• Кабинет
 • НОВОСЕВЕН® (NOVOSEVEN®)

  Novo Nordisk

  Склад і форма випуску

  порошок ліофілізований д/приготування розчину для ін'єкцій 2 мг флакон з розчинником у флаконах 2,1 мл, № 1Ціни в аптеках
  Ептаког альфа (активований)
  2 мг
  Допоміжні речовини: натрію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, гліцилгліцин, полісорбат 80, метіонін, цукроза, маніт (e421).
  DA За рецептом
  порошок ліофілізований д/приготування розчину для ін'єкцій 2 мг флакон з розчинником у шприце 2 мл, № 1Ціни в аптеках
  Ептаког альфа (активований)
  2 мг
  Допоміжні речовини: натрію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, гліцилгліцин, полісорбат 80, метіонін, цукроза, маніт (e421).
  № UA/5178/01/05 від 10.11.2016
  DA За рецептом
  порошок ліофілізований д/приготування розчину для ін'єкцій 5 мг флакон з розчинником у флаконі 5,2 мл, № 1Ціни в аптеках
  Ептаког альфа (активований)
  5 мг
  Допоміжні речовини: натрію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, гліцилгліцин, полісорбат 80, метіонін, цукроза, маніт (e421).
  DA За рецептом
  порошок ліофілізований д/приготування розчину для ін'єкцій 5 мг флакон з розчинникос у шприце 5 мл, № 1Ціни в аптеках
  Ептаког альфа (активований)
  5 мг
  Допоміжні речовини: натрію хлорид, кальцію хлорид дигідрат, гліцилгліцин, полісорбат 80, метіонін, цукроза, маніт (e421).
  № UA/5178/01/04 від 10.11.2016
  DA За рецептом

  Інструкція МОЗ

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

  Склад

  діюча речовина: еptacog alfa (activated) (rFVIIa);

  1 флакон містить 2 мг (100 КMО) або 5 мг (250 КМО) ептакогу альфа (активованого);

  допоміжні речовини: натрію хлорид; кальцію хлорид, дигідрат; гліцилгліцин; полісорбат 80; метіонін; сахароза; маніт (Е-421).

  Після розчинення 1 мл розчину містить 10 мг сахарози.

  Розчинник: гістидин, вода для ін'єкцій.

  Лікарська форма

  Порошок ліофілізований та розчинник для приготування розчину для ін'єкцій.

  Основні фізико-хімічні властивості: ліофілізований порошок білого кольору.

  Фармакотерапевтична група

  Гемостатичні засоби. Фактори згортання крові.

  Код АТХ В02В D08.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка.

  До складу препарату НовоСевен® входить активований рекомбінантний VII фактор коагуляції з молекулярною масою ~50000 дальтонів, вироблений методом генної інженерії з використанням як клітини-хазяїна клітин нирок новонароджених хом'ячків (ННХ-клітини). Механізм дії полягає у зв’язуванні фактора VІІа з тканинним фактором. Цей комплекс переводить фактори IX і Х в активну форму — ІХа і Ха, що спричинює перетворення невеликих кількостей протромбіну в тромбін. Тромбін у місці ушкодження активує тромбоцити, V і VIII фактори, що спричинюють перетворення фібриногену у фібрин і утворення гемостатичного згустку. Препарат НовоСевен® у фармакологічних дозах незалежно від тканинного фактора прямо активує Х фактор безпосередньо на поверхні активованих тромбоцитів, що знаходяться в зоні ушкодження. Це спричинює перетворення великої кількості протромбіну в тромбін без участі тканинного фактора. Відповідно, фармакодинамічна дія VIIа фактора полягає в локальному збільшенні утворення Ха фактора, тромбіну і фібрину.

  Теоретично не можна цілком виключити генералізовану активацію системи згортання крові у хворих, які страждають на захворювання, що сприяють розвитку дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ).

  В неекспериментальному реєстрі (F7HAEM-3578), що включав випадки з вродженим дефіцитом VII фактора, у 3 з 91 пацієнтів, які пройшли хірургічне втручання, було відзначено тромбоемболічні явища.

  Фармакокінетика.

  Здорові добровольці

  Фармакокінетика препарату НовоСевен® досліджувалася у 35 здорових добровольців європейської раси та японців у ході дослідження з ескалацією дози з використанням коагуляційоного аналізу FVII. Учасники були стратифіковані за статтю та етнічним походженням і одержували дози 40, 80 та 160 мкг препарату НовоСевен® на кг маси тіла та/або плацебо (3 дози). Фармакокінетичні профілі були пропорційними дозі. Фармакокінетика не залежала від статі та етнічної групи. Середній об'єм розподілу у рівноважному стані коливався від 130 до 165 мл/кг, середні значення кліренсу — від 33,3 до 37,2 мл/год х кг, а середній кінцевий період напіввиведення — від 3,9 до 6 годин.

  Гемофілія А і В з наявністю інгібіторів

  Фармакокінетичні властивості препарату НовоСевен® з використанням FVII аналізу досліджувалися у 12 дітей (2–12 років) та 5 дорослих пацієнтів за відсутності кровотечі. Пропорційність дози вивчалася у дітей для досліджуваних доз 90 та 180 мкг/кг маси тіла відповідно до одержаних раніше даних при нижчих дозах (17,5–70 мкг/кг rFVIIa). Середній кліренс був приблизно на 50% вище у дітей порівняно з дорослими (78 проти 53 мл/год х кг), тоді як середній кінцевий період напіввиведення був визначений як 2,3 години в обох групах. Середній об'єм розподілу у рівноважному стані становив 196 мл/кг у дітей порівняно з 159 мл/кг у дорослих. Очевидно, що кліренс пов'язаний з віком, тому у молодших пацієнтів кліренс може зростати більше ніж на 50%.

  Дефіцит фактора VII

  Фармакокінетика одноразового введення препарату НовоСевен® з розрахунку 15 і 30 мкг/кг маси тіла істотно не розрізнялася за значеннями таких незалежних від дози показників, як загальний кліренс — 70,8–79,1 мл/год х кг, об'єм розподілу в стаціонарному стані — 280 — 290 мл/кг, середня тривалість перебування у кровотоці — 3,75–3,80 години, час напіввиведення — 2,82–3,11 години. Середнє значення вмісту in vivo в плазмі крові становило ~ 20% дози, що була введена.

  Тромбастенія Гланцмана

  Фармакокінетику препарату НовоСевен® у хворих на тромбастенію Гланцмана не досліджували, проте можна припустити, що вона істотно не відрізняється від фармакокінетики при гемофілії А і В.

  Дані з доклінічної безпеки.

  Всі дані, отримані під час доклінічних досліджень з безпеки, були пов’язані з фармакологічним ефектом rFVIIa.

  Потенційний синергетичний ефект при комбінованому лікуванні з використанням rFXIII фактора і rFVIIa фактора був показаний на експериментальній серцево-судинній моделі в макак, що призвело до значного фармакологічного ефекту (тромбозу і смерті) при застосуванні нижчих доз, ніж при введенні цих препаратів окремо.

  Клінічні характеристики

  Показання

  Лікування кровотеч і їх профілактика при хірургічних втручаннях або при інших інвазивних процедурах у пацієнтів з такими захворюваннями:

  Приєднання перехідника для флакона   

  Злегка стисніть захисний ковпачок великим

  та вказівним пальцями, як показано на малюнку.

  Зніміть захисний ковпачок

  з перехідника для флакона, але так, щоб не вийняти перехідник з флакона. 

  Приєднання штока поршня та шприца

  Візьміть шток шприца за широкий кінець та вийміть з коробки. Не торкайтесь бокових поверхонь штока та переднього кінця штока

  Якщо ви торкнетеся бокових поверхонь штока або переднього кінця штока, це може призвести до перенесення мікроогранізмів з ваших пальців.

  Одразу під'єднайте шток поршня до поршня всередині попередньо заповненого шприца, повертаючи його за годинниковою стрілкою до упору  

  Видаліть ковпачок шприца з попередньо заповненого шприца,

  згинаючи його вниз, поки він не відламається за перфорацією.

  Не торкайтеся канюлі шприца під ковпачком

  Якщо ви торкнетеся канюлі шприца, це може призвести до перенесення мікроогранізмів з ваших пальців.

  Якщо ковпачок на шприці нещільно тримається або відсутній, не використовуйте цей попередньо заповнений шприц  

  Нагвинтіть попередньо заповнений шприц на перехідник на флаконі до упору.        

  Розведення порошку розчинником

  Тримайте попередньо заповнений шприц, злегка нахиляючи флакон донизу.

  Натискайте на поршень, щоб ввести весь розчинник у флакон.

    

  Тримайте поршневий шток натиснутим і обережно обертайте флакон до повного розчинення порошку. Не струшуйте флакон –  це призведе до утворення піни. Перевірте готовий розчин. Він має бути безбарвним. Не використовуйте розчин у разі наявності в ньому видимих твердих часток чи зміни його забарвлення. Використовуйте замість цього нову упаковку.  

  Використайте готовий розчин препарату НовоСевен® відразу, щоб уникнути інфікування.

  Не зберігайте готовий розчин, не проконсультувавшись з лікарем або медсестрою. 

  Відкрутіть перехідник з флаконом. Не торкайтеся канюлі шприца. Якщо ви торкнетеся канюлі шприца, це може призвести до перенесення мікроогранізмів з ваших пальців. 

  Введення препарату НовоСевен® з попередньо заповненого шприца через безголкове з'єднання для внутрішньовенних катетерів

  Застереження

  Попередньо заповнений шприц виготовлено зі скла, і він є сумісним зі стандартним з'єднанням «Луер-лок». Деякі безголкові з'єднання з внутрішнім вістрям є несумісними з попередньо заповненим шприцом. Ця несумісність може призвести до неможливості ввести препарат та/або до пошкодження безголкового з'єднання.

  Слід дотримуватись інструкції з використання безголкових з'єднань. При введенні препарату за допомогою безголкових з'єднань може бути необхідним витягнути готовий розчин у стандартний одноразовий пластиковий шприц «Луер-лок» об'ємом 10 мл. Це необхідно виконати одразу після кроку J.  

  Не розбирайте обладнання перед утилізацією

  Не використовуйте повторно обладнання. 

  Передозування

  Дозолімітуюча токсичність препарату НовоСевен® у ході клінічних досліджень не вивчалася.

  Про окремі випадки передозування повідомлялося у пацієнтів з гемофілією. Єдиним ускладненням, про яке повідомлялося у зв'язку з передозуванням, було незначне транзиторне підвищення артеріального тиску у пацієнта віком 16 років, який одержав 24 мг rFVIIа замість 5,5 мг.

  Про випадки передозування у пацієнтів з набутою гемофілією або тромбастенією Гланцмана не повідомлялося.

  У пацієнтів з дефіцитом фактора VII при рекомендованій дозі 15–30 мкг/кг rFVIIа один випадок передозування був асоційований з тромботичним явищем (окципітальний інсульт) у пацієнта літнього віку (> 80 років) чоловічої статі, який перевищив рекомендовану дозу у 10–20 разів. Крім того, формування антитіл до препарату НовоСевену® та FVII було пов'язано з передозуванням у одного пацієнта з дефіцитом фактора VII.

  Установлені дози не повинні перевищувати рекомендовані через відсутність інформації про можливий додатковий ризик.

  Побічні реакції

  Серйозні та несерйозні побічні реакції подано нижче за системами класів органів та частотою.

  Розлади з боку крові та лімфатичної системи

  Рідко (≥ 1/10 000 до < 1/ 1000) — дисеміноване внутрішньосудинне згортання (ДВЗ) та пов'язані з цим лабораторні відхилення, включаючи підвищення рівня D-димеру та зниження рівня АТ-ІІІ (див. розділ «Особливості застосування»), коагулопатія.

  Розлади з боку імунної системи

  Рідко (≥ 1/10 000 до < 1/ 1000) — гіперчутливість (див. розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування»).

  Частота невідома — анафілактичні реакції.

  Розлади з боку нервової системи

  Рідко (≥ 1/10 000 до < 1/1000) — головний біль.

  Розлади з боку судинної системи

  Рідко (≥ 1/10 000 до < 1/1000) — артеріальні тромбоемболічні явища (інфаркт міокарда, церебральний інфаркт, ішемія головного мозку, оклюзія судин головного мозку, інсульт, тромбоз артерії нирки, ішемія периферичних судин, периферичний ішемічний тромбоз та інтестинальна ішемія), стенокардія.

  Нечасто (≥ 1/1 000 до < 1/100) — венозні тромбоемболічні явища (тромбоз глибоких вен, тромбоз у місці внутрішньовенного введення, легенева емболія, тромбоемболічні явища печінки, включаючи тромбоз портальної вени, тромбоз вени нирки, тромбофлебіт, тромбофлебіт поверхневих вен та інтестинальна ішемія).

  Частота невідома — тромбоз порожнин серця.

  Розлади з боку шлунково-кишкового тракту

  Рідко (≥ 1/10 000 до < 1/1000) — нудота.

  Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин

  Нечасто (≥ 1/1 000 до < 1/100) — висипання (включаючи алергічний дерматит та еритематозні висипання), свербіж та кропив'янка.

  Частота невідома — припливи, ангіоневротичний набряк.

  Загальні розлади та стан місця введення

  Нечасто (≥ 1/1 000 до < 1/100) — зниження терапевтичної відповіді*, гарячка.

  Рідко (≥ 1/10 000 до < 1/1000) — реакції у місці ін'єкції, включаючи біль у місці ін'єкції.

  Лабораторні дослідження

  Рідко (≥ 1/10 000 до < 1/1000) — підвищення рівня продуктів розпаду фібрину, підвищення рівня аланінамінотрансферази, лужної фосфатази, лактатдегідрогенази, а також рівня протромбіну.

  У кожній групі частоти небажані ефекти представлені в порядку зменшення їх серйозності. Частота побічних ефектів, про які повідомлялося лише в постмаркетинговому періоді (не у ході клінічних досліджень), наводиться як невідома.

  *Повідомлялося про випадки відсутності ефекту або слабкий вплив препарату. Слід зазначити, що важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування, наведених у розділі «Спосіб застосування та дози».

  Тромбоемболічні явища можуть призводити до зупинки серця.

  Пацієнти з набутою гемофілією.

  Клінічні дослідження, проведені за участю 61 пацієнта з набутою гемофілією (включали 100 епізодів лікування), показали, що деякі побічні реакції виникали частіше (1% від усіх епізодів лікування): артеріальні тромбоемболічні явища (оклюзія судин головного мозку, інсульт), венозні тромбоемболічні явища (легенева емболія і тромбоз глибоких вен), стенокардія, нудота, гарячка, еритематозні висипання, підвищення рівня продуктів розпаду фібрину при лабораторних дослідженнях.

  Утворення інгібуючих антитіл

  За даними постмаркетингових та клінічних досліджень, не було жодного випадку утворення інгібуючих антитіл до препарату НовоСевен® або фактора VII у хворих на гемофілію А чи В. У постмаркетингових дослідженях повідомлялося про випадки утворення інгібуючих антитіл до препарату НовоСевен® у хворих з уродженим дефіцитом VII фактора.

  Під час клінічних досліджень, проведених за участю хворих з дефіцитом VII фактора, повідомлялося тільки про таку побічну реакцію, як утворення антитіл до препарату НовоСевен® та фактора VII (часто: ≥ 1/100 до < 1/10). В деяких випадках антитіла в умовах in vitro спричинювали інгібуючий ефект.

  Фактори ризику, що могли сприяти утворенню антитіл, включали попереднє лікування людською плазмою та/або виділеним з неї VII фактором, тяжкі мутації гена фактора VII та передозування препарату НовоСевен®. У хворих з дефіцитом VII фактора, що лікуються препаратом НовоСевен®, слід постійно контролювати наявність антитіл до VII фактора (див. розділ «Особливості застосування»).

  Тромбоемболічні явища

  При застосуванні препарату НовоСевен® за незатвердженими показаннями артеріальні тромбоемболічні явища є частими (≥ 1/100 до < 1/10). Вищий ризик артеріальних тромбоемболічних побічних явищ (див. вище «Розлади з боку судинної системи») (5,3% у пацієнтів, які лікувалися препаратом НовоСевен®, порівняно з 2,8% у пацієнтів, які лікувалися плацебо) був продемонстрований у метааналізі сукупних даних плацебо-контрольованих досліджень, проведених поза межами затверджених на даний час показань у різних клінічних групах, кожна з яких включала пацієнтів з різними характеристиками, а отже, і різний наявний профіль безпеки.

  Безпека та ефективність препарату НовоСевен® за межами затверджених показань не встановлені, тому у таких випадках препарат не рекомендується.

  Термін придатності

  3 роки.

  Умови зберігання

  Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С.

  Не заморожувати для запобігання пошкодження розчинника у шприці.

  Доведено хімічну і фізичну стабільність розчиненого препарату протягом 6 годин при 25 °С або 24 годин при 5 °С. З мікробіологічної точки зору, продукт слід використати відразу. Інакше за термін і умови зберігання несе відповідальність користувач. Якщо розчинення не проводилося у контрольованих і валідованих асептичних умовах, термін зберігання розчиненого препарату не повинен перевищувати 24 години при 2–8 °С.

  Несумісність. НовоСевен® не можна змішувати з інфузійними розчинами чи вводити крапельно.

  Упаковка

  Кожна картонна коробка містить 1 скляний флакон з білим порошком для приготування розчину для ін’єкцій, закритий хлорбутиловою гумовою пробкою і закупорений алюмінієвим ковпачком із захисним знімним ковпачком з поліпропілену, та 1 попередньо заповнений шприц із скла типу 1, що містить 2 мл або 5 мл розчинника (гістидин, вода для ін’єкцій).

  Шприц закритий з одного боку ковпачком з бромбутилової гуми та поліпропілену, а з іншого — поршнем з бромбутилової гуми та стопором з поліпропілену. Також у комплекті до шприца надається шток поршня з поліпропілену. Перехідник для флакона в індивідуальній упаковці.

  Категорія відпуску

  За рецептом.

  Виробник

  А/Т Ново Нордіск/ Novo Nordisk A/S.

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

  Ново Аллє, 2880 Багсваерд, Данія/ Novo Alle, 2880 Bagsvaerd, Denmark.

  Дата додавання: 13.11.2019 р.
  © Компендиум 2019
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko