• Кабинет
 • РЕВІТ® (REVITUM)

  Склад і форма випуску

  драже контейнер, № 80Ціни в аптеках
  Ретинолу ацетат
  2500 МО
  Тіаміну хлорид
  1 мг
  Рибофлавін
  1 мг
  Кислота аскорбінова
  35 мг
  драже контейнер в пачці, № 80Ціни в аптеках
  Ретинолу ацетат
  2500 МО
  Тіаміну хлорид
  0,001 г
  Рибофлавін
  0,001 г
  Кислота аскорбінова
  0,035 г
  № UA/4680/01/01 від 12.05.2016 до 12.05.2021
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Полівітамінний комплекс. Фармакологічна дія лікарського засобу визначається властивостями вітамінів, що входять до його складу. Лікарський засіб регулює метаболічні процеси, нормалізує обмін речовин.

  Вітамін А (ретинол) відіграє ключову роль у синтезі білків-ферментів і структурних компонентів тканин, необхідний для формування епітеліальних клітин, кісток і синтезу родопсину (зорового пігменту), підтримує поділ імунокомпетентних клітин, нормальний синтез імуноглобулінів та інших факторів захисту від інфекцій.

  Вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) — важливий кофермент у метаболізмі вуглеводів, бере участь у функціонуванні нервової системи.

  Вітамін В2 (рибофлавін) — важливий каталізатор процесів клітинного дихання та зорового сприйняття.

  Вітамін С (кислота аскорбінова) бере участь в окисно-відновних процесах організму, синтезі гемоглобіну, впливає на обмін амінокислот, прискорює абсорбцію заліза у травному тракті, підвищує неспецифічну резистентність організму, є необхідним для росту та формування кісток, шкіри, зубів і для нормального функціонування нервової та імунної системи.

  Фармакокінетика. Після застосування внутрішньо лікарський засіб добре абсорбується у тонкій кишці у системний кровотік, проникає в усі органи і тканини.

  Показання РЕВІТ

  призначати як профілактичний і лікувальний засіб при станах, що супроводжуються підвищеною потребою організму у вітамінах: підвищене фізичне та нервово-психічне навантаження, особливо у несприятливих умовах навколишнього середовища; період одужання після перенесених захворювань; для підвищення загальної резистентності організму до інфекційних захворювань (у тому числі застудних).

  Застосування РЕВІТ

  лікарський засіб застосовувати внутрішньо через 10–15 хв після їди.

  Дорослим з метою профілактики призначати по 1 драже 2 рази на добу, з метою лікування — по 2 драже 3 рази на добу.

  Вагітним тільки за призначенням та під наглядом лікаря рекомендоване застосування: І триместр — не більше 1 драже на добу, ІІ–ІІІ триместр — не більше 2 драже на добу.

  Дітям віком від 11 років з метою профілактики призначати по 1 драже на добу.

  Дітям віком від 3 до 10 років з лікувальною метою призначати по 2 драже на добу, від 11 до 14 років — 3 драже на добу.

  Тривалість застосування встановлюється лікарем індивідуально і може становити 1–2 міс. Дози лікарського засобу можуть бути підвищені залежно від потреби організму у вітамінах.

  Діти. Дітям віком до 3 років застосування лікарського засобу протипоказане.

  Протипоказання

  гіперчутливість до компонентів лікарського засобу, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, гіпервітаміноз А, порушення обміну заліза чи міді. Тромбоз, схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, хронічний гломерулонефрит, тяжкі захворювання нирок, саркоїдоз в анамнезі. Сечокам’яна хвороба — при застосуванні у дозі понад 1 г/добу.

  Побічна дія

  при застосуванні лікарського засобу у рекомендованих дозах можливі такі побічні реакції.

  З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості до компонентів лікарського засобу, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм;

  з боку шкіри та підшкірних тканин: шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри, екзема;

  з боку травного тракту: диспептичні розлади, нудота, блювання, діарея;

  з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість, порушення сну, втомлюваність;

  з боку сечовидільної системи: ураження гломерулярного апарату нирок, кристалурія, утворення уратних, цистинових та/чи оксалатних конкрементів у нирках і сечовивідних шляхах, ниркова недостатність;

  з боку серцево-судинної системи: АГ/гіпотензія, дистрофія міокарда;

  з боку системи крові: еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз, тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, тромбоутворення. У пацієнтів із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров’яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів, гемолітична анемія (у пацієнтів із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази);

  з боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді, анорексія;

  з боку гепатобіліарної системи: порушення активності печінкових ферментів;

  з боку ендокринної системи: ураження інсулярного апарату підшлункової залози, глюкозурія та порушення синтезу глікогену аж до появи цукрового діабету;

  інші: порушення зору, гіпертермія, підвищена пітливість, можливе забарвлення сечі в жовтий колір, відчуття жару.

  При тривалому застосуванні у високих дозах виникають подразнення слизової оболонки травного тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадіння волосся, себорейні висипання.

  Особливості застосування

  з обережністю призначати пацієнтам із гострим нефритом, при декомпенсації серцевої діяльності, жовчнокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, алергічних захворюваннях, ідіосинкразії, пацієнтам із цукровим діабетом.

  При застосуванні у високих дозах і тривалому застосуванні лікарського засобу необхідно контролювати функцію нирок та рівень АТ, а також функцію підшлункової залози. Слід з обережністю застосовувати лікарський засіб пацієнтам із захворюванням нирок в анамнезі.

  При сечокам’яній хворобі добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 1 г.

  Не слід призначати лікарський засіб у високих дозах пацієнтам із підвищеним згортанням крові.

  Оскільки аскорбінова кислота підвищує абсорбцію заліза, її застосування у високих дозах може бути небезпечним для пацієнтів із гемохроматозом, таласемією, поліцитемією, лейкемією і сидеробластною анемією. Пацієнтам із високим вмістом заліза в організмі слід застосовувати лікарський засіб у мінімальних дозах.

  Одночасне застосування лікарського засобу з лужним питтям зменшує всмоктування аскорбінової кислоти, тому не слід запивати драже лужною мінеральною водою. Також всмоктування аскорбінової кислоти може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.

  Аскорбінова кислота як відновник може впливати на результати лабораторних досліджень, наприклад при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, ЛДГ.

  Жінкам, які застосовували ретинол у високих дозах (понад 10 000 МО), можна планувати вагітність не раніше ніж через 6–12 міс. Це пов’язано з тим, що протягом цього часу існує ризик неправильного розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.

  Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю у складі лікарського засобу рибофлавіну.

  Лікарський засіб не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.

  Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Застосування у період вагітності чи годування грудьми можливе тільки з профілактичною метою після консультації лікаря із суворим дотриманням рекомендованих доз. Для усунення вітамінної недостатності у вагітних і жінок, які годують грудьми, слід надавати перевагу спеціалізованим комплексам вітамінів із мінеральними речовинами.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Не впливає.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  ревіт не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.

  Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно застосовувати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу. Вітамін А не можна призначати з ретиноїдами, оскільки їх комбінація є токсичною.

  Тіаміну гідрохлорид, впливаючи на процеси поляризації у ділянці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.

  Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і знижує ефективність антибактеріальних лікарських засобів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін та амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця.

  Вітамін С посилює дію і токсичність сульфаніламідів (можливість кристалурії), пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, абсорбцію алюмінію (враховувати при одночасному лікуванні антацидами, що містять алюміній), знижує ефективність гепарину та непрямих коагулянтів. Лікарський засіб у високих дозах знижує ефективність трициклічних антидепресантів, нейролептиків — похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну; порушує виділення мексилетину нирками; впливає на резорбцію вітаміну В12.

  Одночасне застосування вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Вітамін С можна застосовувати лише через 2 год після ін’єкції дефероксаміну.

  Тривале застосування лікарського засобу у високих дозах знижує ефективність лікування дисульфіраміном, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь.

  Аскорбінова кислота підвищує загальний кліренс етилового спирту. Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів, підвищує ризик розвитку кристалурії при лікуванні саліцилатами.

  Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами, вживанні фруктових або овочевих соків, лужного пиття.

  Лікарські засоби хінолінового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, кортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси аскорбінової кислоти в організмі.

  Передозування

  симптоми. При передозуванні спостерігається посилення побічних дій лікарського засобу.

  Кислота аскорбінова добре переноситься. Вона є водорозчинним вітаміном, її надмірна кількість виводиться із сечею. Однак при тривалому застосуванні вітаміну С у високих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що потребує контролю за станом останньої. Передозування може призвести до змін ниркової секреції аскорбінової та сечової кислот під час ацетилювання сечі з ризиком випадання в осад оксалатних конкрементів. Застосування лікарського засобу у високих дозах може призвести до блювання, нудоти або діареї, які зникають після його відміни.

  Лікування. Терапія симптоматична.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °C.

  Діагнози, при яких застосовують РЕВІТ

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на РЕВІТ в містах України

  Вінниця 11.74 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Вінниця, вул. Пирогова, 111, тел.: +38098188976611.44 грн./уп.

  Дніпро 10.92 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Дніпро, вул. Велика Діївська, 40Б, тел.: +38056371188610.60 грн./уп.

  Житомир 11.34 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Житомир, вул. Лесі Українки, 14, тел.: +38098169613910.71 грн./уп.

  Запоріжжя 11.06 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 349.23 грн./уп.

  Івано-Франківск 11.67 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Крихівці, вул. Слобідська, 210.60 грн./уп.

  Київ 12.11 грн./уп.

  «ВІТАМІН» Вишневе, вул. Першотравнева, 2710.36 грн./уп.

  Кропивницький 11.09 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 15/18, тел.: +38052255729210.60 грн./уп.

  Луцьк 11.45 грн./уп.

  «ЕКО АПТЕКА» Ківерці, вул. Відродження, 1Б, тел.: +38050375592311.50 грн./уп.

  Львів 12.37 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +3806775385438.70 грн./уп.

  Миколаїв 11.74 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, вул. Озерна, 13/2, тел.: +38051240472010.60 грн./уп.

  Одеса 12.39 грн./уп.

  «АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Лиманка, ж/м Радужный, 20, тел.: +38050399200711.10 грн./уп.

  Полтава 10.87 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. 23-го Вересня, 11, тел.: +38053263121110.60 грн./уп.

  Рівне 11.64 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Квасилів, вул. Рівненська, 1, тел.: +38050375569811.27 грн./уп.

  Суми 11.68 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Суми, вул. Горького Максима, 41, тел.: +38054261001210.60 грн./уп.

  Тернопіль 11.85 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Тернопіль, вул. Руська, 23, тел.: +38067240401910.00 грн./уп.

  Ужгород 12.13 грн./уп.

  «D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 37Б, тел.: +38080030206011.75 грн./уп.

  Харків 10.94 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Харків, вул. Холодногорська, 2, тел.: +38067694543410.80 грн./уп.

  Херсон 11.51 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Лавренева, 12, тел.: +38067500515110.63 грн./уп.

  Хмельницький 11.73 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +38068296125210.22 грн./уп.

  Черкаси 11.61 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 325, тел.: +38047236082710.61 грн./уп.

  Чернігів 11.35 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +3806772104309.60 грн./уп.

  Чернівці 12.07 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +38037257357110.60 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko