ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ’Я

Здоров'я ФК

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 30 мг блістер, №  20

Феніндіон 30 мг

№  UA/7886/01/01 від 08.11.2017За рецептомC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-11-08 р. № 1389. Р.п. № UA/7886/01/01

Склад

діюча речовина: phenindione;

1 таблетка містить феніліну (феніндіону) 30 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, тальк; кислота лимонна, моногідрат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Антитромботичні засоби. Антагоністи вітаміну К.

Код АТС В01А А02.

Клінічні характеристики

Показання.

Профілактика і лікування тромбозів (особливо глибоких вен нижніх кінцівок), тромбоемболічних ускладнень (тромбоемболія легеневої артерії, емболічні інсульти, інфаркт міокарда) і тромбоутворення у післяопераційному періоді, у пацієнтів з механічними протезами клапанів серця.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гемофілія; загроза переривання вагітності; великі післяопераційні рани; кровотечі з органів травлення, дихання, сечостатевої системи; нещодавно перенесені хірургічні втручання або травми головного/спинного мозку, очей; нещодавно проведені люмбальна анестезія, біопсія печінки або нирок; тяжка печінкова і/або ниркова недостатність; геморагічні діатези; гіпокоагуляція (початковий рівень протромбіну| менше 70%); ерозивно-виразкові ураження травного тракту; тяжка артеріальна гіпертензія; пацієнти, які не співпрацюють з лікарем.

Спосіб застосування і дози.

Призначати дорослим і дітям віком від 14 років (з масою тіла не менше 45 кг) внутрішньо після|потім| їди.

Дозу встановлює лікар індивідуально з урахуванням чутливості до препарату, характеру захворювання, особливостей харчування і супутнього лікування.

Дорослим призначати у перший день лікування у добовій дозі 120–180 мг (4–6 таблеток) за 3–4 прийоми, у другий день — у добовій дозі 90–150 мг (3–5 таблеток), потім — по 30–60 мг (1–2 таблетки) за 1–2 прийоми, залежно від рівня протромбіну у крові.

Дітям віком від 14 років (з масою тіла не менше 45 кг) призначати у перший і другий дні лікування у добовій дозі 90–150 мг (3–5 таблеток) за 3–4 прийоми, потім — по 30–60 мг (1–2 таблетки) за 1–2 прийоми, залежно від рівня протромбіну у крові.

Разова доза, частота і тривалість застосування встановлюються індивідуально лікарем залежно від значення протромбінового індексу крові, який підтримують на рівні 40–60%. При рівні протромбіну менше 40–50% препарат слід негайно відмінити.

Для профілактики тромбоемболічних ускладнень призначати по 30 мг (1 таблетка) 1–2 рази на день.

Вищі дози для дорослих: разова — 50 мг, добова — 200 мг.

Відміняти препарат слід поступово.

Побічні реакції

З боку системи згортання крові: при тривалому застосуванні — мікро- і макрогематурія, кровотеча з порожнини рота і носоглотки, шлунково-кишкові кровотечі, крововилив у м'язи.

З боку системи крові: пригнічення кістково-мозкового кровотворення (агранулоцитоз, лейкопенія, лейкемоїдні реакції).

З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, біль у горлі, розлади смаку, стоматит, токсичний гепатит, жовтяниця, виразковий коліт, паралітичний ілеус зі здуттям живота.

З боку серцево-судинної системи: міокардит.

Алергічні реакції: шкірне висипання (еритематозне, макулярне, папульозне), ексфоліативний дерматит, еозинофілія, гіпертермія, масивний набряк, некроз шкіри.

З боку сечовидільної системи: порушення функції нирок, забарвлення сечі у рожевий колір, альбумінурія.

Інші: головний біль, забарвлення долонь у оранжевий колір.

Передозування

Симптоми: геморагічний синдром (шлунково-кишкові, маткові, носові кровотечі, гематурія, крововиливи у шкіру, м'язи, паренхіматозні органи).

Лікування: відміна препарату; прийом вітаміну К внутрішньо (5–10 мг). При розвитку серйозних кровотеч вітамін К призначати внутрішньовенно повільно (1 мг/хв) у загальній|спільній| дозі 10–50 мг (нормалізує підвищений протромбіновий| час протягом 6 годин). При масивній кровотечі або хворим із|із| печінковою недостатністю одночасно призначати свіжозаморожену плазму. Можливе застосування амінокапронової кислоти, вітамінів С і Р.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності (особливо у І триместрі і у другій половині ІІІ триместру). Препарат не слід застосовувати у перші дні після пологів. При необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Діти. Препарат призначати дітям віком від 14 років з масою тіла не менше 45 кг.

Особливості застосування.

З обережністю призначати препарат пацієнтам літнього віку (підвищений ризик кровотечі, особливо внутрішньочерепної|внутрішньочерепної|), при печінковій і/або нирковій недостатності помірного ступеня, підвищеній проникності судин, перикардиті, у післяпологовий період, при гінекологічних захворюваннях.

Особливої уваги потребує застосування пероральних антикоагулянтів пацієнтам перед проведенням хірургічного втручання, включаючи видалення зубів. Внутрішньом'язові і підшкірні ін'єкції під час лікування препаратом слід виконувати з обережністю, щоб уникнути появи гематом; ризик розвитку кровотеч підвищений у пацієнтів із застійною серцевою недостатністю, зі схильністю до тромбозів, а також у жінок віком від 60 років.

При гострих тромбозах призначати сумісно з гепарином.

Під час лікування препаратом необхідний систематичний контроль протромбінового співвідношення (нормальні показники — 2,0–4,0), регулярне розширене коагулогічне дослідження крові (коагулограма, тромбоеластограма, кількість тромбоцитів), аналіз сечі для раннього виявлення гематурії.

Для контролю антикоагуляційної активності використовувати показник протромбінового часу: надійна профілактика венозного тромбозу досягається при збільшенні протромбінового часу у 2 рази, артеріального — у 3–4 рази (норма — 11–14 с).

Не слід призначати препарат під час менструації (слід припинити прийом за 2 дні до її початку) і у перші дні після пологів.

Забарвлення сечі у рожевий колір і долонь в оранжевий обумовлене метаболізмом феніндіону (перехід в енольну форму) і не становить небезпеки. При підкисленні сечі її колір змінюється, що можна використовувати для диференціювання забарвлення сечі від гематурії. При забарвленні долонь і зміні кольору сечі препарат рекомендується замінити іншим антикоагулянтом, за винятком омефіну.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом і потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дію препарату підсилюють тромболітичні, антиагрегаційні засоби, антикоагулянти, адренокортикотропний гормон, анаболіки, азатіоприн, алопуринол, аміодарон, анестетики, наркотичні аналгетики, андрогени, антибіотики, трициклічні антидепресанти, засоби, що окислюють сечу, глюкокортикостероїди, діазоксид, дизопірамід, налідиксова кислота, ізоніазид, клофібрат, метронідазол, парацетамол, резерпін, вітамін Е, бутадіон, сульфаніламіди, дисульфірам, хінідин, циклофосфан, тиреоїдні гормони, препарати йоду, рідкий парафін, циметидин, та інші інгібітори мікросомального окиснення. Ефект препарату послабляють,послаблюють вітамін К, пропранолол, засоби, що олужують сечу, антациди, холестирамін, феназон, галоперидол, діуретики, карбамазепін, барбітурати, пероральні контрацептиви, рифампіцин.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Засіб, що впливає на згортання крові і функцію тромбоцитів. Антикоагулянт непрямої дії.

Механізм дії обумовлений конкурентним антагонізмом з вітаміном К. Феніндіон блокує К-вітамінредуктазу, порушує утворення у печінці активної форми вітаміну К, необхідної для синтезу протромбіну та інших факторів згортання крові (VII, IX і X). Викликає гіпопротромбінемію.

Знижує толерантність плазми до гепарину, вміст ліпідів у крові і покращує проникність судин. 

Гіпокоагулянтний ефект (зниження концентрації факторів згортання крові) розвивається поступово (за рахунок дії раніше синтезованих факторів згортання крові), виявляється через 8–10 годин і досягає максимуму через 24–36 годин після|потім| прийому. Тривалість дії — 1–4 дні після відміни препарату.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко і майже повністю всмоктується. Зв'язок з білками не міцний. Проходить через гістогематичні бар'єри (у т. ч. плацентарний), накопичується у тканинах. Метаболізується у печінці за участю цитохрому Р450. Виводиться нирками у незміненому стані і у вигляді метаболітів. Може кумулювати|.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми з фаскою. Допускаються вкраплення.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки по 30 мг № 20 у блістері у коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я».

Місцезнаходження

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я в містах України

Вінниця 31.25 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 23.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Ващука Миколи, 14, тел.: +380432468145

Дніпро 30.15 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 19.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, шосе Донецьке, 124, тел.: +380634570584

Житомир 28.11 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 20.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350

Запоріжжя 28.08 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 20.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Павлокічкаська, 14, тел.: +380732132187

Івано-Франківск 33.83 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 30.7 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Миколайчука, 6, тел.: +380673123687

Київ 28.31 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 21.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Шолом Алейхема, 17, тел.: +380442211850

Кропивницький 25.71 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 20.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998

Луцьк 26.56 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 25.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 34.66 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 30.27 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Львів, вул. Величковського, 10

Миколаїв 29.31 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 19.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Карпенка Генерала, 16/1, тел.: +380512440304

Одеса 28.31 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 19.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 52А, тел.: +380487550055

Полтава 31.75 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 20.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Кукоби Анатолія, 18А, тел.: +380730993149

Рівне 24.63 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 21.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 32.1 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 30 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 122, тел.: +380633625725

Тернопіль 29.47 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 21.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 35.92 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 35.4 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380312671099

Харків 32.41 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 23.19 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, просп. Перемоги, 70Д

Херсон 29.34 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 22.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Комкова, 92, тел.: +380552453900

Хмельницький 27.42 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 19.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 27.64 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 21.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 355/4, тел.: +380472735357

Чернігів 32.56 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 30.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019

Чернівці 35.35 грн./уп.

ФЕНІЛІН-ЗДОРОВ'Я табл. 30 мг блістер № 20, Здоровье ..... 34 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, просп. Незалежності, 113, тел.: +380372515770