НЕЙРО-НОРМ (NEURO-NORM)

Склад і форма випуску

капсули контурна чарункова упаковка, № 60
Ціни в аптеках
Пірацетам
400 мг
Цинаризин
25 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.
№ UA/3685/01/01 від 09.04.2020
C За рецептом
Дата додавання: 29.09.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

НЕЙРО-НОРМ капсули, Дарниця ФФ ПрАТ (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: piracetam, cinnarizine.

1 капсула містить: пірацетаму 400 мг, цинаризину 25 мг;

допоміжні речовини: лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;

тверді желатинові капсули: желатин, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з кришечкою та корпусом білого кольору, що містять порошок білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Інші психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТХ N06В Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Нейро-Норм — комбінований лікарський засіб. Активними компонентами лікарського засобу є пірацетам — циклічне похідне γ-аміномасляної кислоти, і цинаризин — селективний антагоніст кальцієвих каналів.

Пірацетам є ноотропним засобом, що діє на мозок, покращуючи когнітивні (пізнавальні) функції, такі як здатність до навчання, пам’ять, увага, а також розумову працездатність. Механізмів впливу лікарського засобу на центральну нервову систему (ЦНС), імовірно, кілька: зміна швидкості поширення збудження у головному мозку; посилення метаболічних процесів у нервових клітинах; поліпшення мікроциркуляції шляхом впливу на реологічні характеристики крові, не спричиняючи при цьому судинорозширювальної дії. Покращує зв’язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у неокортикальних структурах. Після тривалого застосування лікарського засобу у пацієнтів зі зниженням мозкових функцій відзначається покращення когнітивних функцій та уваги.

Цинаризин пригнічує скорочення клітин гладких васкулярних м’язів шляхом блокування кальцієвих каналів. Додатково до прямого кальцієвого антагонізму цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивних речовин, таких як норепінефрин і серотонін, шляхом блокування контрольованих ними рецепторів кальцієвих каналів. Блокада надходження кальцію до клітин залежить від різновиду тканини, результатом її є антивазоконстрикторна дія без впливу на артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Цинаризин може у подальшому поліпшувати недостатню мікроциркуляцію шляхом підвищення еластичності мембрани еритроцитів і зниження в’язкості крові. Збільшується клітинна резистентність до гіпоксії. Цинаризин пригнічує стимуляцію вестибулярної системи, що веде до пригнічення ністагму та інших автономних розладів. Цинаризин запобігає виникненню гострих нападів запаморочення.

Фармакокінетика.

Комбінований лікарський засіб швидко та повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті.

Терапевтичний ефект проявляється через 1−6 годин.

Максимальний рівень пірацетаму в плазмі крові відзначається через 2−6 годин. Розподілення пірацетаму у всі важливі органи відбувається швидко. Пірацетам не зв’язується з білками плазми крові і не метаболізується в організмі, добре проникає у тканини, крізь гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Пірацетам виводиться із сечею у незмінному вигляді приблизно за 30 годин.

Максимальний рівень цинаризину через 1−4 години відзначають не тільки в крові, а також у печінці, нирках, серці, легенях, селезінці та мозку. Зв’язується на 91% з протеїнами плазми крові. Цинаризин активно метаболізується у печінці. Приблизно 30% метаболітів виводиться сечею, решта — через кишечник. Період напіввиведення — близько 4 годин.

Клінічні характеристики

Показання.

Розлади мозкового кровообігу

Підтримуюче лікування при симптомах цереброваскулярного походження, які включають порушення пам’яті і функції мислення, зниження концентрації уваги, порушення настрою (дратівливість).

Порушення рівноваги

Підтримуюче лікування при симптомах лабіринтних розладів, які включають запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудоту, блювання.

Хвороби руху

Профілактика хвороб руху.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до пірацетаму, цинаризину або до будь-якого допоміжного компонента лікарського засобу; індивідуальна чутливість до похідних піролідону.

Термінальна стадія ниркової недостатності, гостре порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт), хорея Хантінгтона, паркінсонізм, підвищення внутрішньоочного тиску, психомоторне збудження.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Пірацетам.

Тиреоїдні гормони.

При сумісному застосуванні з тиреоїдними гормонами можлива підвищена дратівливість, дезорієнтація і порушення сну.

Аценокумарол.

Клінічні дослідження показали, що у хворих з тяжким перебігом рецидивуючого тромбозу застосування пірацетаму у високих дозах (9,6 г/добу) не впливало на дозування аценокумаролу для досягнення значення протромбінового часу (МНВ-міжнародне нормалізоване відношення) 2,5−3,5, але при його одночасному застосуванні прослідковувалося значне зниження рівня агрегації тромбоцитів, рівня фібриногену, факторів Віллебранда (VIII: C; VIII: vW: Ag; VIII: vW: Rco), в’язкості крові і плазми крові.

Фармакокінетичні взаємодії.

Імовірність зміни фармакодинаміки пірацетаму під дією інших лікарських засобів низька, оскільки 90% препарату виводиться в незмінному вигляді з сечею.

In vitro пірацетам не пригнічує цитохром Р450 ізоформи CYP1A2, 2В6, 2С8, 2С9, 2С19, 2D6, 2Е1 і 4А9/11 у концентрації 142, 426, 1422 мкг/мл.

При концентрації 1422 мкг/мл відзначено незначне пригнічення CYP2A6 (21%) і ЗА4/5 (11%). Однак рівень Кі цих двох CYP-ізомерів достатній при перевищенні 1422 мкг/мл. Тому метаболічна взаємодія з лікарськими засобами, що піддаються біотрансформації цими ферментами, мало імовірна.

Протиепілептичні лікарські засоби.

Застосування пірацетаму в дозі 20 мг/добу протягом 4 тижнів і більше не змінювало криву рівня концентрації і максимальну концентрацію (Сmax) протиепілептичних препаратів у сироватці крові (карбамазепін, фенітоїн, фенобарбітал, натрію вальпроат) у хворих на епілепсію.

Алкоголь.

Сумісний прийом з алкоголем не впливав на рівень концентрації пірацетаму в сироватці крові, і концентрація алкоголю в сироватці крові не змінювалась при вживанні 1,6 г пірацетаму.

Судинорозширювальні препарати посилюють дію лікарського засобу.

Цинаризин.

При одночасному застосуванні лікарських засобів, що пригнічують ЦНС, трициклічних антидепресантів та етанолу може посилюватися їх седативна дія.

Діагностичні процедури.

Завдяки антигістамінній дії цинаризин може маскувати позитивні реакції до факторів шкірної реактивності при проведенні шкірної проби, тому застосування лікарського засобу слід припинити за 4 дні до її проведення.

Особливості застосування.

Нейро-Норм може спричиняти подразнення шлунка; застосування його після їди може зменшити явища подразнення шлунка.

Слід утримуватися від одночасного вживання алкоголю або антидепресантів, оскільки препарат може спричиняти сонливість, особливо на початку лікування.

Застосування препарату слід уникати при порфірії.

Щодо пірацетаму: у зв’язку з тим, що пірацетам знижує агрегацію тромбоцитів, необхідно з обережністю призначати лікарський засіб хворим з порушенням гемостазу, станами, що можуть супроводжуватися крововиливами (виразка шлунково-кишкового тракту), під час великих хірургічних операцій (включаючи стоматологічні втручання), хворим із симптомами тяжкої кровотечі або хворим, які мають в анамнезі геморагічний інсульт; пацієнтам, які застосовують антикоагулянти, тромбоцитарні антиагреганти, включаючи низькі дози ацетилсаліцилової кислоти.

Лікарський засіб виводиться нирками, тому необхідно особливу увагу приділяти хворим з нирковою недостатністю. При довготривалій терапії у хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль за показниками функції нирок, при необхідності слід корегувати дозу залежно від результатів дослідження кліренсу креатиніну.

Лікарський засіб із обережністю застосовувати пацієнтам із печінковою недостатністю.

Щодо цинаризину: пацієнтам із хворобою Паркінсона слід призначати препарат тільки у тому випадку, якщо переваги лікування перевищують можливий ризик погіршення перебігу цієї хвороби.

Важлива інформація про допоміжні речовини.

Лікарський засіб містить лактозу. Тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати даний лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати лікарський засіб у період вагітності або годування груддю.

У разі необхідності лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Зважаючи на можливість виникнення побічних реакцій з боку центральної нервової системи, слід дотримуватись обережності під час керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Капсули Нейро-Норм приймати перорально після їди, не розжовуючи, запиваючи водою.

Розлади мозкового кровообігу: по 1 капсулі 3 рази на добу.

Порушення рівноваги: по 1 капсулі 3 рази на добу.

Хвороби руху: по 1 капсулі за півгодини до прогулянки з повторенням кожні 6 годин.

Діти

Не застосовувати.

Передозування

Симптоми.

Посилення проявів побічної дії лікарського засобу. У поодиноких випадках гострого передозування спостерігалися диспептичні явища (діарея з домішками крові, біль у животі), зміна свідомості від сонливості до ступору та коми, блювання, екстрапірамідні симптоми, артеріальна гіпотензія.

Лікування.

Специфічного антидоту немає. Протягом першої години після прийому внутрішньо необхідно провести промивання шлунка. Якщо це виправдано, можна призначити активоване вугілля. Проводити симптоматичну терапію. Застосування гемодіалізу є ефективним (виводиться 50−60% пірацетаму та до 10% цинаризину).

Побічні реакції

З боку вестибулярного апарату: вертиго.

З боку шлунково-кишкового тракту: відчуття сухості у роті, диспепсія, абдомінальний біль, біль у верхній частині живота, дискомфорт у шлунку, діарея, обтураційна жовтяниця, підвищене слиновиділення, нудота, блювання.

З боку обміну речовин, метаболізму: при тривалому курсі лікування у поодиноких випадках може спостерігатися збільшення маси тіла.

З боку нервової системи: підвищена збудливість, збентеження, знервованість, запаморочення, сплутаність свідомості, головний біль, порушення сну (наприклад, безсоння, гіперсомнія, летаргія, сонливість), можливий ризик погіршення перебігу і збільшення частоти нападів епілепсії, вестибулярні розлади, порушення рівноваги, гіперкінезія, атаксія, тремор, дискінезія, паркінсонізм. Тривале застосування хворим літнього віку може призвести до розвитку екстрапірамідних явищ.

З боку психіки: депресія, тривожність, галюцинації.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, тромбофлебіт.

З боку крові: геморагічні розлади.

З боку імунної системи: гіперчутливість, у тому числі анафілаксія, шкірні реакції алергічного типу.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: ангіоневротичний набряк, дерматити, свербіж, висипання, кропив’янка, фоточутливість, гіпергідроз (підвищена пітливість), лишаєподібний кератоз, підгострий шкірний червоний вовчак та червоний плескатий лишай.

З боку опорно-рухової системи: ригідність м’язів.

Загальні розлади: астенія, втомлюваність, гіпертермія, підвищення сексуальної активності.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення «користь/ризик» для відповідного лікарського засобу. Медичним працівникам необхідно повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у контурній чарунковій упаковці; по 2 або 6 контурних чарункових упаковок в пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспiльська, 13.

Діагнози, при яких застосовують НЕЙРО-НОРМ

Гіпертонічна хвороба (ГБ) МКХ I10
Дисциркуляторна енцефалопатія (ДЕП) МКХ I67.3
Інфаркт мозку МКХ I63.9
Інша вторинна подагра МКХ M10.4
Люмбоішіалгія МКХ M54.4
Наслідки внутрішньочерепної травми МКХ T90.5
Наслідки інсульту МКХ I69.4
Наслідки інфаркту мозку МКХ I69.3
Неврит зорового нерва МКХ H46
Посттравматичний стресовий розлад МКХ F43.1
Сенсоневральна туговухість МКХ H90.3
Синдром зап'ясткового каналу МКХ G56.0
Церебральний атеросклероз з гіпертензією МКХ I67.2
Цереброваскулярна хвороба, неуточнена МКХ I67.9
Черепно-мозкова травма МКХ S06.0

Рекомендовані аналоги НЕЙРО-НОРМ:

ЕВРИЗАМ
ЕВРИЗАМ
капсули 400 мг + 25 мг блістер, № 20, 60
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ОЛАТРОПІЛ
ОЛАТРОПІЛ
капсули блістер, № 30
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ФЕЗАМ
ФЕЗАМ
капсули тверді блістер, № 60
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЦИНАТРОПИЛ-ЗДОРОВ'Я
ЦИНАТРОПИЛ-ЗДОРОВ'Я
капсули тверді блістер, № 30, 60
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби

Ціни на НЕЙРО-НОРМ в містах України

Вінниця 115.61 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +38098185836199.00 грн./уп.

Дніпро 111.97 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, вул. Мономаха Владимира, 1590.50 грн./уп.

Житомир 114.26 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +38067414354399.99 грн./уп.

Запоріжжя 107.97 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Щаслива, 7, тел.: +38067309819892.99 грн./уп.

Івано-Франківск 116.77 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька, 14099.99 грн./уп.

Київ 114.72 грн./уп.

«РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Максимовича Михайла, 28Б, тел.: +38044355048187.60 грн./уп.

Кропивницький 111.81 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Добровольского, 22Г, тел.: +380677076971102.50 грн./уп.

Луцьк 116.76 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Ковельська, 47, тел.: +38050378711298.22 грн./уп.

Львів 119.82 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +38098162530590.50 грн./уп.

Миколаїв 118.31 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669106.50 грн./уп.

Одеса 119.47 грн./уп.

«FARMACIA» Одеса, вул. Генуезська, 24А, тел.: +380487058298100.70 грн./уп.

Полтава 111.56 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037099.99 грн./уп.

Рівне 119.3 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +38067771395399.99 грн./уп.

Суми 112.46 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709100.50 грн./уп.

Тернопіль 115.48 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737101.99 грн./уп.

Ужгород 119.06 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Возз'єднання, 39А, тел.: +380800302060110.90 грн./уп.

Харків 112.85 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, вул. Дерев'янка, 5890.50 грн./уп.

Херсон 118.2 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Херсон, вул. Мира, 10107.99 грн./уп.

Хмельницький 117.1 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933102.99 грн./уп.

Черкаси 118.94 грн./уп.

«АПТЕКА 03» Черкаси, вул. Чіковані, 23/1, тел.: +380472644678100.90 грн./уп.

Чернігів 111.8 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019102.50 грн./уп.

Чернівці 117.96 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 27, тел.: +380677425632108.50 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko