Все аптеки Украины

Орасепт® (Orasept) (272514) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Орасепт<sup>&reg;</sup> (Orasept)
Виробник
Форма випуску
Спрей оральний
Дозування
1,4 %
Об'єм
177 мл
ATC-група
Реєстраційне посвідчення
UA/7397/01/01 від 29.11.2017
Міжнародна назва

Орасепт інструкція із застосування

Склад

Фенол - 14 мг/мл

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Активною речовиною даного препарату є фенол; у низьких концентраціях (від 0,25% до 1,5%) його водно-гліцериновий розчин застосовується як місцевий антисептичний (бактерицидна і протигрибкова дія) і місцевий анестезуючий засіб для оброблення слизової оболонки порожнини рота та глотки. Гліцерин чинить пом’якшувальну дію на слизову оболонку ротової порожнини.
Фармакокінетика. Фенол, що входить до складу препарату, всмоктується та виділяється слизом, із подальшим виведенням через ШКТ. У разі передозування фенол метаболізується в печінці та виводиться нирками.

Показання Орасепт

як знеболювальний та антисептичний засіб:
− при інфекційно-запальних захворюваннях ротової порожнини та глотки (ангіна, фарингіт, тонзиліт, стоматит, гінгівіт, пародонтит);
− після проведених маніпуляцій у порожнині рота та глотки, стоматологічних операцій;
− при користуванні зубними протезами або ортодонтичними апаратами.

Застосування Орасепт

розпилювати в ротову порожнину та/або глотку. Рідину можна ковтати.
При застосуванні в ротовій порожнині — потримати в ротовій порожнині протягом 15 с, а потім видалити.
Дітям віком 2–12 років розпилення проводять, натискаючи до 3 разів на розпилювач флакона. Дітям віком від 12 років та дорослим — натискаючи до 5 разів. Повторювати розпилення кожні 2–4 год або відповідно до рекомендацій лікаря. Тривалість застосування визначається клінічним ефектом та переносимістю препарату.
Якщо доза фенолу у вигляді спрея пропущена, а пацієнт використовує його регулярно, лікарський засіб можна застосувати тоді, коли хворий про це згадає. У випадку, коли наближається час наступного прийому, не рекомендується застосування подвійної дози без консультації лікаря. Тривалість лікування при неускладненій ангіні не має перевищувати 7 днів.
Діти. Дітям віком до 12 років слід застосовувати цей засіб під наглядом дорослих. Не застосовувати у дітей віком до 2 років.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Порушення функції печінки або нирок тяжкого ступеня. Не слід застосовувати фенол у вигляді спрея для горла у хворих із запаленням надгортанника, при запальних захворюваннях з поширеним ураженням слизових оболонок.

Побічна дія

з боку імунної системи. Алергічні реакції.
З боку шкіри та підшкірних тканин. Кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, висип. Можливі реакції в місці нанесення, місцевий набряк горла.
З боку нирок та сечовивідних шляхів. Хроматурія (забарвлення сечі в темно-коричневий або зелений колір).

Особливості застосування

спрей призначений для нетривалого застосування. Якщо симптоми хвороби не минають протягом 7 днів, це може свідчити про наявність органічної патології (абсцес, неоплазма), що потребує інших методів лікування.
Консультація лікаря необхідна протягом 1–2 днів у разі сильного болю в горлі та/або прояву таких симптомів, як підвищення температури тіла, головний біль, висип, нудота або блювання. Якщо стан погіршується, слід негайно звернутися до лікаря.
Концентрація фенолу в препараті визнана безпечною щодо токсичності або онкогенності.
Орасепт не чинить пошкоджувальної дії на зубну емаль.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані щодо застосування фенолу в період вагітності відсутні або обмежені (менше 300 випадків лікування вагітних).
Результати досліджень не вказують на наявність прямої або опосередкованої репродуктивної токсичності при дозуванні препарату згідно з рекомендаціями.
У разі необхідності застосування препарату в період вагітності слід проконсультуватися з лікарем.
Період годування груддю. Невідомо, чи виділяється фенол у грудне молоко. Тому не можна виключати ризик для новонароджених/немовлят.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не спостерігалося впливу на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

препарат призначають у комплексній терапії запальних захворювань ротової порожнини і горла разом із сульфаніламідами, антибіотиками, вітамінами.
Без консультації лікаря не слід застосовувати препарат одночасно з лікарськими засобами для терапії міастенії; препаратами, що пригнічують ЦНС; дезінфікуючими розчинами, у складі яких містяться важкі метали; інгібіторами МАО; блокаторами нейром’язової передачі; опіоїдами; вазоконстрикторами.

Передозування

при застосуванні внутрішньо фенол спричиняє ураження слизових оболонок, нудоту, блювання, підвищення потовиділення, діарею. Можливі запаморочення та слабкість. Спочатку може виникати збудження, після якого настає втрата свідомості. Відзначається депресія ЦНС з пригніченням кровообігу та дихання. У тяжких випадках можливий розвиток набряку легень, ураження печінки або нирок, що призводить до порушення функції цих органів. Летальний наслідок настає через порушення дихання, летальна доза — 1–15 г фенолу, застосованого внутрішньо. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування (промивання шлунка, прийом активованого вугілля, у разі необхідності — госпіталізація в токсикологічне відділення).

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.