Грипоцитрон бальзам (Gripocitron balm)
діючі речовини: 100 г препарату містять: олії сосни звичайної (Pini sylvestris aetheroleum) 3 г, олії евкаліптової (Eucalypti aetheroleum) 10 г;
допоміжні речовини: спирт цетостеариловий, гліцерол моностеарат, поліетиленгліколю стеарат, поліетиленгліколю цетостеариловий ефір, трометамол, кислота лимонна безводна, вода очищена.
Емульсія нашкірна.
Основні фізико-хімічні властивості: емульсія білого кольору, освіжаючого аромату, зі специфічним запахом.
Протикашльові засоби в комбінації з експекторантами.
Код АТХ R05F B02.
Фармакодинаміка.
Головним активним компонентом лікарського засобу є олія евкаліптова із вмістом не менше 80% спазмолітично активного 1,8-цинеолу. Її дія комбінується з дією олії сосни звичайної, яка містить 30-40% альфа-піненів, що поліпшують кровопостачання. Фармакологічна дія зазначених ефірних олій (розрідження та розчинення бронхіального секрету, його посилене виведення миготливим епітелієм, послаблення катаральних проявів у респіраторних шляхах, протизапальна дія) широко використовується в терапевтичній практиці. Завдяки своїм ліпофільним властивостям активні речовини добре розподіляються по шкірі та всмоктуються. Після всмоктування вони частково виводяться через легені, а отже потрапляють через кровообіг безпосередньо до місця дії. Таким чином, попередня дія, що виникає під час інгаляції, посилюється при прийомі теплої ванни.
Для полегшення симптомів застудних захворювань дихальних шляхів з надлишковим утворенням мокротиння.
Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів лікарського засобу. Бронхіальна астма, коклюш, псевдокруп, схильність до судом. Пошкоджена шкіра, наприклад при опіках та порушенні цілісності шкіри. Виражена надмірна чутливість дихальних шляхів, наприклад при порушенні функцій голосових зв’язок.
Дотепер взаємодія з іншими речовинами не спостерігалась.
Не застосовувати поблизу очей, не застосовувати на слизові оболонки. Після застосування препарату слід ретельно витерти руки, щоб запобігти контакту з обличчям (насамперед очима). Необхідно звернути увагу на те, щоб діти не торкалися своїми руками ділянок шкіри, на які було нанесено препарат. Цетостеариловий спирт може спричиняти місцеві подразнення шкіри (наприклад контактний дерматит).
Не слід приймати ванни пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями в стадії декомпенсації (тяжка артеріальна гіпертензія, аритмія, стенокардія), при підвищенні температури тіла більше, ніж до 38 °С.
Оскільки дослідження безпеки застосування лікарського засобу у період вагітності не проводилися в достатньому обсязі, його не слід застосовувати у період вагітності.
У період годування груддю не наносити на груди.
Не впливає.
Препарат застосовують для розтирання, інгаляції парів або як компонент лікувальних ванн.
Розтирання.
Для розтирання препарат застосовують не розводячи.
Смужку емульсії довжиною 3-5 см наносять на шкіру грудної клітки кілька разів на добу і добре розтирають.
Інгаляції парів.
Рекомендується проводити по 3 інгаляції парів щоденно протягом кількох днів до зникнення симптомів. Смужку емульсії довжиною 3-5 см (1 чайна ложка) розчиняють у 1-2 л гарячої води та вдихають пари під рушником, покладеним на голову, або через інгалятор.
При застосуванні інгалятора смужку емульсії розмішують з гарячою водою в нижній частині інгалятора (для дітей від 3 до 4 років довжина смужки 1-2 см, від 4 до 12 років — 2-3 см, для дітей віком від 12 років і дорослих — 3-5 см).
Приймання ванн.
Ванни застосовують, головним чином, для дітей віком від 3 років до 6 років.
Препарат розчиняють у воді (36-37 °С) у такій кількості: 2 смужки емульсії довжиною 10 см (2 столові ложки) на 40 л. Купати 10 хв щоденно до зникнення симптомів. Додатково, за необхідності, 2-3 рази на добу розтирати груди і спину препаратом.
Якщо симптоми не полегшуються протягом 4-5 днів або погіршуються, у випадку задишки, гарячки, виділення у мокротиння гною чи крові слід звернутися до лікаря.
Інгаляції дітям з 3 років проводити тільки під наглядом дорослих. Для інгаляцій слід використовувати воду температурою не вище 70 °С. За відсутності спеціального інгалятора відстань між поверхнею води та обличчям повинна становити не менше 20 см.
При правильному застосуванні у рекомендованих дозах інтоксикації практично виключені. При випадковому внутрішньому прийомі нерозведеного препарату слід очікувати ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту з нудотою, блюванням, можлива діарея, судоми. Резорбтивну дію потрібно враховувати тільки в крайньому випадку.
У легких випадках достатньо припинення застосування лікарського засобу. В інших випадках слід проводити симптоматичне лікування. При появі судом необхідно ввести 5-10 мг діазепаму внутрішньовенно або барбітурату короткої дії, а у разі прийому всередину — промити шлунок і дати натрію сульфат 30 г у 250 мл води.
Алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, свербіж, контактний дерматит, контактну екзему, подразнення шкіри та слизових, бронхоспазм.
У разі появи небажаних реакцій слід припинити лікування та звернутися до лікаря.
2 роки.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
По 40 г препарату у тубі алюмінієвій або ламінатній у коробці.
Без рецепта.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».
Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.