ВОРМІЛ таблетки

Mili Healthcare

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки жувальні 400 мг блістер, № 1, 3Ціни в аптеках
Альбендазол
400 мг
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, крохмальгліколят натрію, тальк очищений, натрію пропілгідроксибензоат, натрію метилгідроксибензоат, есенція змішаних фруктів, аспартам.
№ UA/6434/02/01 від 19.05.2017
B За рецептом
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 10 мл, № 1Ціни в аптеках
Альбендазол
200 мг/5 мл
Допоміжні речовини: цукроза, натрію метилгідроксибензоат, натрію пропілгідроксибензоат, натрію бензоат, натрію кроскармелоза, гліцерол, полісорбат 80, ерітрозін, есенція малинова, есенція змішаних фруктів, вода очищена.
№ UA/6434/01/01 від 12.05.2017
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

У 1961 р. Браун і його команда виявили, що тіабендазоли (протипаразитарні і фунгіцидні речовини) дуже ефективні проти шлунково-кишкових нематод. Це відкриття призвело до розробки альбендазолу, останнього з бензімідазольних препаратів. Альбендазол використовується проти численних паразитів у тварин і людини.

Гельмінтози

Виключити гельмінтози вкрай складно. Клінічний розвиток цих поширених інфекцій такий, що зазвичай ними нехтують, поки вони не виявляться. Вони частіше виникають у жаркому кліматі і в місцях з поганими санітарними умовами, наявністю великих ємностей для води для життя носіїв паразитів, а також відіграють важливу роль забруднені продукти харчування і вода. Однак це не означає, що хороші економічні умови є повним захистом від таких інфекцій. Крім того, люди з більш розвинених країн можуть підхопити такі інфекції під час поїздок в ендемічні регіони. Антигельмінтна терапія є єдиним ефективним, практичним і недорогим способом лікування таких інфекцій під лікарським контролем. Періодична терапія (профілактика) відповідним препаратом обмежує передачу паразитів, знижує паразитарне навантаження. Відкриття того, що тіабендазоли дуже ефективні проти шлунково-кишкових нематод, зумовило застосування бензимідазолів як антигельмінтних препаратів широкого спектру дії проти основних паразитів тварин і людини. Найефективніші для терапії похідні бензимідазолу мають заміщені групи в положенні 2 або 5 бензімідазольного кільця. Тіабендазол, мебендазол й альбендазол належать до цього класу препаратів. Альбендазол — препарат першої лінії вибору лікарями як засіб для лікування шкірних мігрантів личинок. Він добре переноситься і швидко діє. Альбендазол використовується у всьому світі проти численних гельмінтів.

Клінічна фармакологія і лікарська безпека

Похідні бензімідазолу викликають ряд біохімічних процесів у сприйнятливих нематод. Ворміл діє вибірково і незворотно, знижує або блокує поглинання глюкози паразитами, які чутливі до його дії, торкаючись різних етапів їх розвитку. Результат — запаси глікогену виснажуються, таким чином зменшується або припиняється синтез АТФ. Рівень енергії знижується до критичної точки, її не вистачає для виживання паразита. Після стану паралічу, викликаного виснаженням його (паразита) екзогенних джерел енергії, паразит вмирає. Однак препарат не заважає метаболізму глюкози в організмі людини. Похідні бензімідазолу також можуть пригнічувати фумарат — редуктазу або малатдегідрогеназу або викликати дегенерацію цитоплазматичних мікротрубочок. В останньому випадку паразит вмирає від лізису, викликаного виділенням протеолітичного і гідролітичного ферменту в цитоплазму. Численні дослідження показали, що цей препарат є основним (Albanese G., 2003).

Ворміл (альбендазол — бензімідазол) синтезований кілька десятиліть тому, вважається, що він діє шляхом зв’язування з тубуліном (білок, з якого побудовані мікротрубочки паразита), пригнічує його полімеризацію і зменшує поглинання глюкози. Альбендазол спочатку окиснюється до альбендазолу сульфоксиду, активного лікарського засобу, а потім додатково окиснюється до альбендазол сульфону, який є неактивним. Альбендазол індукує ферменти системи цитохрому P450, відповідальні за його метаболізм, і циметидин, який пригнічує система цитохрому P450, викликає загальний ефект підвищення рівня альбендазолу сульфоксиду. Оральна абсорбція: після пероральної дози 400 мг пікові рівні сульфату альбендазолу в плазмі крові досягають 0,04–0,55 мг/л (велика різниця між піковими концентраціями у людей). Всмоктування Вормілу (альбендазолу) посилюється з прийомом жирної їжі. Альбендазолу сульфоксид на 70% зв’язується з білками плазми крові і Т½ його — 9 год.

При дозах 10 мг/кг/добу концентрація активності препарату в гідатидних кістах коливається в діапазоні 0,52–1,61 мг/л (лікування гідатидного захворювання). Концентрації в спинномозковій рідині і тканинах головного мозку близько 50 і 40% відповідно.

Побічні ефекти

Побічні ефекти від Вормілу (альбендазолу) нечисленні і, як правило, проявляються в м’якій формі. Шлунково-кишкові розлади, запаморочення, висип і алопеція виникають, але не потребують відміни препарату. Після тривалого застосування препарату у 15% пацієнтів розвивається зворотне підвищення сироваткових трансаміназ. Тому в деяких випадках необхідно спостерігати пацієнта і припинити лікування, якщо є необхідність у цьому. Альбендазол є тератогенним для тварин, і тому слід уникати його застосування в період вагітності і під час грудного вигодовування. Усе частіше його призначають дітям старшого віку.

Альбендазол відіграє важливу роль у лікуванні інфекцій, викликаних цестодами (наприклад стрічковий черв’як). У багатоцентровому дослідженні за участю 112 пацієнтів з гідатидним захворюванням, викликаним Echinococcus granulosus, альбендазол виявився більш ефективним, ніж мебендазол. Значне зменшення розміру кісти спостерігали у 39% пацієнтів, які отримували альбендазол, і тільки 14% пацієнтів, які отримували мебендазол. Краща ефективність альбендазолу пояснюється його великим проникненням у тканини кісти. Тривалі передопераційні курси знижують життєздатність паразитів до операції і зменшують ускладнення й рецидиви після її проведення.

Однак не всі пацієнти реагують на лікування Вормілом (альбендазолом), а у деяких може виникати погіршення під час терапії. Дрібні тонкостінні кісти більш сприйнятливі до лікування, ніж великі, товстостінні. Розташування самої гідатиди також важливе щодо реакції на терапію, паразити, що викликають хворобу кістки, особливо важко піддаються лікуванню. Клінічні дані свідчать, що комбінована терапія з альбендазолом і празиквантелом краща, ніж один альбендазол.

Альвеолярний ехінококоз, викликаний ехінококом Multilocularis, лікувати набагато складніше, ніж кістозну гідатиду. Хірургія часто неможлива, а смертність висока.

Нейроцистицеркоз, викликаний личинковою стадією Taenia solium, може мати серйозні неврологічні наслідки, і хоча шлуночкові кісти повинні бути видалені хірургічним шляхом, але паренхіматозні кісти головного мозку слід лікувати медикаментозно.

Празиквантел відіграє важливу роль у терапії від паразитів; коефіцієнт його ефективності — 80–90%, але деякі дані тепер показують, що альбендазол може бути ефективнішим. У Мексиці обстежили і провели терапію 161 пацієнтові з нейроцистицеркозом. Ураження зникли (судячи з магнітно-резонансної томографії) у 92,5% пацієнтів, що отримували терапію альбендазолом, і тільки у 60% пацієнтів були позитивні результати від терапії празиквантелом. При лікуванні хронічного стронгілоїдозу традиційною терапією тіабендазол переноситься не так добре, як альбендазол, але ефект від терапії досягається у 75% хворих. Якщо все ж застосовувати для терапії альбендазол, то рекомендована його доза становить 400 мг/добу протягом 3 днів.

Проте цю перевагу (терапія тіабендазолом) може бути переглянуто на доказ того, що високі дози альбендазолу можуть бути більш ефективними.

У країнах з помірним кліматом основна терапія альбендазолом характерна для пацієнтів з ВІЛ-інфекцією в анамнезі, у яких перші симптоми зараження мікроспоридіями, Enterocytozoon bieneusi або Septata intestinalis проявляються у вигляді сильної діареї. Ця інфекція реагує на альбендазол у дозі 400 мг з 19-го по 21-й день. Альбендазол також виявляє активність проти Е. bieneusi і зменшує вираженість клінічних симптомів, але не в змозі повністю видалити паразита з тонкої кишки.

Ворміл (альбендазол) відіграє важливу роль у лікуванні гідатидних захворювань, нейроцистицеркозу, хронічного стронгілоїдозу і мікроспоридіозу, хоча і оптимальні дози, і тривалість лікування повинні бути розглянуті і потребують уточнення при кожному випадку. Цей препарат виявився корисним, щоб доповнити відносно невеликий список лікарських засобів, доступних для лікування великої низки паразитарних захворювань (Venkatesan P., 1998).

Дослідження

Розглянемо кілька цікавих зарубіжних досліджень, що проводяться для вивчення цього препарату.

Ефективність альбендазолу була досліджена у 112 пацієнтів з симптоматичним гнатостомозом; 49 учасників отримували терапію 400 мг 2 рази на добу, 51 — 400 мг 1 раз на добу, а 12 пацієнтів отримували плацебо, курс лікування — 21 день. Пацієнтів спостерігали протягом 6 міс. Вилікування зафіксовано у 93,9 і 94,1% хворих відповідно в групах, де терапія була проведена, але в жодній з груп плацебо. Крім того, після лікування відзначено зниження кількості еозинофілів і антитіл імуноглобуліну G. Побічні ефекти були мінімальними. Таким чином, альбендазол може бути ефективним засобом для лікування гнатостомозу (Kraivichian P., 1992).

Фармакокінетику альбендазолу в різних одноразових пероральних дозах (400 мг, 800 мг і 1200 мг) вивчали та порівнювали на здорових добровольцях чоловічої і жіночої статі з використанням подвійного сліпого методу. Сироваткові рівні основних метаболітів альбендазолу (альбендазолу сульфоксиду і альбендазолу сульфону) аналізували з використанням модифікованого методу високоефективної рідинної хроматографії. Для обох метаболітів не виявлено значних відмінностей у біологічному періоді напіввиведення, часі досягнення пікової концентрації між чоловіками і жінками. Однак кліренс (швидкість очищення біологічних рідин або тканин організму) й обсяг розподілу були меншими, а пік концентрації в сироватці крові, площа під кривою залежності концентрації в сироватці від часу — вищими у жінок, ніж у чоловіків. Ці спостереження показують статевий диморфізм у фармакокінетиці альбендазолу (альбендазолу сульфоксиду і альбендазолу сульфону), які були пояснені на підставі зміни фракції основного лікарського засобу, перетвореного на метаболіт у результаті ширшого метаболізму першого проходження основного лікарського засобу в печінці дорослих суб’єктів жіночої статі (Mirfazaelian A., 2002).

Моніторинг ефективності антигельмінтних препаратів має велике значення. Метою даного дослідження було оцінити ефективність разової пероральної дози 400 мг альбендазолу проти основної інфекції, що передається через ґрунт гельмінтами у школярів Південної Ефіопії. Один зразок свіжого калу був узятий у 298 школярів і досліджений з використанням подвійного мазка за методом Като — Каца. Діти, інфіковані гельмінтами, отримували одноразову пероральну дозу 400 мг препарату і повторно обстежувалися на наявність кишкових гельмінтних інфекцій через 21 день після лікування. Учасники були опитані на предмет симптомів, пов’язаних з прийомом препарату через 24 год після прийняття однієї дози. Діти з позитивним тестом на інфекції Schistosoma mansoni отримували лікування празиквантелом (40 мг/кг маси тіла) після контрольного обстеження. 51,3; 49,7; 44,6 і 88,3% учасників дослідження мали анкілостоми, Ascaris lumbricoides, Trichuris trichiura і будь-яку кишкову гельмінтну інфекцію відповідно. Показники лікування становили 97,4% для анкілостоми, 96,6% для A. lumbricoides і 30,8% для інфекцій T. trichiura. Частота зменшення яєць становила 99,8% для анкілостоми, 99,9% для A. lumbricoides і 83,1% для інфекції T. trichiura. В учасників спостерігалися легкі і швидко минаючі побічні реакції, які були досить частими.

На закінчення. Одноразова пероральна доза альбендазолу 400 мг була більш ефективною проти анкілостоми і A. lumbricoides, але менш ефективною проти інфекції T. trichiura. Подальша терапія препаратом зумовлювала високі показники лікування від анкілостоми, A. lumbricoides і T. trichiura. Призначення препарату в повторних дозах або в поєднанні з іншими препаратами може бути необхідним. Однак це може бути повторне застосування альбендазолу як монопрепарату або у поєднанні з іншими лікарськими засобами цієї групи (Samuel F. et al., 2014).

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 19.02.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ВОРМІЛ таблетки в містах України

Вінниця 96.85 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 93.93 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 78.95 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, просп. Героїв, 24А, тел.: +380562319104

Житомир 98.29 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 79.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045

Запоріжжя 91.1 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 76.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 98.06 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 78.9 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Крихівці, вул. Слобідська, 2

Київ 98.85 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 79.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Солом'янська, 33, тел.: +380442750255

Кропивницький 99.46 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 80.5 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Соборна, 27Б, тел.: +380522274772

Луцьк 99.06 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 83.15 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Луцьк, вул. Лесі Українки, 61, тел.: +380332722302

Львів 102.53 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 78.95 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Львів, просп. Червоної Калини, 109, тел.: +380322229640

Миколаїв 94.9 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 78.55 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, вул. Озерна, 13/2, тел.: +380512404720

Одеса 99.44 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пастера, 14, тел.: +380487267766

Полтава 97.33 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 78.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 97.96 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 80.6 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Рівне, вул. Князя Романа, 3, тел.: +380362242039

Суми 93.92 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 75.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Троїцька, 51, тел.: +380542775005

Тернопіль 99 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 76.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 100.15 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 80.95 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, просп. Свободи, 3

Харків 102.42 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 77.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +380630346066

Херсон 98.47 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 78.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Комкова, 92, тел.: +380552453900

Хмельницький 103.25 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 79.1 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Хмельницький, вул. Проскурівська, 21/31, тел.: +380382650495

Черкаси 91.25 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 73.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 92.74 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Рокоссовського, 37, тел.: +380462234204

Чернівці 99.79 грн./уп.

ВОРМІЛ табл. жув. 400 мг блістер № 3, Mili Healthcare ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko