Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Від природи до доказової медицини

Біль у грудях?

Мастодинон® (BNO 1095)

 • усуває напругу і набряк
  молочної залози1
 • зменшує скарги, пов’язані з ПМС1
 • знижує рівень пролактину,
  що доведено
  плацебо-контрольованими
  дослідженнями1

Мастодинон®

(Mastodynon®)
Виробник:

Склад і форма випуску

1 таблетка містить:
Аgnus castus O (прутняк звичайний).......................................... 162 мг;
Caulophуllum thalictroides D4 (стеблелист василистникоподібний)................. 81 мг;
Cyclamen purpurascens D4 (фіалка пурпурна).................................. 81 мг;
Strychnos ignatia D6 (грудошник гіркий)..................................... 81 мг;
Irіs versicolor D2 (півник різнобарвний)...................................... 162 мг;
Lilium tigrinum D3 (лілея тигрова).......................................... 81 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, магнію стеарат.
Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Лікарський засіб для застосування в гінекологічній практиці.

Під впливом компонентів препарату знижується концентрація пролактину в крові й виявляється нормалізуюча дія на баланс статевих гормонів.

Показання Мастодинон

у комплексному лікуванні передменструального синдрому: психічна лабільність, головний біль або мігрень, набряки, запори, мастодинія (нагрубання і болючість молочних залоз) перед початком менструації; порушення менструального циклу та фіброзно-кістозна мастопатія.

Застосування Мастодинон

таблетки. Якщо не призначено інакше, препарат приймати по 1 таблетці двічі на добу (вранці й ввечері) з невеликою кількістю води (наприклад склянкою води).

Якщо симптоми не зникають або посилюються під час застосування лікарського засобу, слід звернутися за консультацією до лікаря.

Краплі. Якщо не призначено інакше, препарат приймати по 30 крапель 2 рази на добу (вранці й ввечері), розводячи невеликою кількістю води. Краплі можна приймати одночасно з іншими рідинами. Перед застосуванням слід збовтати. Флакон при накапуванні препарату слід тримати вертикально.

Якщо симптоми не зникають або їх вираженість збільшується під час застосування лікарського засобу, слід звернутися за консультацією до лікаря.

У процесі зберігання можливе випадіння осаду, що не впливає на ефективність препарату.

Протипоказання

індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Побічна дія

були повідомлення про тяжкі алергічні реакції з набряком обличчя, задишкою та утрудненням ковтання. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірний висип, свербіж, кропив’янку, головний біль та запаморочення, скарги з боку шлунково-кишкового тракту (такі як нудота, біль у животі), акне, а також порушення менструального циклу.

Застосування гомеопатичних лікарських засобів може призвести до тимчасового посилення наявних симптомів (початкове загострення).

При перших ознаках будь-яких побічних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Особливості застосування

таблетки. Пацієнтам, які мають або мали естрогензалежні пухлини, слід проконсультуватися з лікарем перед застосуванням лікарського засобу Мастодинон® таблетки.

Застосування таблеток Мастодинон® пацієнтами, які застосовують агоністи дофаміну, антагоністи дофаміну, естрогени та антиестрогени, можливо тільки після консультації з лікарем (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

У разі збільшення вираженості симптомів під час лікування необхідно звернутися до лікаря.

Пацієнтам з розладами гіпофіза в анамнезі слід звернутися до лікаря перед застосуванням препаратів, що містять прутняк звичайний.

У разі наявності пролактин-секретуючих пухлин гіпофіза застосування плодів прутняка звичайного може маскувати симптоми пухлини.

Лікарський засіб Мастодинон® таблетки не слід застосовувати до початку регулярних менструацій у період статевого розвитку.

Примітка для хворих на цукровий діабет. 1 таблетка препарату Мастодинон® містить у середньому 0,020 хлібної одиниці. Лікарський засіб не містить глютену.

Краплі. Пацієнтам, які проходять або пройшли курс лікування з приводу естрогензалежних пухлин, не рекомендується застосовувати без консультації лікаря препарати, у складі яких є прутняк звичайний (Agnus castus).

Пацієнтам, які застосовують агоністи дофаміну, антагоністи дофаміну, естрогени та антиестрогени, необхідно проконсультуватися з лікарем перед застосуванням препарату Мастодинон® краплі оральні.

Якщо вираженість симптомів збільшується під час застосування лікарського засобу, слід звернутися за консультацією до лікаря.

Пацієнтам з гіпофізарними розладами в анамнезі слід проконсультуватися з лікарем перед застосуванням лікарських засобів, у складі яких є прутняк звичайний.

У разі пролактин-секретуючих пухлин гіпофіза застосування плодів прутняка звичайного може маскувати симптоми пухлини.

Мастодинон® краплі оральні містять 53% (об./об.) етанолу. Етанол може бути шкідливий для хворих на алкоголізм. Це також слід взяти до уваги при застосуванні препарату групам високого ризику, таким як пацієнти із захворюваннями печінки або епілепсією.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Терапевтичних показань для застосування під час вагітності немає, тому не слід застосовувати лікарський засіб у цей період.

Дані репродуктивних досліджень вказують на те, що прутняк звичайний (Agnus castus) впливає на лактацію. Застосування під час годування груддю не рекомендується.

Прутняк звичайний (Agnus castus) може впливати на фертильність, регулюючи менструальний цикл.

Діти. Через недостатність даних препарат не рекомендується застосовувати дітям та підліткам віком до 18 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботу з іншими механізмами. Особливих застережень не вимагається, але слід враховувати, що краплі містять етанол. У разі виникнення запаморочення слід утриматися від керування транспортними засобами або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не виключена взаємодія з агоністами дофаміну, антагоністами дофаміну, естрогенами та антиестрогенами через можливі дофамінергічні та естрогенні ефекти прутняка звичайного.

Загальні зауваження. Узагалі на ефективність гомеопатичних препаратів можуть негативно впливати згубні фактори способу життя, споживання збудливих і подразнювальних засобів.

У разі прийому інших препаратів слід звернутися за консультацією до лікаря.

Передозування

повідомлень про випадки передозування немає.

Лікування передозування: при виникненні проявів передозування необхідна симптоматична терапія.

Умови зберігання

таблетки — в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці. Не потрібні будь-які спеціальні температурні умови зберігання; краплі — для захисту від світла в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Мастодинон

Гострий мастит МКХ N61
Дифузна кістозна мастопатія МКХ N60.1
Мастодинія МКХ N64.4
Пригнічення лактації (гіперпролактинемія) МКХ E22.1
Синдром передменструального напруження МКХ N94.3
Утворення в молочній залозі неуточнене МКХ N63
Фіброаденоз молочної залози МКХ N60.2
Фіброаденома молочної залози МКХ D24
Дата додавання: 15.08.2022 р.
© Компендіум 2022
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko