• Кабинет
 • ТРИ-РЕГОЛ (TRI-REGOL)

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті оболонкою, № 21, 63Ціни в аптеках
  Левоноргестрел
  Етинілестрадіол
  № UA/2939/01/01 від 25.03.2020
  B За рецептом

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Комбіновані пероральні протизаплідні препарати блокують дію гонадотропінів. Хоча первинна дія спрямована на гальмування овуляції, подальша дія — на зміну цервікального слизу й ендометрія (перша дія утруднює проходження сперматозоїдів у порожнину матки, друга — перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини).

  Фармакокінетика. Левоноргестрел

  Всмоктування. Згідно з даними наукових публікацій левоноргестрел швидко і повністю всмоктується після внутрішнього прийому (біодоступність становить практично 100%) і не піддається пресистемному метаболізму.

  Розподіл. Левоноргестрел зв’язується з білками плазми крові, в основному з глобуліном, що зв’язує статеві гормони.

  Біотрансформація. У першу чергу метаболізм полягає у відщепленні ∆4-3-оксо-групи та гідроксилюванні в положеннях 2α, 1b і 16b, після чого відбувається кон’югація. Більшість метаболітів, які циркулюють у крові, є сульфатами 3α,5b-тетрагідро-левоноргестрелу. Екскреція препарату відбувається в основному у формі глюкуронідів. Деяка кількість первинного левоноргестрелу також циркулює у формі 17b-сульфату. Метаболічний кліренс відзначається індивідуальною мінливістю, яка може частково пояснити значні відмінності в концентрації левоноргестрелу, які відмічають у пацієнток.

  Виведення. Т½ левоноргестрелу приблизно становить 36±13 год у рівноважному стані. Левоноргестрел і його метаболіти виводяться із сечею (40–68%) і калом (16–48%).

  Етинілестрадіол

  Всмоктування. Етинілестрадіол, який приймають внутрішньо, всмоктується швидко і повністю. Cmax у сироватці крові становить близько 30–80 нг/мл і досягається через 1–2 год.

  Абсолютна біодоступність у результаті пресистемної кон’югації й метаболізму першого проходження становить 60%.

  Розподіл. Етинілестрадіол сильно, але не специфічно зв’язується з альбуміном плазми крові (на 98,5%), у результаті цього підвищується концентрація глобуліну, що зв’язує статеві гормони. Уявний об’єм розподілу етинілестрадіолу становить близько 5–18 л/кг.

  Біотрансформація. Етинілестрадіол метаболізується перш за все за допомогою ароматичного гідроксилювання, проте додатково утворюється велика кількість гідроксильованих і метильованих метаболітів, серед яких існують як вільні метаболіти, так і кон’югати з глюкуронідами і сульфатами. Швидкість метаболізму становить близько 5–13 мл/хв/кг.

  Виведення. Зниження рівня етинілестрадіолу в сироватці крові відбувається у дві фази; кінцева фаза характеризується Т½ близько 16–24 год. Метаболіти етинілестрадіолу виводяться із сечею і жовчю у співвідношенні 2:3. Т½ метаболітів становить близько 1 доби.

  Стан рівноваги. Стан рівноваги досягається після 3–4 днів застосування, коли рівень етинілестрадіолу в сироватці крові на 20% вищий порівняно із застосуванням разової дози.

  Показання ТРИ-РЕГОЛ

  пероральна контрацепція.

  Застосування ТРИ-РЕГОЛ

  як приймати Три-Регол. Внутрішньо в порядку, який вказаний на упаковці, приблизно в один і той самий час, по 1 таблетці на добу, запиваючи невеликою кількістю рідини.

  Три-Регол застосовувати щодня, по 1 таблетці на добу протягом 21 дня. Застосування таблеток з кожної наступної упаковки починають після 7-денної перерви, під час якої відбувається кровотеча відміни. Ця кровотеча зазвичай починається на 2–3-й день після прийому останньої таблетки з упаковки і може не припинитися до початку прийому таблеток з наступної упаковки.

  Як починати прийом лікарського засобу Три-Регол. Якщо гормональні контрацептиви не застосовувалися в попередній місяць.

  Прийом таблеток слід починати з 1-го дня менструального циклу жінки (тобто з 1-го дня менструації). Початок прийому Три-Реголу в 2–7-й дні також можливий, але протягом першого циклу рекомендується додатково використовувати негормональний метод контрацепції (такий як презервативи або сперміциди) протягом перших 7 днів прийому таблеток.

  При переході з іншого комбінованого перорального контрацептиву (КПК). Прийом першої таблетки Три-Регол слід розпочати наступного дня після звичайної перерви в прийомі таблеток або після прийому останньої таблетки плацебо попереднього КПК.

  При переході з препарату, який містить тільки прогестаген (низькодозований пероральний контрацептив, ін’єкція, імплантат або внутрішньоматковий протизаплідний засіб). Перехід з низькодозованого перорального контрацептиву може бути здійснений у будь-який день менструального циклу (з імплантата і внутрішньоматкового протизаплідного засобу — наступного дня після їх видалення, з ін’єкції — у день, коли повинна бути призначена наступна ін’єкція). У всіх випадках жінкам рекомендується додатково використовувати негормональний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому таблеток.

  Після переривання вагітності у I триместр. Застосування препарату слід розпочинати в той самий день. У такому разі додаткові методи контрацепції не потребуються.

  Після пологів або переривання вагітності у ІІ триместр вагітності. Щодо застосування в період годування грудьми див. Застосування у період вагітності або годування грудьми.

  Жінці, яка не годує грудьми, прийом препарату слід розпочинати на 28-й день після пологів або переривання вагітності в ІІ триместр вагітності. Жінкам рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому таблеток. Якщо статевий акт уже відбувся, до початку прийому таблеток необхідно виключити вагітність або слід відкласти прийом таблеток до першої менструальної кровотечі.

  Пропуск прийому таблетки. Контрацептивний захист може знизитися в разі пропуску прийому таблеток, особливо якщо це подовжує інтервал звичайної перерви в прийомі препарату.

  Якщо з часу планового прийому таблетки минуло менше 12 год, цю таблетку слід прийняти відразу, як тільки це з’ясувалося. Наступні таблетки слід приймати у звичайний час.

  Якщо з часу планового прийому таблетки минуло більше ніж 12 год, контрацептивний захист може бути знижений.

  У такому разі жінці необхідно прийняти останню пропущену таблетку, як тільки про неї згадає, навіть якщо доведеться випити дві таблетки в один день. Потім продовжувати прийом препарату у звичайному режимі. До того ж у наступні 7 діб необхідно застосовувати додаткові негормональні методи контрацепції.

  Якщо в поточній упаковці залишилося менше 7 таблеток, слід почати прийом таблеток з наступної упаковки одразу після прийому останньої таблетки з поточної упаковки: це означає, що паузи між прийомом таблеток (упаковками) бути не повинно. Це запобігає подовженню перерви в прийомі таблеток, тим самим знижує ризик настання позапланової овуляції. У цьому разі кровотеча відміни не очікується до закінчення прийому таблеток з другої упаковки, однак можлива поява невеликих кров’янистих виділень і проривної кровотечі.

  Якщо кровотечі відміни не відбулося після закінчення другої упаковки, слід виключити вагітність до відновлення прийому таблеток з наступної упаковки.

  У разі шлунково-кишкових розладів. У разі розвитку тяжких розладів з боку ШКТ всмоктування діючих речовин може бути неповним, тому необхідно застосовувати додаткові методи контрацепції.

  При блюванні або гострій діареї, які розвинулися протягом 3–4 год після прийому таблетки, див. Пропуск прийому таблетки.

  Жінка повинна прийняти активну таблетку(-ки) відповідного кольору (що містить діючі речовини) з іншої упаковки.

  Як відстрочити кровотечу відміни. Для відстрочення менструальної кровотечі прийом таблеток Три-Регол з нової упаковки слід розпочати з таблеток темно-жовтого кольору (останньої фази) наступного дня після закінчення поточної упаковки, без паузи між ними. Відстрочити кровотечу можна на бажаний термін, доки всі таблетки темно-жовтого кольору з другої упаковки не закінчаться. Під час цього періоду можуть з’явитися проривна кровотеча або незначні кров’янисті виділення. Регулярний прийом препарату Три-Регол може бути відновлений після звичайної 7-добової перерви.

  Протипоказання

  КПК не слід застосовувати за наявності хоча б одного зі станів чи захворювань, зазначених нижче. Якщо будь-яке із цих захворювань або станів виникає вперше під час застосування КПК, прийом КПК слід негайно припинити.

  − Наявний тепер або в анамнезі артеріальний або венозний тромбоз/тромбоемболія (наприклад тромбоз глибоких вен, легенева емболія, інфаркт міокарда, інсульт) чи порушення мозкового кровообігу;

  − наявність тепер або в анамнезі продромальних станів тромбозу (транзиторна ішемічна атака, стенокардія);

  − мігрень з вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі;

  − цукровий діабет із судинними порушеннями;

  − тяжкий ступінь або наявність кількох факторів ризику венозного або артеріального тромбозу на даний час може вважатися протипоказанням (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ);

  − тяжка АГ;

  − тяжка дисліпопротеїнемія;

  − офтальмологічні розлади судинного походження;

  − спадкова або набута схильність до розвитку венозного або артеріального тромбозу, наприклад резистентність до активованого протеїну С, недостатність антитромбіну III, недостатність протеїну С, недостатність протеїну S, гіпергомоцистеїнемія, наявність антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт);

  − панкреатит, який пов’язаний з тяжкою гіпертригліцеридемією тепер або в анамнезі;

  − хвороби печінки в тяжкій формі тепер або в анамнезі, якщо показники функції печінки не повернулися в межі норми;

  − діагностовані або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад статевих органів або молочних залоз), що є залежними від статевих гормонів;

  − наявність пухлин печінки (доброякісних або злоякісних) тепер або в анамнезі;

  − вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології;

  − вагітність або підозра на вагітність, період годування грудьми;

  − підвищена чутливість до діючих речовин левоноргестрелу та етинілестрадіолу або будь-якої допоміжної речовини.

  Три-Регол протипоказаний для одночасного застосування з лікарськими засобами, які містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір і дасабувір (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ та ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

  Побічна дія

  у початковий період лікування у значної кількості жінок (10–30%) можуть виникати такі побічні реакції, як головний біль, нагрубання молочних залоз, нездужання і незначна кровотеча. Ці побічні ефекти зазвичай помірні та зникають через 2–4 міс.

  Нижченаведені реакції виникали у жінок, які застосовували КПК, але зв’язок із КПК не був перевірений та підтверджений.

  Частота побічних реакцій класифікується відповідно до MedDRA: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100−<1/10); нечасто (≥1/1000−<1/100); поодинокі (≥1/10 000−<1/1000); рідко (<1/10 000); частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними).

  Побічні реакції при застосуванні етинілестрадіолу/левоноргестрелу

  Інфекції та паразитарні захворювання: часто — вагініт, включаючи кандидоз.

  Доброякісні, злоякісні та неуточнені новоутворення (включаючи кісти і поліпи): рідко — аденома печінки, гепатоцелюлярна карцинома.

  З боку імунної системи: поодинокі — реакції гіперчутливості; анафілактичні/анафілактоїдні реакції з рідкісними випадками кропив’янки, ангіоневротичного набряку, із судинними і тяжкими дихальними розладами, генералізованими розладами імунної системи; загострення дисемінованого системного червоного вовчака.

  З боку обміну речовин і харчування: нечасто — затримка рідини, підвищення або зниження апетиту; поодинокі — порушення толерантності до глюкози, рідко — загострення порфірії.

  Психічні розлади: часто — депресія/зміна настрою; нечасто — зниження лібідо; поодинокі — підвищення лібідо.

  З боку нервової системи: дуже часто — головний біль; часто — підвищена збудливість, запаморочення; нечасто — мігрень; рідко — загострення хореї.

  З боку органа зору: поодинокі — непереносимість контактних лінз; рідко — неврит зорового нерва, тромбоз артерії сітківки.

  З боку органа слуху та рівноваги: поодинокі — загальні захворювання вуха та органу рівноваги.

  З боку судин: нечасто — АГ; поодинокі — венозна тромбоемболія (ВТЕ) й артеріальна тромбоемболія, ускладнення варикозної хвороби вен.

  З боку ШКТ: часто — нудота, біль у ділянці шлунка; нечасто — блювання, діарея; поодинокі — інші шлунково-кишкові порушення; рідко — панкреатит.

  З боку печінки та жовчогінних шляхів: поодинокі — жовтяниця; рідко — захворювання жовчного міхура, включаючи жовчнокам’яну хворобу.

  З боку шкіри та підшкірної клітковини: часто — акне; нечасто — шкірний висип, кропив’янка; хлоазма (мелазма), яка може бути стійкою; гірсутизм, алопеція; поодинокі — різні ураження шкіри (наприклад ексудативна мультиформна еритема, вузлувата еритема).

  З боку нирок і сечовивідних шляхів: рідко — гемолітико-уремічний синдром.

  З боку репродуктивної системи і молочних залоз: дуже часто — незначні кров’янисті виділення/проривні кровотечі; часто — біль у грудній клітці, болючість грудей, нагрубання молочних залоз, виділення секрету з молочних залоз, дисменорея, зміни в цервікальному ектропіоні й зміни секрету, аменорея; нечасто — збільшення молочних залоз.

  Дослідження: часто — збільшення маси тіла; нечасто — зміни вмісту ліпідів у сироватці крові, включаючи гіпертригліцеридемію; поодинокі — зниження рівня фолатів у сироватці крові; зменшення маси тіла.

  Нижчезазначені серйозні побічні реакції були зареєстровані у жінок, які приймали комбіновані протизаплідні засоби (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ та ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ):

  − венозні тромбоемболічні ускладнення, наприклад тромбоз глибоких вен або вен таза чи емболія легеневої артерії;

  − артеріальні тромбоемболічні ускладнення;

  − пухлини печінки;

  − рак шийки матки;

  − захворювання шкіри і підшкірної клітковини; хвороба Крона, виразковий коліт, порфірія, системний червоний вовчак, герпес вагітних, хорея Сіденгама, гемолітико-уремічний синдром, холестаз, холестатична жовтяниця, хлоазма, вузлувата еритема.

  Частота встановлення діагнозу раку молочної залози у жінок, які приймають КПК, дещо вища. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років відмічають рідко, збільшення кількості випадків діагностування раку молочної залози у жінок, які застосовують нині або нещодавно застосовували КПК, є незначним щодо рівня загального ризику раку молочної залози. Взаємозв’язок із застосуванням КПК не встановлений (детально див. ПРОТИПОКАЗАННЯ та ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

  Екзогенні естрогени можуть індукувати або призвести до загострення симптомів ангіоневротичного набряку, особливо у жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком.

  Повідомлення про підозрювані побічні реакції. Важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції в період постмаркетингового спостереження. Це дає можливість контролювати співвідношення користь/ризик при застосуванні лікарських засобів. Медичні працівники повинні повідомляти про підозрювані побічні реакції.

  Особливості застосування

  медичне обстеження/консультація. Перед початком або відновленням застосування лікарського засобу необхідно провести повне медичне обстеження, беручи до уваги протипоказання (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ) та особливості застосування, описані в цьому розділі. Також необхідне регулярне медичне обстеження, оскільки під час застосування КПК можуть вперше виявитися протипоказання (наприклад транзиторна ішемічна атака) або фактори ризику (наприклад особистий або сімейний анамнез тромбозу вен або артерій). Частота і характер медичного обстеження повинні ґрунтуватися на сучасних нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки. Медичне обстеження повинно включати вимірювання АТ, обстеження молочних залоз, живота, внутрішніх і зовнішніх статевих органів, включаючи цитологічний аналіз мазка.

  Пацієнтки мають знати, що КПК не захищають від зараження ВІЛ-інфекцією (СНІДом) та інших захворювань, що передаються статевим шляхом.

  Особливі застереження. За наявності будь-яких захворювань/факторів ризику, зазначених нижче, слід оцінити сприятливі ефекти КПК і можливі ризики їх застосування у конкретної жінки та обговорити з нею відповідні користь і ризик до того, як вона прийме рішення про застосування препарату. У разі першого прояву, погіршення або загострення будь-якого з цих захворювань або факторів ризику жінці слід проконсультуватися з лікарем. Потім лікар повинен прийняти рішення про переривання прийому КПК.

  Циркуляторні розлади. Епідеміологічні дослідження показали, що частота виникнення ВТЕ у жінок, які застосовують пероральні контрацептиви з низьким вмістом естрогенів (<50 мкг етинілестрадіолу), становить 20–40 випадків на 100 000 жінок на рік, але цей ризик залежить від кількості прогестагену. У жінок, які не застосовують КПК, даний ризик становить 5–10 випадків на 100 000 жінок на рік.

  Ризик ВТЕ досягає максимуму у 1-й рік застосування пероральних контрацептивів. Він нижчий за ризик венозних тромбоемболічних захворювань, виявлених у період вагітності, що становить 60 випадків на 100 000 вагітностей. ВТЕ призводить до летального наслідку в 1–2% випадків.

  Загальний абсолютний ризик (захворюваність) розвитку ВТЕ в разі застосування КПК, які містять левоноргестрел і 30 мкг етинілестрадіолу, — 20 випадків на 100 000 жінок на рік.

  Епідеміологічні дослідження асоціювали застосування КПК з підвищеним ризиком розвитку артеріальних тромбоемболічних ускладнень, таких як інфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен та емболія легеневої артерії.

  Вкрай рідко надходили повідомлення про тромбози інших кровоносних судин, наприклад печінкових, мезентеріальних, ниркових вен, мозкових вен, вен сітківки та артерій у жінок, які приймали протизаплідні таблетки. Зв’язок розвитку цих явищ із застосуванням гормональних протизаплідних засобів не доведений.

  Симптомами венозних чи артеріальних тромботичних/тромбоемболічних захворювань або розладу мозкового кровообігу можуть бути:

  − однобічний біль та/або набряк ніг;

  − раптовий гострий біль у грудях, незалежно від того, чи поширюється він у ліву руку;

  − раптова дихальна недостатність;

  − раптовий кашель без видимих причин;

  − будь-який незвичний, гострий або тривалий головний біль;

  − раптова часткова або повна втрата зору;

  − диплопія;

  − нерозбірлива мова або афазія;

  − вертиго;

  − колапс із фокальним епілептичним нападом або без нього;

  − слабкість або дуже сильне оніміння, яке раптово уражує один бік або одну частину тіла;

  − розлади руху;

  − «гострий живіт».

  Ризик появи венозних тромбоемболічних ускладнень при застосуванні КПК зростає:

  − з віком;

  − за наявності таких ускладнень у родинному анамнезі (наприклад ВТЕ або артеріальна тромбоемболія у батьків або брата, сестри в молодому віці). Якщо є вроджена схильність до тромбоемболічних захворювань, жінці необхідно порадитися з фахівцем перед прийняттям рішення про застосування будь-якого КПК;

  − при ожирінні (індекс маси тіла >30 кг/м2);

  − при тривалій іммобілізації, тяжких операціях, операціях на нижніх кінцівках, тяжких травмах. У зв’язку з тим, що ризик тромбоемболічних захворювань зростає в післяопераційний період, пропонується припинити прийом препарату за 4 тиж до запланованої операції й розпочинати прийом через 2 тиж після повної ремобілізації хворої.

  Немає єдиної думки щодо можливої ролі варикозного розширення вен і поверхневого тромбофлебіту у розвитку або прогресуванні венозного тромбозу.

  Ризик появи артеріальних тромбоемболічних ускладнень та порушень мозкового кровообігу при застосуванні КПК зростає:

  − з віком;

  − при палінні (надмірне паління і вік старше 35 років є додатковими чинниками ризику);

  − при дисліпопротеїнемії;

  − при АГ;

  − при мігрені;

  − при захворюваннях клапанів серця;

  − при миготливій аритмії (фібриляція передсердь).

  У післяпологовий період слід враховувати підвищений ризик виникнення ВТЕ (див. Застосування у період вагітності або годування грудьми).

  До інших захворювань, які асоціюються з небажаними побічними реакціями з боку системи кровообігу, належать цукровий діабет, системний червоний вовчак, гемолітично-уремічний синдром, хронічна запальна хвороба кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серповидно-клітинна анемія.

  Підвищення частоти або тяжкості мігрені при застосуванні пероральних контрацептивів (що може бути продромальним або цереброваскулярним явищем) може стати причиною для негайного припинення застосування препарату.

  Біохімічні фактори, які можуть вказувати на вроджену чи набуту схильність до венозного або артеріального тромбозу, включають резистентність до активованого протеїну С, гіпергомоцистеїнемію, дефіцит антитромбіну III, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, наявність антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінових антитіл, вовчакового антикоагулянту).

  Оцінюючи користь/ризик, лікар повинен враховувати, що існують способи знизити ризик виникнення тромбозу, а також те, що ризик розвитку тромбозу при вагітності вищий, ніж ризик, пов’язаний із застосуванням низькодозових КПК (<50 мкг етинілестрадіолу).

  Пухлини. Найбільш значним фактором ризику розвитку раку шийки матки у жінок є інфікування вірусом папіломи людини. Деякі епідеміологічні дослідження показали, що тривалий прийом комбінованих пероральних протизаплідних засобів підвищує цей ризик. Однак результати неоднозначні, оскільки не з’ясовано, якою мірою інші фактори впливають на отримані результати (наприклад скринінг шийки матки, сексуальна поведінка, включаючи бар’єрні методи контрацепції).

  Метааналіз даних 54 епідеміологічних досліджень вказує на деяке підвищення відносного ризику (ВР=1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення застосування КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років відмічають рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують або нещодавно застосовували КПК, порівняно з жінками, що ніколи не застосовували КПК, є незначним порівняно із загальним ризиком раку молочної залози. Ці результати досліджень не підтверджують причинно-наслідкового зв’язку.

  Вища частота виявлення раку може бути обумовлена як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК, так і біологічною дією КПК або поєднанням обох факторів. У жінок, що застосовують пероральні контрацептиви, рак молочної залози діагностується на більш ранній стадії порівняно з жінками, які не приймали КПК.

  У рідкісних випадках у жінок, які застосовують КПК, відмічали доброякісні, а ще рідше — злоякісні пухлини печінки. В окремих випадках ці пухлини спричиняли небезпечну для життя внутрішньочеревну кровотечу. У разі виникнення сильного болю в епігастральній ділянці, збільшення печінки або ознак внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливість наявності пухлини печінки у жінок, які приймають КПК.

  Інші стани. Депресивний настрій і депресія є відомими небажаними ефектами застосування гормональних контрацептивів (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ). Депресія може бути тяжкою і є відомим фактором ризику суїцидальної поведінки та самогубства. Жінкам слід порадити звернутися до свого лікаря в разі зміни настрою і депресивних симптомів, у тому числі невдовзі після початку лікування.

  Жінки з гіпертригліцеридемією або з таким порушенням в сімейному анамнезі мають підвищений ризик розвитку панкреатиту при застосуванні КПК.

  Незначне підвищення АТ відмічали у багатьох жінок, які приймали КПК, клінічно значуще підвищення АТ є поодиноким явищем. Якщо під час застосування КПК виявлено значне підвищення АТ, лікар повинен негайно відмінити прийом КПК. У разі необхідності застосування КПК може бути продовжено, якщо за допомогою гіпотензивної терапії досягнуто нормальних значень АТ.

  Повідомлялося про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань у період вагітності та при застосуванні КПК, але їх зв’язок із застосуванням КПК не є остаточно з’ясованим: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом; утворення каменів у жовчному міхурі; порфірія; системний червоний вовчак; гемолітико-уремічний синдром; хорея Сіденгама; герпес вагітних; втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.

  У жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть спричинити або посилити симптоми ангіоневротичного набряку.

  При гострих або хронічних порушеннях функції печінки може виникнути необхідність у припиненні застосування КПК, доки показники функції печінки не повернуться до норми. При рецидиві холестатичної жовтяниці, яка вперше виникла в період вагітності або попереднього застосування статевих стероїдних гормонів, прийом КПК слід припинити.

  Хоча КПК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність і толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати терапевтичний режим дозування для жінок з цукровим діабетом, які приймають низькодозові КПК (що містять <0,05 мг етинілестрадіолу). Проте жінки з цукровим діабетом повинні бути під постійним ретельним наглядом протягом усього періоду застосування КПК.

  Повідомлялося про ускладнення хвороби Крона та виразкового коліту при застосуванні КПК.

  У рідкісних випадках може розвинутися хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінкам зі схильністю до хлоазми слід уникати прямих сонячних променів або ультрафіолетового випромінювання при прийомі КПК.

  Не слід приймати лікарські препарати рослинного походження, що містять звіробій продірявлений (Hypericum perforatum), разом з препаратом Три-Регол, оскільки існує ризик зниження концентрації діючих речовин препарату Три-Регол у плазмі крові та, як наслідок, зниження його ефективності (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

  Зниження ефективності. Ефективність КПК може бути знижена в разі пропуску прийому таблетки, розладів з боку ШКТ (блювання або діареї) (див. ЗАСТОСУВАННЯ) або при одночасному застосуванні інших лікарських засобів (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

  Зниження контролю циклу. При застосуванні КПК можливі міжменструальні кровотечі (невеликі кров’янисті виділення або проривні кровотечі), особливо протягом перших місяців застосування препарату. Тому оцінку будь-яких нерегулярних кровотеч слід проводити тільки після завершення періоду адаптації організму до препарату, що становить приблизно три цикли.

  Якщо нерегулярні кровотечі продовжуються або виникають після декількох регулярних циклів, необхідно розглянути питання про негормональні причини і провести відповідні діагностичні заходи для виключення злоякісних новоутворень або вагітності. Ці заходи можуть включати кюретаж. Після того як негормональні причини будуть виключені, можливо розглянути застосування контрацептивів з більш високим вмістом гормонів.

  У деяких жінок може не настати менструальна кровотеча під час звичайної перерви в прийомі КПК. Якщо КПК застосовували відповідно до розділу ЗАСТОСУВАННЯ, то вагітність малоймовірна. Однак якщо вказівки розділу ЗАСТОСУВАННЯ перед першою відсутністю кровотечі відміни не були виконані або якщо менструальна кровотеча відсутня протягом двох циклів, то перед продовженням застосування КПК необхідно виключити вагітність.

  Підвищення рівня АлАТ. Під час клінічних випробувань з пацієнтами, які отримували лікарські засоби для лікування інфекцій вірусного гепатиту С, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір і дасабувір з рибавірином або без нього, було виявлено підвищення рівня трансамінази (АлАТ) більше ніж у 5 разів вище верхньої межі норми. Це відбувалося зі значно більшою частотою у жінок, які приймали лікарські засоби, що містять етинілестрадіол, такі як комбіновані гормональні контрацептиви (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ і ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

  Лікарський засіб містить лактози моногідрат і сахарозу. Пацієнткам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози або фруктози, повною лактазною недостатністю або мальабсорбцією глюкози-галактози або із сахаразо-ізомальтазною недостатністю не слід приймати цей препарат.

  Застосування у період вагітності або годування грудьми

  Вагітність. Три-Регол протипоказаний до застосування у період вагітності (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

  Якщо жінка вагітніє під час прийому таблеток, то подальший прийом слід негайно припинити.

  Результати великої кількості епідеміологічних досліджень не виявили ні підвищеного ризику розвитку вроджених вад у дітей, народжених жінками, які приймали КПК до вагітності, ні тератогенної дії при ненавмисному прийомі протизаплідних таблеток на ранніх термінах вагітності.

  Годування грудьми. Пероральні гормональні контрацептиви можуть впливати на лактацію, оскільки вони можуть знижувати кількість і змінювати склад грудного молока. Зважаючи на це, застосування КПК не рекомендується до припинення годування грудьми. Невелика кількість контрацептивних стероїдів та/або їх метаболітів може проникати в грудне молоко. Ця кількість може впливати на дитину.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

  Діти. Лікарський засіб не призначений для застосування у дітей.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  примітка: слід ознайомитися з інформацією щодо лікарського засобу, який застосовується одночасно, для виявлення потенційних взаємодій.

  Фармакодинамічні взаємодії. Одночасне застосування з лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір і дасабувір, з рибавірином або без нього, може підвищити ризик підвищення рівня АлАТ див. ПРОТИПОКАЗАННЯ й ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ). Тому пацієнткам, які приймають Три-Регол, слід перейти на альтернативний метод контрацепції (наприклад на контрацептивні препарати, що містять тільки прогестаген, або негормональні методи) до початку терапії вищевказаними комбінованими препаратами. Прийом лікарського засобу Три-Регол можна відновити через 2 тиж після завершення терапії.

  Фармакокінетичні взаємодії. Вплив інших лікарських засобів на Три-Регол. Можлива взаємодія з лікарськими засобами, що індукують мікросомальні ферменти, у результаті чого може збільшуватися кліренс статевих гормонів, що, у свою чергу, призведе до проривної кровотечі та/або втрати ефективності контрацептиву.

  Терапія. Індукція ферментів може спостерігатися вже через кілька днів прийому. Максимальна індукція ферментів загалом відмічається через декілька тижнів. Після відміни препарату індукція ферментів може тривати до 4 тиж.

  Короткострокове лікування. Жінки, які приймають лікарські засоби, що індукують ферменти, мають тимчасово використовувати бар’єрний метод або інший метод контрацепції додатково до КПК. Бар’єрний метод контрацепції слід застосовувати протягом усього періоду лікування відповідним препаратом і ще протягом 28 днів після припинення його застосування.

  Якщо терапія препаратом-індуктором розпочинається в період застосування останніх таблеток КПК з поточної упаковки, то прийом таблеток з наступної упаковки КПК слід розпочати одразу після закінчення таблеток у попередній упаковці, не роблячи перерву в прийомі таблеток.

  Довгострокове лікування. Жінкам при довгостроковій терапії діючими речовинами, що індукують ферменти печінки, рекомендується застосовувати інший негормональний метод контрацепції.

  Нижчезазначені взаємодії були зафіксовані згідно з опублікованими науковими даними.

  Діючі речовини, що підвищують кліренс КПК (зниження ефективності КПК через індукцію ферментів), наприклад барбітурати, бозентан, карбамазепін, фенітоїн, примідон, рифампіцин, і препарати для лікування ВІЛ ритонавір, невірапін, ефавіренз, можливо також фелбамат, гризеофульвін, окскарбазепін, топірамат і рослинні лікарські засоби, що містять екстракт звіробою (Hypericum perforatum).

  Діючі речовини з непостійним впливом на кліренс КПК. При одночасному застосуванні з КПК багато комбінацій інгібіторів протеази ВІЛ і ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази, у тому числі комбінації з інгібіторами протеази вірусу гепатиту C, можуть підвищувати або знижувати концентрацію естрогенів або прогестинів у плазмі крові. Сукупний вплив таких змін може бути клінічно значущим у деяких випадках.

  Тому для виявлення потенційних взаємодій та будь-яких інших рекомендацій слід ознайомитися з інформацією щодо медичного застосування лікарського засобу для лікування ВІЛ/ВГС. За наявності будь-яких сумнівів жінкам додатково слід використовувати бар’єрний метод контрацепції при терапії інгібіторами протеази або інгібіторами ненуклеозидної зворотної транскриптази.

  Вплив препарату Три-Регол на інші лікарські засоби. Пероральні контрацептиви можуть впливати на метаболізм деяких інших активних речовин. Таким чином, їх концентрація в плазмі крові й тканинах може змінюватися.

  Циклоспорин. Пероральні контрацептиви можуть пригнічувати печінковий метаболізм циклоспорину, що призводить до збільшення вираженості його побічних ефектів.

  Ламотриджин. Було показано, що КПК індукує метаболізм ламотриджину, що призводило до субтерапевтичних концентрацій ламотриджину у плазмі крові.

  Тизанідин. Пероральні контрацептиви можуть посилювати ефект щодо зниження АТ тизанідину через пригнічення метаболізму CYP 1A2 тизанідину. Слід дотримуватися обережності при призначенні його пацієнткам, які приймають КПК, через його вузький терапевтичний індекс.

  Левотироксин. Терапія естрогенами може призвести до зменшення вільного тироксину і збільшення тиреотропного гормону у жінок з гіпотиреозом, які приймають левотироксин. Комбінацію можна застосовувати з корекцією дози.

  Тролеандоміцин. Тролеандоміцин може підвищити ризик внутрішньопечінкового холестазу при одночасному застосуванні з КПК.

  Лабораторні дослідження. Застосування контрацептивних стероїдів може впливати на результати окремих лабораторних аналізів, включаючи біохімічні показники функції печінки, щитовидної залози, функції надниркової залози та нирок; а також рівень транспортних білків плазми крові, таких як кортикостероїдзв’язувальний глобулін і фракції ліпідів/ліпопротеїнів; показники вуглеводного обміну та згортання крові та фібринолізу. Зміни зазвичай відбуваються в межах нормальних значень лабораторних показників.

  Передозування

  інформація про серйозну шкідливу дію препарату при передозуванні відсутня.

  Симптоми: нудота, блювання і невелика вагінальна кровотеча у молодих дівчат.

  Лікування: спеціального антидоту немає, лікування — симптоматичне.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °С. Препарат зберігати в недоступному для дітей місці!

  Діагнози, при яких застосовують ТРИ-РЕГОЛ

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ТРИ-РЕГОЛ в містах України

  Вінниця 837.95 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28, тел.: +380675233077816.50 грн./уп.

  Дніпро 777.73 грн./уп.

  «ЛІНДА-ФАРМ» Дніпро, вул. КОНДРАТЮКА ЮРІЯ, 8, тел.: +380507001640315.50 грн./уп.

  Житомир 645.76 грн./уп.

  «САНІТАС» Житомир, вул. Хлібна, 39/19, тел.: +380412463046645.76 грн./уп.

  Запоріжжя 782.67 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Чарівна, 68499.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 830.33 грн./уп.

  «D.S.» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 128, тел.: +380800302060810.00 грн./уп.

  Київ 605.45 грн./уп.

  «СІТІ-ФАРМ» Київ, вул. Шовковична, 39/1, тел.: +380986081828367.00 грн./уп.

  Кропивницький 642.19 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +380630346068495.95 грн./уп.

  Луцьк 767.06 грн./уп.

  «ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Медведєва, 13, тел.: +380503787275720.30 грн./уп.

  Львів 783.17 грн./уп.

  «D.S.» Львів, вул. Княгині Ольги, 100К, тел.: +380800302060338.00 грн./уп.

  Миколаїв 630.17 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Миколаїв, просп. Героїв України, 103/1, тел.: +380512532025445.38 грн./уп.

  Одеса 634.19 грн./уп.

  «ВЕРОНІКА» Одеса, вул. Посмитного, 19, тел.: +380482337773333.27 грн./уп.

  Рівне 812.8 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Ювілейна, 15, тел.: +380503755873812.80 грн./уп.

  Суми 511.54 грн./уп.

  «ОПТ ТОРГ» Суми, пл. Покровська, 3, тел.: +380675233077320.95 грн./уп.

  Тернопіль 634.36 грн./уп.

  «D.S.» Тернопіль, вул. Сагайдачного Петра, 3/7, тел.: +380800302060400.99 грн./уп.

  Ужгород 762.05 грн./уп.

  «D.S.» Ужгород, пл. Шандора Петефи, 13, тел.: +380800302060343.00 грн./уп.

  Харків 540.93 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Харків, просп. Героїв Сталінграду, 179, тел.: +380675233077335.50 грн./уп.

  Херсон 643.95 грн./уп.

  «БУДЕМО ЗДОРОВІ РАЗОМ» Херсон, вул. Куліка Ілюші, 137В, тел.: +380931052158470.20 грн./уп.

  Хмельницький 734.32 грн./уп.

  «D.S.» Хмельницький, вул. Проскурівська, 1, тел.: +380800302060356.00 грн./уп.

  Черкаси 723.1 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 274/1, тел.: +380472361893723.10 грн./уп.

  Чернігів 815.3 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Чернігів, вул. Незалежності, 42772.50 грн./уп.

  Чернівці 778.28 грн./уп.

  «D.S.» Чернівці, вул. Сосюри, 5А, тел.: +380800302060456.00 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko