АНАЛЬГІН таблетки

Червона зірка

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 0,5 г блістер, № 6, № 10

Затверджено МОЗ Украiни від 2013-07-26 р. № 649. Р.п. № UA/8299/01/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 таблетка містить метамізолу натрієву сіль 500 мг (0,5 г);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Фармакотерапевтична група

Анальгетики та антипіретики. Метамізол натрію. Код АТС N02В В02.

Анальгін (метамізолу натрієва сіль) чинить аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію. Аналгетичний ефект обумовлений інгібіцією ЦОГ та блокуванням синтезу простагландинів з арахідонової кислоти, що беруть участь у формуванні реакції на больові подразники (брадикініни, простагландини); уповільненням проведення екстра- та пропріоцептивних больових імпульсів у центральній нервовій системі, підвищенням порога збудливості таламічних центрів больової чутливості та послабленням реакції структур головного мозку, що відповідають за відчуття болю. Антипіретичний ефект обумовлений зменшенням утворення і вивільнення з нейтрофільних гранулоцитів субстанцій, що впливають на теплопродукцію. Протизапальний ефект пов’язаний із пригніченням синтезу простагландинів.

Метамізолу натрієва сіль добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Терапевтична концентрація у плазмі крові досягається приблизно через півгодини після прийому препарату. Максимальна плазмова концентрація метамізолу натрієвої солі після перорального прийому у дозі 6 мг/кг маси тіла досягається через 1–1,5 години. У незначній кількості зв’язується з білками плазми крові та інтенсивно метаболізується у печінці: значна частина речовини гідролізується з утворенням 4-метиламіноантипірину, що деметилюється з утворенням фармакологічно активного 4-аміноантипірину, 50–60% якого зв’язується з білками плазми крові, ацетильоване похідне якого виводиться із сечею. Препарат також проникає через плаценту та у грудне молоко.

Показання для застосування

Больовий синдром різного походження: головний, зубний біль, невралгія, міалгія, травми, опіки, радикуліт, міозит, біль під час менструації. Як допоміжний засіб можна застосовувати для зменшення болю після хірургічних і діагностичних втручань. Гіпертермічний синдром.

Протипоказання

Відома або підозрювана гіперчутливість до метамізолу натрієвої солі та до інших компонентів препарату, похідних піразолону (бутадіон, трибузон, антипірин); підозра на гостру хірургічну патологію; анемія будь-якої етіології, цитостатична або інфекційна нейтропенія; зміна складу периферичної крові: агранулоцитоз, лейкопенія; виражені порушення функції печінки чи/та нирок; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; бронхіальна астма; спадкова гемолітична анемія.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату.

Оскільки метамізолу натрієва сіль має протизапальні і знеболювальні властивості, вона може маскувати ознаки інфекції, симптоми неінфекційних захворювань і ускладнень з больовим синдромом, що може утруднити їх діагностику.

При застосуванні препарату слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам:

  • літнього віку — може призвести до підвищення частоти побічних реакцій, особливо з боку травного тракту;
  • з наявними алергічними захворюваннями (у т.ч. полінозом) або з попередньою історією цих захворювань — підвищується ризик алергічних реакцій;
  • з запальними захворюваннями кишечнику, включаючи неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона;
  • із серцево-судинною недостатністю;
  • з хронічним алкоголізмом;
  • при одночасному застосуванні цитостатичних лікарських засобів (тільки під контролем лікаря).

Пацієнтів слід попередити до початку лікування, що при появі невмотивованого ознобу, гарячки, болю в горлі, утрудненого ковтання, кровоточивості ясен, зблідненні шкірних покривів, астенії, при розвитку вагініту або проктиту препарат слід негайно відмінити. Також прийом препарату необхідно припинити при перших висипаннях на шкірі та слизових оболонках. При появі цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

Виключається застосування для зняття гострого болю у животі (до з’ясування причини).

У хворих на атопічну бронхіальну астму і полінози підвищений ризик розвитку реакцій гіперчутливості.

З обережністю застосовувати пацієнтам з анамнестичними вказівками на захворювання нирок (пієлонефрит, гломерулонефрит), при лікуванні цитостатиками, при хронічному алкоголізмі.

Не рекомендується регулярний тривалий прийом препарату через мієлотоксичність метамізолу натрієвої солі; у випадку тривалого застосування (більше 7 діб) необхідно контролювати картину периферичної крові (лейкоцитарну формулу).

Застосовувати дітям слід під постійним наглядом лікаря.

У період лікування можливе забарвлення сечі в червоний колір (за рахунок виділення метаболіту), що не має клінічного значення.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 14 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і підліткам віком від 14 років призначати по ½ — 1 таблетці 1–2 рази на добу. Таблетки приймати після їди, запиваючи невеликою кількістю води. Максимальна разова доза — 1 г (2 таблетки), максимальна добова доза — 1 г (2 таблетки). Тривалість прийому препарату — не більше 3 днів.

Передозування

Симптоми: гіпотермія, виражене зниження артеріального тиску, тахікардія, дисфагія, відчуття серцебиття, задишка, шум у вухах, нудота, блювання, гастралгія/гастрит, біль у шлунку, олігурія, анурія, слабкість, сонливість, марення, порушення свідомості, судомний синдром; можливий розвиток гострого агранулоцитозу, геморагічного синдрому, гострої ниркової та печінкової недостатності, паралічу дихальних м’язів.

Лікування: відмінити прийом препарату, викликати блювання, зондове промивання шлунка, призначення сольових проносних, активованого вугілля. Проведення форсованого діурезу, гемодіалізу, олужнювання крові, симптоматична терапія, спрямована на підтримання життєво важливих функцій. При розвитку судомного синдрому проводять внутрішньовенно ввести діазепам та швидкодіючі барбітурати.

Побічні ефекти

З боку сечовидільної системи: транзиторна олігурія, анурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит, фарбування сечі у червоний колір.

З боку системи кровотворення: гранулоцитопенія, анемія, агранулоцитоз, лейкопенія, тромбоцитопенія.

Алергічні реакції: можливі прояви реакцій гіперчутливості, у тому числі висипання на шкірі та слизових оболонках, гіперемія, кон’юнктивіт, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичні набряки, бронхоспастичний синдром, анафілактичний шок, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла. Інші: зниження артеріального тиску, слабкість, оніміння, тремор, втрата свідомості, гепатит.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Рентгеноконтрастні речовини, колоїдні кровозамінники, пеніцилін — не слід застосовувати під час лікування метамізолу натрієвою сіллю.

Хлорпромазин або інші похідні фенотіазину — можливий розвиток вираженої гіпотермії.

Непрямі антикоагулянти, фенітоїн, глюкокортикостероїди, індометацин, ібупрофен — метамізолу натрієва сіль збільшує активність цих препаратів шляхом витіснення їх зі зв’язку з білком.

Глютетимід зменшує ефективність метамізолу натрієвої солі.

Інші нестероїдні протизапальні препарати: потенцюється їх знеболювальна та жарознижувальна дія та збільшується імовірність адитивних небажаних побічних ефектів.

Тіамазол, препарати, що пригнічують активність кісткового мозку, у т.ч. препарати золота: збільшується імовірність гематотоксичності, у т.ч. розвитку лейкопенії.

Метотрексат: метамізолу натрієва сіль у високих дозах може призвести до збільшення концентрації метотрексату у плазмі крові та посилення його токсичних ефектів (насамперед на травний тракт і систему кровотворення).

Діуретики (фуросемід): можливе зниження діуретичного ефекту.

Одночасне застосування метамізолу натрієвої солі з іншими ненаркотичними анальгетиками може призвести до взаємного посилення токсичних ефектів. Седативні засоби та транквілізатори (сибазон, тріоксазин, валокардин, кодеїн, анаприлін, блокатори Н2-рецепторів) посилюють знеболювальну дію метамізолу натрієвої солі. Трициклічні антидепресанти (амізол, доксепін), пероральні контрацептиви, алопуринол порушують метаболізм метамізолу натрієвої солі у печінці та підвищують її токсичність. Барбітурати (фенобарбітал, беласпон), фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки послабляють дію метамізолу натрієвої солі. Необхідна обережність при одночасному застосуванні препарату з сульфаніламідними цукрознижувальними препаратами (посилюється гіпоглікемічна дія) та діуретиками (фуросемід). Сарколізин і мерказоліл збільшують імовірність розвитку лейкопенії. Метамізолу натрієва сіль посилює седативну дію алкоголю та знижує концентрацію циклоспорину у плазмі.

Термін придатності

5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 6 або 10 таблеток у блістерах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 26.03.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на АНАЛЬГІН таблетки в містах України

Вінниця 4.79 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 4 грн./уп.
«АВІЦЕННА» Вінниця, вул. Келецька, 118, тел.: +380432657850

Дніпро 3.88 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.13 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпропетровськ, вул. Сурікова, 36

Житомир 5.35 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.5 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Червоного Хреста, 3, тел.: +380412463046

Запоріжжя 5.83 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 5 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Запоріжжя, вул. Європейська, 5А, тел.: +380612287050

Івано-Франківск 6.09 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 5 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Івано-Франківськ, вул. Гаркуши Іллі, 24, тел.: +380675604635

Київ 4.81 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.85 грн./уп.
«ЖОЛДІФАРМ» Київ, вул. Естонська, 7, тел.: +380503470467

Кропивницький 5.58 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.68 грн./уп.
«ІНКОПМАРК МЕДСЕРВІС» Кіровоград, вул. Габдрахманова, 5

Луцьк 5.13 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443

Львів 4.15 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 4.15 грн./уп.
«АПТЕКА ЗІ» Львів, вул. Любінська, 104, тел.: +380325764644

Миколаїв 5.00 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 5 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Одеса 3.35 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Сегедська, 14, тел.: +380487481103

Полтава 6.12 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.65 грн./уп.
«РЕЦЕПТИ ЖИТТЯ» Полтава, вул. Шевченка Тараса, 24/37, тел.: +380532500907

Рівне 5.10 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.3 грн./уп.
«АВК ФАРМ» Рівне, вул. Шевченка Тараса, 18, тел.: +380362262963

Суми 5.21 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 4.16 грн./уп.
«РЕЦЕПТИ ЖИТТЯ» Суми, просп. Шевченка Тараса, 4, тел.: +380542254345

Тернопіль 5.19 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.65 грн./уп.
«ШИПШИНА» Тернопіль, вул. Київська, 5, тел.: +380352511967

Харків 5.94 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 2.75 грн./уп.
«МАГНОЛІЯ» Харків, вул. Астрономічна, 35В, тел.: +380669937719

Херсон 5.00 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 5 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Херсон, вул. Привокзальна, 1, тел.: +380552701250

Хмельницький 4.04 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.45 грн./уп.
«М.Т.К.» Хмельницький, вул. Пілотська, 1А, тел.: +380382650059

Черкаси 4.33 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 3.65 грн./уп.
«МИР» Черкаси, вул. Гоголя, 290, тел.: +380472762601

Чернігів 5.97 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 5.8 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Чернігів, вул. Ринкова, 10

Чернівці 5.00 грн./уп.

АНАЛЬГІН табл. 0.5 г блістер № 10, Красная звезда ..... 5 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378