Бальзамічний Лінімент (За Вишневським) лінімент туба 40 г №1
діючі речовини: 1 г препарату містить вісмуту трибромфеноляту (Ксероформу) (у перерахунку на 50% вісмуту оксид і суху речовину) 30 мг, дьогтю березового 30 мг;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, олія рицинова.
Лінімент.
Основні фізико-хімічні властивості: лінімент від слабко-жовтавого до бурого або до бурого з зеленкуватим або синюватим відтінком кольору зі специфічним запахом.
Антисептичні та дезинфікуючі засоби. Код АТХ D08A X.
Фармакодинаміка.
Бальзамічний лінімент за Вишневським чинить дезинфікуючу, протизапальну, слабку подразнювальну дію на рецептори тканин завдяки компонентам, що входять до його складу. Препарат сприяє прискоренню процесу загоєння ран, нормалізуючи кровопостачання тканин.
Фармакокінетика.
Не вивчалася.
- Абсцеси;
- фурункули;
- пролежні;
- лімфаденіти;
- лімфангіти;
- опіки;
- відмороження;
- трофічні виразки.
- Підвищена чутливість до фенолу та його похідних;
- підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.
При одночасному застосуванні на тих же ділянках шкіри з іншими препаратами для зовнішнього застосування можуть створюватися нові сполуки з непередбачуваним ефектом.
Перед початком лікування слід порадитися з лікарем!
Лінімент призначений тільки для зовнішнього застосування. Перед накладанням пов’язки рану слід очистити від некротичних тканин, розкрити пухирі, промити антисептичним розчином.
Не слід допускати потрапляння лініменту на слизові оболонки. Руки після нанесення засобу слід ретельно вимити для запобігання потрапляння залишків мазі в очі, ніс, рот. У разі потрапляння − промити великою кількістю води.
Дьоготь березовий, що входить до складу бальзамічного лініменту, здатний підвищувати чутливість до сонячного світла, тому влітку слід уникати перебування на сонці під час лікування препаратом.
Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або, навпаки, стан здоров’я погіршиться, або виникнуть будь-які небажані явища, необхідно призупинити застосування препарату та звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого лікування.
Оскільки безпека застосування препарату у період вагітності або годування груддю не вивчалася, призначати його слід з урахуванням співвідношення ризик/користь.
Немає інформації щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Дорослим лінімент застосовувати зовнішньо за призначенням лікаря. Наносити 2–3 рази на добу тонким шаром на уражені ділянки шкіри або накладати пов’язку у 5–6 шарів марлі, просякнутої препаратом. Пов’язку фіксувати, змінювати 1 раз на 2–3 дні.
Перев’язки проводити до повного очищення інфікованої ділянки шкіри.
Тривалість курсу лікування − від 6 до 20 днів.
Безпеку та клінічну ефективність препарату в цій віковій категорії не вивчали.
Можливі прояви місцевої алергічної реакції (у т.ч. висипання, свербіж), що потребують проведення протиалергічної терапії.
Лікування: у разі випадкового ковтання великої кількості гелю слід викликати блювання та звернутися до лікаря. Терапія симптоматична.
При тривалому застосуванні можливі прояви місцевої алергічної реакції (у т.ч. гіперемія, свербіж, шкірні висипання, включаючи кропив’янку, набряки), що потребують проведення протиалергічної терапії. Можливі реакції фотосенсибілізації.
У разі виникнення будь-яких негативних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо подальшого лікування!
5 років.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
По 40 г у тубі та пачці.
Без рецепта.
Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.