Піновіт® (Pinovit®)
1 мл препарату містить олії сосни гірської (Оleum Pini pumilionis) 35 мг, олії м’яти (Mentha oil) 10 мг, олії евкаліптової (Eucalypti oleum) 5 мг, α-токоферолу ацетату 15 мг, тимолу 0,3 мг;
допоміжні речовини: тригліцериди середнього ланцюга.
Олія сосни гірської - 35 мг/мл
Олія м'яти перцевої - 10 мг/мл
Олія евкаліптова - 5 мг/мл
Альфа-токоферолу ацетат - 15 мг/мл
Тимол - 0,3 мг/мл
фармакодинаміка. Піновіт чинить протизапальну та протинабрякову дії, зменшує виразність місцевих ексудативних реакцій, зменшує в’язкість секрету слизової оболонки дихальних шляхів. Препарат проявляє антибактеріальну дію щодо деяких штамів грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також протигрибкову дію стосовно дріжджових та пліснявих грибів.
Фармакокінетика.
Не досліджувалась.
гострі та хронічні риніти неалергічної етіології, ринофарингіти, інфекційно-запальні захворювання слизової оболонки носа і носоглотки, ларинготрахеїти.
безпосередньо перед застосуванням треба потримати флакон з препаратом у долоні, щоб нагріти його до температури тіла. Кришку зняти і, злегка натискаючи на гумову вставку-крапельницю, закапати розчин у ніс. Після застосування препарату флакон завжди закривати кришкою.
Дорослі. У перший день закапувати Піновіт по 2-3 краплі у кожен носовий хід 3-6 разів на добу, з другого дня – по 2-3 краплі у кожен носовий хід 3-4 рази на добу.
Діти віком від 2 років. По 1-2 краплі препарату 3-4 рази на добу.
Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, залежно від терапевтичного ефекту та переносимості препарату. Зазвичай курс лікування становить 5-7 днів.
Діти.
Піновіт застосовувати дітям віком від 2 років.
Препарат з обережністю застосовувати дітям у зв’язку з можливістю виникнення бронхоспазму.
алергічні риніти, підвищена чутливість до компонентів препарату.
нижче у таблиці зведені побічні реакції на олію сосни гірської, олію м’яти, олію евкаліптову, α-токоферолу ацетат та тимол, згруповані відповідно до термінології MedDRA та частоти: дуже часто (≥1/10); часто (від ≥1/100 до <1/10); нечасто (від ≥1/1000 до <1/100); рідко (від ≥1/10000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10000); частота невідома (не може бути оцінена за доступними даними):
Система органів | Частота | Побічні реакції |
З боку респіраторної системи, грудної клітки та середостіння | рідко | свербіж у носі, печіння у носі, набряк слизової оболонки носової порожнини, бронхоспазм; при тривалому застосуванні можлива сухість слизових оболонок органів дихання |
З боку імунної системи | частота невідома | реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, почервоніння, ангіоневротичний набряк, кропив’янку |
З боку органів зору | частота невідома | подразнення очей |
З боку шкіри та сполучної тканини | частота невідома | подразнення шкіри, контактний дерматит |
Повідомлення про можливі побічні реакції.
Повідомлення про можливі побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення «користь/ризик» для даного лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які підозрювані небажані реакції через національну систему повідомлень.
перед застосуванням необхідно перевірити індивідуальну реакцію пацієнта на препарат після однократного закапування Піновіту у ніс. При розвитку алергічних реакцій препарат не можна застосовувати.
З обережністю застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями печінки тяжкого ступеня.
Не допускати потрапляння препарату в очі!
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат у терапевтичних дозах можна застосовувати у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Застосування препарату не впливає на здатність керувати автотранспортом та роботу з іншими механічними пристроями.
не описані.
при місцевому застосуванні небезпека передозування відсутня.
у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.