• Кабинет
 • ВІКАСОЛ-ДАРНИЦЯ (VICASOLUM-DARNITSA)

  Склад і форма випуску

  розчин для ін'єкцій 10 мг/мл ампула 1 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 10Ціни в аптеках
  Менадіон натрій бісульфіт
  10 мг/мл
  № UA/6004/01/01 від 06.04.2017
  B За рецептом

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

  Затверджено МОЗ Украiни від 2017-04-06 р. № 373. Р.п. № UA/6004/01/01

  Склад

  діюча речовина: menadione;

  1 мл розчину містить вікасолу (менадіону натрію бісульфіту) 10 мг;

  допоміжні речовини: натрію метабісульфіт (Е 223), кислота хлористоводнева, вода для ін'єкцій.

  Лікарська форма

  Розчин для ін'єкцій.

  Фармакотерапевтична група

  Вітамін К та інші гемостатичні засоби.

  Код АТС В02В А02.

  Клінічні характеристики

  Показання

  Вікасол призначають при кровоточивості і на фоні гіпопротромбінемії, зумовлених жовтяницею, при гострих гепатитах, капілярних і паренхіматозних кровотечах. Після хірургічних втручань і поранень, при кровотечах при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, виражених симптомах гострої променевої хвороби, тривалих носових і гемороїдальних кровотечах.

  Препарат призначають при геморагічних явищах у недоношених дітей, маткових передклімактеричних та ювенільних кровотечах, при спонтанній кровоточивості, підготовці до оперативних втручань, якщо є небезпека кровотечі у післяопераційний період, легеневих кровотечах, при геморагічних явищах на фоні септичних захворювань.

  Крім того, показаннями для призначення Вікасолу-Дарниця є кровотечі та гіпопротромбінемії, зумовлені передозуванням феніліну, неодикумарину, інших антикоагулянтів — антагоністів вітаміну К.

  Протипоказання

  Гіперчутливість до компонентів препарату. Гіперкоагуляція, тромбоемболія. Гемолітична хвороба новонароджених. Тяжка печінкова недостатність. Дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

  Спосіб застосування та дози

  Препарат вводять внутрішньом'язово.

  Дорослим разова доза — 10 мг, максимальна разова доза — 15 мг; максимальна добова доза — 30 мг.

  Тривалість лікування — 3–4 дні, після 4-денної перерви курс у разі необхідності повторюють.

  При хірургічних втручаннях з можливою сильною кровотечею призначають протягом 2–3 днів перед операцією.

  Дітям: до 1 року — 2–5 мг/добу, 1–2 років — 6 мг/добу, 3–4 років — 8 мг/добу, 5–9 років — 10 мг/добу, 10–18 років — 15 мг/добу. Дозу розподіляють на 2 введення. Тривалість лікування для дітей встановлює лікар.

  Побічні реакції

  Алергічні реакції: гіперемія обличчя, шкірний висип (у т. ч. еритематозний, кропив'янка), свербіж шкіри, бронхоспазм.

  З боку системи крові: гемолітична анемія, гемоліз у новонароджених дітей з вродженим дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази або у пацієнтів з недостатністю вітаміну Е, тромбоемболія.

  З боку серцево-судинної системи: транзиторне зниження артеріального тиску, тахікардія, слабке наповнення пульсу.

  Реакції у місці введення: біль і набряк у місці введення, зміна кольору шкіри у вигляді плям при повторних ін'єкціях в одне і те ж місце. Вікасол може викликати локальну склеродермію.

  Інші: гіпербілірубінемія, жовтяниця (у т. ч. ядерна жовтяниця у грудних дітей), запаморочення, профузний піт, зміна смакових відчуттів, відчуття жару.

  Передозування

  Симптоми: гіпервітаміноз вітаміну К, що проявляється гіперпротромбінемією та гіпертромбінемією, гіпербілірубінемією, жовтяницею, підвищенням активності печінкових ферментів; відзначалися болі у животі, запори або діарея, загальне збудження, ажитація і висипання на шкірі. У поодиноких випадках у дітей розвивається токсикоз, що виявляється судомами.

  Лікування. Відміняють препарат. Під контролем показників системи згортання крові призначають антикоагулянти. Терапія симптоматична.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вікасол-Дарниця належить до препаратів ризику при вагітності. Застосування препарату під час вагітності у Ι та ΙΙ триместрах можливе за показаннями, якщо користь для матері перевищує ступінь ризику для плода. Профілактичне призначення вітаміну К у III триместрі вагітності неефективне внаслідок низької проникності його крізь плаценту.

  У разі необхідності застосування препарату на період лікування необхідно припинити годування груддю.

  Діти.

  Препарат застосовують у педіатричній практиці.

  Особливості застосування

  З обережністю призначають у період вагітності.

  Потрібно враховувати, що при застосуванні Вікасолу може мати місце гальмування агрегації тромбоцитів. При гемофілії, тромбоцитопенічній пурпурі і хворобі Верльгофа препарат неефективний.

  Для профілактики геморагічної хвороби новонароджених краще застосовувати фітоменадіон, ніж менадіон натрію бісульфіт, оскільки рідше викликає у новонароджених (включаючи недоношених) гіпербілірубінемію і гемолітичну анемію.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  При одночасному застосуванні з пероральними антикоагулянтами можливе зменшення антикоагулянтної дії. Послаблює ефект непрямих антикоагулянтів (у т. ч. похідних кумарину та індандіону). Не впливає на антикоагулянтну активність гепарину.

  Одночасне застосування з антибіотиками широкого спектра дії, хінідином, хініном, саліцилатами у високих дозах, сульфонамідами потребує збільшення дози вітаміну К.

  При одночасному застосуванні з гемолітичними лікарськими засобами збільшується ризик прояву побічних ефектів.

  При одночасному застосуванні з агрегантами та інгібіторами фібринолізу їх гемостатический ефект потенціюється.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка. Вітамін К існує у кількох формах. Основна форма вітаміну К — вітамін К1 (філохінон) міститься у рослинах, особливо зелених листових овочах. Іншою формою вітаміну К є вітамін К2 (менахінон), який може всмоктуватися в обмеженій кількості. Його виробляють бактерії у нижній частині тонкої кишки і у товстій кишці.

  Вікасол-Дарниця є синтетичним аналогом водорозчинного вітаміну К і розглядається як вітамін К3 (менадіон), сприяє синтезу протромбіну і проконвертину, підвищує згортання крові за рахунок посилення синтезу II, VII, IX, X чинників згортання. Має гемостатичну дію (при дефіциті вітаміну К виникає підвищена кровоточивість). У крові протромбін (чинник II) у присутності тромбопластину і Ca2+, за участю проконвертину (чинник VII), чинників IX (Кристмасс-чинника), X (чинника Стюарта-Прауєра) переходить у тромбін, під впливом якого фібриноген перетворюється на фібрин, що складає основу згустка крові (тромбу). Вікасол-Дарниця як субстрат стимулює K-вітамінредуктазу, що активує вітамін К і забезпечує його участь у печінковому синтезі K-вітамінзалежних плазмових чинників гемостазу.

  Роль вітаміну К в організмі людини і тварин не обмежується впливом на біосинтез прокоагулянтів. Він впливає на біоенергетику і ряд процесів анаболізму. Він має значення для обміну макроергічних сполук, для утворення АТФ. К-вітамінна недостатність призводить до дефіциту АТФ і зниження енергетичного забезпечення біосинтезу багатьох сполук. До числа останніх входять не тільки прокоагулянти, а також інші білки, що швидко ресинтезуються, включаючи ряд ферментів, не пов'язаних безпосередньо з процесом згортання крові. При дефіциті вітаміну К ослаблений також біосинтез деяких біологічно активних речовин небілкової природи: серотоніну, гістаміну, ацетилхоліну. Початок ефекту — через 8–24 години після внутрішньом’язового введення.

  Фармакокінетика. Після внутрішньом'язового введення легко і швидко всмоктується у системний кровотік. Зв'язування з білками плазми має оборотний характер. Кров хворих з дуже низьким вмістом альбумінів слабко зв'язує вітамін К або зовсім його не зв'язує. Накопичується головним чином у печінці, селезінці, міокарді. Найінтенсивніше процес перетворення відбувається у міокарді, скелетних м'язах, дещо повільніше — у нирках. Виводиться нирками та з жовчю лише виключно у вигляді метаболітів. Метаболіти вітаміну K (моносульфат, фосфат і диглюкуронід-2-метил-1,4-нафтохінон) виводяться з сечею — до 70%. Високі концентрації вітаміну К у калі зумовлені тим, що він синтезується кишковою мікрофлорою.

  Фармацевтичні характеристики

  Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина.

  Несумісність. Вікасол несумісний з сульфаніламідними препаратами, ПАСК, саліцилатами, оксикумарином. Несумісний в одному шприці з розчинами лугів, кислот.

  Діюча речовина препарату швидко розпадається під впливом прямих сонячних променів.

  Термін придатності

  2 роки.

  Умови зберігання

  Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С.

  Упаковка

  По 1 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки у пачці.

  Категорія відпуску

  За рецептом.

  Виробник

  ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

  Місцезнаходження

  Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспiльська, 13.

  Діагнози, при яких застосовують ВІКАСОЛ-ДАРНИЦЯ

  Дата додавання: 14.09.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на ВІКАСОЛ-ДАРНИЦЯ в містах України

  Вінниця 77.49 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28, тел.: +38043226714463.95 грн./уп.

  Дніпро 76.71 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, шосе Донецьке, 124, тел.: +38063457058454.75 грн./уп.

  Житомир 75.37 грн./уп.

  «ФАРМАВІТА» Житомир, вул. Лесі Українки, 14, тел.: +38041246304666.25 грн./уп.

  Запоріжжя 79.2 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Ладозька, 14, тел.: +38061212722363.80 грн./уп.

  Івано-Франківск 78.05 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9, тел.: +38034275800261.45 грн./уп.

  Київ 82.81 грн./уп.

  «АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Київ, просп. Бандери, 10, тел.: +38044419922554.10 грн./уп.

  Кропивницький 75.43 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +38052237101955.25 грн./уп.

  Луцьк 80.03 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Конякіна, 12Б, тел.: +38033277101354.95 грн./уп.

  Львів 83.9 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Львів, вул. Городоцька, 88/90, тел.: +38067523307766.70 грн./уп.

  Миколаїв 77.87 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15, тел.: +38051221407257.25 грн./уп.

  Одеса 82.58 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Невського Александра, 43, тел.: +38048752985160.75 грн./уп.

  Полтава 81.21 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +38063186759269.50 грн./уп.

  Рівне 80.16 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +38036263449755.50 грн./уп.

  Суми 75.54 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Суми, вул. Героїв Крут, 76/366.90 грн./уп.

  Тернопіль 81.58 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Тернопіль, вул. Київська, 9А, тел.: +38067523307767.40 грн./уп.

  Ужгород 82.28 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175269.56 грн./уп.

  Харків 75.44 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Перемоги, 73В, тел.: +38057338200358.70 грн./уп.

  Херсон 76.35 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +38055238094862.50 грн./уп.

  Хмельницький 79.88 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +38038265084563.95 грн./уп.

  Черкаси 76.31 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 2, тел.: +38063349327062.50 грн./уп.

  Чернігів 76.09 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Мстиславська, 20, тел.: +38046277870563.95 грн./уп.

  Чернівці 80 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037251477763.95 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko