Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Гонал-Ф® розчин для ін'єкцій 450 МО картридж, вміщений в ручку для введення 0.75 мл з 12-ю голками, №1 Лікарський препарат

  • Інструкція
  • Про препарат
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
Гонал-Ф®

Гонал-Ф ® інструкція із застосування

Склад

діюча речовина: фолітропін альфа (рекомбінантний людський фолікулостимулюючий гормон – р-лФСГ);

Одна ручка призначена для введення:

300 МО фолітропіну альфа, що еквівалентно 22 мкг, в 0,5 мл розчину або

450 МО фолітропіну альфа, що еквівалентно 33 мкг, в 0,75 мл розчину або

900 МО фолітропіну альфа, що еквівалентно 66 мкг, в 1,5 мл розчину;

допоміжні речовини: полоксамер 188, сахароза, метіонін, натрію гідрофосфат дигідрат, натрію дигідрофосфат моногідрат, м-крезол, кислота фосфорна концентрована, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: розчин, практично вільний від видимих часток.

Фармакотерапевтична група

Статеві гормони та модулятори статевої системи. Гонадотропіни.

Код АТХ G03G А05.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

ГОНАЛ-фâ– це препарат фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), одержаного за допомогою методів генної інженерії з клітин яєчника китайського хом’яка. У жінок найважливішим ефектом парентерального введення ФСГ є розвиток зрілих граафових фолікулів.У жінок з ановуляцією метою терапії із застосуванням ГОНАЛУ-ф® є розвиток одного зрілого граафова фолікула, з якого після введення людського хоріонічного гонадотропіну (лХГ) вивільнятиметься яйцеклітина.

У клінічних дослідженнях пацієнтки з тяжкою недостатністю ФСГ та ЛГ (лютеїнізуючого гормону)визначалися за сироватковим рівнем ендогенного ЛГ < 1,2 МО/л, проте слід враховувати, що результати вимірювання рівнів ЛГ, одержані у різних лабораторіях, можуть відрізнятися між собою.

У порівняльних клінічних дослідженнях при проведенні процедур допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) та індукції овуляції ГОНАЛ-ф® виявився ефективнішим, ніж сечовий ФСГ, що виражалось у нижчій загальній дозі і коротшому періоді лікування, необхідних для індукції фолікулярного дозрівання. При проведенні ДРТ застосування нижчої загальної дози ГОНАЛУ-ф® упродовж коротшого періоду лікування дало змогу отримати більшу кількість ооцитів та ембріонів, що поділилися на 2-й день запліднення, порівняно із сечовим ФСГ. При індукції овуляції застосування ГОНАЛУ-ф® дає змогу досягти меншої частоти відміни циклів унаслідок неефективності терапії порівняно із сечовим ФСГ.

Результати дослідження GF 8407: рандомізованого дослідження з дизайном паралельних груп, у якому порівнювались ефективність та безпека застосування ГОНАЛУ-ф® та сечового ФСГ у рамках ДРТ

ПоказникГОНАЛ-ф®
(n = 130)
Сечовий ФСГ
(n = 116)
Кількість одержаних ооцитів11,0 ± 5,98,8 ± 4,8
Тривалість стимуляції, днів11,7 ± 1,914,5 ± 3,3
Загальна необхідна доза ФСГ (кількість ампул по 75 МО ФСГ)27,6 ± 10,240,7 ± 13,6
Необхідність збільшення дози (%)56,285,3

За усіма переліченими  критеріями  різниця  між двома групами була статистично значущою (p < 0,05).

Сумісне застосування ГОНАЛУ-ф® та лХГ протягом щонайменше 4 місяців призводить до індукування сперматогенезу у чоловіків з недостатністю ФСГ.

Фармакокінетика.

Після внутрішньовенного введення фолітропін альфа розподіляється до міжклітинної рідини з початковим періодом напіввиведення, що становить приблизно 2 години, і виводиться з організму з кінцевим періодом напіввиведення, що становить приблизно 1 добу. Рівноважний об’єм розподілу та загальний кліренс становлять 10 л та 0,6 л/годину відповідно. Одна восьма дози фолітропіну альфа виводиться із сечею.

Після підшкірного введення абсолютна біодоступність фолітропіну альфа становить приблизно 70 %. Повторне введення призводить до збільшення його кумуляції втричі з досягненням рівноважного стану впродовж 3-4 днів. У жінок з пригніченою секрецією ендогенних гонадотропінів було показано, що фолітропін альфа ефективно стимулює фолікулярний розвиток та стероїдогенез, незважаючи на невимірно низькі рівні ЛГ.

Показання

Лікування дорослих жінок

Ановуляція (включаючи синдром полікістозних яєчників) у жінок, які виявилися нечутливими до лікування кломіфену цитратом.

Стимуляція розвитку множинних фолікулів у пацієнток при проведенні суперовуляції у рамках допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), таких як запліднення invitro (IVF), перенесення гамети до фаллопієвої труби (GIFT) і перенесення зиготи до фаллопієвої труби (ZIFT).

Стимуляція розвитку фолікулів у жінок із тяжкою недостатністю лютеїнізуючого (ЛГ) та фолікулостимулюючого гормонів (ФСГ) (у комбінації з препаратом ЛГ). У клінічних дослідженнях таких пацієнток визначали за рівнем ендогенного сироваткового ЛГ < 1,2 МО/л.

Лікування дорослих чоловіків

Стимуляція сперматогенезу у чоловіків з уродженим або набутим гіпогонадотропним гіпогонадизмом, одночасно з терапією людським хоріонічним гонадотропіном (лХГ).

Протипоказання

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-яких допоміжних речовин препарату;

пухлини гіпоталамуса або гіпофіза;

збільшення яєчників або кісти, не пов’язані з синдромом полікістозних яєчників;

гінекологічні кровотечі невідомого походження;

карцинома яєчників, матки або молочних залоз.

ГОНАЛ-ф® не можна застосовувати у випадках, коли неможливо отримати ефективну відповідь на лікування, наприклад при:

первинній недостатності яєчників;

уроджених вадах статевих органів, несумісних з вагітністю;

фіброїдних пухлинах матки, несумісних з вагітністю;

первинній тестикулярній недостатності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне застосування препарату ГОНАЛ-ф® з іншими лікарськими засобами, що застосовуються для стимуляції овуляції (такими як лХГ, кломіфену цитрат), може посилювати фолікулярну реакцію, тоді як сумісне застосування з агоністами або антагоністами гонадотропін-рилізинг-гормону (Гн-РГ), що індукують десенсибілізацію гіпофіза, може призвести до збільшення дозування ГОНАЛУ-ф®, необхідного для досягнення адекватної оваріальної реакції. Про жодні інші клінічно значущі лікарські взаємодії під час терапії ГОНАЛОМ-ф® не повідомлялось.

Особливості застосування

Відстежування

Для покращення відстежування біологічних лікарських засобів слід чітко записувати назву та номер серії лікарського засобу, що застосовується.

Загальні рекомендації

Оскільки ГОНАЛ-ф® проявляє значну гонадотропну активність, яка здатна спричиняти побічні реакції від легкого до тяжкого ступеня тяжкості, препарат можуть призначати лише лікарі, добре обізнані з проблемами безпліддя та методами його лікування.

Терапія гонадотропінами потребує певних часових зобов’язань від лікарів та інших медичних працівників, а також відповідної апаратури для моніторингу лікування. У жінок безпечне та ефективне застосування препарату ГОНАЛ-ф® передбачає регулярний моніторинг оваріальної реакції за допомогою ультразвукового дослідження, краще одночасно з визначенням сироваткових рівнів естрадіолу. Реакція пацієнтів на введення ФСГ має індивідуальний характер, причому деякі пацієнти реагують на ФСГ дуже слабко, а інші - надмірно. Для лікування як жінок, так і чоловіків потрібно застосовувати найнижчу ефективну дозу препарату відповідно до мети лікування. Пацієнти з порфірією Під час лікування препаратом ГОНАЛ-ф® пацієнти з порфірією або з випадками порфірії у сім’ї повинні перебувати під ретельним медичним наглядом. При перших ознаках розвитку цього стану або при його погіршенні може виникнути потреба у припиненні лікування.

Лікування жінок

Перед початком лікування безплідному подружжю необхідно пройти обстеження для виявлення існуючих та ймовірних протипоказань до вагітності. Зокрема, пацієнтів слід обстежити щодо наявності гіпотиреозу, недостатності надниркових залоз, гіперпролактинемії та призначити відповідне специфічне лікування.

При проведенні стимуляції росту фолікулів у рамках лікування ановуляторного безпліддя або процедур ДРТ у пацієнток може спостерігатися збільшення яєчників або розвиток гіперстимуляції. Дотримання рекомендованого дозування та режиму введення препарату ГОНАЛ-ф®, а також ретельний моніторинг терапії зменшать частоту подібних явищ. Точна інтерпретаціяпоказників фолікулярного розвитку та дозрівання потребує залучення фахівця, який має досвід тлумачення відповідних тестів.

У клінічних дослідженнях було показано посилення чутливості яєчників до дії препарату ГОНАЛ-ф® при одночасному введенні лютропіну альфа. Якщо вважається за необхідне збільшення дози ФСГ, її найкраще змінювати з 7-14-денними інтервалами на 37,5-75 МО. Безпосереднього порівняння застосування ГОНАЛУ-ф®/ЛГ та людського менопаузального гонадотропіну (лМГ) не проводилось. Порівняння з опублікованими даними дає можливість припустити, що частота овуляцій, отримана при застосуванні ГОНАЛУ-ф®/ЛГ, подібна до частоти, отриманої при застосуванні лМГ.

Синдром гіперстимуляції яєчників (СГСЯ)

Очікуваним наслідком контрольованої оваріальної стимуляції є певне збільшення розмірів яєчників. Це явище, що є найбільш поширеним у жінок із синдромом полікістозних яєчників, зазвичай минає без відповідного лікування.

На відміну від неускладненого збільшення яєчників, СГСЯ - це синдром, який проявляється з наростанням ступеня тяжкості. Він включає помітне збільшення яєчників, високі сироваткові рівні статевих стероїдів та зростання судинної проникності, яке може призводити до накопичення рідини в черевній, плевральній та зрідка - у перикардіальній порожнинах.

У тяжких випадках СГСЯ може спостерігатися така симптоматика: біль і відчуття розтягнення у черевній порожнині, значне збільшення яєчників, збільшення маси тіла, задишка, олігурія та шлунково-кишкові симптоми, включаючи нудоту, блювання та діарею. При клінічному обстеженні можуть бути виявлені гіповолемія, згущення крові, електролітний дисбаланс, асцит, гемоперитонеум, плевральні виливи, гідроторакс або гострий респіраторний дистрес-синдром. У дуже поодиноких випадках тяжкий СГСЯ може бути ускладнений перекручуванням яєчників та тромбоемболічними ускладненнями, такими як емболія легеневої артерії, ішемічний інсульт та інфаркт міокарда.

Незалежні фактори ризику розвитку СГСЯ включають синдром полікістозних яєчників, високі  абсолютні або швидко зростаючі сироваткові рівні естрадіолу (наприклад > 900 пг/мл або > 3300 пмоль/л при ановуляції; > 3000 пг/мл або > 11000 пмоль/л при ДРТ) та велику кількість зростаючих фолікулів (наприклад > 3 фолікулів діаметром ≥ 14 мм при ановуляції; ≥ 20 фолікулів діаметром ≥ 12 мм при ДРТ).

Дотримання рекомендованого дозування та режиму введення ГОНАЛУ-ф® може мінімізувати ризик оваріальної гіперстимуляції. Для раннього виявлення відповідних факторів ризику рекомендується проводити моніторинг циклів стимуляції за допомогою ультразвукового дослідження та визначення рівня естрадіолу.

Існує підстава припустити, що лХГ відіграє ключову роль в ініціації СГСЯ і що цей синдром може ставати тяжчим та тривалішим при настанні вагітності. Тому при наявності ознак оваріальної гіперстимуляції, таких як сироваткові рівні естрадіолу > 5500 пг/мл або > 20200 пмоль/л та/або розвиток ≥ 40 фолікулів загалом, рекомендується відмінити введення лХГ та порадити пацієнтці утриматися від статевих зносин або застосовувати бар’єрні засоби контрацепції  упродовж  щонайменше 4 днів. СГСЯ може швидко прогресувати (у межах 24 годин) і протягом кількох днів стати серйозним медичним ускладненням. Найчастіше він спостерігається після припинення гормонального лікування і досягає максимальної частоти приблизно на 7-10-й дні після завершення лікування. Тому після введення лХГ пацієнтки повинні перебувати під медичним наглядом щонайменше протягом 2 тижнів.

При проведенні ДРТ частоту розвитку гіперстимуляції може зменшити аспірація всіх фолікулів до овуляції. Зазвичай легкі або помірні форми СГСЯ минають спонтанно. Якщо спостерігається тяжка форма СГСЯ, лікування гонадотропінами необхідно припинити, якщо воно ще продовжується, пацієнтку слід госпіталізувати та розпочати відповідну терапію СГСЯ.

Багатоплідна вагітність

У пацієнток, у яких проводиться індукція овуляції, частота багатоплідних вагітностей підвищена порівняно з такою у разі природного запліднення. Більшість множинних запліднень представлена двійнями. Багатоплідна вагітність, особливо вищого порядку, несе підвищений ризик несприятливого результату пологів і перинатального періоду.

Для мінімізації ризику багатоплідної вагітності рекомендується ретельно контролювати оваріальну реакцію.

При проведенні процедур ДРТ ризик багатоплідної вагітності пов’язаний головним чином з кількістю перенесених ембріонів, їхньою якістю та віком пацієнтки. Пацієнтки мають бути поінформовані про потенційний ризик багатоплідних народжень до початку лікування. Переривання вагітності У пацієнток при проведенні стимуляції росту фолікулів для індукції овуляції або ДРТ частота випадків переривання вагітності внаслідок викидня або спонтанного аборту вища, ніж після природного запліднення. Позаматкова вагітність Жінки із захворюваннями труб в анамнезі мають ризик позаматкової вагітності незалежно від того, чи вона настала внаслідок спонтанного запліднення, чи лікування безпліддя. Повідомлялося, що поширеність позаматкової вагітності після проведення ДРТ вища, ніж у загальній популяції.

Новоутворення репродуктивної системи

Існують повідомлення про розвиток як доброякісних, так і злоякісних новоутворень яєчників та інших органів репродуктивної системи у жінок, які для лікування безпліддя застосовували кілька лікарських препаратів. Ще не з’ясовано, чи збільшує лікування гонадотропінами базовий ризик розвитку таких пухлин у неплідних жінок.

Уроджені вади

Поширеність уроджених вад після проведення ДРТ може бути трохи вищою, ніж після спонтанного запліднення. Вважають, що це є наслідком різниці в характеристиках батьків (наприклад, материнський вік, якість сперми) та багатоплідних вагітностей.

Тромбоемболічні явища

У жінок з нещодавніми або існуючими тромбоемболічними захворюваннями та у жінок, для яких загалом встановлені фактори ризику розвитку тромбоемболічних явищ, такі як індивідуальні або сімейні випадки, лікування гонадотропінами може призвести до подальшого зростання ризику загострення або появи подібних явищ. У таких жінок необхідно оцінити перевагу застосування гонадотропінів над існуючим ризиком розвитку таких ускладнень. Проте слід відзначити, що власне вагітність та СГСЯ збільшують ризик розвитку тромбоемболічних ускладнень.

Лікування чоловіків

Підвищення ендогенних рівнів ФСГ у пацієнтів є показником первинної тестикулярної недостатності. Такі пацієнти нечутливі до терапії препаратами ГОНАЛ-ф®/лХГ. ГОНАЛ-ф® не слід застосовувати у тих випадках, коли неможливо отримати ефективну відповідь на лікування.

Для оцінки реакції на лікування рекомендується проводити аналіз сім’яної рідини через 4-6 місяців від початку лікування.

Вміст натрію

ГОНАЛ-ф® містить менше 1 ммоля натрію (23 мг) в одній дозі, тобто він практично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Показань до застосування ГОНАЛУ-ф® у період вагітності немає. Дані, одержані для невеликої кількості випадків застосування препарату у період вагітності (менше 300 випадків), вказують на відсутність уроджених вад або фето- чи неонатальної токсичності фолітропіну альфа, хоча клінічних даних для виключення тератогенного ефекту ГОНАЛУ-ф® недостатньо.

Годування груддю

ГОНАЛ-ф® не показаний для застосування у період годування груддю.

Фертильність

ГОНАЛ-ф® показаний для лікування безпліддя (див. розділ «Показання»).  

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Очікується, що ГОНАЛ-ф® не впливає або майже не впливає на здатність пацієнтів керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Застосування препарату ГОНАЛ-ф® слід розпочинати під наглядом лікаря, який має досвід лікування безпліддя.

Добові дози, режим введення та процедури моніторингу лікування із застосуванням ГОНАЛУ-ф® не повинні відрізнятися від тих, що застосовуються для препаратів сечового ФСГ. Порівняльні клінічні дослідження показали, що порівняно із сечовим ФСГ застосовують меншу загальну дозу ГОНАЛУ-ф® упродовж коротшого періоду лікування, що дає змогу не лише оптимізувати лікування, але й зменшити ризик небажаної оваріальної гіперстимуляції.

Рекомендується дотримуватись запропонованих початкових доз препарату, наведених нижче.

Для еквівалентних доз монодозових та багатодозових лікарських форм ГОНАЛУ-ф® була показана їхня біоеквівалентність.

Жінки з ановуляцією, включаючи синдром полікістозних яєчників

ГОНАЛ-ф® призначають у вигляді курсу щоденних ін’єкцій. У пацієнток з менструаціями лікування слід розпочинати впродовж перших 7 днів менструального циклу.

Зазвичай застосовуваний режим лікування розпочинається із введення 75-150 МО ФСГ щоденно. У разі необхідності для отримання адекватної, але не надмірної реакції дозу препарату можна збільшувати на 37,5 (краще) або на 75 МО з 7- або (краще) 14-денними інтервалами. Лікування має бути адаптованим до індивідуальної реакції пацієнтки, яка оцінюється за результатами ультразвукового дослідження розміру фолікула та/або визначення рівня секреції естрогенів. Максимальна добова доза препарату зазвичай не перевищує 225 МО ФСГ. Якщо пацієнтка протягом 4 тижнів не реагує на лікування належним чином, цей лікувальний цикл слід припинити, провести додаткове обстеження пацієнтки і повторно розпочати лікування з більшої, ніж у попередньому циклі, початкової дози препарату.

При досягненні оптимальної реакції протягом 24-48 годин після останньої ін’єкції ГОНАЛУ-ф® одноразово вводять 250 мкг рекомбінантного лХГ (р-лХГ) або 5000-10000 МО лХГ. Пацієнтці рекомендується цього та наступного після введення лХГ дня мати статеві зносини. Альтернативно можна провести внутрішньоматкове запліднення.

Якщо спостерігається надмірна реакція, лікування слід припинити та відмінити введення лХГ (див. розділ «Особливості застосування»). У наступному циклі лікування необхідно розпочинати з дози, нижчої за ту, що застосовували у попередньому циклі.

Стимуляція розвитку множинних фолікулів у жінок при проведенні суперовуляції в рамках ДРТ або запліднення invitro

Режим лікування, який зазвичай застосовують для суперовуляції, полягає у введенні 150-225 МО ГОНАЛУ-ф® щоденно, починаючи з 2-го або 3-го дня циклу. Лікування продовжують до досягнення адекватного фолікулярного розвитку (який оцінюється за сироватковим рівнем естрогенів та/або за даними ультразвукового дослідження). Упродовж лікування дозу препарату підбирають відповідно до реакції пацієнтки, але зазвичай вона неповинна перевищувати 450 МО щоденно. Загалом належний фолікулярний розвиток досягається у середньому на 10-й день лікування (у межах від 5 до 20 днів).

Для індукції остаточного дозрівання фолікулів через 24-48 годин після останньої ін’єкції ГОНАЛУ-фâ вводять разову ін’єкцію 250 мкг р-лХГ або 5000-10000 МО лХГ.

Для пригнічення різкого підйому рівня ендогенного ЛГ та контролю за тонічним рівнем ЛГ зазвичай застосовують пригнічувальну регуляцію агоністами або антагоністами гонадотропін-рилізинг-гормону (Гн-РГ). За звичайним протоколом лікування введення ГОНАЛУ-ф® розпочинають приблизно через 2 тижні після початку застосування агоніста і продовжують їх сумісне введення до досягнення належного фолікулярного розвитку. Наприклад після 2 тижнів лікування агоністом починають вводити по 150-225 МО ГОНАЛУ-ф® протягом перших 7 днів, змінюючи надалі цю дозу відповідно до реакції яєчників.

Загальний досвід застосування IVF свідчить, що загалом частота успішного лікування залишається стабільною протягом перших чотирьох спроб і потім поступово знижується.

Жінки з ановуляцією, спричиненою тяжкою недостатністю секреції ЛГ та ФСГ

У жінок із тяжкою недостатністю секреції ЛГ та ФСГ (гіпогонадотропний гіпогонадизм) метою комбінованої терапії із застосуванням ГОНАЛУ-ф® та лютропіну альфа є розвиток одного зрілого граафового фолікула, з якого після введення лХГ вивільниться ооцит. ГОНАЛ-ф® призначають у вигляді курсу щоденних ін’єкцій одночасно з введенням лютропіну альфа. Оскільки такі пацієнтки страждають на аменорею і мають низьку ендогенну секрецію естрогенів, лікування можна розпочинати у будь-який час.

Рекомендований режим лікування розпочинається із щоденного введення 75 МО лютропіну альфа одночасно з 75-150 МО ФСГ. Лікування потрібно адаптувати до індивідуальної реакції пацієнтки, що оцінюється за даними ультразвукового дослідження розміру фолікула та рівнем секреції естрогенів.

Якщо вважається за необхідне збільшення дози ФСГ, її найкраще змінювати з 7-14-денними інтервалами на 37,5-75 МО. Припустиме збільшення тривалості стимуляції у межах будь-якого одного лікувального циклу до 5 тижнів.

При досягненні оптимальної реакції протягом 24-48 годин після останньої ін’єкції ГОНАЛУ-ф® та лютропіну альфа одноразово вводять 250 мкг р-лХГ або 5000-10000 МО лХГ. Пацієнтці рекомендується цього та наступного після введення лХГ дня мати статеві зносини. Альтернативно можна провести внутрішньоматкове запліднення.

Під час лікування слід враховувати необхідність підтримки лютеїнової фази, оскільки недостатність сполук з лютеотропною активністю (ЛГ/лХГ) після овуляції може спричинити передчасну недостатність жовтого тіла.

Якщо спостерігається надмірна реакція, лікування слід припинити та відмінити введення лХГ. У наступному циклі лікування слід розпочинати з нижчої, ніж у попередньому циклі, дози ФСГ.

Чоловіки з гіпогонадотропним гіпогонадизмом

ГОНАЛ-ф® застосовують у дозі 150 МО тричі на тиждень одночасно із введенням лХГ протягом щонайменше 4 місяців. Якщо після закінчення цього курсу у пацієнта не спостерігатиметься реакції, комбіноване лікування можна продовжити. Сучасний клінічний досвід свідчить про те, що у разі необхідності для досягнення сперматогенезу лікування можна продовжувати щонайменше протягом 18 місяців.

Окремі групи пацієнтів

Пацієнти літнього віку

Відповідних показань для застосування препарату ГОНАЛ-ф® пацієнтами літнього віку немає. Безпека та ефективність застосування препарату для таких пацієнтів не були встановлені.

Пацієнти з ураженням функції нирок або печінки

Безпека, ефективність та фармакокінетичні параметри препарату ГОНАЛ-ф® у пацієнтів з ураженням функції нирок або печінки не були встановлені.

При самостійному введенні препарату ГОНАЛ-ф® слід прочитати і виконувати нижченаведені інструкції.

Загальні рекомендації

Препарат призначений для підшкірного введення. Першу ін’єкцію препарату слід проводити під безпосереднім наглядом медичного працівника. Самостійне введення препарату можуть проводити лише належним чином навчені пацієнти, які у разі необхідності мають можливість проконсультуватися з лікарем.

Попередньо заповнені ручки для введення призначені для використання лише одним пацієнтом. Оскільки попередньо заповнені ручки, що містять багатодозовий картридж, призначені для введення кількох ін’єкцій, пацієнтів слід чітко проінструктувати щодо поводження з цією багатодозовою формою препарату.

Щоденні ін’єкції препарату рекомендується проводити в один і той же час дня, щоразу змінюючи ділянку для ін’єкції. Слід упевнитись у тому, що пацієнти завжди забезпечені достатньою кількістю ручок, як це передбачено схемою лікування.

Необхідно підготувати попередньо заповнену ручку з ГОНАЛОМ-ф® для введення і ввести призначену дозу препарату, як описано нижче. Числа, що відображаються у віконці контролю дози, показують кількість міжнародних одиниць (МО).

Розчин препарату не можна вводити, якщо він непрозорий або містить частинки.

1. Підготовчий етап.

Вимийте рукиз милом.

Перевірте термін придатності на етикетці ручки для введення.

На чистій рівній поверхні розташуйте усі предмети, що можуть знадобитися:

1. Ручка дозатора

2. Віконце контролю дози

3. Поршень

4. Резервуар

5. Наконечник з різьбою для приєднання голки

6. Ковпачок ручки

 

7. Етикетка контролю першого розкривання

8. Голка, що знімається

9. Внутрішній ковпачок голки

10. Зовнішній ковпачок голки

11. Тампони, просочені спиртом

12. Контейнер для гострих предметів

2. Підготовка попередньо заповненої ручки з ГОНАЛОМ-ф® до ін’єкції.

2.1. Зніміть ковпачок з ручки.

2.2. Перевірте, що у віконці контролю дози встановлений «0».

2.3. Підготуйте голку до ін'єкції.

  • Візьміть нову голку (використовуйте лише одноразові голки, що знаходяться в упаковці з попередньо заповненою ручкою з ГОНАЛОМ-ф®).
  • Перевірте, чи етикетка контролю першого розкривання зовнішнього ковпачка голки наявна та не пошкоджена. Якщо вона пошкоджена або відсутня, не використовуйте цю голку, викиньте її та візьміть іншу. Невикористані голки слід утилізувати, не знімаючи з них зовнішній ковпачок.
  • Зніміть етикетку контроля першого розкривання.

2.4. Приєднайте голку.

Прикрутіть до упору зовнішній ковпачок голки до наконечника ручки з різьбою.Застереження:Не прикручуйте голку занадто щільно, тому що її буде важко зняти після ін’єкції. 

Зніміть зовнішній ковпачок голки, злегка потягнувши за нього.   Відкладіть зовнішній ковпачок голки - він знадобиться пізніше. 

Тримаючи ручку з ГОНАЛОМ-ф® голкою догори, обережно зніміть та викиньте зелений внутрішній ковпачок голки.

2.5. Уважно огляньте кінчик голки щодо наявності маленьких краплин рідини.

Якщо видно маленькі краплі рідини, слід звернутися до розділу 3:

Установка дози, призначеної лікарем.

Застереження! Перевіряйте наявність краплин лише під час першого використання ручки з ГОНАЛОМ-ф® для видалення повітря із системи.

Якщо під час першого використання нової ручки Ви не бачите маленьких крапель рідини на або біля кінчика голки.

Обережно повертайте ручку дозатора за годинниковою стрілкою доти, доки у віконці контролю дози не з’явиться позначка 25. Якщо Ви проминули цю позначку, ручку дозатора можна повернути назад.

Тримаючи ручку голкою догори, злегка постукайте по резервуару.

Натисніть на ручку дозатора до упору. На кінчику голки з’явиться маленька краплина рідини.

Перевірте, що у віконці контролю дози вказаний «0».

Зверніться до розділу 3.

Установка дози, призначеної лікарем.

3. Установка дози, призначеної лікарем.

3.1. Попередньо заповнена ручка містить 300 МО, 450 МО або 900 МО фолітропіну альфа.

Максимальна разова доза, яку можна встановити, становить 300 МО (для дозування 300 МО) або 450 МО (для дозування 450 МО та 900 МО). Мінімальна разова доза, яку можна встановити, становить 12,5 МО.

3.2. Повертайте ручку дозатора, поки у віконці контролю дози не з’явиться необхідна доза. 

Для установки дози поверніть ручку дозатора від себе

Для коригування дози поверніть ручку дозатора до себе

 

3.3. Установіть дозу, призначену лікарем (приклад на рисунку показує встановлену дозу 50 МО).

Застереження!

Перед тим як перейти до наступного етапу, слід перевірити, що у віконці контролю дози показана повна призначена доза.

4. Введення дози.

4.1. Виберіть місце для ін’єкції згідно з вказівками лікаря або медичної сестри. Для того, щоб мінімізувати шкірні реакції, кожного дня слід обирати різні місця для ін’єкції.

4.2. Протріть шкіру у місці для ін’єкції тампоном, просоченим спиртом.

4.3. Ще раз перевірте, що у віконці контролю дози вказана правильна доза.

Повільно введіть голку у шкіру повністю (1).

Натисніть на ручку дозатора до упору та утримуйте її у такому стані до введення ін’єкції повністю.

Утримуйте ручку дозатора у натиснутому положенні не менше 5 секунд для того, щоб гарантувати введення повної дози (2).

Чим більша доза, тим більше часу знадобиться для введення ін’єкції.

Число, що відображається у віконці контролю дози, повернеться назад до 0.

Витримавши не менше 5 секунд, вийміть голку зі шкіри, утримуючи ручку дозатора у натиснутому стані (3)

Відпустіть ручку дозатора.

Застереження!

Завжди перевіряйте, чи використовується для введення кожної ін’єкції нова голка.  

5. Після введення ін’єкції.

5.1. Перевірте, чи була введена повна доза.

Перевірте, що у віконці контролю дози вказаний «0».

Застереження!

Якщо у віконці контролю дози вказане число більше 0, це означає, що ручка з ГОНАЛОМ-ф® порожня і повна призначена доза препарату не була введена.

5.2. Завершення неповної ін’єкції (лише у тих випадках, коли потрібно).

У віконці контролю дози буде показана доза препарату, якої бракує і яку потрібно ввести за допомогою нової попередньо заповненої ручки.

Повторіть дії, описані у розділах 1 (Підготовчий етап) і 2 (Підготовка попередньо заповненої ручки з ГОНАЛОМ-ф® до ін’єкції), використовуючи нову ручку.

Установіть дозу, яка відповідає дозі препарату, що бракує, і яку Ви записали у щоденнику дозування, або число, яке показано у віконці попередньо використаної ручки, і введіть ін’єкцію.

5.3. Видалення голки після кожної ін’єкції.

Покладіть зовнішній ковпачок  голки на рівну поверхню.

Міцно тримаючи попередньо заповнену ручку з ГОНАЛОМ-ф® в одній руці, вставте голку у зовнішній ковпачок.

Продовжуйте натягувати ковпачок на ручку до клацання, впираючись в тверду поверхню.

Тримаючи за зовнішній ковпачок голки, відкрутіть голку, обертаючи ковпачок проти годинникової стрілки. Обережно утилізуйте використану голку.

Ніколи не використовуйте голки повторно.

Ніколи не передавайте голок іншим пацієнтам.

Одягніть ковпачок на ручку.

Ніколи не використовуйте голки повторно.

Ніколи не передавайте голки іншим пацієнтам.

Одягніть ковпачок на ручку.

5.4. Зберігання попередньо заповненої ручки з ГОНАЛОМ-ф®.

Застереження: Ніколи не зберігайте ручку з приєднаною голкою.

Завжди знімайте голку з попередньо заповненої ручки з ГОНАЛОМ-ф® перед тим, як одягати ковпачок.

Зберігайте ручку в оригінальній упаковці у безпечному місці.

Коли у ручці закінчиться розчин, викиньте її.

6. Ведення щоденника дозування.

Для записування кількості препарату в МО, яку Ви вводите з кожною ін’єкцією, можна використовувати щоденник дозування. Використання такого щоденника, в якому будуть записані щоденні ін’єкції, дозволить Вам контролювати, чи вводиться повна доза препарату кожного дня.

Записуйте день лікування (1), дату (2) і час (3) кожної ін’єкції.

Призначену дозу записуйте у розділі «Призначена доза» (5).

Перед введенням ін’єкції перевіряйте, що Ви вводите правильну дозу (6).

Після ін’єкції записуйте дозу, яку Ви ввели: підтвердіть, що Ви ввели повну дозу (7) або запишіть число, вказане у віконці контролю дози, якщо воно відрізняється від «0» (8).

При необхідності введіть другу ін’єкцію за допомогою іншої ручки, установивши дозу, якої бракує і яка вказана у стовпчику «Число, що відображається після ін’єкції» (8).

Запишіть цю дозу, якої бракує, у стовпчику «Доза для введення» в наступному рядку (6).

Приклад ведення щоденника дозування:

День лікуванняДатаЧасДозування ручкиПризначена дозаВіконце контролю дози
Доза для введенняЧисло, що відображається після ін’єкції
12345678
День 110 червня7-00300 МО125125√ Повна ін’єкція Якщо неповна □, ввести _____ за допомогою нової ручки
День 211 червня7-00300 МО125125√ Повна ін’єкція Якщо неповна □, ввести _____ за допомогою нової ручки
День 312 червня7-00300 МО125125□ Повна ін’єкція Якщо неповна √, ввести _75____ за допомогою нової ручки
День 312 червня7-00300 МО-75√ Повна ін’єкція Якщо неповна □, ввести _____ за допомогою нової ручки

Діти

Відповідних показань для застосування препарату ГОНАЛ-ф® пацієнтам педіатричної групи немає.

Передозування

Ефекти передозування препаратом ГОНАЛ-ф® невідомі, проте існує можливість розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників, описаного у розділі «Особливості застосування».

Побічні реакції

Загальний опис профілю безпеки

При застосуванні препарату найчастіше повідомлялося про такі побічні реакції як головний біль, оваріальні кісти та місцеві реакції у місці ін’єкції (наприклад біль, еритема, гематома, набряк та/або подразнення у місці ін’єкції).

Часто повідомлялося про синдром гіперстимуляції яєчників (СГСЯ) легкого або помірного ступеня тяжкості, який слід вважати невід’ємним ризиком процедури стимуляції. Тяжкі форми СГСЯ непоширені.

Дуже рідко можливі випадки тромбоемболії (див. розділ «Особливості застосування»).

Перелік побічних реакцій

Для визначення частоти побічних реакцій використовується така термінологія: дуже поширені (≥ 1/10); поширені (від ≥ 1/100 до < 1/10); непоширені (від ≥ 1/1000 до < 1/100); поодинокі (від ≥ 1/10000 до < 1/1000); рідкісні (< 1/10000).

Лікування жінок

З боку імунної системи

Рідкісні: реакції гіперчутливості від легкого до тяжкого ступеня тяжкості, включаючи анафілактичні реакції та шок.

З боку нервової системи

Дуже поширені: головний біль.

Судинні розлади

Рідкісні: тромбоемболія (пов’язана і не пов’язана з СГСЯ).

З боку дихальної системи

Рідкісні: загострення або погіршення астми.

З боку травної системи

Поширені: абдомінальний біль, відчуття розтягнення та дискомфорту у черевній порожнині, нудота, блювання, діарея.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Дуже поширені: кісти яєчників;

поширені: СГСЯ від легкого до помірного ступеня тяжкості (включаючи супутні симптоми);

непоширені: тяжкий СГСЯ (включаючи супутні симптоми) (див. розділ «Особливості застосування»);

поодинокі: ускладнення тяжкого СГСЯ.

Загальні розлади та реакції у місці введення

Дуже поширені: реакції у місці ін’єкції (наприклад біль, еритема, гематома, набряк та/або подразнення у місці ін’єкції).

Лікування чоловіків

З боку імунної системи

Рідкісні: реакції гіперчутливості від легкого до тяжкого ступеня тяжкості, включаючи анафілактичні реакції та шок.

З боку дихальної системи

Рідкісні: загострення або погіршення астми.

З боку шкіри та підшкірних тканин

Поширені: акне.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Поширені: гінекомастія, варикоцеле.

Загальні розлади та реакції у місці введення

Дуже поширені: реакції у місці ін’єкції (наприклад біль, еритема, гематома, набряк та/або подразнення у місці ін’єкції).

Інші

Поширені: збільшення маси тіла.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Пацієнт повинен записати дату першого використання попередньо заповненої ручки з ГОНАЛОМ-ф®.

У межах терміну придатності до 3 місяців препарат можна зберігати при температурі не вище 25 °С, але якщо препарат не використали, його потрібно викинути.

Протягом терміну застосування препарат можна зберігати при температурі не вище 25 °С упродовж 28 днів. Після 28 днів невикористаний розчин слід утилізувати.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 2-8 ºС (у холодильнику). Не заморожувати.

Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 0,5 мл розчину для ін’єкцій, що містить 300 МО (22 мкг) фолітропіну альфа, у картриджі ємністю 3 мл з пробкою-поршнем та рифленою кришечкою, вміщеному у ручку для введення. Попередньо заповнена ручка для введення та 8 голок вміщені у картонну коробку;

по 0,75 мл розчину для ін’єкцій, що містить 450 МО (33 мкг) фолітропіну альфа, у картриджі ємністю 3 мл з пробкою-поршнем та рифленою кришечкою, вміщеному у ручку для введення. Попередньо заповнена ручка для введення та 12 голок вміщені у картонну коробку;

по 1,5 мл розчину для ін’єкцій, що містить 900 МО (66 мкг) фолітропіну альфа, у картриджі ємністю 3 мл з пробкою-поршнем та рифленою кришечкою, вміщеному у ручку для введення. Попередньо заповнена ручка для введення та 20 голок вміщені у картонну коробку.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Мерк Сероно С.п.А./Merck Serono S.p.A.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Віа делле Магноліє 15 (р-н Промислова Зона), 70026 Модуньо (Барі), Італія/Via delle Magnolie 15 (loc. frazione Zona Industriale), 70026 Modugno (Bari), Italy.