• Кабинет
 • НОВОКАЇН (NOVOCAIN)

  Юрія-Фарм

  Склад і форма випуску

  розчин для ін'єкцій 2,5 мг/мл пляшка 200 мл, № 1Ціни в аптеках
  Прокаїн
  2,5 мг/мл
  розчин для ін'єкцій 2,5 мг/мл пляшка 400 мл, № 1Ціни в аптеках
  Прокаїн
  2,5 мг/мл
  № UA/6394/01/01 від 01.08.2017
  C За рецептом
  розчин для ін'єкцій 5 мг/мл пляшка 200 мл, № 1Ціни в аптеках
  Прокаїн
  5 мг/мл
  розчин для ін'єкцій 5 мг/мл пляшка 400 мл, № 1Ціни в аптеках
  Прокаїн
  5 мг/мл
  № UA/6394/01/02 від 01.08.2017
  C За рецептом
  розчин для ін'єкцій 0,5 % шприц 20 мл, № 1Ціни в аптеках
  C За рецептом

  Інструкція

  ІНСТРУКЦІЯ 

  для медичного застосування лікарського засобу

  НОВОКАЇН

  (NOVOCAIN)

  Склад:

  діюча речовина: procaine;

  1 мл розчину містить прокаїну гідрохлориду 2,5 мг або 5,0 мг;

  допоміжні речовини: кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

  Лікарська форма.

  Розчин для ін’єкцій.

  Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

  Фармакотерапевтична група.

  Препарати для місцевої анестезії. Код АТХ N01B A02.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Місцевоанестезуючий засіб з помірною активністю і великою терапевтичною широтою. Механізм анестезуючої дії пов’язаний з блокадою натрієвих каналів, гальмуванням калієвого току, конкуренцією з кальцієм, зниженням поверхневого натягу фосфоліпідного шару мембран, пригніченням окисно-відновних процесів та генерації імпульсів. При надходженні в кров зменшує утворення ацетилхоліну, знижує збудливість периферичних холінореактивних систем, проявляє блокуючу дію на вегетативні ганглії, зменшує спазми гладкої мускулатури, знижує збудливість серцевого м’яза і моторних зон кори головного мозку.

  Фармакокінетика.

  При парентеральному введенні добре всмоктується. Ступінь абсорбції залежить від місця і шляху введення (особливо від васкуляризації і швидкості кровотоку у місці введення) та підсумкової дози (кількості і концентрації). Швидко гідролізується естеразами та холінестеразами плазми і тканин з утворенням двох основних фармакологічно активних метаболітів: діетиламіноетанолу (має помірну судинорозширювальну дію) і параамінобензойної кислоти (є конкурентним антагоністом сульфаніламідних хіміотерапевтичних лікарських засобів і може послабити їхню протимікробну дію). Період напіввиведення становить 30–50 секунд, у неонатальному періоді — 54–114 секунд. Виділяється переважно нирками у вигляді метаболітів (80%); у незміненому вигляді виводиться не більше 2%.

  Погано абсорбується слизовими оболонками.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Місцева та інфільтраційна анестезія, лікувальні блокади.

  Протипоказання.

  Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.

  Міастенія, артеріальна гіпотензія, гнійний процес у місці введення, термінові хірургічні втручання, що супроводжуються гострою крововтратою, виражені фіброзні зміни у тканинах (для анестезії методом повзучого інфільтрату).

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Пролонгує нервово-м’язову блокаду, спричинену суксаметонієм (оскільки обидва препарати гідролізуються холінестеразою плазми). Застосування одночасно з інгібіторами МАО (фуразолідон, прокарбазин, селегілін) підвищує ризик розвитку артеріальної гіпотензії. Токсичність прокаїну підвищують антихолінестеразні препарати (пригнічують його гідроліз). Метаболіт прокаїну (параамінобензойна кислота) є конкурентним антагоністом сульфаніламідних препаратів і може послабити їхню протимікробну дію.

  При обробці місця ін’єкції місцевого анестетика дезінфекційними розчинами, що містять важкі метали, підвищується ризик розвитку місцевої реакції у вигляді болючості і набряку. Потенціює дію прямих антикоагулянтів.

  Препарат зменшує вплив антихолінестеразних засобів на нервово-м’язову передачу. Можлива перехресна сенсибілізація.

  Особливості застосування.

  Для зниження системної дії, токсичності та пролонгації ефекту при місцевій анестезії прокаїн застосовувати у комбінації з вазоконстрикторами (0,1% розчин епінефрину гідрохлориду з розрахунку 1 крапля на 2–5 мл розчину).

  При застосуванні препарату потрібний контроль функції серцево-судинної, дихальної і центральної нервової систем. З обережністю призначати при тяжких захворюваннях серця, печінки і нирок.

  При проведенні місцевої анестезії при застосуванні однієї і тієї ж самої загальної дози токсичність прокаїну тим вища, чим більше концентрованим є застосовуваний розчин. У зв’язку з цим зі збільшенням концентрації розчину загальну дозу рекомендується зменшити або розбавити розчин препарату до меншої концентрації (стерильним ізотонічним розчином натрію хлориду).

  Препарат застосовувати з обережністю при станах, що супроводжуються зниженням печінкового кровотоку, прогресуванні серцево-судинної недостатності (зазвичай внаслідок розвитку блокад серця і шоку), запальних захворюваннях, дефіциті псевдохолінестерази, нирковій недостатності, у пацієнтів літнього віку (від 65 років), тяжкохворих, ослаблених хворих, у період вагітності, у період пологів та годування груддю.

  Препарат застосовувати з обережністю при інфікуванні місця ін’єкції.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Застосування препарату можливе у тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода або дитини.

  При застосуванні під час пологів можливий розвиток брадикардії, апное, судом у новонародженого.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  У період лікування необхідно дотримуватись обережності при керуванні транспортними засобами і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

  Спосіб застосування та дози.

  При місцевій анестезії доза препарату залежить від концентрації, характеру оперативного втручання, способу введення, стану та віку хворого.

  При паранефральній блокаді у навколониркову клітковину дорослим вводити 50–70 мл 0,5% або 100–150 мл 0,25% розчину Новокаїну.

  Для інфільтраційної анестезії встановлені наступні найвищі дози (для дорослих): перша разова доза на початку операції — 0,75 г (тобто 150 мл) 0,5% розчину новокаїну або 1,25 г (тобто 500 мл) 0,25% розчину Новокаїну. Надалі протягом кожної години операції — не більше 2 г (тобто 400 мл) 0,5% розчину новокаїну або 2,5 г (тобто 1000 мл) 0,25% розчину новокаїну.

  Діти.

  Дітям віком до 18 років препарат не застосовувати.

  Передозування.

  Можливе тільки при застосуванні новокаїну у високих дозах.

  Симптоми: блідість шкірних покривів і слизових оболонок, запаморочення, нудота, блювання, підвищена нервова збудливість, «холодний» піт, тахікардія, зниження артеріального тиску майже до колапсу, тремор, судоми, апное, метгемоглобінемія, пригнічення дихання, раптовий серцево-судинний колапс.

  Дія на центральну нервову систему проявляється відчуттям страху, галюцинаціями, судомами, руховим збудженням. У випадках передозування введення препарату слід негайно припинити. При проведенні місцевої анестезії місце введення можна обколоти адреналіном.

  Лікування: загальні реанімаційні заходи, що включають інгаляції кисню, при необхідності — проведення штучної вентиляції легенів. Якщо судоми тривають понад 15–20 секунд, їх слід купірувати внутрішньовенним введенням тіопенталу (100–150 мг) або діазепаму (5–20 мг). При артеріальній гіпотензії та/або депресії міокарда внутрішньовенно вводити ефедрин (15–30 мг), у тяжких випадках — дезінтоксикаційна і симптоматична терапія.

  У випадку розвитку інтоксикації після ін’єкції новокаїну у м’язи ноги або руки рекомендується термінове накладення джгута для зниження подальшого надходження препарату в загальний кровотік.

  Побічні реакції.

  Новокаїн зазвичай добре переноситься, однак іноді можливі такі побічні ефекти.

  З боку центральної і периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, рухове занепокоєння, втрата свідомості, судоми, тризм, тремор, зорові і слухові порушення, ністагм, синдром кінського хвоста (параліч ніг, парестезії), параліч дихальних м’язів, блок моторний і чуттєвий, повернення болю, стійка анестезія.

  З боку серцево-судинної системи: підвищення або зниження артеріального тиску, периферична вазодилатація, колапс, брадикардія, аритмії, біль у грудній клітці.

  З боку сечовидільної системи: мимовільне сечовипускання.

  З боку травного тракту: нудота, блювання, мимовільна дефекація.

  З боку системи крові: метгемоглобінемія.

  Алергічні реакції: свербіж шкіри, шкірні висипання, дерматит, лущення шкіри, інші анафілактичні реакції (у т. ч. ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок), кропив’янка (на шкірі і слизових оболонках).

  Інші: гіпотермія.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати при температурі не вище 25 °С.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Не заморожувати.

  Несумісність.

  Не застосовувати при лікуванні сульфаніламідами.

  Упаковка.

  По 200 мл, або 400 мл у скляних пляшках.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ТОВ «Юрія-Фарм».

  Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

  Україна, 18030, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Вербовецького, 108, тел. (044) 281–01–01

   

  Діагнози, при яких застосовують НОВОКАЇН

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на НОВОКАЇН в містах України

  Вінниця 24.51 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +38067213298620.84 грн./уп.

  Дніпро 22.79 грн./уп.

  «НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК» Дніпро, просп. Героїв, 40, тел.: +38056796023920.90 грн./уп.

  Житомир 24.69 грн./уп.

  «САНІТАС» Житомир, вул. Червоного Хреста, 3, тел.: +38041246304621.47 грн./уп.

  Запоріжжя 23.41 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 21, тел.: +38061217285221.60 грн./уп.

  Івано-Франківск 24.7 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 65, тел.: +38067798236222.23 грн./уп.

  Київ 25.99 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Київ, вул. Вишгородська, 44Б, тел.: +38044430510021.00 грн./уп.

  Кропивницький 23.52 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Кропивницький, перехр. Великовисківський / Вокзальна, 1/103, тел.: +38067825112422.03 грн./уп.

  Луцьк 24.76 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 3122.20 грн./уп.

  Львів 25.87 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Львів, вул. Дорошенка, 8, тел.: +38032261480518.70 грн./уп.

  Миколаїв 25.7 грн./уп.

  «АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Миколаїв, просп. Героїв України, 57, тел.: +38051242100321.00 грн./уп.

  Одеса 26.33 грн./уп.

  «АЛІСА. ЛІНІЯ ЖИТТЯ» Одеса, вул. Нежданової, 67, тел.: +38048796109720.80 грн./уп.

  Полтава 23.44 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037021.03 грн./уп.

  Рівне 23.89 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +38067771395321.50 грн./уп.

  Суми 23.68 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +38067771370921.50 грн./уп.

  Тернопіль 24.59 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +38067213317821.44 грн./уп.

  Ужгород 25.73 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Корзо, 25, тел.: +38067671377923.24 грн./уп.

  Харків 23.47 грн./уп.

  «МАГНОЛІЯ» Харків, просп. Малої Любові, 47, тел.: +38066753884119.90 грн./уп.

  Херсон 24.04 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Гончара Олеся, 19, тел.: +38067753849523.70 грн./уп.

  Хмельницький 23.7 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +38098169793321.32 грн./уп.

  Черкаси 24.79 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, вул. Самійла Кішки, 189, тел.: +38047256926820.70 грн./уп.

  Чернігів 23.62 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернігів, вул. 1-ї Гвардійської Армії, 122.63 грн./уп.

  Чернівці 25.61 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +38067670869024.40 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko