Кардонат капсули контейнер в пачці, №20 Лікарський препарат
Кардонат інструкція із застосування
Лікарська форма
Капсули.
Тверді желатинові капсули №1 або №2 з корпусом білого або оранжевого кольору та кришкою оранжевого або червоного кольору. Вміст капсул — порошок від білувато-жовтого до світло-оранжевого кольору із темними та/або білими вкрапленнями.
Фармакотерапевтична група
Вітаміни у комбінації з різними речовинами.
Код АТС А11J C.
Кардонат є комбінованим препаратом, дія якого зумовлена синергічними ефектами компонентів, що входять до його складу. L-карнітин — триметиламонієве (бетаїнове) похідне g-аміно-b-гідроксимасляної кислоти, належить до засобів з анаболічною дією. Синтезується у печінці, нирках та центральній нервовій системі з амінокислот лізину та метіоніну за участю заліза та аскорбінової кислоти, у плазмі крові присутній у вільній формі та у формі ацилкарнітинових ефірів. Карнітин є головним кофактором і регулятором метаболізму жирних кислот у міокарді, печінці та скелетних м`язах, єдиним переносником довголанцюгових жирних кислот у мітохондрії, де відбувається їх бета-окислення до ацетил-КоА, який є субстратом для утворення АТФ у циклі Кребса. Сприяє виділенню з цитоплазми метаболітів і токсичних речовин, покращує метаболічні процеси. В умовах нормального кисневого забезпечення переводить метаболізм клітин на окислення жирних кислот як найбільш енергоємного субстрату, а в умовах гіпоксії L-карнітин виводить токсичні метаболіти жирних кислот із мітохондрій, переводячи метаболізм клітини на окислення глюкози, здійснюючи таким чином антигіпоксичну дію. Підвищує працездатність, прискорює ріст, викликає збільшення маси м'язів та зменшення маси жирової тканини за рахунок ліполітичної дії, зменшує периферійну дію тиреоїдних гормонів, сприяє нормалізації основного обміну при гіпертиреозі. Зменшує симптоми фізичної та психічної втоми, виявляє нейро-, гепато- та кардіопротекторну дію, проявляє антиішемічну дію, сприяє обмеженню інфарктної зони, покращує процеси передачі нервового імпульсу у синапсах та аксонах шляхом збільшення синтезу холіну та ацетилхоліну, глутамінової кислоти, зменшує концентрацію аміаку в нервовій тканині, стимулює клітинний імунітет. Усуває функціональні порушення нервової системи у хворих із хронічними інтоксикаціями, у тому числі алкогольного генезу, пом'якшує перебіг синдрому абстиненції, гальмує дистрофічні зміни сітківки. Карнітин виявляє антикетогенну дію, зменшуючи продукцію кетонових тіл із вищих жирних кислот.
Лізин — незамінна амінокислота, бере участь у всіх процесах асиміляції та росту, сприяє осифікації та росту кісткової тканини, стимулює мітоз клітин, покращує овогенез і сперматогенез, проявляє пряму противірусну дію на віруси простого герпесу.
Коензим вітаміну В12 (кобамамід) має анаболічну активність, активує обмін вуглеводів, білків і ліпідів, бере участь у синтезі лабільних метильних груп, в утворенні холіну, метионіну, нуклеїнових кислот, креатину, сприяє накопиченню в еритроцитах сполук із сульфгідрильними групами. Як фактор росту стимулює функцію кісткового мозку, що необхідно для нормобластного еритропоезу. Кобамамід сприяє нормалізації порушень функцій печінки та нервової системи, чинить антикетогенну дію, активує систему згортання крові, у високих дозах викликає підвищення активності тромбопластину і протромбіну.
Коензим вітаміну В1 (кокарбоксилаза) виявляє регулюючу дію на обмінні процеси в організмі. Особливо важливу роль відіграє у вуглеводному і жировому обміні, насамперед в окислювальному декарбоксилюванні кетокислот (піровиноградної, a-кетоглутарової), а також у пентозофосфатному шляху розпаду глюкози. Знижує в організмі рівень молочної та піровиноградної кислоти, покращує засвоєння глюкози, трофіку нервової тканини, проявляє кардіопротекторну дію.
Коензим вітаміну В6 (піридоксал-5-фосфат) відіграє важливу роль в обміні речовин, необхідний для нормального функціонування центральної та периферійної нервової системи. Є коферментом великої кількості ферментів, що діють на неокислювальний обмін амінокислот (процеси декарбоксилювання, переамінування). Бере участь в обміні триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової та інших амінокислот. Має велике значення для обміну гістаміну як коензим гістамінази, сприяє нормалізації ліпідного обміну, збільшує кількість глікогену в печінці, покращує її детоксикуючі властивості. Катаболізує нейром'язові процеси, які особливо важливі в дитячому віці при затримці розумового та фізичного розвитку, при хронічній стомлюваності та астенії.
Протипоказання
Гіперчутливість до компонентів препарату, злоякісні новоутворення, пептична виразка шлунка або дванадцятипалої кишки в активній фазі. Дитячий вік до 1 року.
Спосіб застосування та дози
Дорослим і дітям старше 15 років Кардонат призначають по 1–2 капсули 3 рази на день після їди. Дітям віком 5–15 років призначають по 1 капсулі 2 рази на день. Дітям від 1 до 5 років рекомендується прийом вмісту 1 капсули 1 раз на день. При застосуванні дітям від 1 до 5 років вміст капсули слід попередньо розчинити у 50–100 мл будь-якого фруктового соку або солодкої води.
Корекція дози для лікування вагітних не потрібна.
При анорексії препарат застосовують за 15–20 хвилин до прийому їди.
При утрудненні ковтання капсули (діти, пацієнти в післяопераційний період, особи, які перенесли інсульт) допускається розчинення перед прийомом вмісту капсули в соку або солодкій воді.
Середня тривалість курсу лікування становить від 3-х тижнів до 3-х місяців.
Передозування
Можливе виникнення тахікардії, диспептичних розладів, збудження, підвищення або зниження артеріального тиску, що зникають після відміни препарату і не потребують проведення лікувальних заходів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
При одночасному застосуванні з леводопою може зменшуватись її терапевтична активність за рахунок взаємодії із піридоксалем. Кардонат може потенціювати дію гіпотензивних засобів, серцевих глікозидів, периферійних вазодилататорів, інсуліну та інших гіпоглікемізуючих засобів.
Термін придатності
2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 30 або 60 капсул у пластиковому контейнері та картонній пачці.
По 10 капсул у блістері. 3 або 6 блістерів у картонній пачці.
Категорія відпуску
Без рецепта.