ГЕПТРАЛ® (HEPTRAL®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

порошок ліофілізований д/приготування розчину для ін'єкцій 400 мг флакон з розчинником в ампулах по 5 мл, № 5
Адеметионін
400 мг
№ UA/6993/02/01 від 19.05.2017
A За рецептом
порошок ліофілізований для розчину для ін'єкцій 500 мг флакон з розчинником в ампулах по 5 мл, № 5
Адеметионін
500 мг
№ UA/6993/02/02 від 21.06.2016 до 21.06.2021
A За рецептом
таблетки кишково-розчинні 500 мг блістер, № 20
Адеметионін
500 мг
№ UA/6993/01/02 від 18.05.2016 до 18.05.2021
A За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Адеметионін це гепатопротектор, який володіє також антидепресивною активністю. Надає холеретичну та холекінетичну дію, володіє детоксикаційним, регенеруючим, антиоксидантним, антифіброзуючим та нейропротективним властивостями. Усуваэ дефіцит S-аденозил-L-метіоніну (адеметионіна) та стимулює його вироблення в організмі, міститься у всіх середовищах організму. Найбільша концентрація адеметионіна визначається у печінці та головному мозку.

Адеметионін виконує ключову роль в метаболічних процесах організму, бере участь у важливих біохімічних реакціях: трансметилювання, транссульфатуванні, трансамінуванні.

Показана ефективність адеметионіну при гепатопатіях, обумовлених різними гепатотоксичними препаратами.

Антидепрессивная активність проявляється поступово, починаючи з кінця 1-го тижня лікування, та стабілізується протягом 2 тиж лікування.

У ряді досліджень було підтверджено ефективність адеметіоніна при лікуванні підвищеної стомлюваності у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки.

Фармакокінетика.

Поглинання. Біодоступність — 5% (збільшується при прийомі натщесерце). Cmax є дозозалежною та складає 0,5-1 мг/л через 3-5 год після однократного прийому. Cmax адеметіоніна в плазмі крові знижуються до вихідного рівня протягом 24 год.

Розподіл. Зв’язування з білками плазми крові незначне, та складає <5%. Адеметионін проникає через ГЕБ. Відзначалось значне збільшення концентрації адеметіоніна в СМР.

Метаболізм. Метаболізується адеметионін в печінці.

Виведення. Т½ — 1,5 год. Виводиться адеметионін нирками.

ПОКАЗАННЯ

– внутрішньопечінковий холестаз при прециротичних та циротичних станах, який може спостерігатися при таких захворюваннях:

– внутрішньопечінковий холестаз у вагітних;

ЗАСТОСУВАННЯ

лікування рекомендовано починати з парентерального введення препарату з подальшим застосуванням таблетованої форми ЛЗ або ж відразу починають із застосування таблеток.

Початкова терапія.

Рекомендована пероральна доза — 10-25 мг/кг маси тіла на добу або 800 мг/добу (не перевищувати добову дозу — 1600 мг).

В/в або в/м рекомендована доза — 5-12 мг/кг маси тіла на добу протягом 2 тиж. Початкова доза — 500 мг/добу, загальна добова доза не повинна перевищувати 800 мг.

Підтримуюча терапія

Застосовувати перорально (всередину) 800-1600 мг/добу.

Тривалість терапії залежить від тяжкості перебігу захворювання.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

– підвищена чутливість до компонентів ЛЗ;

– генетичні порушення, що впливають на метіонінових цикл та/або викликають гомоцистинурію та/або гіпергомоцистеїнемію (дефіцит цистатіонін β-синтази, порушення метаболізму вітаміну В12 (цианокобаламіну));

ПОБІЧНА ДІЯ

інфекції сечовивідних шляхів, реакції гіперчутливості, анафілактоїдні або анафілактичні реакції, тривога, безсоння

ажитація, сплутаність свідомості, головний біль, запаморочення, парестезія, дисгевзія, припливи, артеріальна гіпотензія, флебіт, набряк гортані, біль у животі, діарея, нудота, сухість у роті, диспепсія, метеоризм, шлунково-кишковий біль, шлунково-кишкова кровотеча, шлунково-кишкові розлади, блювання, езофагіт, здуття живота, кожний зуд, підвищене потовиділення, ангіоневротичний набряк, шкірно-алергічні реакції, артралгія, м’язові спазми, астенія, набряк, лихоманка, озноб, нездужання.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

з огляду на тонізуючий ефект препарату, не рекомендується приймати його перед сном. Також необхідний систематичний контроль залишкового азоту. Оскільки дефіцит ціанокобаламіну та фолієвої кислоти може знизити вміст адеметионіну у пацієнтів групи ризику (з анемією, захворюваннями печінки, під час вагітності або ймовірністю вітамінної недостатності, в зв’язку з іншими захворюваннями або дієтою, наприклад, у вегетаріанців), слід контролювати вміст вітамінів в плазмі крові. Якщо недостатність виявлена, рекомендований прийом ціанокобаламіну і фолієвої кислоти до початку лікування адеметіоніном або одночасний прийом з адеметіоніном.

При імунологічному аналізі застосування адеметіоніна може сприяти помилковому визначенню показника високого вмісту гомоцистеїну в крові.

Для пацієнтів, які приймають адеметионин, рекомендовано використовувати неімунологічні методи аналізу для визначення вмісту гомоцистеїну.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

є повідомлення про синдром надлишку серотоніну у пацієнта, який застосовував адеметионин та кломіпрамін. Вважається, що така взаємодія можлива, та слід з обережністю призначати адеметионин разом з СІЗЗС, трициклічними антидепресантами (такими як кломіпрамін), а також рослинними препаратами та препаратами, що містять триптофан.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

малоймовірне. У разі передозування рекомендується спостереження за пацієнтом та проведення симптоматичної терапії.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

таблетована форма препарату не вимагає особливих умов зберігання.

Препарат у формі ліофілізованого порошку — при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 11.09.2019 р. Версія для друку