АНАЛЕРГІН® (ANALERGIN) (272243) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Про препарат
  • Ціни
  • Аналоги
Знайдено: 4
Сортування:
Знайдено: 4 препарати
Аналергін® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 10 мг, № 7; Teva
Аналергін® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 10 мг, № 30; Teva
Аналергін® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 10 мг, № 50; Teva
Аналергін® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 10 мг, № 10; Teva

АНАЛЕРГІН ® інструкція із застосування

Інструкція вказана для Аналергін® табл. в/плівк. обол. 10 мг, №7

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, від білого до майже білого кольору, з лінією для поділу з одного боку.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06A E07.

Цетиризин, метаболіт гідроксизину у людини, є потужним селективним антагоністом периферичних H1-рецепторів. У дослідженнях зв'язування з рецепторами іn vitro не спостерігалося спорідненості з іншими рецепторами, відмінними від H1-рецепторів. Окрім антагоністичного впливу на H1-рецептори, цетиризин проявляє антиалергічну дію: при дозуванні 10 мг один або два рази на добу препарат інгібує пізню фазу залучення у процес клітин запалення, особливо еозинофілів, у шкірі та кон'юнктиві осіб, яким вводили антиген, а у дозі 30 мг/добу інгібує приток еозинофілів у бронхоальвеолярній рідині протягом пізньої фази звуження бронхів, спричиненої вдиханням алергенів у пацієнтів з астмою. Крім того, цетиризин інгібує пізню фазу реакції запалення, індуковану у пацієнтів з хронічною кропив'янкою внутрішньошкірним введенням калікреїну. Також зменшує вираженість адгезії молекул, таких як ICAM-1 та VCAM-1, що є маркерами алергічного запалення.

Цетиризин не зазнає екстенсивного метаболізму при першому проходженні. Приблизно 2/3 дози виводиться у незміненому вигляді із сечею. Об'єм абсорбції цетиризину не зменшувався при одночасному прийомі з їжею, хоча швидкість абсорбції зменшувалась. Об'єм біодоступності подібний при призначенні цетиризину у формі розчину, капсул або таблеток.

Протипоказання

Підвищена чутливість до цетиризину або до інших компонентів препарату, а також до гідроксизину та до будь-яких похідних піперазину; пацієнти з тяжким порушенням функції нирок при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо, запиваючи 1 склянкою рідини. Прийом їжі не впливає на обсяг всмоктування цетиризину, хоча дещо уповільнює цей процес.

Дорослі та діти віком від 6 років: 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу. Можна застосовувати препарат у початковій дозі 5 мг, якщо її достатньо для контролю симптомів.

Курс лікування визначається лікарем, залежить від перебігу та тривалості захворювання та індивідуальної чутливості пацієнта.

Пацієнти літнього віку.

Немає необхідності знижувати дозу для пацієнтів літнього віку за умови відсутності у них порушень функції нирок.

Пацієнти з порушенням функції нирок (помірного та тяжкого ступеня).

Дозування має бути індивідуальним, залежно від стану функції нирок. Слід звернутися до таблиці, наведеної нижче, та відкоригувати дозу відповідно до наведеної інформації. Щоб скористатися таблицею, необхідно визначити кліренс креатиніну (КК) пацієнта у мл/хв. Значення КК (мл/хв) можна визначити за креатиніном сироватки крові (мг/дл) за допомогою наступної формули:

               [140 — вік (у роках)] x маса тіла (кг)

КК = ------------------------------------------------------ (x 0,85 для жінок)

           72 x креатинін у сироватці крові (мг/дл)

Корекція дозування для дорослих пацієнтів з порушенням функції нирок:

Група Кліренс креатиніну (мл/хв) Дозування та частота
Нормальна функція ≥ 80 10 мг 1 раз на добу
Легка стадія порушення 50–79 10 мг 1 раз на добу
Помірна стадія 30–49 5 мг 1 раз на добу
Тяжка стадія < 30 5 мг 1 раз на 2 дні
Термінальна стадія хвороби нирок — пацієнти, яким проводять діаліз < 10 Протипоказано

Дітям із порушенням функції нирок дозування коригується індивідуально, залежно від значення кліренсу креатиніну пацієнта та маси тіла.

Пацієнти з порушенням функції печінки.

Немає потреби у корекції дози при порушенні тільки функції печінки.

Пацієнти з порушеннями функції печінки та нирок.

Рекомендується коригувати дозу (див. вище розділ «Пацієнти з порушенням функції нирок»).

Передозування

Симптоми. Симптоми, що спостерігалися після суттєвого передозування цетиризину, головним чином пов'язані з впливом на ЦНС або з ефектами, що можуть вказувати на антихолінергічну дію. Побічні ефекти, про які повідомлялося після прийому дози, яка перевищувала щонайменше у 5 разів рекомендовану добову дозу, включають: сплутаність свідомості, діарею, запаморочення, втомлюваність, головний біль, нездужання, мідріаз, свербіж, неспокій, седатацію, сонливість, ступор, тахікардію, тремор, затримку сечовипускання.

Лікування. Специфічний антидот цетиризину невідомий. При передозуванні рекомендована симптоматична та підтримуюча терапія. Промивання шлунка слід проводити якнайшвидше після прийому препарату. Цетиризин неефективно виводиться при проведенні діалізу.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Спеціальні умови зберігання не передбачені. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 7 таблеток у блістері, по 1 блістеру у коробці; по 10 таблеток у блістері, по 1 або по 3, або по 5 блістерів у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Класифікація
Категорія відпуску
Без рецепта
Міжнародна назва
Cetirizinum (Цетиризин)
ATC-група
R06A E07 Цетиризин
Форми випуску за NFC
ABC Таблетки, вкриті плівковою оболонкою