ГАВІСКОН® (GAVISCON®)

Состав и форма выпуска

ГАВІСКОН® М'ЯТНА СУСПЕНЗІЯ
суспензія оральна флакон 150 мл, № 1Ціни в аптеках
Натрію альгінат
250 мг/5 мл
Кальцію карбонат
80 мг/5 мл
Натрію бікарбонат
133,5 мг/5 мл
Допоміжні речовини: карбомер 974р, метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), сахарин натрію, олія м'яти перцевої, натрію гідроксид, вода очищена.
№ UA/6865/01/02 від 20.09.2017
C
ГАВІСКОН® М'ЯТНІ ТАБЛЕТКИ
таблетки жувальні блістер, № 16, 24Ціни в аптеках
Натрію альгінат
250 мг
Натрію гідрокарбонат
133,5 мг
Кальцію карбонат
80 мг
Допоміжні речовини: маніт (е 421), макрогол 20000, магнію стеарат, коповідон, калію ацесульфам, мятний ароматизатор, аспартам (е 951).
№ UA/6865/02/01 від 02.01.2019
C
ГАВІСКОН® ПОЛУНИЧНІ ТАБЛЕТКИ
таблетки жувальні блістер, № 16Ціни в аптеках
Натрію альгінат
250 мг
Натрію бікарбонат
133,5 мг
Кальцію карбонат
80 мг
Допоміжні речовини: ксиліт dc, маніт (е 421), макрогол 20000, полуничний ароматизатор, аспартам (е 951), магнію стеарат, окис заліза червоний (е 172).
№ UA/9210/01/01 від 17.12.2019
C
ГАВІСКОН® ФОРТЕ М'ЯТНА СУСПЕНЗІЯ
суспензія оральна саше 10 мл, № 20Ціни в аптеках
Натрію альгінат
500 мг/5 мл
Калію бікарбонат
100 мг/5 мл
Допоміжні речовини: кальцію карбонат, карбомер, натрію гідроксид, сахарин натрію, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксібензоат, ароматизатор м'ятний, вода очищена.
№ UA/6865/01/01 від 13.10.2017
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Після прийому внутрішньо Гавіскон® м’ятна суспензія/м’ятні таблетки/полуничні таблетки/Форте м’ятна суспензія швидко починають взаємодіяти зі шлунковим соком, утворюючи шар гелю альгінової кислоти на його поверхні, який має близьке до нейтрального значення рН, швидко та ефективно покривають стінки шлунка (протягом 4 год), запобігаючи появі гастроезофагеального рефлюксу. У тяжких випадках цей шар може піднятися до стравоходу замість вмісту шлунка та захищати стінки стравоходу.

Фармакокінетика. Механізм дії лікарського засобу є фізичним та не залежить від рівня всмоктування у системний кровообіг.

Показання ГАВІСКОН

лікування симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, а саме: печії; відрижки кислим; розладів травлення, що відносяться до рефлюксу, у тому числі в період вагітності.

Застосування ГАВІСКОН

Гавіскон® м’ятна суспензія. Дорослим та дітям віком від 12 років препарат призначають перорально по 10–20 мл (2–4 чайні ложки) після їди та перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози.

Дітям віком 6–12 років: 5–10 мл (1–2 чайні ложки) після їди та перед сном.

Не слід застосовувати препарат більше 7 діб. Якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються протягом цього періоду, хворому необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та корекції схеми лікування.

Діти. Не рекомендується застосовувати у дітей віком до 6 років.

Гавіскон® полуничні таблетки. Дорослим та дітям віком від 12 років препарат призначати перорально по 2–4 таблетки після їди та перед сном (до 4 разів на добу). Таблетки необхідно розжовувати. Не слід застосовувати препарат більше 7 діб. Якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються протягом цього періоду, хворому необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та коригування схеми лікування.

Пацієнти літнього віку. Не потрібно коригувати дозу для пацієнтів літнього віку.

Пацієнти з захворюваннями печінки. Коригування дози не потрібне.

Пацієнти з захворюваннями нирок. Необхідно враховувати хворим, які дотримуються низькосольової дієти.

Діти. Не рекомендовано застосовувати дітям віком до 6 років. Дітям віком від 6 років до 12 років препарат можна застосовувати тільки за призначенням та наглядом лікаря. Для дітей віком від 6 до 12 років передбачено наявність суспензії.

Гавіскон® м’ятні таблетки. Лікарський засіб призначений для перорального застосування. Таблетки необхідно ретельно розжовувати.

Дорослі та діти віком від 12 років: по 2–4 таблетки після їди та перед сном.

Пацієнти літнього віку: для цієї вікової групи корекції дози не потрібно.

Діти. Клінічні дані щодо застосування у дітей віком до 12 років відсутні.

Не рекомендовано застосовувати у дітей віком до 12 років.

Гавіскон® Форте м’ятна суспензія. Дорослі та діти у віці старше 12 років — по 5-10 мл (після прийому їжі та перед сном.

Протипоказання

цей лікарський засіб протипоказаний пацієнтам з відомою або підозрюваною гіперчутливістю до натрію альгінату, натрію гідрокарбонату та кальцію карбонату або будь-якої з допоміжних речовин.

Гавіскон® м’ятна суспензія, Гавіскон® Форте м’ятна суспензія протипоказані пацієнтам з відомою або підозрюваною гіперчутливістю до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин, в тому числі метилпарагідроксибензоату (Е218) і пропілпарагідроксибензоату (Е216).

Побічна дія

побічні реакції класифіковано за частотою таким чином: дуже часто (1/10), часто (від 1/100 до <1/10), нечасто (від 1/1000 до <1/100), рідко (від 1/10 000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000) та частота невідома (не підлягає оцінці з огляду на наявні дані).

З боку імунної системи: дуже рідко — анафілактичні та анафілактоїдні реакції, реакції гіперчутливості, такі як висип на шкірі, кропив’янка.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже рідко — прояви з боку дихальної системи, такі як бронхоспазм.

З боку травного тракту: частота невідома — здуття живота, запор.

Особливості застосування

за відсутності покращення через 7 днів необхідно переглянути клінічну картину. Хворим, які дотримуються низькосольової дієти, наприклад при застійній серцевій недостатності або нирковій недостатності, необхідно врахувати, що 10 мл препарату Гавіскон® м’ятна суспензія містять 141 мг (6,2 ммоль) натрію.

У 10 мл препарату Гавіскон® м’ятна суспензія міститься 160 мг (1,6 ммоль) кальцію карбонату. З обережністю слід застосовувати лікарський засіб у пацієнтів з гіперкальціємією, нефрокальцинозом та рецидивуючим утворенням кальцієвмісних конкрементів у нирках.

Пацієнтам з порушенням функції нирок необхідно регулярно контроювати рівень кальцію, калію та магнію. Лікарський засіб Гавіскон® м’ятна суспензія містить метилпарагідроксибензоат (Е218) та пропілпарагідроксибензоат (Е216), що можуть спричинити алергічні реакції (можливо, відтерміновані) (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

Гавіскон® м’ятні таблетки. 4 таблетки препарату містять 253 мг (11 ммоль) натрію, що еквівалентно 12,65% від максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Максимальна добова доза препарату еквівалентна 50,6% від максимального добового споживання натрію, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Цей препарат має високий вміст натрію, що необхідно враховувати хворим, які дотримуються низькосольової дієти, зокрема, при захворюваннях нирок або застійній серцевій недостатності.

Доза, що дорівнює 4 таблеткам, містить 320 мг (3,2 ммоль) кальцію карбонату. Слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів з гіперкальціємією, нефрокальцинозом та рецидивуючим утворенням у нирках каменів, які містять кальцій.

1 таблетка цього препарату містить 3,75 мг аспартаму. При пероральному застосуванні аспартам гідролізується у ШКТ. Одним з основних продуктів гідролізу є фенілаланін. Оскільки препарат містить аспартам (Е951), його не можна призначати хворим на фенілкетонурію..

У разі відсутності зменшення вираженості симптоматики через 7 днів лікування, клінічна ситуація потребує перегляду

Гавіскон® полуничні таблетки. 4 таблетки препарату містять 254,84 мг (11,08 ммоль) натрію, що еквівалентно 12,74% від максимального добового споживання натрію для дорослих, рекомендованого ВООЗ.

Максимальна добова доза препарату еквівалентна 50,96% від максимального добового споживання натрію, рекомендованого ВООЗ.

Цей препарат має високий вміст натрію, що необхідно враховувати хворим, які дотримуються низькосольової дієти, зокрема при захворюваннях нирок або застійній серцевій недостатності.

Слід дотримуватись обережності при лікуванні пацієнтів з гіперкальціємією та нефрокальцинозом, а також з рецидивуючим утворенням у нирках каменів, які містять кальцій, враховуючи, що 4 таблетки препарату містять 320 мг (3,2 ммоль) карбонату кальцію. Оскільки препарат містить аспартам, його не можна призначати хворим на фенілкетонурію.

У пацієнтів з дуже низьким рівнем кислотності шлункового соку можливе зниження ефективності препарату.

При відсутності покращення протягом 7 днів необхідно проконсультуватися з лікарем.

Гавіскон® Форте м’ятна суспензія. Кожні 10 мл препарату містять 78 мг (2,0 ммоль) калію та 106 мг (4,6 ммоль) натрію, що еквівалентно 5,3% максимального добового щоденого споживання натрію, рекомендованого ВООЗ. Слід звернути також увагу, що 10 мл суспензії містять 200 мг (2,0 ммоль) кальцію карбонату, тому необхідно з обережністю призначати препарат хворим з гіперкальціємією, нефрокальцинозом та рецидивною нирковокам’яною хворобою, зумовленою кальцієм.

Лікарський засіб містить метилгідроксибензоат та пропілгідроксибензоат, що можуть викликати алергічні реакції (можливо відтерміновані).

Застосування в період вагітності або годування груддю. Клінічні дослідження за участю більш ніж 500 вагітних, а також великий обсяг даних, отриманих під час постмаркетингового застосування, вказують на те, що діючі речовини не спричиняють вади розвитку та не чинять токсичного впливу на новонароджених/немовлят. Препарат Гавіскон® можна застосовувати в період вагітності за наявності клінічної необхідності після консультації з лікарем.

Годування груддю. Дослідження показали відсутність впливу на новонароджених/немовлят, що перебувають на грудному вигодовуванні, матері яких застосовували цей лікарський засіб. Препарат Гавіскон® можна застосовувати в період годування груддю після консультації з лікарем.

Фертильність. За даними доклінічних досліджень, альгінат не спричиняє негативного впливу на фертильність або репродуктивну функцію досліджуваних тварин або їх потомства.

Клінічні дані не свідчать про наявність впливу на фертильність людини.

Гавіскон® полуничні таблетки не впливає на перебіг вагітності, внутрішньоутробний та постнатальний розвиток плода/дитини. З огляду на наявність кальцію карбонату, препарат рекомендується застосовувати якомога коротший час. Препарат можна застосовувати вагітним та у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

між прийомом препарату Гавіскон® та інших лікарських засобів, особливо тетрациклінів, дигоксину, фторхінолону, солей заліза, кетоконазолу, нейролептиків, тиреоїдних гормонів, пеніциламіну, блокаторів β-адренорецепторів (атенолол, метопролол, пропранолол), глюкокортикоїдів, хлорохіну, естрамустину та біфосфонатів, має минути не менше 2 год.

Гавіскон® Форте мятна суспензія: У зв’язку з присутністю кальцію карбонату, який діє як антацид, між прийомом препарату Гавіскон® Форте м’ятна суспензія та прийомом інших лікарських засобів, особливо Н2-антигістамінних препаратів, тетрациклінів, дигоксину, фторхінолону, залізистої солі, кетоконазолу, нейролептиків, тироксину, пеніциламіну, бета-блокаторів (атенолол, метопролол, пропанолол), глюкокортикоїдів, хлорохіну та дифосфонатів, має пройти не менше двох годин.

Передозування

у разі передозування застосовують симптоматичне лікування. Передозування може виявлятися як здуття живота.

Умови зберігання

Гавіскон® мятні таблетки: при температурі не вище 30 °C.

Гавіскон® м’ятна суспензія. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС. Не зберігати у холодильнику та не заморожувати.

Гавіскон® полуничні таблетки. Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Гавіскон® Форте м’ятна суспензія. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Не зберігати в холодильнику. Не заморожувати.

Для докладної інформації дивись індивідуальні інструкції для медичного застосування лікарських засобів.

Діагнози, при яких застосовують ГАВІСКОН

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція МОЗ

Ціни на ГАВІСКОН в містах України

Вінниця 192.32 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Пирогова, 17, тел.: +380432562322163.95 грн./уп.

Дніпро 176.1 грн./уп.

«АПТЕКА НА ТІТОВА» Дніпро, вул. Тітова, 27, тел.: +380965010562161.00 грн./уп.

Житомир 194.25 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350165.95 грн./уп.

Запоріжжя 180.78 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929163.95 грн./уп.

Івано-Франківск 193.32 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744157.50 грн./уп.

Київ 201.94 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Київ, вул. Ревуцького, 12А, тел.: +380981699878157.99 грн./уп.

Кропивницький 185.68 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Преображенська, 84, тел.: +380522242597163.95 грн./уп.

Луцьк 203.41 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, вул. Сверстюка Євгена, 1, тел.: +380800505911172.00 грн./уп.

Львів 206.14 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +380673124786139.50 грн./уп.

Миколаїв 195.49 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Курортна, 8, тел.: +380800500512163.95 грн./уп.

Одеса 200.5 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Сегедська, 14, тел.: +380487481103163.95 грн./уп.

Полтава 181.51 грн./уп.

«ПАНІ АПТЕКА» Полтава, просп. Мира, 30А, тел.: +380532629866160.94 грн./уп.

Рівне 206.44 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911172.00 грн./уп.

Суми 187.17 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709155.99 грн./уп.

Тернопіль 197.36 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +380672133178158.50 грн./уп.

Ужгород 213.83 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Волошина, 12/16, тел.: +380312614125171.47 грн./уп.

Харків 179.15 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14163.95 грн./уп.

Херсон 188.45 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948163.95 грн./уп.

Хмельницький 200.69 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933167.99 грн./уп.

Черкаси 196.3 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях, 48А165.99 грн./уп.

Чернігів 187.61 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094163.95 грн./уп.

Чернівці 201.23 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Бандери, 1, тел.: +380800505911172.00 грн./уп.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko