НОВОКАЇН (NOVOCAIN)

Склад і форма випуску

розчин для ін'єкцій 2,5 мг/мл пляшка 200 мл, № 1Ціни в аптеках
Прокаїн
2,5 мг/мл
розчин для ін'єкцій 2,5 мг/мл пляшка 400 мл, № 1Ціни в аптеках
Прокаїн
2,5 мг/мл
№ UA/6394/01/01 від 01.08.2017
C За рецептом
розчин для ін'єкцій 5 мг/мл пляшка 200 мл, № 1Ціни в аптеках
Прокаїн
5 мг/мл
розчин для ін'єкцій 5 мг/мл пляшка 400 мл, № 1Ціни в аптеках
Прокаїн
5 мг/мл
№ UA/6394/01/02 від 01.08.2017
C За рецептом
розчин для ін'єкцій 0,5 % шприц 20 мл, № 1Ціни в аптеках
C За рецептом

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ 

для медичного застосування лікарського засобу

НОВОКАЇН

(NOVOCAIN)

Склад:

діюча речовина: procaine;

1 мл розчину містить прокаїну гідрохлориду 2,5 мг або 5,0 мг;

допоміжні речовини: кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма.

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група.

Препарати для місцевої анестезії. Код АТХ N01B A02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Місцевоанестезуючий засіб з помірною активністю і великою терапевтичною широтою. Механізм анестезуючої дії пов’язаний з блокадою натрієвих каналів, гальмуванням калієвого току, конкуренцією з кальцієм, зниженням поверхневого натягу фосфоліпідного шару мембран, пригніченням окисно-відновних процесів та генерації імпульсів. При надходженні в кров зменшує утворення ацетилхоліну, знижує збудливість периферичних холінореактивних систем, проявляє блокуючу дію на вегетативні ганглії, зменшує спазми гладкої мускулатури, знижує збудливість серцевого м’яза і моторних зон кори головного мозку.

Фармакокінетика.

При парентеральному введенні добре всмоктується. Ступінь абсорбції залежить від місця і шляху введення (особливо від васкуляризації і швидкості кровотоку у місці введення) та підсумкової дози (кількості і концентрації). Швидко гідролізується естеразами та холінестеразами плазми і тканин з утворенням двох основних фармакологічно активних метаболітів: діетиламіноетанолу (має помірну судинорозширювальну дію) і параамінобензойної кислоти (є конкурентним антагоністом сульфаніламідних хіміотерапевтичних лікарських засобів і може послабити їхню протимікробну дію). Період напіввиведення становить 30–50 секунд, у неонатальному періоді — 54–114 секунд. Виділяється переважно нирками у вигляді метаболітів (80%); у незміненому вигляді виводиться не більше 2%.

Погано абсорбується слизовими оболонками.

Клінічні характеристики.

Показання.

Місцева та інфільтраційна анестезія, лікувальні блокади.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.

Міастенія, артеріальна гіпотензія, гнійний процес у місці введення, термінові хірургічні втручання, що супроводжуються гострою крововтратою, виражені фіброзні зміни у тканинах (для анестезії методом повзучого інфільтрату).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Пролонгує нервово-м’язову блокаду, спричинену суксаметонієм (оскільки обидва препарати гідролізуються холінестеразою плазми). Застосування одночасно з інгібіторами МАО (фуразолідон, прокарбазин, селегілін) підвищує ризик розвитку артеріальної гіпотензії. Токсичність прокаїну підвищують антихолінестеразні препарати (пригнічують його гідроліз). Метаболіт прокаїну (параамінобензойна кислота) є конкурентним антагоністом сульфаніламідних препаратів і може послабити їхню протимікробну дію.

При обробці місця ін’єкції місцевого анестетика дезінфекційними розчинами, що містять важкі метали, підвищується ризик розвитку місцевої реакції у вигляді болючості і набряку. Потенціює дію прямих антикоагулянтів.

Препарат зменшує вплив антихолінестеразних засобів на нервово-м’язову передачу. Можлива перехресна сенсибілізація.

Особливості застосування.

Для зниження системної дії, токсичності та пролонгації ефекту при місцевій анестезії прокаїн застосовувати у комбінації з вазоконстрикторами (0,1% розчин епінефрину гідрохлориду з розрахунку 1 крапля на 2–5 мл розчину).

При застосуванні препарату потрібний контроль функції серцево-судинної, дихальної і центральної нервової систем. З обережністю призначати при тяжких захворюваннях серця, печінки і нирок.

При проведенні місцевої анестезії при застосуванні однієї і тієї ж самої загальної дози токсичність прокаїну тим вища, чим більше концентрованим є застосовуваний розчин. У зв’язку з цим зі збільшенням концентрації розчину загальну дозу рекомендується зменшити або розбавити розчин препарату до меншої концентрації (стерильним ізотонічним розчином натрію хлориду).

Препарат застосовувати з обережністю при станах, що супроводжуються зниженням печінкового кровотоку, прогресуванні серцево-судинної недостатності (зазвичай внаслідок розвитку блокад серця і шоку), запальних захворюваннях, дефіциті псевдохолінестерази, нирковій недостатності, у пацієнтів літнього віку (від 65 років), тяжкохворих, ослаблених хворих, у період вагітності, у період пологів та годування груддю.

Препарат застосовувати з обережністю при інфікуванні місця ін’єкції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування препарату можливе у тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода або дитини.

При застосуванні під час пологів можливий розвиток брадикардії, апное, судом у новонародженого.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування необхідно дотримуватись обережності при керуванні транспортними засобами і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Спосіб застосування та дози.

При місцевій анестезії доза препарату залежить від концентрації, характеру оперативного втручання, способу введення, стану та віку хворого.

При паранефральній блокаді у навколониркову клітковину дорослим вводити 50–70 мл 0,5% або 100–150 мл 0,25% розчину Новокаїну.

Для інфільтраційної анестезії встановлені наступні найвищі дози (для дорослих): перша разова доза на початку операції — 0,75 г (тобто 150 мл) 0,5% розчину новокаїну або 1,25 г (тобто 500 мл) 0,25% розчину Новокаїну. Надалі протягом кожної години операції — не більше 2 г (тобто 400 мл) 0,5% розчину новокаїну або 2,5 г (тобто 1000 мл) 0,25% розчину новокаїну.

Діти.

Дітям віком до 18 років препарат не застосовувати.

Передозування.

Можливе тільки при застосуванні новокаїну у високих дозах.

Симптоми: блідість шкірних покривів і слизових оболонок, запаморочення, нудота, блювання, підвищена нервова збудливість, «холодний» піт, тахікардія, зниження артеріального тиску майже до колапсу, тремор, судоми, апное, метгемоглобінемія, пригнічення дихання, раптовий серцево-судинний колапс.

Дія на центральну нервову систему проявляється відчуттям страху, галюцинаціями, судомами, руховим збудженням. У випадках передозування введення препарату слід негайно припинити. При проведенні місцевої анестезії місце введення можна обколоти адреналіном.

Лікування: загальні реанімаційні заходи, що включають інгаляції кисню, при необхідності — проведення штучної вентиляції легенів. Якщо судоми тривають понад 15–20 секунд, їх слід купірувати внутрішньовенним введенням тіопенталу (100–150 мг) або діазепаму (5–20 мг). При артеріальній гіпотензії та/або депресії міокарда внутрішньовенно вводити ефедрин (15–30 мг), у тяжких випадках — дезінтоксикаційна і симптоматична терапія.

У випадку розвитку інтоксикації після ін’єкції новокаїну у м’язи ноги або руки рекомендується термінове накладення джгута для зниження подальшого надходження препарату в загальний кровотік.

Побічні реакції.

Новокаїн зазвичай добре переноситься, однак іноді можливі такі побічні ефекти.

З боку центральної і периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, рухове занепокоєння, втрата свідомості, судоми, тризм, тремор, зорові і слухові порушення, ністагм, синдром кінського хвоста (параліч ніг, парестезії), параліч дихальних м’язів, блок моторний і чуттєвий, повернення болю, стійка анестезія.

З боку серцево-судинної системи: підвищення або зниження артеріального тиску, периферична вазодилатація, колапс, брадикардія, аритмії, біль у грудній клітці.

З боку сечовидільної системи: мимовільне сечовипускання.

З боку травного тракту: нудота, блювання, мимовільна дефекація.

З боку системи крові: метгемоглобінемія.

Алергічні реакції: свербіж шкіри, шкірні висипання, дерматит, лущення шкіри, інші анафілактичні реакції (у т. ч. ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок), кропив’янка (на шкірі і слизових оболонках).

Інші: гіпотермія.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Не заморожувати.

Несумісність.

Не застосовувати при лікуванні сульфаніламідами.

Упаковка.

По 200 мл, або 400 мл у скляних пляшках.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 18030, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Вербовецького, 108, тел. (044) 281–01–01

 

Діагнози, при яких застосовують НОВОКАЇН

Бурсит ліктьового відростка МКХ M70.2
Вроджена грижа стравохідного отвору діафрагми МКХ Q40.1
Вульвіт МКХ N76.8
Гострий апендицит МКХ K35.8
Грижа передньої черевної стінки МКХ K43.9
Двобічна пахова грижа МКХ K40.2
Епідермальна кіста МКХ L72.0
ЗНО (злоякісне новоутворення) воротаря МКХ C16.4
Камені жовчного міхура з гострим холециститом МКХ K80.0
Множинні переломи гомілки МКХ S82.7
Ніготь, який вріс МКХ L60.0
Однобічна пахова грижа МКХ K40.9
Пневмонія МКХ J18.0
Поліп анального каналу МКХ K62.0
Пупкова грижа МКХ K42.9
Свищ сечового міхура МКХ N32.2
Тендовагініт МКХ M65.9
Ураження синовіальної оболонки та сухожилля МКХ M67.9
Дата додавання: 08.10.2020 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги НОВОКАЇН:

НОВОКАЇН
НОВОКАЇН
розчин для інфузій 0,25 % пляшка 200 мл, № 1
розчин для інфузій 0,25 % пляшка 400 мл, № 1
розчин для інфузій 0,5 % пляшка 200 мл, № 1
розчин для інфузій 0,5 % пляшка 400 мл, № 1
препарати для місцевої анестезії
НОВОКАЇН
розчин для ін'єкцій 0,5 % пляшка 200 мл, № 1
препарати для місцевої анестезії

Ціни на НОВОКАЇН в містах України

Вінниця 24.06 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +38098185836121.20 грн./уп.

Дніпро 23.97 грн./уп.

«НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК» Дніпро, вул. Новокримська, 4, тел.: +38063360673420.40 грн./уп.

Житомир 24.83 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Пушкінська, 63/9, тел.: +38080050591123.00 грн./уп.

Запоріжжя 24.92 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Новгородська, 7, тел.: +38067334732322.50 грн./уп.

Івано-Франківск 24.38 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +38067213298721.20 грн./уп.

Київ 25.48 грн./уп.

«ЦИТРУС-ФАРМ» Київ, вул. Майбороди Платона, 25, тел.: +38073008562718.35 грн./уп.

Кропивницький 23.1 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9А, тел.: +38067421136121.50 грн./уп.

Луцьк 25.26 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 31, тел.: +38067707860220.60 грн./уп.

Львів 25.6 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Львів, вул. Дорошенка, 8, тел.: +38032261480519.55 грн./уп.

Миколаїв 25.14 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 171/15, тел.: +38080050591123.00 грн./уп.

Одеса 26.63 грн./уп.

«АЛІСА. ЛІНІЯ ЖИТТЯ» Одеса, вул. Нежданової, 67, тел.: +38048796109720.80 грн./уп.

Полтава 23.64 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037021.04 грн./уп.

Рівне 24.77 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +38080050591123.00 грн./уп.

Суми 23.73 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 171, тел.: +38067740283723.24 грн./уп.

Тернопіль 24.67 грн./уп.

«D.S.» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 17, тел.: +38080030206021.25 грн./уп.

Ужгород 25.1 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Корзо, 25, тел.: +38067671377923.24 грн./уп.

Харків 23.44 грн./уп.

«МАГНОЛІЯ» Харків, просп. Малої Любові, 47, тел.: +38066753884119.90 грн./уп.

Херсон 23.36 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Потьомкінська, 45А, тел.: +38080050591123.00 грн./уп.

Хмельницький 24.29 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Хмельницький, шосе Львовське, 823.50 грн./уп.

Черкаси 24.96 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Самійла Кішки, 21621.00 грн./уп.

Чернігів 24.13 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +38046294201923.20 грн./уп.

Чернівці 24.68 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Чернівці, вул. Галицький Шлях, 2Б, тел.: +38067798509323.00 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko