0
UA | RU

Пиона настойка (Пиона tincture)

різних виробників

Склад і форма випуску

Півонії настойка
Біолік
РечовинаКількість
Настоянка півонії лікарської100 мл
№ UA/1517/01/01 від 13.09.2019 до 13.09.2024
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Настоянка півонії лікарської50 мл
№ UA/8490/01/01 від 13.07.2018
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Настоянка півонії лікарської100 мл
№ UA/8490/01/01 від 13.07.2018
Тернофарм
РечовинаКількість
Настоянка півонії лікарської50 мл
№ UA/3110/01/01 від 17.10.2019
Червона зірка
РечовинаКількість
Настоянка півонії лікарської100 мл
№ UA/9246/01/01 від 21.03.2019
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Актуальна інформація

Півонії настойка згідно з АТС-класифікацією належить до лікарських засобів, що діють на нервову систему, а саме до снодійних та седативних препаратів. Для її виготовлення використовуються кореневища із коренями та трава півонії незвичайної/ухильної (Paeonia anomala, P. anomala ssp). У якості екстрагента використовується етиловий спирт. Півонії настойка застосовується як у монотерапії, так і в комплексній терапії функціональних порушень ЦНС (інструкція МОЗ України). Так, показаннями до її застосування є невротичні стани та нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом. Даний препарат виявляє спазмолітичну, протисудомну, антигіпоксичну активність. У той же час його слід із обережністю застосовувати в осіб із гіперацидними захворюваннями, оскільки півонії настойка підвищує кислотність шлункового соку. Окрім того, у комплексній терапії захворювань нервової системи слід мати на увазі, що даний препарат може потенціювати дію інших нейротропних засобів (інструкція МОЗ України).

Півонії настойка: півонія незвичайна — традиційний лікарський засіб, що не втратив своєї актуальності сьогодні

Півонія незвичайна належить до родини півонієвих (Paeoniaceae), що складається із 33 видів, розповсюджених у помірному кліматичному поясі Євразії, на північному заході Африки та у західній частині Північної Америки. У Китаї рослини родини Paeoniaceae культивуються більше 3900 років. Рослини родини Paeoniaceae не лише мають високу декоративну цінність, але й застосовуються у медицині. Застосування рослин родини півонієвих у якості лікарських рослин описане у медичній книзі ранньої Східної династії Хань (25–220 рр. н.е.) (Zhang X. et al., 2019). У народній медицині препарати P. аnomala завдяки їх спазмолітичним та бактерицидним властивостям застосовують при захворюваннях ШКТ, у тому числі при діареї, болю у животі, тріщинах заднього проходу. У тибетській народній медицині дана рослина рекомендується також при захворюваннях нервової системи на ГРВІ, лихоманці, малярії, захворюваннях нирок, а також як засіб, що посилює скорочення м’язів матки. У традиційній китайській медицині Paeonia anomala застосовується у складі протипухлинних сборів (Пастушенков Л.В., 1989). P. аnomala протягом тривалого періоду застосовується для лікування багатьох захворювань у традиційній монгольській медицині (Oidovsambuu S. et al., 2013).

Півонія незвичайна (народна назва Мар’їн корінь) являє собою багаторічну трав’янисту рослину, яка виростає у висоту 40 см–1 м. У неї потужні кореневища із веретеноподібними кореневими клубнями, товстими густо вкритими листям стеблами із одиничною верхівковою квіткою. Листя черешкові, листова пластина розділена на ланцетоподібні сегменти. Період цвітіння — з травня до кінця червня. Квітки півонії незвичайної зазвичай великі, пурпурного або рожевого кольору. Розмножується ця рослина як вегетативно (діленням кореневих клубнів), так і насінням. У якості лікарської рослинної сировини застосовується уся рослина (Пастушенков Л.В., 1989).

Півонії настойка: чим пояснюються біологічні ефекти півонії незвичайної?

У коренях півонії незвичайної містяться наступні хімічні речовини: цукри, таніни, органічні кислоти (саліцилова, бензойна), ефірна олія, монотерпеноїди, стероїди, алкалоїди у невеликій кількості, вітамін С, ароматичні сполуки, фенолкарбонові кислоти та їх похідні (саліцилова кислота, метилсаліцилат), дубильні речовини та флавоноїди. Також у коренях рослини міститься біологічно активна речовина антоціан пеонін (Хитров Н.А., 2012). Корені P. anomala містять до 1,8% пеоніфлорину. У надземній частині рослини визначається більш високий вміст цієї речовини (Zhang X. et al., 2019). Окрім того, у надземних частинах рослини містяться дубильні речовини, вітамін С, флавоноїди, алкалоїди, вони багаті на мікроелементи (залізо, мідь, марганець, магній, кальцій, стронцій, хром, вісмут та ін.) (Пастушенков Л.В., 1989). Дана рослина містить токоферол (вітамін Е) у високій концентрації (Yan. Z. et al., 2020). Пеоніфлорин, що міститься у півонії незвичайній, є монотерпеновим глікозидом (Zhang X. et al., 2019). Дана сполука покращує мікроциркуляцію за рахунок зниження агрегації тромбоцитів та згортання крові (Kim K., Iрark K., 2019). У дослідженнях встановлено, що пеоніфлорин виявляє антипроліферативну активність при різних видах раку (Yue М. et al., 2018). Пеоніфлорин також виявляє нейропротекторну активність. Дана сполука попереджає зниження рівня дофамінергічного транспортера та тирозингідроксилази, інгібує активацію ферментів каспази-3 та каспази-9 у головному мозку та, таким чином, попереджає загибель нейронів. Ведуться дослідження щодо можливості застосування даної речовини в терапії хвороби Паркінсона (Zheng M. et al., 2017). Препарати півонії виявляють седативний, протисудомний, анальгезивний, протизапальний, бактерицидний та тонізуючий ефекти. Окрім того, діючі речовини, що входять до складу півонії, чинять помірну стимулюючу дію на секрецію шлункового соку (Пастушенков Л.В., 1989). У дослідженнях продемонстрований антиоксидантний, цитопротекторний ефект екстракту P. anomala (екстракт рослини має концентрацію 1:1, 1:2, в той час як півонії настойка — 1:10) (Oidovsambuu S. et al., 2013).

Півонії настойка: у яких випадках застосовувати?

Поширеність психічних захворювань за останні роки значно зросла та продовжує підвищуватися. Поширеність психічних розладів та розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин, збільшилася на 37,6% у період 1990–2010 рр. За даними популяційних досліджень, пацієнтів із неврологічними розладами у 5 разів більше, ніж із тяжкими психотичними розладами (наприклад шизофренією, біполярним розладом). Серед хворих, що звернулися за первинною медичною амбулаторною допомогою, у 20–40% пацієнтів виявляють симптоми невротичних розладів. Невротичні розлади здебільшого виникають у осіб працездатного віку. Ризик невротичного розладу вище у жінок, осіб без освіти, а також у вдівців та осіб, що нещодавно пережили розлучення (Ni S. et al., 2015). Невротичні розлади включають цілу групу психічних розладів, таких як різноманітні фобії (у тому числі агарофобія, соціальна фобія), панічні розлади, обсесивно-компульсивний розлад, генералізований тривожний розлад. Важливо, що дані розлади впливають на якість життя не лише самого пацієнта, але й на членів його родини та осіб, що належать до близьких контактів (Ni S. et al., 2014). Півонії настойка застосовується у лікуванні неврозів та неврозоподібних станів, безсоння, головного болю, астенічного синдрому. У результаті терапії півонії настоянкою покращується сон, зменшується вираженість головного болю, внаслідок чого підвищується працездатність (Пастушенков Л.В., 1989). Описано успішний досвід застосування півонії настоянки у комплексній терапії істериформних станів, що розвиваються на фоні резидуально-органічної недостатності головного мозку (Обеснюк О.А., Обеснюк В.В., 2012), а також астеноневротичного синдрому (Скворцов В.В., Скворцова Е.М., 2016). Седативні препарати рослинного походження, у тому числі півонії настойка, застосовуються у комплексній терапії червоного плоского лишаю (Чуйкин С.В., Акмалова Г.М., 2014).

Півонії настойка: висновки

Півонії настойка застосовується у терапії невротичних розладів та нейроциркуляторної дистонії за гіпертонічним типом. У той же час ведуться активні дослідження потенційних можливостей застосування препаратів півонії незвичайної у сфері онкології, а також у терапії таких захворювань нервової системи, як хвороба Паркінсона.

Інструкція МОЗ

Півонії настойка настоянка 100 мл, Біолік (Україна, Ладижин)

Склад

діюча речовина: настойка трави, кореневищ з коренями півонії незвичайної (Paeoniae anomalae herba, rhizomata cum radicibus);

1 флакон або банка препарату містить настойки трави, кореневищ з коренями півонії незвичайної (Paeoniae anomalae herba, rhizomata cum radicibus) (1 : 10) (екстрагент — етанол 40%) 100 мл.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світло-коричневого кольору, зі специфічним запахом. В процесі зберігання допускається випадання осаду.

Фармакотерапевтична група

Снодійні та седативні засоби.

Код АТХ N05C M.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Трава, кореневища та корені півонії незвичайної містять феноли, дубильні речовини, органічні кислоти. «Півонії настойка» має спазмолітичні, протисудомні властивості, здатність підвищувати кислотність шлунка та опір організму до гіпоксії.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні порушення центральної нервової системи (нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом, невротичні стани).

Протипоказання

Артеріальна гіпотензія. Індивідуальна гіперчутливість до біологічно активних речовин, що містяться у лікарській рослинній сировині.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Лікарський засіб може потенціювати дію седативних та снодійних засобів, транквілізаторів, нейролептиків, антидепресантів із седативною дією, а також посилює дію алкоголю.

Особливості застосування.

«Півонії настойка» є традиційним лікарським засобом рослинного походження для використання відповідно до показань, підтверджених тривалим застосуванням.

Не рекомендується застосовувати препарат протягом тривалого часу через вміст етанолу.

При тривалому прийомі великих доз лікарського засобу необхідно контролювати кислотність шлунка у пацієнтів з тенденцією до її підвищення.

Перед застосуванням збовтати.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано застосовувати лікарський засіб у період вагітності (діє абортивно) або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортними засобами або іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій.

Спосіб застосування та дози

Приймати внутрішньо за 10–15 хв до їди. Дорослим призначати по 15–20 крапель настойки 2–3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Рекомендована тривалість лікування — 2 тижні, у разі необхідності курс лікування можна повторити після перерви (через 2–3 місяці).

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

Препарат не застосовувати у педіатричній практиці.

Передозування

При перевищенні рекомендованих доз спостерігаються сонливість, зниження артеріального тиску, запаморочення.

У разі передозування слід припинити застосування препарату і застосувати симптоматичну терапію (відповідно до клінічного стану хворого).

Побічні реакції

З боку центральної нервової системи: сонливість, загальна слабкість.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія.

Місцеві алергічні реакції: гіперемія та висипання на шкірі, свербіж, набряк.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Упаковка

По 100 мл у флаконах або банках.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Приватне акціонерне товариство «Біолік».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Незалежності, 131, Ш.

Заявник

Приватне акціонерне товариство «Біолік».

Місцезнаходження заявника

Україна, 24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Незалежності, 118.

Півонії настойка настоянка 50 мл,настоянка 100 мл, Житомирська ФФ ТОВ (Україна, Станишівка)

Склад

діюча речовина: настойка півонії незвичайної трави, кореневищ із коренями;

1 флакон містить настойки півонії незвичайної трави, кореневищ із коренями (Paeoniae anomale herba, rhizoma cum radicibus) (1:10) (екстрагент — етанол 40%) — 50 мл або 100 мл.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світло-коричневого кольору зі специфічним запахом; допускається утворення осаду при зберіганні.

Фармакотерапевтична група

Снодійні та седативні засоби. Код АТХ N05С М.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Трава, кореневища та корені півонії незвичайної (Paeonia anomalae) містять феноли, дубильні речовини, органічні кислоти. Настойка півонії підвищує опір організму до гіпоксії, чинить спазмолітичну, протисудомну, антимікробну дію, має здатність підвищувати кислотність шлунка.

Фармакокінетика.

Не визначалась.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні порушення центральної нервової системи (нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом, невротичні стани).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. Артеріальна гіпотензія.

Особливі заходи безпеки.

При тривалому застосуванні великих доз препарату необхідно контролювати кислотність шлунка в пацієнтів з тенденцією до її підвищення. Перед застосуванням збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат може потенціювати дію седативних і снодійних засобів, транквілізаторів, нейролептиків та антидепресантів із седативною дією.

Особливості застосування.

Лікарський засіб є традиційним лікарським засобом рослинного походження для застосування відповідно до показань, підтверджених тривалим застосуванням.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано застосовування під час вагітності (діє абортивно) або у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування настойкою півонії пацієнту слід утримуватися від керування транспортними засобами та іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Спосіб застосування та дози

Настойку півонії приймати внутрішньо за 10–15 хвилин до їди. Дорослим призначати по 15–20 крапель настойки 2–3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування слід визначати індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості лікарського засобу.

Рекомендована тривалість лікування — 2 тижні, у разі необхідності курс лікування можна повторити після перерви (через 2–3 місяці).

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

Не рекомендується застосовувати препарат у педіатричній практиці через відсутність досвіду застосування.

Передозування

При перевищенні рекомендованих доз спостерігаються зниження артеріального тиску, запаморочення, сонливість.

У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити заходів симптоматичної та підтримуючої терапії (відповідно до клінічного стану хворого).

Побічні реакції

Артеріальна гіпотензія, сонливість, загальна слабкість, а також розвиток алергічних реакцій (у тому числі висипи, свербіж, гіперемія, набряк).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 мл або по 100 мл у флаконі; по 1 флакону в пачці; по 50 мл або по 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, б. 4.

Півонії настойка настоянка 50 мл, Тернофарм ТОВ (Україна, Тернопіль)

Склад

діюча речовина: настойки рівних співвідношень трави півонії ухильної, кореневищ та коренів півонії ухильної (1:10) (Paeoniae anomalae herba — Paeoniae anomalae rhizomata et radices 1:1), (екстрагент — етанол 40%) — 50 мл;

допоміжні речовини: крім екстрагенту, відсутні.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина світло-коричневого кольору, гіркого в’яжучого смаку, своєрідного запаху. У процесі зберігання допускається випадання осаду.

Фармакотерапевтична група

Снодійні та седативні засоби. Код АТХ N05С М.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Трава, кореневища та корені півонії ухильної містять феноли, дубильні речовини, органічні кислоти. Півонії настойка має спазмолітичні, протисудомні властивості і здатність підвищувати кислотність шлунка та опір організму до гіпоксії.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні порушення центральної нервової системи (нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом, невротичні стани).

Протипоказання

Артеріальна гіпотензія. Індивідуальна гіперчутливість до біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Лікарський засіб може потенціювати дію седативних і снодійних засобів, транквілізаторів, нейролептиків, антидепресантів із седативною дією, а також посилює дію алкоголю.

Особливості застосування.

При тривалому прийомі великих доз лікарського засобу необхідно контролювати шлункову кислотність у пацієнтів з тенденцією до її підвищення.

Перед застосуванням збовтувати.

Не рекомендовано застосовувати лікарський засіб протягом тривалого часу через вміст етанолу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано застосовувати лікарський засіб у період вагiтностi (діє абортивно) або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування «Півонії настойкою» пацієнту слід утримуватися від керування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій.

Спосіб застосування та дози

«Півонії настойку» приймати всередину за 10-15 хв до їди, попередньо розчинивши у невеликій кількості води. Дорослим призначати по 15-20 крапель настойки 2-3 рази на добу. Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості лікарського засобу.

Рекомендована тривалість лікування — 2 тижні, у разі необхідності курс лікування можна повторити після перерви (через 2-3 місяці).

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу чи спостерігаються будь-які побічні реакції.

Діти.

Досвіду застосування лікарського засобу дітям немає, тому він не рекомендований до застосування у педіатричній практиці.

Передозування

При перевищенні рекомендованих доз спостерігаються сонливість, зниження артеріального тиску, запаморочення.

У разі передозування слід припинити застосування лікарського засобу і призначити симптоматичну терапію (відповідно до клінічного стану хворого).

Побічні реакції

З боку центральної нервової системи: сонливість, загальна слабкість.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія.

Місцеві алергічні реакції: гіперемія та висипання на шкірі, свербіж, набряк.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 мл у флаконах скляних або полімерних.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/місцезнаходження заявника

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Тел./факс: (0352) 521–444, www.ternopharm.com.ua

Півонії настойка настоянка 100 мл, Червона зірка ВАТ (Україна, Харків)

Склад

діюча речовина: 1 флакон (банка) містить настойки (1:10) (Paeoniae anomalae rhizomata cum radicibus — Paeoniae anomalae herba 1:1), (екстрагент — етанол 40% (об/об)) — 100 мл;

допоміжні речовини: крім екстрагенту, відсутні.

Лікарська форма

Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина світло-коричневого кольору, зі специфічним запахом. Допускається наявність опалесценції та осаду.

Фармакотерапевтична група

Снодійні та седативні засоби. Код АТХ N05С М.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Трава, кореневища та корені півонії відхиленої містять феноли, дубильні речовини, органічні кислоти. «Півонії настойка» має спазмолітичні, протисудомні властивості, здатність підвищувати кислотність шлунку та опір організму до гіпоксії.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Функціональні порушення центральної нервової системи (нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом, невротичні стани).

Протипоказання

Артеріальна гіпотензія. Індивідуальна гіперчутливість до біологічно активних речовин, що містяться у лікарській рослинній сировині.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Лікарський засіб може потенціювати дію седативних та снодійних засобів, транквілізаторів, нейролептиків, антидепресантів із седативною дією.

Особливості застосування.

При тривалому прийомі великих доз препарату необхідно контролювати кислотність шлунка у пацієнтів з тенденцією до її підвищення.

Перед застосуванням збовтати.

«Півонії настойка» є традиційним лікарським засобом рослинного походження для застосування відповідно до показань, підтверджених тривалим застосуванням.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано застосовувати лікарський засіб у період вагітності (діє абортивно) або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування слід утримуватись від керування автотранспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій.

Спосіб застосування та дози

Приймати внутрішньо за 10–15 хвилин до їди. Дорослим призначати по 15–20 крапель настойки 2–3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Рекомендована тривалість лікування — 2 тижні, у разі необхідності курс лікування можна повторити після перерви (через 2–3 місяці).

Пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо симптоми захворювання не зникли під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

Діти.

Препарат не застосовувати у педіатричній практиці.

Передозування

При перевищенні рекомендованих доз спостерігаються сонливість, зниження артеріального тиску, запаморочення.

У разі передозування слід припинити застосування препарату і призначити симптоматичну терапію (відповідно до клінічного стану хворого).

Побічні реакції

З боку центральної нервової системи: сонливість, загальна слабкість.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія.

Місцеві алергічні реакції: гіперемія та висипання на шкірі, свербіж, набряк.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл у флаконі скляному або полімерному. По 1 флакону в пачці з картону.

По 100 мл у банці. По 1 банці в пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2019
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko