• Кабинет
 • СТРЕПСІЛС (STREPSILS®)

  Склад і форма випуску

  СТРЕПСІЛС® ОРИГІНАЛЬНИЙ
  льодяники, № 24Ціни в аптеках
  2,4-дихлорбензиловий спирт
  1,2 мг
  Амілметакрезол
  0,6 мг
  Допоміжні речовини: олія анісу зірчастого, олія м'яти перцевої, левоментол, кислота винна, понсо 4r (e 124), кармоізин (е 122), сахарозы раствор, глюкозы раствор.
  № UA/6479/01/01 від 14.07.2017
  C
  СТРЕПСІЛС® БЕЗ ЦУКРУ, ЗІ СМАКОМ ЛИМОНА
  льодяники, № 16, 24Ціни в аптеках
  2,4-дихлорбензиловий спирт
  1,2 мг
  Амілметакрезол
  0,6 мг
  Допоміжні речовини: ароматизатор лимонний, винна кислота, сахарин натрію, мальтит рідкий, ізомальт.
  № UA/4927/01/01 від 19.07.2016 до 19.07.2021
  C
  СТРЕПСІЛС® З ВІТАМІНОМ C ЗІ СМАКОМ АПЕЛЬСИНА
  льодяники, № 24Ціни в аптеках
  2,4-дихлорбензиловий спирт
  1,2 мг
  Амілметакрезол
  0,6 мг
  Натрію аскорбат
  74,9 мг
  Кислота аскорбінова
  33,5 мг
  Допоміжні речовини: левоментол, ароматизатор апельсиновий, пропіленгліколь, жовтий захід fcf (е 110), барвник понсо 4r (e 124), кислота винна, сахарозы раствор, глюкозы раствор.
  № UA/7436/01/01 від 09.08.2017
  C
  СТРЕПСІЛС® З МЕДОМ ТА ЛИМОНОМ
  льодяники, № 24Ціни в аптеках
  2,4-дихлорбензиловий спирт
  1,2 мг
  Амілметакрезол
  0,6 мг
  Допоміжні речовини: мед, олія м'яти перцевої, олія лимонна, кислота винна, хіноліновий жовтий (е 104), сахарозы раствор, глюкозы раствор.
  № UA/6400/01/01 від 30.06.2017
  C
  СТРЕПСІЛС® З МЕНТОЛОМ ТА ЕВКАЛІПТОМ
  льодяники, № 24Ціни в аптеках
  2,4-дихлорбензиловий спирт
  1,2 мг
  Амілметакрезол
  0,6 мг
  Левоментол
  8 мг
  Допоміжні речовини: олія евкаліптова, кислота винна, індигокармін (е 132), сахарозы раствор, глюкозы раствор.
  № UA/6401/01/01 від 14.07.2017
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Препарат має антисептичні властивості. Активний відносно широкого спектра грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів; чинить протигрибкову дію. Ефективність препарату обумовлена наявністю двох антибактеріальних компонентів широкого спектра дії, які полегшують біль у горлі і зменшують вираженість запалення. Амілметакрезол руйнує структуру білків бактерій, що забезпечує бактерицидну дію. 2,4-дихлорбензиловий спирт виявляє бактеріостатичний ефект за рахунок зневоднення бактеріальної клітини.

  Стрепсілс з медом та лимоном: при комбінуванні обох діючих речовин в одному лікарському засобі відмічається синергізм антибактеріальної дії, що дозволяє знизити дози, необхідні для комбінації. Дослідження in vitro продемонстрували антибактеріальну активність препарату щодо певних мікроорганізмів, які викликають біль у горлі, таких як Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Haemophilus influenzae і Moraxella catarrhalis, за 1 хв контакту. Загальне зниження бактеріального навантаження в ротовій порожнині також відмічали в одному дослідженні in vivo. У дослідженнях in vitro також виявлена противірусна активність амілметакрезолу і 2,4-дихлорбензилового спирту, а також комбінації цих речовин щодо оболонкових вірусів, включаючи вірус грипу А, вірус парагрипу, респіраторно-синцитіальний вірус, цитомегаловірус і коронавірус, через 1–2 хв контакту.

  Дані, отримані в клінічних дослідженнях, показують, що льодяники Стрепсілс з медом та лимоном зменшують вираженість болю в горлі, забезпечують зниження хворобливості та труднощів при ковтанні, причому початок дії лікарського засобу настає через 5 хв, а дія триває до 2 год. Істотно більше полегшення порівняно із застосуванням льодяників без вмісту діючих речовин також було продемонстровано при лікуванні тривалістю до 3 днів. В одному дослідженні також показано, що льодяники Стрепсілс з медом та лимоном істотно зменшують вираженість післяопераційного болю в горлі й охриплості голосу через 20 хв і 24 год після інтубації. Дослідження за участю дітей (віком 6–16 років) з гострим і рецидивуючим (рекурентним) хронічним болем у горлі продемонструвало зменшення вираженості суб’єктивних і об’єктивних ознак болю в горлі за 3 дні лікування льодяниками Стрепсілс з медом та лимоном.

  Стрепсілс з медом та лимоном містить олію лимонну, олію м’яти перцевої та мед. Препарат чинить пом’якшувальну дію, полегшує біль у горлі.

  Стрепсілс з ментолом та евкаліптом містить левоментол та олію евкаліпту, які зменшують набряк слизової оболонки рото- і носоглотки.

  Стрепсілс з вітаміном С зі смаком апельсина містить аскорбінову кислоту, яка компенсує зростаючу потребу організму у вітаміні С під час інфекційно-запальних захворювань.

  Стрепсілс оригінальний містить олію анісу зірчастого та м’яти перцевої, які полегшують біль у горлі.

  Фармакокінетика. У зв’язку з незначною абсорбцією компонентів препарату в кров, препарат відносять до засобів місцевої дії. З огляду на це фармакокінетичні показники не визначалися. Стрепсілс з медом та лимоном: дихлорбензиловий спирт метаболізується в печінці з утворенням гіпурової кислоти, яка виводиться із сечею. Дані щодо метаболізму і виведення амілметакрезолу відсутні.

  Показання СТРЕПСІЛС

  Стрепсілс оригінальний, Стрепсілс з вітаміном С зі смаком апельсина, Стрепсілс з медом та лимоном: симптоматичне лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота і глотки.

  Стрепсілс без цукру, зі смаком лимона: як антисептичний препарат для полегшення болю в горлі.

  Стрепсілс з ментолом та евкаліптом: симптоматичне лікування інфекційно-запальних захворювань ротової порожнини та глотки; перших симптомів застуди, що супроводжуються болем у горлі й закладеністю носа.

  Застосування СТРЕПСІЛС

  для оромукозного застосування. Слід застосовувати найнижчу ефективну дозу, необхідну для зменшення вираженості симптомів, протягом найменшого періоду. Рекомендується розсмоктувати дорослим і дітям віком від 6 років по 1 льодянику кожні 2–3 год. Льодяник необхідно повільно розсмоктувати до повного розчинення. Не застосовувати більше 12 льодяників (8 льодяників — для Стрепсілс без цукру, зі смаком лимона) протягом 24 год. Якщо вираженість симптомів не зменшується або збільшується протягом 3 днів, необхідно звернутися до лікаря. Стрепсілс з ментолом та евкаліптом, Стрепсілс без цукру, зі смаком лимона: максимальна рекомендована тривалість застосування — 3 дні. Немає необхідності в корекції дози у пацієнтів похилого віку.

  Діти. З огляду на лікарську форму, препарат протипоказаний до застосування у дітей віком до 6 років.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до компонентів препарату.

  Побічна дія

  такі побічні реакції виявлені при короткочасному застосуванні 2,4-дихлорбензилового спирту і амілметакрезолу в безрецептурних дозах. При лікуванні хронічних захворювань і тривалому застосуванні можуть виникнути інші побічні реакції.

  Побічні реакції класифіковані за системами органів і частотою. Частота визначається наступним чином: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 і <1/10); нечасто (≥1/1 000 і <1/100); рідко (≥1/10 000 та <1/1 000); дуже рідко (<1/10 000); невідомо (неможливо оцінити за наявними даними).

  З боку імунної системи: нечасто — реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку.

  З боку дихальних шляхів і органів середостіння: нечасто — фарингеальний набряк (набряк горла).

  З боку ШКТ: нечасто — відчуття дискомфорту в порожнині рота (печіння в роті), подразнення горла (печіння в горлі), парестезії ротової порожнини (пощипування в роті), набряк порожнини рота; рідко — глоссодинія (болючість язика); дуже рідко — диспепсія, нудота, стоматит, біль у животі (Стрепсілс без цукру, зі смаком лимона); невідомо — біль у животі.

  З боку шкіри і підшкірної клітковини: невідомо — висип на шкірі, свербіж, еритема (нечасто — Стрепсілс без цукру, зі смаком лимона).

  Стрепсілс без цукру, зі смаком лимона: ізомальт і мальтит рідкий, які входять до складу препарату, можуть викликати легкий послаблювальний ефект (після застосування декількох льодяників на добу).

  Особливості застосування

  не слід перевищувати зазначену максимальну дозу. Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 3 днів, необхідно звернутися до лікаря для додаткової корекції схеми лікування.

  Не застосовувати у пацієнтів з рідкою спадковою непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або сахарозно-ізомальтозною недостатністю.

  При призначенні препарату хворим на цукровий діабет необхідно враховувати, що 1 льодяник містить 2,6 г цукру (крім Стрепсілс без цукру, зі смаком лимона), а 1 льодяник Стрепсілс з вітаміном С зі смаком апельсина містить 1 г глюкози і 1,4 г сахарози. Пацієнтам з цукровим діабетом не слід приймати Стрепсілс з ментолом та евкаліптом.

  Стрепсілс оригінальний і Стрепсілс з вітаміном С зі смаком апельсина містять барвник понсо 4R (E124), який може спровокувати алергічну реакцію. Стрепсілс з вітаміном С зі смаком апельсина містить барвник жовтий захід FCF (E110), який також може спровокувати алергічну реакцію. Стрепсілс з вітаміном С зі смаком апельсина з обережністю застосовують у хворих з тромбозом, схильністю до тромбозів, тромбофлебітом, тяжкими захворюваннями нирок, сечокам’яною хворобою, оскільки препарат містить аскорбінову кислоту.

  Застосування в період вагітності та годування груддю. Дані щодо застосування амілметакрезолу і 2,4-дихлорбензилового спирту відсутні або обмежені. Безпека при застосуванні препарату в період вагітності та годування груддю не встановлена, але не очікується виникнення ризику в ці періоди. Незважаючи на це, усі лікарські засоби, що приймають у період вагітності та годування груддю, слід застосовувати з обережністю і в разі необхідності звернутися за консультацією до лікаря.

  Годування груддю: невідомо, чи проникають амілметакрезол, 2,4-дихлорбензиловий спирт або метаболіти в грудне молоко. Не можна виключати ризику для новонароджених або немовлят, що знаходяться на грудному вигодовуванні.

  Дані щодо впливу на фертильність відсутні.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами: відсутня або є несуттєвою.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  досліджень взаємодії не проводили.

  Передозування

  випадкове або навмисне передозування препарату може виявлятися лише симптомами дискомфорту з боку ШКТ. У такому разі слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря. Лікування симптоматичне.

  Умови зберігання

  при температурі до 25 °C.

  Для докладної інформації дивись інструкцію для медичного застосування.

  Діагнози, при яких застосовують СТРЕПСІЛС

  Дата додавання: 05.08.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на СТРЕПСІЛС в містах України

  Вінниця 81.55 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Вінниця, вул. Привокзальна, 2/1, тел.: +38043265887456.52 грн./уп.

  Дніпро 70.78 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Дніпро, вул. Велика Діївська, 40Б, тел.: +38056371188656.52 грн./уп.

  Житомир 80.24 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Житомир, вул. Київська, 62, тел.: +38041246862356.52 грн./уп.

  Запоріжжя 65.13 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Маковського Спартака, 2А, тел.: +38061276251056.52 грн./уп.

  Івано-Франківск 76.86 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Крихівці, вул. Слобідська, 256.52 грн./уп.

  Київ 82.89 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Київ, просп. Лісовий, 25А, тел.: +38044518910056.52 грн./уп.

  Кропивницький 75.11 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 15/18, тел.: +38052255729256.52 грн./уп.

  Луцьк 78.41 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Луцьк, вул. Лесі Українки, 61, тел.: +38033272230256.52 грн./уп.

  Львів 84.7 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Львів, просп. Червоної Калини, 109, тел.: +38032222964056.52 грн./уп.

  Миколаїв 77.61 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, вул. Троїцька, 238Г, тел.: +38066285124456.52 грн./уп.

  Одеса 83.88 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Філатова Академіка, 86, тел.: +38048748823256.52 грн./уп.

  Полтава 66.55 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. 23-го Вересня, 11, тел.: +38053263121156.52 грн./уп.

  Рівне 78.3 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Рівне, вул. Соборна, 156, тел.: +38036263429156.52 грн./уп.

  Суми 75.44 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Суми, вул. Петропавлівська, 60, тел.: +38054278122756.52 грн./уп.

  Тернопіль 80.48 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Тернопіль, вул. Чорновола В'ячеслава, 12, тел.: +38035252323856.52 грн./уп.

  Ужгород 74.88 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Минайська, 34, тел.: +38031222477856.52 грн./уп.

  Харків 77.39 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Тракторобудівників, 160, тел.: +38057364136156.52 грн./уп.

  Херсон 76.65 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Котляревського, 78, тел.: +38067640258556.52 грн./уп.

  Хмельницький 79.47 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Хмельницький, вул. Проскурівська, 21/31, тел.: +38038265049556.52 грн./уп.

  Черкаси 75.29 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Черкаси, вул. Добровольского, 15, тел.: +38047273034956.52 грн./уп.

  Чернігів 73.76 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Чернігів, просп. Перемоги, 10, тел.: +38046264113256.52 грн./уп.

  Чернівці 78.06 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 50, тел.: +38037251672456.52 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko