НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО (NIFUROXAZIDE-SPERCO)

Склад і форма випуску

суспензія оральна 200 мг/5 мл контейнер 100 мл, № 1
Ціни в аптеках
Ніфуроксазид
200 мг/5 мл
Допоміжні речовини: метилпарабен (метилпарагідроксибензоат) (Е218), цукор, карбомер, кислота лимонна, моногідрат, емульсія симетикону, ароматизатор харчовий «банан» (містить пропіленгліколь), натрію гідроксид, вода очищена..
№ UA/13326/01/01 від 26.06.2020
B За рецептом
капсули 200 мг контейнер в пачці, № 12
Ціни в аптеках
Ніфуроксазид
200 мг
Допоміжні речовини: цукроза, лактоза безводна, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат.
До складу оболонки капсули входять: желатин, титану діоксид (Е171), хіноліновий жовтий (Е104), жовтий захід FCF (Е110)..
№ UA/8638/01/01 від 27.03.2018
B За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Ніфуроксазид — кишковий антисептик, похідна речовина 5-нітрофурану; активний щодо більшості збудників кишкових інфекцій (у тому числі штамів-мутантів, стійких до інших протимікробних засобів): грампозитивних (родина Staphylococcus) і грамнегативних (родина Enterobacterіасеае: Escherichia, Citrobacter, Enterobacter, Klebsiella, Salmonella, Shigella, Proteus, Yersinіa), а також Vibrio cholerae. Неактивний щодо бактерій роду Pseudomonas і роду Рrоteus (вид Рrоteus іnconstans), а також штамів підгрупи А виду Рrоvidentia alcalifaciens. Припускається, що препарат гальмує активність дегідрогеназ і порушує синтез білків у патогенних бактеріях. У середньотерапевтичних дозах виявляє бактеріостатичну активність, а у вищих — діє бактерицидно. Ефект виявляється з перших годин лікування. У терапевтичних дозах практично не порушує рівноваги мікрофлори кишечнику; не спричинює розвитку резистентних штамів патогенних мікроорганізмів і перехресної стійкості бактерій до інших протимікробних засобів, що дає можливість за необхідності при генералізованих інфекціях призначати його в комплексній терапії із системними препаратами. При кишкових інфекціях вірусного генезу запобігає розвитку бактеріальної суперінфекції.

Фармакокінетика. Після перорального застосування практично не всмоктується у ШКТ, створюючи високу концентрацію діючої речовини в кишечнику. Завдяки таким фармакокінетичним особливостям препарат зумовлює виключно ентеральну антисептичну дію, не має системної антибактеріальної активності, не спричиняє загальнотоксичних ефектів; виводиться з організму з калом. Препарат не впливає на клінічні та біохімічні показники крові.

Показання НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО

гостра діарея інфекційної етіології.

Застосування НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО

дорослим та дітям віком від 7 років призначають по 1 капсулі 4 рази на добу незалежно від прийому їжі. Максимальна добова доза — 800 мг. Тривалість лікування — не більше 7 діб.

Діти. Ніфуроксазид-Сперко у формі капсул призначають дітям віком від 7 років.

Для лікування дітей віком до 7 років призначають Ніфуроксазид-Сперко у формі суспензії.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, в тому числі до інших похідних 5-нітрофурану. Дитячий вік до 7 років (дітям віком до 7 років застосовують Ніфуроксазид-Сперко у формі суспензії).

Побічна дія

препарат переноситься добре, зрідка можливе виникнення тимчасового болю в животі, нудоти, блювання, посилення діареї. У разі появи симптомів з боку ШКТ незначної інтенсивності немає необхідності у застосуванні спеціальної терапії чи припиненні застосування ніфуроксазиду, оскільки такі симптоми зникають самі по собі.

У пацієнтів із гіперчутливістю до похідних нітрофурану можуть відзначатися гранулоцитопенія; алергічні реакції зазвичай шкірного типу (висипи на шкірі, свербіж, кропив’янка, пустульоз). У поодиноких випадках, як і при застосуванні інших нітрофуранових похідних, можуть виникнути задишка, тяжкі реакції гіперчутливості, в тому числі ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок.

У разі виникнення тяжких побічних реакцій препарат необхідно відмінити і проводити симптоматичну терапію. Надалі хворому необхідно уникати застосування ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.

Особливості застосування

лікування ніфуроксазидом не виключає дієтичного режиму та регідратації. Якщо діарея не припиняється після 3 діб лікування, необхідно переглянути дозування та прийняти рішення про регідратацію. За необхідності застосовують супутню регідратаційну терапію залежно від віку, стану пацієнта та інтенсивності діареї.

У разі призначення пероральної або в/в регідратації необхідно дотримуватися інструкцій з розведення та застосування призначених для цього р-нів. За відсутності необхідності такої регідратації потрібно забезпечити компенсацію втрати рідини вживанням великої кількості напоїв, які містять сіль та цукор (з розрахунку середньої добової потреби — 2 л води).

Слід враховувати рекомендації з дієтичного режиму під час діареї: уникати вживання свіжих овочів та фруктів, гострої їжі, заморожених продуктів та напоїв. Необхідно віддати перевагу рису. Рішення про вживання молочних продуктів приймають залежно від конкретного випадку.

Якщо діарея супроводжується клінічними проявами, що свідчать про агресивні явища (погіршення загального стану, гарячка, симптоми інтоксикації), Ніфуроксазид-Сперко потрібно призначати разом із системними антибактеріальними препаратами, які застосовують для лікування при кишкових інфекціях, оскільки препарат не всмоктується в кишечнику і не надходить до системного кровообігу. Препарат не призначають як монотерапію для лікування при кишкових інфекціях, ускладнених сепсисом.

Ніфуроксазид-Сперко містить цукрозу, що необхідно враховувати при призначенні препарату хворим на цукровий діабет.

Цей лікарський засіб містить цукрозу та лактозу. Якщо у Вас встановлено непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб. Не рекомендовано призначати препарат пацієнтам зі спадковими порушеннями толерантності до цукрози, фруктози.

До складу оболонки капсули входить жовтий захід FCF (E110), який може спричиняти алергічні реакції.

У ході лікування вживання алкоголю суворо заборонено у зв’язку з ризиком розвитку дисульфірамоподібної реакції (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Немає достатніх даних про можливі тератогенні та фетотоксичні ефекти при застосуванні ніфуроксазиду в період вагітності. Тому як застережний захід застосування ніфуроксазиду в період вагітності не рекомендується. Препарат можна застосовувати жінкам у період годування грудьми за умови короткостроковості лікування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Ніфуроксазид-Сперко не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

під час лікування ніфуроксазидом не можна вживати алкогольні напої, а також препарати, до складу яких входить спирт, у зв’язку з можливістю розвитку дисульфірамоподібної реакції, яка проявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, відчуттям жару, гіперемією шкіри, шумом у вухах, утрудненим диханням, тахікардією, відчуттям страху. Слід уникати одночасного прийому інших пероральних лікарських засобів у зв’язку з сильними адсорбційними властивостями ніфуроксазиду.

Передозування

випадки передозування не описані. У разі передозування рекомендується промивання шлунка і симптоматичне лікування.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 14.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО

Алергічний і аліментарний гастроентерит і коліт МКХ K52.2
Ацетонемічний синдром МКХ E71.3
Бактеріальна кишкова інфекція МКХ A04.9
Бактеріальне харчове отруєння МКХ A05.9
Вроджена недостатність лактази МКХ E73.0
Гастроентероколіт МКХ A09.9
Гостра кишкова інфекція (ГКІ) МКХ A09.9
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий гастроентерит МКХ A09.9
Гострий гастроентероколіт МКХ A09.9
Гострий ентероколіт МКХ A09.9
Диспепсія (порушення травлення) МКХ K30
Ентеровірусна інфекція МКХ B34.1
Інші вірусні інфекції МКХ B34.8
Ротавірусна інфекція МКХ A08.0
Синдром роздратованого кишечнику (СРК) МКХ K58.9
Функціональна диспепсія МКХ K30
Функціональний розлад шлунка МКХ K30
Хронічний холангіт МКХ K83.0
Хронічний холецистопанкреатит МКХ K81.8

Рекомендовані аналоги НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО:

ЕНТЕРОФУРИЛ
ЕНТЕРОФУРИЛ
капсули 100 мг, № 30
капсули 200 мг, № 8, 16
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
МІРОФУРИЛ
МІРОФУРИЛ
капсули 200 мг блістер, № 10
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл з мірним стаканчиком, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ'Я
НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ'Я
капсули 100 мг блістер у коробці, № 20
капсули 200 мг блістер у коробці, № 10, 20
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон полімерний 100 мл з мірною ложкою, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД
НІФУРОКСАЗИД
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл, № 1
таблетки, вкриті оболонкою 0,1 г блістер, № 30
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД
НІФУРОКСАЗИД
суспензія оральна 220 мг/5 мл флакон полімерний 100 мл з дозуючою ложкою, у пачці, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
Ніфуроксазид
капсули 200 мг блістер, № 20
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД АЛКАЛОЇД
НІФУРОКСАЗИД АЛКАЛОЇД
капсули тверді 100 мг блістер, № 30
капсули тверді 200 мг блістер, № 20
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 90 мл з мірним стаканчиком, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР
НІФУРОКСАЗИД РІХТЕР
таблетки, вкриті оболонкою 100 мг, № 24
суспензія оральна 220 мг/5 мл флакон 90 мл, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
НІФУРОКСАЗИД-ВІШФА
НІФУРОКСАЗИД-ВІШФА
суспензія оральна 220 мг/5 мл флакон 90 мл з дозуючою скляночкою або мірною ложкою, № 1
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій
СТОПДІАР
СТОПДІАР
капсули тверді 200 мг блістер, № 12
протимікробні засоби, що застосовуються у разі кишкових інфекцій

Ціни на НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО в містах України

Вінниця 84.48 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +38093428384974.50 грн./уп.

Дніпро 81.06 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Дніпро, вул. Березинська, 26, тел.: 590073.42 грн./уп.

Житомир 82.88 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Чуднівська, 96, тел.: +38093242156274.50 грн./уп.

Запоріжжя 78.73 грн./уп.

«АПТЕКА ШАРА» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 2, тел.: 590074.64 грн./уп.

Івано-Франківск 84.9 грн./уп.

«МIСЬКА СIМЕЙНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9, тел.: +38034275800271.10 грн./уп.

Київ 82.35 грн./уп.

«ВЕЛИКА АПТЕКА» Київ, просп. Героїв Сталінграду, 4, тел.: +38044592134270.15 грн./уп.

Кропивницький 81.78 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +38052259699874.50 грн./уп.

Луцьк 84.35 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +38094830044375.50 грн./уп.

Львів 86.01 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +38032221000274.50 грн./уп.

Миколаїв 85.28 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 130/7, тел.: +38063023169674.50 грн./уп.

Одеса 83.44 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Палія Семена, 82, тел.: +38048758775873.90 грн./уп.

Полтава 81.68 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +38063186758974.80 грн./уп.

Рівне 85.29 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Дубенська, 7, тел.: +38036262814474.80 грн./уп.

Суми 82.61 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Ковпака, 59/4, тел.: +38054277378074.50 грн./уп.

Тернопіль 84.41 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Лучаківського, 14, тел.: +38035222440474.50 грн./уп.

Ужгород 85.76 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 37Б, тел.: +38080030206078.59 грн./уп.

Харків 82.52 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Людвіга Свободи, 31, тел.: +38073092458673.90 грн./уп.

Херсон 85.54 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Херсон, вул. Мира, 1079.00 грн./уп.

Хмельницький 85.42 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 69, тел.: +38067578532075.50 грн./уп.

Черкаси 84.59 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +38067742610479.00 грн./уп.

Чернігів 81.3 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +38046294201973.50 грн./уп.

Чернівці 84.49 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, просп. Незалежності, 115, тел.: +38037255147071.10 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko