусів герпесу людини Herpes simplex (тип 1 і 2), у тому числі проти стійких до ацикловіру штамів зі зміненою ДНК-полімеразою, вірусу Varicella zoster, а також вірусів Епштейна — Барр і цитомегаловірусу. У заражених вірусом клітинах пенцикловір швидко перетворюється на трифосфат (за участю тимідинкінази, яка індукується вірусом). Пенцикловіру трифосфат утримується в заражених вірусом клітинах більше ніж 12 год, де він пригнічує реплікацію вірусної ДНК, тобто значно довше, ніж ацикловір. Блокуючи розмноження вірусу, пенцикловір значно скорочує час загоєння, навіть після розвитку папул і пухирців, зменшує вираженість больових відчуттів та тривалість періоду лущення кірки, яка утворюється при вірусній дії. Т½ становить 9; 10 і 20 год у клітинах, заражених вірусами Varicella zoster, Herpes simplex типу 1 і Herpes simplex типу 2 відповідно. У незаражених вірусом клітинах, оброблених пенцикловіром, концентрація пенцикловіру трифосфату практично не визначається. Таким чином, пенцикловір не впливає на не заражені вірусом клітини.
Фармакокінетика. При зовнішньому застосуванні 1% крему концентрація пенцикловіру у плазмі крові та сечі кількісно не визначається.

Показання Пен-Герпевір

герпес губ (Herpes labialis).

Застосування Пен-Герпевір

дорослі (включаючи пацієнтів літнього віку) та діти віком від 12 років.
Крем слід наносити кожні 2 год (крім періоду сну) на уражені ділянки на губах або на шкіру навколо рота. Не рекомендується наносити крем на слизові оболонки рота, носа чи статевих органів. Слід уникати потрапляння крему в очі або на ділянки навколо них.
Курс лікування становить 4 дні. Лікування бажано розпочинати якомога раніше, при появі перших ознак розвитку інфекції. Перед застосуванням крему слід вимити руки.
Діти. Застосування препарату у дітей віком до 12 років не вивчено.

Протипоказання

підвищена чутливість до пенцикловіру, фамцикловіру або інших компонентів препарату (наприклад пропіленгліколю).

Побічна дія

загальні розлади та порушення в місці введення препарату: часто (≥1/100, <1/10) — реакції в місці застосування (у тому числі біль у місці нанесення, гіпестезія, відчуття печіння, поколювання, оніміння).
Розлади з боку імунної системи: частота невідома — реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку.
Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини: частота невідома — алергічний дерматит (включаючи висип, свербіж, пухирі й набряки, у тому числі обличчя та губ).
Крім того, можливі випадки контактного дерматиту (як реакція на цетостеариловий спирт) та подразнення в місці нанесення (як реакція на пропіленгліколь). Випадків підвищення фоточутливості (пігментації внаслідок потрапляння ультрафіолетових променів на оброблені кремом ділянки шкіри) не виявлено.

Особливості застосування

крем слід наносити тільки на уражені герпесом ділянки на губах або на шкірі навколо рота. Не рекомендується наносити крем на слизові оболонки (наприклад рота, носа або статевих органів). Слід дотримуватися особливої обережності, уникати потрапляння крему в очі або на ділянки навколо них.
Якщо після 4 днів терапії кремом симптоми захворювання не зникли, слід звернутися до лікаря.
Щоб запобігти поширенню вірусу на інші ділянки організму і не заразити оточуючих, слід виконувати наступні правила:
– завжди мити руки перед нанесенням крему на уражену ділянку і після того;
– зберігати тубу з кремом в оригінальній упаковці, не дозволяти іншим людям користуватися кремом;
– намагатися не проколювати пухирці, що утворюються внаслідок тривалої вірусної дії;
– намагатися не терти очі (вірус може уразити рогівку ока);
– уникати поцілунків, особливо з дітьми;
– уникати спільного використання речей, через які вірус може розповсюджуватися: рушники, чашки, столовий посуд, цигарки тощо.
Крем містить цетостеариловий спирт, який може викликати місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит). Також крем містить пропіленгліколь, який може викликати подразнення шкіри.
Застосування в період вагітності або годування груддю. Оскільки рівень системної абсорбції пенцикловіру мінімальний, не існує будь-яких побоювань при застосуванні крему в період вагітності або годування грудьми. Безпека застосування пенцикловіру в цей період не досліджувалася, тому препарат слід застосовувати тільки після консультації з лікарем за умови, що очікувана користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.
Інформація щодо потрапляння пенцикловіру в грудне молоко відсутня.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не відзначається будь-якого впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

взаємодії при одночасному застосуванні Пен-герпевіру з іншими лікарськими засобами (місцевої або системної дії) не виявлено.

Передозування

при місцевому застосуванні передозування малоймовірне. Навіть у разі помилкового перорального прийому вмісту цілої упаковки не виникне небажаних явищ, оскільки пероральна абсорбція пенцикловіру низька. Проте можливе подразнення ротової порожнини. Немає необхідності у проведенні специфічних терапевтичних заходів у разі помилкового перорального застосування вмісту цілої упаковки.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °С.