0
UA | RU

Бронхолітин Таб (Broncholytin® Tab)

Склад і форма випуску

Глауцину гідробромід............................................ 40 мг
Допоміжні речовини: крохмаль пшеничний, сахароза, желатин, целюлоза мікрокристалічна, тальк, кислота стеаринова, титану діоксид (Е 171), акація, макрогол 6000, гліцерин, опалюкс помаранчевий АS-23060..
№ UA/3119/01/02 від 28.11.2019
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Бронхолітин Таб — протикашльовий лікарський засіб центральної дії. Містить алкалоїд глауцин, одержаний із рослини Glaucinum flavum (мачок жовтий), який пригнічує центр кашлю. На відміну від кодеїну, глауцин не впливає на дихальний центр і не спричиняє медикаментозної залежності. Він не впливає на моторику кишечнику, виявляє слабку спазмолітичну активність, чинить симпатолітичну дію та може знизити АТ. Зумовлює протизапальну дію.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні препарат швидко резорбується зі ШКТ. Час досягнення Cmax у плазмі крові — близько 1,5 год після прийому. Метаболізується у печінці та виводиться переважно із сечею.

Показання Бронхолітин Таб

симптоматичне лікування сухого кашлю різної етіології при інфекційно-запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, включаючи гострий і хронічний бронхіт, грип.

Застосування Бронхолітин Таб

Бронхолітин Таб приймати внутрішньо, рекомендується застосовувати препарат після їди.

Дорослим. Разова доза для дорослих становить 40 мг, застосовувати 2–3 рази на добу. У більш тяжких випадках разову дозу можна підвищити до 80 мг. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 200 мг.

Діти віком від 4 років. Разова доза для дітей віком від 4 років становить 10 мг, приймати 2–3 рази на добу.

Максимальна добова доза не повинна перевищувати 40 мг.

Пацієнти з порушенням функцій печінки і нирок. Для пацієнтів із захворюваннями нирок та печінки необхідно знизити дозу препарату або збільшити інтервал між прийомами.

Тривалість лікування Бронхолітин Таб не повинна перевищувати 5 днів.

Застосування лікарського засобу протягом більш тривалого періоду та в більш високих дозах можливе тільки за призначенням і під постійним контролем лікаря.

Протипоказання

гіперчутливість до діючої або будь-якої з допоміжних речовин препарату; артеріальна гіпотензія; гострий інфаркт міокарда.

Побічна дія

препарат характеризується хорошою переносимістю. Зрідка, при застосуванні високої разової дози, що перевищує 80 мг, можуть виникнути запаморочення, головний біль, сонливість, слабкість і швидка втомлюваність, нудота і блювання, зниження АТ. Можливі алергічні реакції, включаючи свербіж, висип на шкірі.

Якщо будь-яка побічна реакція набуває серйозного стану, застосування препарату необхідно припинити та повідомити про це лікаря.

У разі виникнення не зазначених в цій інструкції побічних реакцій необхідно терміново повідомити про це лікаря.

Особливості застосування

Бронхолітин Таб не слід застосовувати при продуктивному кашлі, який супроводжується виділенням мокротиння, оскільки існує ризик обтурації бронхів внаслідок затримки бронхіального секрету.

У разі лабільного АТ необхідна консультація лікаря. Бронхолітин Таб слід застосовувати з обережністю через ризик колапсу у результаті симпатолітичної дії глауцину.

Допоміжною речовиною є пшеничний крохмаль, який може містити глютен, але лише в незначній кількості, тому вважається безпечним для осіб з целіакією.

Пацієнтам з алергією на пшеницю (що відрізняється від целіакії) не слід застосовувати цей лікарський засіб.

Препарат містить сахарозу як допоміжну речовину у складі оболонки. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або дефіцитом сахарази-ізомальтази не слід застосовувати Бронхолітин Таб.

Барвники Е 110 або Е 124 можуть спричинити алергічні реакції.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Слід з обережністю застосовувати Бронхолітин Таб вагітним та жінкам, які годують грудьми, після оцінки співвідношення користь/ризик.

Діти. Препарат не застосовувати для лікування дітей віком до 4 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Якщо під час лікування препаратом спостерігаються запаморочення, головний біль, сонливість, слабкість і швидка втомлюваність, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

немає даних про відомі несприятливі лікарські взаємодії з Бронхолітин Таб. Його можна застосовувати у комбінації з антибіотиками, хіміотерапевтичними засобами та іншими лікарськими засобами.

Бронхолітин Таб не слід застосовувати одночасно з лікарськими засобами, що пригнічують кашель, як центрального (кодеїн, кодтерпін), так і периферичного механізму дії (ексангіт, лібексин). Невиправдана комбінація з препаратами, що призводять до зниження бронхіальної секреції (наприклад похідні атропіну).

Бронхолітин Таб можна застосовувати одночасно із бронходилататорами, серцево-судинними препаратами.

Активна речовина ефективно комбінується з ефедрином, лимонною кислотою, олією базиліку в комбінованих препаратах для полегшення кашлю у формі сиропів.

Передозування

симптоми: запаморочення, головний біль, сонливість, слабкість і швидка втомлюваність, нудота, блювання, зниження АТ.

Лікування: проводити загальноприйняті заходи для швидкого виведення препарату з організму (промивання шлунка, застосування активованого вугілля, інфузія водно-сольових розчинів), а також проводити симптоматичне лікування.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 09.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Бронхолітин Таб

Бронхоектазія МКХ J47
Бронхопневмонія МКХ J18.9
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий ларингіт МКХ J04.0
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Неалергічна астма МКХ J45.1
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko