МАНІТ р-н для інфузій

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

розчин для інфузій 150 мг/мл пляшка 100 мл, №  1

розчин для інфузій 150 мг/мл контейнер 100 мл, №  1

розчин для інфузій 150 мг/мл пляшка 200 мл, №  1

розчин для інфузій 150 мг/мл контейнер 250 мл, №  1

розчин для інфузій 150 мг/мл пляшка 400 мл, №  1

розчин для інфузій 150 мг/мл контейнер 500 мл, №  1

Маннітол 150 мг/мл

Допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

№  UA/8478/01/01 від 17.01.2018За рецептомC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2018-01-17 р. № 85. Р.п. № UA/8478/01/01

Склад

діюча речовина:1 мл розчину містить маніту 150,0 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Розчини осмотичних діуретиків. Код АТС В05В С01.

Клінічні характеристики

Показання.

Набряк мозку, церебральна гіпертензія, інтенсивна терапія судомного стану, асцит; гостра печінкова та ниркова недостатність зі збереженою фільтраційною здатністю нирок та інші стани, які потребують посилення діурезу (епілептичний статус, гострий напад глаукоми, операції із застосуванням екстракорпорального кровообігу, посттрансфузійні ускладнення після введення несумісної крові, отруєння барбітуратами та інші отруєння).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до препарату; тяжка серцева недостатність; тяжкі форми дегідратації; гіперосмолярний стан, ниркова недостатність з порушенням фільтраційної функції нирок; гостра ниркова недостатність з тривалістю анурії понад

12 годин; геморагічний інсульт; субарахноїдальний крововилив; гіпонатріємія; гіпохлоремія; гіпокаліємія; ураження головного мозку, що супроводжуються порушенням цілісності гематоенцефалічного бар’єра, коматозні стани.

Спосіб застосування та дози.

Препарат вводити внутрішньовенно краплинно або повільно струминно. Загальна доза і швидкість введення залежать від показань і клінічного стану хворого.

Дорослим вводити 50–100 г препарату зі швидкістю, яка забезпечує рівень діурезу не менше 30–50 мл/год.

При набряку мозку, підвищеному внутрішньочерепному тиску або глаукомі проводять інфузію з розрахунку 0,25–1 г/кг маси тіла протягом 30–60 хв. У пацієнтів з низькою масою тіла або знесилених хворих достатньою є доза 0,5 г/кг. При отруєннях вводити 50–180 г зі швидкістю інфузії, що забезпечує діурез на рівні 100–500 мл/год. Максимальна доза для дорослих — 140–180 г протягом 24 годин.

Дітям як діуретичний засіб вводити внутрішньовенно краплинно з розрахунку 0,25–1 г/кг або 30 г на 1 м2 поверхні тіла протягом 2–6 годин. При набряку мозку, підвищеному внутрішньочерепному тиску або глаукомі — 0,5–1 г/кг або 15–30 г на 1 м2 поверхні тіла протягом 30–60 хв. У дітей з низькою масою тіла або знесилених пацієнтів достатньою є доза 0,5 г/кг. При отруєннях у дітей проводити внутрішньовенну інфузію у дозі до 2 г/кг маси тіла або 60 г на 1 м2 поверхні тіла.

При ниркової недостатності з олігурією вводити 0,2 г манітолу на 1 кг маси тіла протягом 3–5 хв, далі спостерігати за діурезом упродовж 1–2 годин; якщо він становить понад 30 мл на годину або підвищиться на 50%, продовжувати введення препарату внутрішньовенно повільно так, щоб діурез утримувався на рівні 40 мл на годину.

Пробна доза: пацієнтам з олігурією або при підозрі на наявність порушення вивідної функції нирок необхідно вводити контрольну дозу манітолу. Для дорослих звичайна контрольна доза становить 0,2 г/кг маси тіла; для дітей — 0,2 г/кг маси тіла або 6 г/м2 поверхні тіла. Контрольна доза вводиться протягом 3–5 хв. Діурез має збільшитися до 30–50 мл/год протягом 2–3 годин. Якщо діурез не збільшився, може бути введена повторна контрольна доза.

Побічні реакції

Порушення обміну речовин, метаболізму: зневоднення організму, порушення водно-сольового балансу, гіпонатріємія, гіпокаліємія.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: сухість шкіри, шкірні висипання, свербіж.

Кардіальні розлади: тахікардія, біль за грудиною, зниження та підвищення артеріального тиску.

Неврологічні розлади: судоми, галюцинації, головний біль.

Шлунково-кишкові розлади: диспепсія, сухість у роті, спрага.

Інші: м’язова слабкість, флебіт, набряк обличчя.

Передозування.

Швидке введення препарату у високих дозах може призвести до збільшення об’єму позаклітинної рідини, гіпонатріємії і гіперкаліємії, а також до перенавантаження серця об’ємом, особливо у хворих з гострою або хронічною нирковою недостатністю; до зневоднення організму.

Лікування симптоматичне.

Застосування у період вагітності або годування груддюУ період вагітності або годування груддю препарат не застосовувати.

Діти. Ефективність та безпечність препарату у педіатрії недостатньо вивчена, тому препарат застосовувати тільки за життєвими показаннями.

Особливості застосування

Препарат застосовувати тільки в умовах стаціонару.

Необхідно контролювати рівень артеріального тиску, діурез, осмотичність крові, баланс води та іонів із показниками центральної гемодинаміки. З обережністю призначають пацієнтам з хронічною серцевою недостатністю. Після введення пробної дози необхідно стежити за діурезом. Не можна робити висновки, виходячи з питомої ваги сечі.

Не застосовувати при ураженнях головного мозку, що супроводжуються порушенням цілісності гематоенцефалічного бар’єра, коматозних станах. У разі виникнення таких симптомів як головний біль, запаморочення, блювання, порушення зору необхідно припинити введення препарату. У разі випадання кристалів препарат нагріти на водяній бані при температурі 50–70 °С. Якщо кристали розчиняться, розчин стане прозорим і при охолодженні до температури нижче 36 °С кристали не випадуть знову, препарат придатний для застосування. Незмочування внутрішньої поверхні пляшок не є протипоказанням для застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає даних щодо впливу манітолу на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, оскільки препарат можна застосовувати тільки в умовах стаціонару.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Потенціює сечогінний ефект салуретиків, інгібіторів карбоангідрази та інших діуретичних засобів. При поєднанні з неоміцином підвищується ризик розвитку ото- та нефротоксичних реакцій. Не допускається призначення маніту разом із серцевими глікозидами через можливе збільшення їхньої токсичної дії.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Маніт чинить виражену діуретичну дію за рахунок підвищення осмотичного тиску плазми і фільтрації без наступної канальцевої реабсорбції, призводить до утримання води в канальцях і збільшення об’єму сечі, підвищуючи осмолярність плазми, спричиняє переміщення рідини з тканин у судинне русло. Він сприяє швидкому виведенню рідини із судинного русла, підвищує нирковий кровотік, завдяки чому зменшується гіпоксія ниркової тканини. Не впливає на клубочкову фільтрацію. Діурез супроводжується виведенням значної кількості натрію без помітного впливу на виведення калію. Діуретичний ефект визначається кількістю і швидкістю введеного і профільтрованого нирками препарату, тому він неефективний при порушенні фільтраційної функції нирок, а також при азотемії у хворих на цироз печінки та з асцитом. Спричиняє підвищення об’єму циркулюючої крові (через зростання осмотичного тиску у судинному руслі). Після внутрішньовенного введення маніт знижує реабсорбцію води, збільшує об’єм циркулюючої крові, чинить сечогінну дію, знижує внутрішньочерепний тиск.

Фармакокінетика.

Фільтрується нирками без наступної канальцевої реабсорбції. Період напіввиведення — приблизно 100 хв (при гострій нирковій недостатності може зрости до 36 годин). Діуретичний ефект проявляється через 1–3 години після введення, зниження тиску спинномозкової рідини і внутрішньоочного тиску — протягом 15 хв після початку інфузії. Максимальне зниження внутрішньоочного тиску відзначається через 30–60 хв після початку введення. Зниження тиску спинномозкової рідини зберігається протягом 3–8 годин, зниження внутрішньоочного тиску — протягом 4–8 годин після закінчення інфузії. Маніт у незначній мірі метаболізується у печінці з утворенням глікогену.

Приблизно 80% введеної дози виводиться із сечею протягом 3 годин.

При нирковій недостатності період напіввиведення може зростати до 36 годин.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або злегка жовтуватого кольору рідина.

Несумісність. Не допускається призначення маніту разом із серцевими глікозидами через можливе збільшення їх токсичної дії.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

У разі випадання кристалів препарат нагрівати на водяній бані при температурі 50–70 °С. Якщо кристали розчиняться, розчин стане прозорим і при охолодженні до температури нижче 36 °С кристали не випадуть знову, препарат придатний для застосування.

Незмочування внутрішньої поверхні пляшок не є протипоказанням для застосування препарату.

Упаковка

По 100 мл або 200 мл, або 400 мл у пляшках та по 100 мл або 250 мл, або 500 мл у контейнерах.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження

03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.

Дата додавання: 19.03.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на МАНІТ р-н для інфузій в містах України

Вінниця 75.56 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73.98 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, просп. Космонавтів, 36А, тел.: +380503234970

Дніпро 77.03 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 69 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Дніпропетровськ, вул. Липинського В ячеслава, 7Б, тел.: +380567320131

Житомир 75.83 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 67.1 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 52, тел.: +380412463046

Запоріжжя 76.95 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 68.75 грн./уп.
«АПТЕКА КОПІЙКА» Запоріжжя, просп. Металургів, 8Б, тел.: +380612367500

Івано-Франківск 76.86 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 66.3 грн./уп.
«D.S.» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 128

Київ 77.94 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 50.7 грн./уп.
«БУДЕМО ЗДОРОВІ РАЗОМ» Київ, вул. Симиренка, 5, тел.: +380730701844

Кропивницький 76.69 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73.98 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 9Д, тел.: +380503029243

Луцьк 81.02 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 69.9 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380332713363

Львів 87.75 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 58.64 грн./уп.
«ПУЛЬС» Львів, вул. Володимира Великого, 61, тел.: +380322417118

Миколаїв 78.88 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 45.4 грн./уп.
«D.S.» Миколаїв, вул. Велика Морська, 49

Одеса 78.45 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 69 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Одеса, вул. Грушевського Михайла, 39/4, тел.: +380487357053

Полтава 76.79 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73.98 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Полтава, вул. Європейська, 19, тел.: +380532625403

Рівне 77.35 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73.98 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380503097681

Суми 78.7 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73.98 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Суми, вул. Кооперативна, 1

Тернопіль 79.3 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 66.85 грн./уп.
«D.S.» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч

Ужгород 85.22 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 66.85 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, пл. Корятовича, 8/1, тел.: +380504340968

Харків 75.16 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 63.75 грн./уп.
«ШАРА» Харків, просп. Олександрівський, 81, тел.: +380577803001

Херсон 79.69 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73.98 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Гончара Олеся, 19

Хмельницький 85.09 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 60.1 грн./уп.
«М.Т.К.» Хмельницький, вул. Пілотська, 1А, тел.: +380382650059

Черкаси 79.34 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 64.91 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Черкаси, вул. Грушевського Михайла, 95, тел.: +380472544808

Чернігів 79.66 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 70.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, вул. Реміснича, 57, тел.: +380682961264

Чернівці 92.04 грн./уп.

р-н д/інф. 150 мг/мл пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 77.75 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Комарова, 11, тел.: +380372516122