КАРДОНАТ

Сперко Україна

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капсули контейнер, в пачці, №  20, №  30, №  60

Карнітину хлорид 100 мг
Лізину гідрохлорид 50 мг
Піридоксал-5-фосфат (кофермент В6) 50 мг
КокарбоксилазА (хлориду) (коферменту В1) 50 мг
Кобамамід (дибенкосид, кофермент В12) 1 мг

Допоміжні речовини: тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, жовтий захід fcf (е 110).

№  UA/6386/01/01 від 27.04.2017Без рецептуC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-04-27 р. № 476. Р.п. № UA/6386/01/01

Склад лікарського засобу

діючі речовини:

1 капсула містить кобамаміду (дибенкосиду, коферменту В12) — 1 мг, кокарбоксилази (хлориду) (коферменту В1) — 50 мг, піридоксал-5-фосфату (коферменту В6) — 50 мг; карнітину хлориду — 100 мг, лізину гідрохлориду — 50 мг;

допоміжні речовини: тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний. До складу капсули входить жовтий захід FCF (Е 110).

Лікарська форма

Капсули.

Тверді желатинові капсули №1 або №2 з корпусом білого або оранжевого кольору та кришкою оранжевого або червоного кольору. Вміст капсул — порошок від білувато-жовтого до світло-оранжевого кольору із темними та/або білими вкрапленнями.

Назва і місцезнаходження виробника

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел. + 38(0432)52–30–36.

e-mail: trade@sperco.com.ua

www.sperco.com.ua

Фармакотерапевтична група

Вітаміни у комбінації з різними речовинами.

Код АТС А11J C.

Кардонат є комбінованим препаратом, дія якого зумовлена синергічними ефектами компонентів, що входять до його складу. L-карнітин — триметиламонієве (бетаїнове) похідне g-аміно-b-гідроксимасляної кислоти, належить до засобів з анаболічною дією. Синтезується у печінці, нирках та центральній нервовій системі з амінокислот лізину та метіоніну за участю заліза та аскорбінової кислоти, у плазмі крові присутній у вільній формі та у формі ацилкарнітинових ефірів. Карнітин є головним кофактором і регулятором метаболізму жирних кислот у міокарді, печінці та скелетних м`язах, єдиним переносником довголанцюгових жирних кислот у мітохондрії, де відбувається їх бета-окислення до ацетил-КоА, який є субстратом для утворення АТФ у циклі Кребса. Сприяє виділенню з цитоплазми метаболітів і токсичних речовин, покращує метаболічні процеси. В умовах нормального кисневого забезпечення переводить метаболізм клітин на окислення жирних кислот як найбільш енергоємного субстрату, а в умовах гіпоксії L-карнітин виводить токсичні метаболіти жирних кислот із мітохондрій, переводячи метаболізм клітини на окислення глюкози, здійснюючи таким чином антигіпоксичну дію. Підвищує працездатність, прискорює ріст, викликає збільшення маси м’язів та зменшення маси жирової тканини за рахунок ліполітичної дії, зменшує периферійну дію тиреоїдних гормонів, сприяє нормалізації основного обміну при гіпертиреозі. Зменшує симптоми фізичної та психічної втоми, виявляє нейро-, гепато- та кардіопротекторну дію, проявляє антиішемічну дію, сприяє обмеженню інфарктної зони, покращує процеси передачі нервового імпульсу у синапсах та аксонах шляхом збільшення синтезу холіну та ацетилхоліну, глутамінової кислоти, зменшує концентрацію аміаку в нервовій тканині, стимулює клітинний імунітет. Усуває функціональні порушення нервової системи у хворих із хронічними інтоксикаціями, у тому числі алкогольного генезу, пом’якшує перебіг синдрому абстиненції, гальмує дистрофічні зміни сітківки. Карнітин виявляє антикетогенну дію, зменшуючи продукцію кетонових тіл із вищих жирних кислот.

Лізин — незамінна амінокислота, бере участь у всіх процесах асиміляції та росту, сприяє осифікації та росту кісткової тканини, стимулює мітоз клітин, покращує овогенез і сперматогенез, проявляє пряму противірусну дію на віруси простого герпесу.

Коензим вітаміну В12 (кобамамід) має анаболічну активність, активує обмін вуглеводів, білків і ліпідів, бере участь у синтезі лабільних метильних груп, в утворенні холіну, метионіну, нуклеїнових кислот, креатину, сприяє накопиченню в еритроцитах сполук із сульфгідрильними групами. Як фактор росту стимулює функцію кісткового мозку, що необхідно для нормобластного еритропоезу. Кобамамід сприяє нормалізації порушень функцій печінки та нервової системи, чинить антикетогенну дію, активує систему згортання крові, у високих дозах викликає підвищення активності тромбопластину і протромбіну.

Коензим вітаміну В1 (кокарбоксилаза) виявляє регулюючу дію на обмінні процеси в організмі. Особливо важливу роль відіграє у вуглеводному і жировому обміні, насамперед в окислювальному декарбоксилюванні кетокислот (піровиноградної, a-кетоглутарової), а також у пентозофосфатному шляху розпаду глюкози. Знижує в організмі рівень молочної та піровиноградної кислоти, покращує засвоєння глюкози, трофіку нервової тканини, проявляє кардіопротекторну дію.

Коензим вітаміну В6 (піридоксал-5-фосфат) відіграє важливу роль в обміні речовин, необхідний для нормального функціонування центральної та периферійної нервової системи. Є коферментом великої кількості ферментів, що діють на неокислювальний обмін амінокислот (процеси декарбоксилювання, переамінування). Бере участь в обміні триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової та інших амінокислот. Має велике значення для обміну гістаміну як коензим гістамінази, сприяє нормалізації ліпідного обміну, збільшує кількість глікогену в печінці, покращує її детоксикуючі властивості. Катаболізує нейром'язові процеси, які особливо важливі в дитячому віці при затримці розумового та фізичного розвитку, при хронічній стомлюваності та астенії.

Показання для застосування

У дорослих та дітей: фізичне та розумове перенапруження, у тому числі у спортсменів, зниження працездатності, астенічний синдром, вегето-судинна дистонія, у період реконвалесценції після перенесених соматичних та інфекційних хвороб, а також оперативних втручань, ацетонемічні синдроми різного генезу, захворювання печінки (гепатити, цироз), метаболічні кардіопатії, хронічна серцева недостатність (у складі комплексної терапії), для покращення осифікації у комплексній терапії остеопорозу та переломів кісток.

У дітей: відставання у розумовому та фізичному розвитку (гіпотрофія, анорексія, затримка росту).

У дорослих: периферичні неврити, невралгії, радикулопатії, у складі комплексної терапії гострих і хронічних порушень мозкового кровообігу (мозкові інсульти та хронічна ішемія головного мозку), у складі комплексної терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда), гіпергомоцистеїнемія, у складі комплексної терапії синдрому алкогольної залежності, в тому числі при абстиненції, гіпертиреоз.

В акушерсько-гінекологічній практиці: гестози вагітних, фетоплацентарна недостатність і затримка внутрішньоутробного росту плода.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату, злоякісні новоутворення, пептична виразка шлунка або дванадцятипалої кишки в активній фазі. Дитячий вік до 1 року.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат застосовують вагітним тільки за призначенням і під пильним наглядом лікаря. Невідомо, чи проникають діючі речовини препарату у грудне молоко, тому у період годування груддю Кардонат можна застосовувати, коли наявна користь для матері перевищує потенційний ризик побічних ефектів у дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Застосовують дітям віком старше 1 року.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям старше 15 років Кардонат призначають по 1–2 капсули 3 рази на день після їди. Дітям віком 5–15 років призначають по 1 капсулі 2 рази на день. Дітям від 1 до 5 років рекомендується прийом вмісту 1 капсули 1 раз на день. При застосуванні дітям від 1 до 5 років вміст капсули слід попередньо розчинити у 50–100 мл будь-якого фруктового соку або солодкої води.

Корекція дози для лікування вагітних не потрібна.

При анорексії препарат застосовують за 15–20 хвилин до прийому їди.

При утрудненні ковтання капсули (діти, пацієнти в післяопераційний період, особи, які перенесли інсульт) допускається розчинення перед прийомом вмісту капсули в соку або солодкій воді.

Середня тривалість курсу лікування становить від 3-х тижнів до 3-х місяців.

Передозування

Можливе виникнення тахікардії, диспептичних розладів, збудження, підвищення або зниження артеріального тиску, що зникають після відміни препарату і не потребують проведення лікувальних заходів.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься, але зрідка, як правило, при індивідуальній підвищеній чутливості можуть відзначатися алергічні реакції, включаючи різноманітний висип на шкірі, свербіж шкіри, кропив’янку, ангіоневротичний набряк. У такому випадку лікування необхідно припинити та звернутись до лікаря.

З боку шлунково-кишкового тракту: можливі здуття живота, біль в епігастральній ділянці, печія, нудота, блювання, розлади випорожнення.

З боку серцево-судинної системи: можливі прискорене серцебиття, коливання артеріального тиску.

З боку центральної нервової системи: дуже рідко виникає збудження.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з леводопою може зменшуватись її терапевтична активність за рахунок взаємодії із піридоксалем. Кардонат може потенціювати дію гіпотензивних засобів, серцевих глікозидів, периферійних вазодилататорів, інсуліну та інших гіпоглікемізуючих засобів.

Термін придатності

2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 або 60 капсул у пластиковому контейнері та картонній пачці.

По 10 капсул у блістері. 3 або 6 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 20.03.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на КАРДОНАТ в містах України

Вінниця 193.27 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 171.29 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Вінниця, вул. Пирогова, 111А, тел.: +380432681030

Дніпро 188.57 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 168.95 грн./уп.
«АННУШКА» Дніпропетровськ, вул. Калинова, 9А, тел.: +380567859690

Житомир 184.68 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 169.98 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Житомир, вул. Київська, 39, тел.: +380412471795

Запоріжжя 183.38 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 170.94 грн./уп.
«АПТЕКА БЛАГОДІЯ» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 2, тел.: +380504502563

Івано-Франківск 186.37 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 170.5 грн./уп.
«D.S.» Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 53/1

Київ 194.66 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 170.59 грн./уп.
«ЛАСКАВА» Київ, вул. Святошинська, 3А, тел.: +380506690880

Кропивницький 188.98 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 168 грн./уп.
«АПТЕКА КОПІЙКА» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 1Г, тел.: +380522371505

Луцьк 183.67 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 169.75 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Луцьк, просп. Соборності, 4, тел.: +380332716077

Львів 183.07 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 160.35 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Сихівська, 22, тел.: +380322975589

Миколаїв 184.24 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 165 грн./уп.
«D.S.» Мішково-Погорілове, вул. Мира, 17

Одеса 193.11 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 163.05 грн./уп.
«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Преображенська, 72, тел.: +380487101045

Полтава 192.84 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 167.06 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Полтава, вул. Шевченка Тараса, 29, тел.: +380532563310

Рівне 186.19 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 164.5 грн./уп.
«D.S.» Рівне, вул. Макарова, 23

Суми 186.98 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 164.32 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Суми, вул. Металургів, 13, тел.: +380542705045

Тернопіль 192.53 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 164.5 грн./уп.
«D.S.» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч

Ужгород 180.55 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 162.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Легоцького, 7

Харків 195.25 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 161.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, перехр. Альошина Архітектора / Олександрівський, 21/138

Херсон 184.43 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 167.47 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Олешки, вул. Пролетарська, 122Б, тел.: +380554246907

Хмельницький 182.83 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 164.5 грн./уп.
«D.S.» Хмельницький, шосе Львовське, 1

Черкаси 182.88 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 168 грн./уп.
«ШАРА» Черкаси, вул. Припортова, 25, тел.: +380630299563

Чернігів 186.2 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 172 грн./уп.
«АПТЕКА КОПІЙКА» Чернігів, просп. Перемоги, 184, тел.: +380462606121

Чернівці 181.54 грн./уп.

капс. контейнер № 20, Сперко Украина ..... 164.5 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Небесної Сотні, 11, тел.: +380372513054