0
UA | RU

ЕНГІЛЕН (ENGILEN)

Склад і форма випуску

1 капсула тверда містить: основні речовини: сухий екстракт листя артишоку посівного (Cynara scolymus L.) — 200 мг (цинарин ≥5%); сухий екстракт плодів розторопші плямистої (Silybum marianum) — 140 мг (силімарину ≥80%); сухий екстракт кореневища куркуми довгої (Curcuma longa L.) — 25 мг (куркумінів ≥30%).
Допоміжні речовини: наповнювачі — целюлоза мікрокристалічна силіфікована, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат; капсула: желатин; барвники — титану двоокис, цукровий колер III, мідний комплекс хлорофілінів..

Характеристика

Енгілен — дієтична добавка, до складу якої входять сухі екстракти листя артишоку посівного (Cynara scolymus L.), плодів розторопші плямистої (Silybum marianum), кореневища куркуми довгої (Curcuma longa L.).

Сухий екстракт листя артишоку посівного (Cynara scolymus L.) виявляє жовчогінні та діуретичні властивості. Посилене виділення жовчі зумовлює зменшення вираженості симптомів порушення травлення, сприяє перетравленню жирів і чинить захисну дію на слизову оболонку кишечнику, чутливу до кислот. Жовчні кислоти, які надходять у дванадцятипалу кишку, стимулюють перистальтику кишечнику, поліпшуючи процеси травлення. Вважається, що за цю дію відповідають флавоноїди, цинарин, хлорогенова кислота, кофеїлхінні кислоти, що стимулюють видільну функцію печінки, а також гіркоти та сесквітерпенові лактони.

Прийом екстракту артишоку призводить до зниження рівня ТГ і ХС у сироватці крові, причому швидше відбувається зниження рівня фракції ЛПНЩ.

Компоненти екстракту артишоку можуть посилювати елімінацію ХС, з одного боку, стимулюючи виділення жовчі, а з іншого боку — пригнічуючи синтез ХС. Макро- та мікроелементи (кальцій, калій, магній, залізо), вітаміни (аскорбінова кислота, каротин, вітаміни В1 та В2), інулін, які входять до складу екстракту листя артишоку посівного, сприяють нормалізації обмінних процесів.

Сухий екстракт плодів розторопші плямистої (Silybum marianum). Біологічно активні речовини, що містяться в плодах розторопші плямистої (Silybum marianum), — флавоноїд силімарин і його головний ізомер силібінін — обумовлюють гепатопротекторні, жовчогінні, холеретичні та мембраностабілізуючі властивості, а саме: нормалізують обмінні процеси в печінці, підвищують стійкість гепатоцитів до дії негативних чинників навколишнього середовища, сприяють швидшому відновленню паренхіми печінки та її фізіологічних функцій, а також посилюють утворення та виділення жовчі, секреторну та рухову функції ШКТ.

Сухий екстракт кореневища куркуми довгої (Curcuma longa L.) містить куркумін, який виявляє жовчогінні (як холеретичні, так і холекінетичні) та протизапальні властивості, знижує насиченість жовчі ХС.

Енгілен рекомендується як дієтична добавка до раціону харчування як додаткове джерело силімарину, куркумінів, цинарину, флавоноїдів, хлорогенової та кофеїлхінних кислот з метою нормалізації функціонального стану гепатобіліарної системи при:

 • диспепсії;
 • хронічному гепатиті різної етіології, цирозі печінки;
 • токсичних ураженнях печінки (у тому числі алкогольних і лікарських), алкогольній хворобі печінки;
 • постхолецистектомічному синдромі;
 • дилатації жовчних проток і варикозного розширення вен органів ШКТ;
 • дискінезіях жовчовивідних шляхів та міхура, дискінезіях сфінктера Одді;
 • хронічних холециститах;
 • неалкогольному стеатогепатиті;
 • хронічній нирковій недостатності;
 • хронічному нефриті;
 • сечокам’яній хворобі;
 • уратурії;
 • атеросклерозі;
 • ожирінні, метаболічному синдромі.

Рекомендації по вживанню

вживати дорослим та дітям віком від 12 років і старше: по 1–2 капсули на добу.

Капсули вживати до прийому їжі, запивати невеликою кількістю питної води кімнатної температури.

Тривалість вживання становить 3–4 тиж. Необхідність повторних курсів — за консультацією лікаря.

Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

Протипоказання

індивідуальна чутливість до складових компонентів; закупорка жовчних шляхів; гострі захворювання печінки, нирок, жовчо- та сечовивідних шляхів; період вагітності та годування груддю.

Особливості застосування

не перевищувати рекомендовану добову дозу. Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.

Дата додавання: 16.10.2020 р.
© Компендіум 2020
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko