ВАЗАВІТАЛ® (VASAVITAL)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капсули блістер у коробці, № 30Ціни в аптеках
Екстракт гінкго дволопастевого
40 мг
Пилок квітковий
60 мг
Рутин
20 мг
Кислота аскорбінова
30 мг
Кислота нікотинова
17 мг
Тіамін
1 мг
Рибофлавін
1 мг
Піридоксину гідрохлорид
1 мг
№ UA/6628/01/01 від 14.07.2017
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Вазавітал — комбінований препарат рослинного походження, до складу якого входять вітаміни.

Містить екстракт листя гінкго білоба. Активними діючими компонентами гінкго білоба є флавонові глікозиди і терпени — гінкголіди і білобаліди, а також проантоціанідини та органічні кислоти, які зумовлюють підвищену біодоступність компонентів препарату та підвищують специфічну активність Вазавіталу. В основі фармакологічної дії екстракту листків гінкго білоба лежить його здатність пригнічувати процеси вільнорадикального окиснення, що є важливим фактором ушкодження тканин при ішемії та гіпоксії.

Препарат впливає на утворення вазоактивних медіаторів та медіаторів запалення, що зумовлює його здатність покращувати кровообіг та чинити протинабрякову дію. Препарат знижує ризик тромбоутворення, нормалізує процеси клітинного обміну, збільшує вміст АТФ у корі головного мозку, позитивно впливає на обмін дофаміну та норадреналіну, а також на холінергічну передачу. Покращує кровозабезпечення тканин завдяки регулюючому впливу на кровотік в артеріях, капілярах та венах.

Обніжжя бджолине (квітковий пилок) містить біологічно активні речовини (незамінні амінокислоти, ненасичені жирні кислоти), необхідні для регенерації клітин. Квітковий пилок чинить протисклеротичну дію, зменшує кількість ХС у крові та виводить його з організму.

Домінуючі у складі пилку рутин та кверцетин покращують еластичність кров’яних капілярів та їх проникність. Флавоноїди також чинять помірну антигістамінну, антиоксидантну та детоксикуючу дію.

Аскорбінова кислота (вітамін С). Нормалізує проникність капілярів, сприяє підвищенню захисних функцій організму, запобігає утворенню тромбів, сприяє насиченню тканин киснем.

Нікотинова кислота (вітамін РР). Бере участь у реакціях енергетичного обміну організму.

Тіаміну гідрохлорид (вітамін В1). Відіграє першочергову роль в оптимальній утилізації вуглеводів, які є основним джерелом енергії, регулює функцію периферичної нервової системи.

Рибофлавін (вітамін В2). Бере участь у процесах росту, впливає на зір, стан шкіри, його активні фосфорильовані форми беруть участь у регулюванні окиснювально-відновлювальних процесів.

Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6). Необхідний для засвоєння білків та жирів, сприяє утворенню еритроцитів, регулює стан нервової системи.

Рутин (вітамін Р). Ангіопротектор, знижує підвищену проникність капілярів, укріплює судинну стінку, зменшує її набряк та запалення. Чинить антиагрегантну дію, чим покращує мікроциркуляцію, затримує розвиток діабетичної ретинопатії.

ПОКАЗАННЯ

Вазавітал призначають дорослим для профілактики та в комплексному лікуванні:

– дисциркуляторної енцефалопатії з порушеннями уваги, пам’яті, сприйняття, зниженням інтелектуальної спроможності;

– початкової стадії хвороби Альцгеймера;

– нейросенсорних порушень: кохлеовестибулярний синдром (шум у вухах, гіпоакузія, запаморочення);

– діабетичної ретинопатії;

– артеріопатії нижніх кінцівок (біль при ходьбі, трофічні порушення);

– синдрому Рейно.

ЗАСТОСУВАННЯ

дорослим призначають по 1 капсулі 3 рази на добу. Приймають під час прийому їжі, запиваючи ½ склянки води. Курс лікування визначається лікарем індивідуально і зазвичай становить 1–3 міс 2 рази на рік. Початок терапевтичного ефекту настає через 7 днів лікування. Найбільш виражений ефект відмічають через 3 тиж після прийому препарату.

Діти. Не застосовувати у дітей.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до компонентів препарату. Нефролітіаз, тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, виражені порушення функції нирок, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, подагра, гіперурикемія.

ПОБІЧНА ДІЯ

зрідка виникають наступні реакції:

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янку, задишку, бронхоспазм, гіпертермію;

з боку травної системи: розлади травлення, нудота, блювання, діарея, диспепсія, абдомінальний біль, збільшення секреції шлункового соку;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, синкопе (у тому числі вазовагальне);

з боку шкіри: запалення шкіри, почервоніння, набряк, свербіж, висип, кропив’янка, екзема;

інші: зниження згортання крові, зміна кольору сечі.

У поодиноких випадках при застосуванні препаратів, що містять екстракт гінкго білоба, особливо при одночасному застосуванні з антикоагулянтами (такими як фенпрокумон, ацетилсаліцилова кислота та інші НПЗП), виникають крововиливи (шлунково-кишкові, в очі, у головний мозок).

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

при патологічно підвищеній тенденції до кровотеч (геморагічний діатез), а також у разі одночасного застосування антикоагулянтів препарат необхідно приймати тільки після консультації з лікарем.

Оскільки є дані, що препарати, які містять екстракт гінкго білоба, підвищують схильність до кровотеч, прийом цього препарату необхідно припинити перед хірургічними операціями.

З обережністю призначають при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, сечокам’яній хворобі, ураженні печінки, пацієнтам із захворюванням нирок в анамнезі, схильністю до тромбоутворення та кровотеч (гемофілія, тромбоцитопенія, тромбоцитопатії тощо), алергічними захворюваннями. Препарат не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі. Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом мальабсорбції глюкози-галактози не слід його застосовувати.

Рекомендується уважно спостерігати за станом пацієнтів, які одночасно приймають препарати, що метаболізуються цитохромом Р450 3А4. Відомості про передозування гінкго білоба відсутні.

Препарат містить лактозу, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю. У зв’язку з відсутністю клінічних даних препарат не рекомендується застосовувати в період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Досліджень з оцінки впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами не проводилося. Проте запаморочення може погіршити здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

результати клінічних досліджень взаємодії гінкго білоба продемонстрували потенціювання або інгібування ізоферментів цитохрому Р450. Рівень концентрації мідазоламу змінювався після одночасного прийому гінкго білоба, що дозволяє припускати наявність взаємодії через CYP 3A4. Тому лікарські засоби, які в основному метаболізуються через CYP 3A4 і мають вузький терапевтичний індекс, слід застосовувати з обережністю.

Препарат не слід приймати, якщо пацієнт тривалий час застосовує ацетилсаліцилову кислоту, варфарин або тіазидні діуретики.

При одночасному застосуванні препарату з лікарськими засобами, що інгібують коагуляцію крові (такими як фенпрокумон, ацетилсаліцилова кислота та інші НПЗП), ефект останніх може посилитися.

Через підвищений ризик кровотеч слід уникати одночасного прийому препарату з антикоагулянтами, антиагрегантами. Геморагії можуть посилитися при одночасному прийомі препарату з хініном. Вітамін С посилює дію протимікробних лікарських засобів із групи сульфаніламідів.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми: можливе посилення проявів побічних реакцій, біль у животі, нудота, блювання, здуття живота, порушення функції нирок, алергічний висип на шкірі, свербіж, головний біль, підвищена збудливість, порушення свідомості.

При тривалому застосуванні у високих дозах можливе виникнення анорексії, порушень активності печінкових ферментів, парестезій, підвищеного потовиділення, артеріальної гіпотензії, гіперурикемії, відчуття жару.

Лікування: необхідно викликати блювання. Терапія симптоматична.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ВАЗАВІТАЛ® в містах України

Вінниця 138.18 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 108.5 грн./уп.
«АВІЦЕННА» Вінниця, вул. СКАЛЕЦЬКОГО, 35, тел.: +380432683272

Дніпро 132.81 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 116.34 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, просп. Хмельницького Богдана, 19, тел.: +380962446919

Житомир 135.21 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 119.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 41, тел.: +380412551230

Запоріжжя 137.04 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 123.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Запоріжжя, вул. Перемоги, 64, тел.: +380612360488

Івано-Франківск 142.96 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 124 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 139А, тел.: +380634602064

Київ 149.48 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 108.5078298 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Щербаківського Данила, 60, тел.: +380444003021

Кропивницький 135.56 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 123.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, перехр. Героїв України / Жадова Генерала, 24/27

Луцьк 146.3 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 128.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 150.97 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 124.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 131.81 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 107.75 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Миколаїв, вул. 3-я Слобідська, 51/10, тел.: +380512550275

Одеса 140.67 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 110.7 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, просп. Небесної Сотні, 2, тел.: +380487057815

Полтава 137.75 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 120.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +380631867589

Рівне 144.06 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 126.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Дубенська, 7, тел.: +380362628144

Суми 133.54 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 100.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 144.98 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 119.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 144.68 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 117.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 138.74 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 110.96 грн./уп.
«СІМЕЙНА АПТЕКА» Харків, просп. Науки, 64, тел.: +380573430286

Херсон 138.23 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 126.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 145.6 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 124.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 134.43 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 113.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312

Чернігів 134.01 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 123.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430

Чернівці 141.74 грн./уп.

ВАЗАВІТАЛ® капс. блістер № 30, Украинская фармацевтическая компания ..... 123.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380372907068

Developed by Maxim Levchenko