• Кабинет
 • ФЛОГЕНЗИМ (PHLOGENZYM®)

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті оболонкою блістер, № 40, 100, 200Ціни в аптеках
  1 таблетка містить: бромелаїну 90 мг, трипсину 48 мг, рутину 100 мг;
  допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, поліетиленгліколь 6000; еудрагіт L 12,5; триетилцитрат; ванілін..
  № UA/2843/01/01 від 07.07.2015 до 07.07.2020
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Ферменти для перорального застосування, такі як бромелаїн і трипсин та рутозид, впливають на набряки запального та незапального походження (травматичні, спортивні). Дослідження на тваринах довели протизапальні властивості бромелаїну і комбінованих ферментних препаратів при пероральному застосуванні. У численних дослідженнях на тваринах, а також у тестах in vitro бромелаїн та трипсин пригнічували агрегацію тромбоцитів і зменшували їх готовність до агрегації, спричиненої АДФ.

  Також були описані впливи на коагуляцію у вигляді збільшення протромбінового часу або пролонгації часу кровотечі.

  У тестах in vitro та in vivo з бромелаїном і трипсином був продемонстрований вплив на патогенні імунні комплекси, активація нестимулюючих мононуклеарних клітин і зниження вивільнення молекул адгезії (СD 44, CD 54).

  Протизапальні властивості описані також для рутину. Було підтверджено пригнічення ліпо- і циклооксигенази. Інгібування агрегації тромбоцитів було також показано в експериментах на щурах. Таким чином, механізм дії рутозиду на кровоносні судини вимагає подальшого з’ясування.

  Фармакокінетика. Великі молекули речовини, такі як ферменти, що входять до складу Флогензиму, абсорбуються зі шлунково-кишкового тракту через клітинно-опосередковані механізми та зв’язуються з транспортними протеїнами (α1-антитрипсин, α2-макроглобулін). Після перорального застосування ферментів більше 4 днів спостерігається покращання співвідношення між концентраціями трипсину і бромелаїну і введеними дозами.

  Рутин або гідролаза, які не абсорбуються, виводяться з калом.

  Резорбовані ферменти виводяться через клітини мононуклеарно-фагоцитарної системи.

  Показання ФЛОГЕНЗИМ

  гострі запальні процеси і загострення хронічних запальних та дегенеративних захворювань, наприклад, травми, післяопераційні стани, спортивні травми, опіки, запалення вен, артерій і лімфатичних судин, посттравматичні лімфатичні набряки.

  Гострі запалення у ділянці ротової порожнини, дихальних шляхів, сечових і статевих органів (у комбінації з антибіотиками та іншими методами лікування).

  Ревматологічні захворювання: ревматизм м`яких тканин (м’язовий ревматизм), «тенісний лікоть», тендиніт, запалення у ділянці плеча і передпліччя, остеоартрози.

  Застосування ФЛОГЕНЗИМ

  як правило, рекомендується приймати 6-12 таблеток щоденно — від 2 до 4 таблеток 3 рази на добу. В особливих випадках (при тяжкому перебігу хвороби або при інтенсивному лікуванні у разі запальних захворювань) можна щоденно приймати до 12 таблеток за 3-4 прийоми.

  Курс терапії при гострих захворюваннях — від 2 тижнів до одужання, а при загостреннях хронічних захворювань лікування триває до чітких ознак ремісії.

  Таблетки рекомендується приймати не менш ніж за 30 хвилин до їди, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю води (200 мл).

  Діти. Препарат не призначати дітям.

  Протипоказання

  індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату, тяжкі уроджені чи набуті порушення згортання крові (наприклад, гемофілія); тяжкі ураження печінки;

  з обережністю — пацієнтам, які знаходяться на діалізі.

  Побічна дія

  з боку ШКТ: в окремих випадках спостерігалися незначні зміни консистенції і запаху калу, нудота, блювання, діарея.

  З боку шкіри та підшкірної клітковини: еритема, свербіж, гіпергідроз.

  З боку нервової системи: слабкість, запаморочення;

  Зрідка може виникати алергічна реакція (наприклад, шкірні висипання), яка зникає після припинення лікування Флогензимом. Великі дози препарату можуть спричиняти тимчасове відчуття переповненості шлунка, метеоризм і дуже рідко — блювання. Цьому можна запобігти, розділивши добову дозу на більшу кількість однократних доз — на 4 або 5.

  Особливості застосування

  пацієнтам, які перебувають на діалізі, а також у передопераційному періоді, прийом препарату Флогензим слід здійснювати під контролем лікаря.

  Флогензим завдяки своєму складу передусім діє не як аналгетик, а як засіб, який зменшує набряк. Таким чином, у деяких пацієнтів застосування препарату не призводить до миттєвого зменшення болю.

  З обережністю необхідно застосовувати пацієнтам з непереносимістю лактози. Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

  У випадку прийому препарату перед хірургічними втручаннями можливе зниження згортання крові.

  Препарат Флогензим необхідно приймати з обережністю пацієнтам з цукровим діабетом.

  1 таблетка містить вуглеводів, що відповідає 0,015 хлібної одиниці.

  Застосування у період вагітності або годування груддю. У періоди вагітності або годування груддю до застосування Флогензиму слід ставитися зі звичайною для цього стану обережністю. Застосування можливе після оцінки лікарем співвідношення користь для матері/ризик для плода/дитини.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Негативні наслідки застосування препарату відсутні.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  при одночасному прийомі Флогензиму з іншими ліками випадки несумісності не спостерігалися. При одночасному застосуванні з антитромботичними препаратами Флогензим потенціює їх дію.

  У разі одночасного прийому з антибіотиками препарат Флогензим підвищує їх концентрацію у плазмі крові та у вогнищі запалення.

  Передозування

  навіть при тривалому застосуванні високих доз препарату (наприклад, більше 12 таблеток на добу понад 3 тижні) токсичних дій не виявлено, можливе виникнення діареї, що минає після відміни препарату без додаткового лікування.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °C. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла. Не заморожувати.

  Дата додавання: 04.03.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція МОЗ

  Ціни на ФЛОГЕНЗИМ в містах України

  Київ 979.22 грн./уп.

  «АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Київ, вул. Саксаганського, 106/11, тел.: +380442359293824.00 грн./уп.

  Львів 975.99 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Львів, пл. Міцкевича, 6/7975.99 грн./уп.

  Чернігів 862.99 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430862.99 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko