Архив

Описание активного вещества:


ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ (RHIZOMATA CUM RADICIBUS ECHINACEAE PURPUREA)

ЗАТ "Ліктрави"

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

кореневища з коренями 2 г фільтр-пакет, в пачці, №  20

кореневища з коренями 2 г фільтр-пакет, в пачці з внутр. пакетом, №  20

Кореневища з коренями ехінацеї пурпурової 2 г

кореневища з коренями 100 г пачка, з внутр. пакетом, №  1

Кореневища з коренями ехінацеї пурпурової 100 г

Без рецептуC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу

діюча речовина: ехінацеї пурпурової кореневища з коренями.

Лікарська форма

Кореневища з коренями.

Подрібнена сировина. Шматочки кореневищ та коренів різної форми, колір від світло-коричневого або червонувато-коричневого до темно-коричневого, на зламі від білого до світло-бурого або сірого.

Порошок крупний. Шматочки кореневищ та коренів різної форми від світло-коричневого або червонувато-коричневого до темно-коричневого кольору, з включеннями від білого до світло-бурого або сірого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ «Ліктрави».

Україна, 10001, Житомирська обл., м. Житомир, шосе Київське, будинок 21.

Фармакотерапевтична група

Імуностимулятори. Код АТС L03A X.

Комплекс діючих речовин підвищує фагоцитарну активність нейтрофілів і макрофагів, стимулює синтез інтерлейкіну-1, стимулює трансформацію В-лімфоцитів у плазматичні клітини, покращує функції Т-хелперів. Інулін, левулоза та бетаїн покращують процеси обміну, особливо у печінці та нирках. Має противірусні, антибактеріальні, протимікотичні властивості.

Показання для застосування

У складі комплексного лікування імунодефіцитних станів при хронічних рецидивуючих запальних захворюваннях різної локалізації. Стан після антибіотикотерапії, цитостатичної, імунодепресивної, променевої терапії. Початкові прояви ГРВІ, при тривалому застосуванні антибіотиків.

Протипоказання

Підвищена чутливість до препаратів ехінацеї, алергія до рослин родини складноцвітих; цукровий діабет; туберкульоз; захворювання лейкоцитарної системи крові (лейкоз, агранулоцитоз); ревматизм; захворювання сполучної тканини (колагенози); онкологічні захворювання; розсіяний склероз та інші аутоімунні захворювання, системний червоний вовчак, імуносупресія або імунодефіцит різної етіології та інші хронічні вірусні захворювання, ВІЛ-інфекції, СНІД.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 8 тижнів.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю препарат слід застосовувати з урахуванням співвідношення ризик/користь, який визначає лікар.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами у зв’язку з можливістю виникнення запаморочення.

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 12 років.

Спосіб застосування та дози

1 столову ложку кореневищ з коренями помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані 30 хв. Охолодити при кімнатній температурі 10 хв, процідити, залишок віджати до процідженого відвару. Об’єм відвару довести кип’яченою водою до 200 мл. Дорослим приймати у теплому вигляді — по 1–2 столові ложки 3 рази на добу. Дітям 12–14 років — по 1 десертній ложці, від 14 років — по 1 столовій ложці 2–3 рази на добу. Перед застосуванням відвар рекомендується збовтати.

1 фільтр-пакет помістити у скляний або емальований посуд, залити 100 мл окропу, закрити кришкою і настоювати 15 хв. Дорослим приймати у теплому вигляді — по ¼ — ½ склянки 2–3 рази на добу. Дітям 12–14 років — по 2 столові ложки, від 14 років — по ¼ склянки 2–3 рази на добу.

Приготовлену водну витяжку зберігати у холодильнику (при температурі 2–8 оС) не більше 2 діб.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.

Передозування

Можливі нудота, блювання, запори, порушення з боку шлунково-кишкового тракту; безсоння, розлади сну, підвищена збудливість нервової системи, що потребує відміни препарату. Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Можливий розвиток алергічних реакцій (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж та набряк шкіри, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона, анафілактичний шок); утруднення дихання, бронхоспазм з обструкцією, бронхіальна астма; запаморочення, артеріальна гіпотензія; нудота; блювання; діарея. Були окремі повідомлення про можливий зв’язок з аутоімунними захворюваннями (дисемінований енцефаломієліт, вузликова еритема, імунотромбоцитопенія, синдром Еванса, синдром Шегрена-Ларсена з порушенням тубулярної функції нирок).

При тривалому застосуванні (понад 8 тижнів) може виникнути лейкопенія.

При виникненні будь-яких небажаних реакцій слід припинити прийом препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Унаслідок імуностимулюючої дії ехінацея може зменшувати ефективність препаратів, що чинять імунодепресивну дію.

Препарат не рекомендується застосовувати одночасно з препаратами з гепатотоксичною дією, такими як аміодарон, метотрексат, кетоконазол, стероїдні препарати.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

При температурі не вище 30 оС.

Упаковка

Подрібнена сировина по 50 г або 100 г у пачках з внутрішнім пакетом; порошок крупний по 2 г у фільтр-пакетах № 20.

Категорія відпуску

Дата додавання: 16.01.2019 р.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko