Валеріана (Valeriana) (274058) - інструкція із застосування ATC-класифікація
Валеріана інструкція із застосування
Склад
Екстракт валеріани сухий...................................... 30 мг
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, коповідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, спирт полівініловий, поліетиленгліколь (макрогол) 3350, титану діоксид (Е 171), тальк, жовтий захід FCF (Е 110), заліза оксид жовтий (Е 172), понсо 4R (E 124).
Екстракт валеріани сухий - 30 мг
Фармакологічні властивості
препарат знижує збудливість ЦНС. Дія зумовлена вмістом ефірної олії, більша частина якої — складний ефір спирту борнеолу та ізовалеріанової кислоти. Седативні властивості мають також валепотріати та алкалоїди — валерин і хотинін. Седативна дія виявляється повільно, але досить стабільно.
Валеріанова кислота і валепотріати чинять слабку спазмолітичну дію.
Показання Валеріана
підвищена нервова збудливість, безсоння; у складі комбінованої терапії при легких функціональних порушеннях з боку серцево-судинної системи.
Застосування Валеріана
препарат застосовувати внутрішньо після їди. Рекомендована доза для дорослих та дітей віком від 12 років становить 30–60 мг (1–2 таблетки) 3–4 рази на добу. Таблетки ковтати не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини.
Тривалість лікування визначається залежно від терапевтичного ефекту та переносимості препарату.
Протипоказання
підвищена індивідуальна чутливість до валеріани або інших компонентів препарату. Депресія та інші стани, що супроводжуються пригніченням діяльності ЦНС.
Побічна дія
- з боку центральної та периферичної нервової системи: запаморочення, сонливість, пригнічення емоційних реакцій, депресія, загальна слабкість, зниження розумової та фізичної працездатності.
- З боку травного тракту: нудота.
- З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості, у тому числі висип, свербіж, гіперемія.
Особливості застосування
під час застосування препарату необхідно утримуватися від вживання алкогольних напоїв.
Пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки або перенесеним тяжким захворюванням печінки у минулому слід дотримуватися обережності при прийомі препарату. Може виникати специфічна чутливість до запаху валеріани.
Лікарський засіб містить лактозу, тому пацієнтам з такими рідкісними спадковими захворюваннями, як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози, не слід застосовувати цей препарат. Лікарський засіб містить азобарвники: жовтий захід FCF (Е 110) та понсо 4R (Е 124), які можуть спричиняти алергічні реакції.
Застосування у період вагітності та годування грудьми. Не рекомендується застосовувати препарат через недостатність даних щодо безпеки застосування у період вагітності або годування грудьми.
Діти. Застосовувати для лікування дітей віком від 12 років. Доцільність призначення препарату дітям віком від 6 років визначає лікар у кожному окремому випадку.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами, роботи з потенційно небезпечними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
препарати валеріани можуть посилювати дію алкоголю, седативних, снодійних, анальгетичних, спазмолітичних та анксіолітичних препаратів.
Передозування
симптоми: головний біль, запаморочення, сонливість, млявість, загальна слабкість, тремтіння рук, розширення зіниць, відчуття стиснення у грудях, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, тахікардія.
Лікування: припинити застосування препарату, промити шлунок, прийняти активоване вугілля. Терапія симптоматична.
Умови зберігання
в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.
Класифікація
- Категорія відпуску
- Міжнародна назва
- VALERIANA OFFICINALIS*& (ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА*&)
- ATC-група
- N05C M09 Корень валеріани
- Форми випуску за NFC
- ABA Таблетки, вкриті оболонкою