ПРОСТАТОФІТ

Ейм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

настоянка складна банка 100 мл, №  1

настоянка складна фл. 100 мл, №  1

№  UA/4204/01/011 від 18.05.2016 до 18.05.2021Без рецептуC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-05-18 р. № 453. Р.п. № UA/4204/01/011

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 мл настойки складної (1:5) містить біологічно активні речовини з коренів кропиви 40 мг, кореневищ аїру 20 мг, квіток ромашки 20 мг, трави буркуну лікарського 20 мг, трави чистотілу 20 мг, трави кропиви собачої 20 мг, бруньок березових 20 мг, плодів софори японської 20 мг, листя шавлії 20 мг;

допоміжна речовина: етанол 70%.

Лікарська форма

Настойка складна.

Прозора рідина бурого кольору зі специфічним запахом. Допускається наявність осаду.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «Науково-виробнича фармацевтична компанія «ЕЙМ», Україна, 61091, м. Харків, вул. Харківських дивізій, 20.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у разі доброякісної гіпертрофії передміхурової залози. Код АТС G04C X.

Комбінація біологічно активних речовин препарату ПРОСТАТОФІТ впливає на обмін речовин у передміхуровій залозі та коригує уродинаміку. ПРОСТАТОФІТ має протизапальну (пригнічує ексудативні процеси та розвиток фіброзно-грануляційної тканини, знижує вираженість запальної реакції), аналгетичну та спазмолітичну дію, а також помірну антиандрогенну активність при підвищеному рівні андрогенів.

Показання для застосування

У комплексній терапії хронічних простатитів, початкової стадії доброякісної гіперплазії передміхурової залози, а також неспецифічних запальних захворювань сечовивідних шляхів; для покращення уродинаміки та профілактики порушень функції передміхурової залози, зумовлених віком.

Протипоказання

При пероральному та ректальному шляхах застосування: підвищена чутливість до компонентів препарату. При пероральному застосуванні: гіперацидні стани, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, бронхіальна астма, епілепсія, стенокардія, органічні зміни печінки та нирок, гострі запальні захворювання нирок. Алкоголізм в анамнезі. Одночасне застосування препаратів, що містять спирт етиловий, нейролептиків, транквілізаторів; вживання алкоголю.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. Лікарський засіб застосовується чоловіками.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У період застосування препарату (внутрішньо) слід утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій (керування транспортними засобами та робота зі складними механізмами).

Діти. Лікарський засіб застосовується дорослими чоловіками.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням збовтати. ПРОСТАТОФІТ застосовувати внутрішньо, з розрахунку 5–10 мл (1–2 чайні ложки) на 80–120 мл (1/3–1/2 склянки) води 2–3 рази на день, через годину після їди. Вища разова доза при пероральному прийомі становить 10 мл (2 чайні ложки); максимальна добова доза — 20 мл. Зазвичай курс лікування становить 21 день. Курс лікування можна повторити через 2 тижні. Тривалість застосування та кратність курсів визначає лікар залежно від тяжкості перебігу захворювання та досягнутого ефекту лікування.

Для посилення терапевтичного ефекту поряд із застосуванням ПРОСТАТОФІТУ внутрішньо його призначають ректально у вигляді мікроклізм у розведенні 1:20 (співвідношення препарат:вода). Для цього 5 мл препарату розводять у 100 мл (1/2 склянки) теплої води (35–40 °С). Мікроклізми застосовують 1 раз на добу (краще на ніч) щодня протягом 2–3 тижнів, залежно від перебігу захворювання.

Передозування

Передозування супроводжується гострим алкогольним отруєнням, симптоми якого аналогічні до симптомів отруєння етиловим спиртом. При концентрації спирту у крові 3–4 г/л (300–400 мг/%) розвивається виражена інтоксикація. Також можливе виникнення шлунково-кишкових розладів та посилення проявів побічних реакцій.

Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія. При проведенні невідкладних заходів пацієнт повинен знаходитися у теплі.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься пацієнтами. Однак, враховуючи багатокомпонентний склад препарату, в окремих випадках, як правило, при індивідуальній гіперчутливості до будь-якого компонента препарату або при порушенні рекомендованого режиму прийому препарату можливий розвиток алергічних реакцій, у тому числі гіперемія, висипи, свербіж, набряк шкіри, контактний дерматит, кропив’янка; подразнення ниркової тканини. З літературних джерел відомо, що застосування коренів кропиви може викликати явища диспепсії (біль у животі, нудота, діарея); застосування ромашки може викликати тяжкі алергічні реакції (анафілактичний шок, астма, набряк обличчя); також можлива перехресна алергічна реакція на ромашку у пацієнтів з підвищеною чутливістю до полину звичайного. У випадку появи будь-яких негативних реакцій необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Оскільки препарат містить етанол 70%, можливе потенціювання дії снодійних препаратів, транквілізаторів.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл у банках; по 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій