• Кабинет
 • МАГНЕФАР® B6 (MAGNEFAR B6)

  Біофрам

  Склад і форма випуску

  таблетки, № 60Ціни в аптеках
  Магнію гідроаспартат
  500 мг
  Піридоксину гідрохлорид
  5 мг
  Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілметилцелюлоза, магнію стеарат.
  № UA/2789/01/01 від 13.04.2020
  C

  Інструкція МОЗ

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  МАГНЕФАР® В6

  Склад:

  діючі речовини: магнію гідроаспарагінату тетрагідрат та піридоксину гідрохлорид;

  1 таблетка містить магнію гідроаспарагінату тетрагідрату 500 мг (відповідає 34 мг Mg2+) та піридоксину гідрохлориду 5 мг;

  допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, гіпромелоза.

  Лікарська форма.

  Таблетки.

  Основні фізико-хімічні властивості: овальні довгасті двоопуклі таблетки білого кольору з розподільчою рискою з одного боку.

  Фармакотерапевтична група.

  Комплекс вітамінів групи В з мінералами. Код АТX А11ЕС.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Магній належить до незамінних катіонів, необхідних для нормального проходження метаболічних процесів в організмі. Він бере участь в АТФ-залежних ферментативних реакціях, є стабілізатором клітинних мембран та внутрішньоклітинних органел.

  Магній бере участь у регуляції метаболізму нервової, опорно-рухової, дихальної, серцево-судинної та кровотворної систем, а також в обміні гормонів (у тому числі статевих). Захищає міокард від гіпоксії та ішемії.

  Діє заспокійливо, зменшує нервово-м’язову збудливість, забезпечує нормальне скорочення м’язів.

  Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) бере участь у метаболізмі амінокислот, обміні вуглеводів та ліпідів, а також у процесі синтезу гемоглобіну.

  Одночасне застосування магнію і піридоксину гідрохлориду сприяє посиленню ефекту кожного з них. Так, вітамін В6 підвищує концентрацію магнію у плазмі крові та еритроцитах, зменшує екскрецію з сечею. Магній, у свою чергу, активує процес біотрансформації піридоксину гідрохлориду у печінці на активний метаболіт піридоксаль-5-фосфат. Комбіноване застосування вітаміну В6 і магнію компенсує дефіцит цих речовин і підвищує їх абсорбцію в кишечнику та проходження у клітини завдяки утворенню хелатного комплексу «вітамін В6 – магній — амінокислоти».

  Фармакокінетика.

  Магній дуже добре всмоктується з травного тракту. Внутрішньоклітинний вміст магнію майже у 10 разів вищий (99%), ніж позаклітинний. Його концентрація у периферичній крові становить 0,75–1,25 ммоль/л (як правило 0,8–0,9 ммоль/л).

  У крові близько 55% магнію знаходиться в іонізованому стані. 32% зв’язано з білками плазми крові, а решта — 13% становлять комплексні сполуки з аніонами.

  В нирках до 70% магнію плазми крові зазнає клубочкової фільтрації, 95–97% його реабсорбується у ниркових канальцях.

  Піридоксину гідрохлорид легко розчиняється у воді, добре всмоктується при пероральному введенні, накопичується в печінці. В організмі внаслідок фосфорилювання перетворюється на піридоксальфосфат, який є активною формою піридоксину, що бере участь в обмінних процесах або перебуває у формі піридоксаміну. Продукти його метаболізму виводяться з сечею.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Профілактика та лікування станів дефіциту магнію та піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6).

  Протипоказання.

  Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу; фенілкетонурія; гіпермагніємія; гіпервітаміноз В6; гостра ниркова недостатність; атріовентрикулярна (АВ) блокада; міастенія гравіс; виражена артеріальна гіпотензія; хвороба Паркінсона, що лікується леводопою без супутнього застосування периферичних інгібіторів декарбоксилази леводопи; порушення всмоктування; діарея.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Слід уникати одночасного застосування з леводопою, оскільки при цьому дія леводопи інгібується, коли її застосування не супроводжується прийомом інгібіторів периферичної допа-декарбоксилази. Застосування піридоксину у будь-яких кількостях не показане, якщо прийом леводопи не супроводжується прийомом інгібіторів допа-декарбоксилази.

  Магній зменшує абсорбцію теофіліну, тетрацикліну, фторхінолонів, препаратів заліза, фторидів, фосфатів та пероральних антикоагулянтів — похідних варфарину.

  Фосфати, високі дози кальцію, надлишок ліпідів та фітатів зменшують всмоктування магнію з травного тракту. Діуретики (фуросемід, етакринова кислота), цисплатин, циклосерин, мінералокортикоїди збільшують виведення магнію з сечею. Аміноглікозидні антибіотики, релаксанти скелетної мускулатури та колістин при супутньому застосуванні з препаратами магнію можуть спричиняти м’язовий параліч. Олужнення сечі зменшує виведення хінідину із сечею, що збільшує ризик його передозування.

  Вітамін В6 може зменшувати концентрацію фенітоїну у сироватці крові. Застосування циклосерину, гідралізину, ізоніазиду, пеніцилінаміну та пероральних контрацептивів збільшує потребу у вітаміні В6.

  Довготривале застосування калійзберігаючих діуретиків може підвищувати резорбцію магнію у ниркових канальцях та спричинити гіпермагніємію. Інші лікарські засоби, які містять магній, зокрема проносні засоби та антациди, при одночасному застосуванні з магнію гідроаспартатом можуть спричинити передозування магнієм, особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю.

  Препарат слід з обережністю застосовувати з глікозидами наперстянки.

  Особливості застосування.

  При супутньому дефіциті кальцію дефіцит магнію необхідно усунути ще до початку застосування препаратів кальцію. Пацієнти з серцевою та нирковою недостатністю повинні перед початком лікування препаратом Магнефар® В6 проконсультуватися з лікарем. Якщо у хворого ниркова недостатність середньої тяжкості, препарат необхідно застосовувати з обережністю, щоб уникнути ризику розвитку гіпермагніємії.

  При застосуванні антибіотиків групи тетрациклінів разом з препаратом Магнефар® В6 інтервал між прийомом цих препаратів має становити не менше 3 годин.

  Дефіцит магнію може бути:

  • первинний — через вроджену аномалію метаболізму магнію (хронічна вроджена гіпомагніємія);
  • вторинний — через неадекватне надходження (нераціональне харчування, хронічне зловживання алкоголем, винятково парентеральне харчування); через порушення шлунково-кишкового всмоктування (хронічна діарея, шлунково-кишковий свищ, гіпопаратирeoз); через втрати на нирковому рівні (захворювання канальців, значна поліурія, зловживання діуретиками, хронічний пієлонефрит, первинний гіперальдостеронізм, лікування цисплатином).

  У пацієнтів із тяжким дефіцитом магнію застосування препарату слід розпочинати з його введення внутрішньовенно. Це також показано пацієнтам з мальабсорбцією.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Невідомо, чи становить застосування лікарського засобу якийсь ризик для плода, оскільки відповідних великих та контрольованих клінічних досліджень застосування у період вагітності не проводилось. Тому питання про лікування препаратом у період вагітності або годування груддю вирішує лікар з урахуванням співвідношення користь для жінки ризик для плода (дитини).

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Не впливає.

  Спосіб застосування та дози.

  Магнефар® В6 призначений для внутрішнього застосування. Таблетки необхідно приймати після прийому їжі, запиваючи водою (не менше 200–250 мл).

  При дефіциті магнію та вітаміну В6:

  • дорослим і дітям віком від 12 років зазвичай призначають 1–2 таблетки 3 рази на добу;
  • дітям віком від 6 років (з масою тіла понад 20 кг) до 12 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу.

  Для профілактики:

  • дорослим і дітям віком від 12 років зазвичай призначають по 1–2 таблетки 1 раз на добу.

  Будь-яке збільшення дози потрібно погодити з лікарем.

  Діти.

  Лікарський засіб не застосовують дітям віком до 6 років.

  Передозування.

  Симптоми передозування рідко спостерігаються у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Тривале застосування у дозах, що перевищують рекомендовані, може спричиняти виникнення симптомів, зазначених у розділі «Побічні ефекти», а також артеріальну гіпотензію, м’язову слабкість, порушення чутливості, біль у кінцівках, зниження сухожильних рефлексів, утруднення дихання, аритмії як наслідок молочно-лужного синдрому, пригнічення центральної нервової системи, патологічні зміни на ЕКГ, кому, зупинку серця та параліч дихання, анурію.

  У разі передозування слід вживати велику кількість рідини перорально, а також вводити внутрішньовенно (внутрішньовенне введення фізіологічного розчину у тяжких випадках). Негайно після гідратації слід застосувати фуросемід або інші діуретики. При неефективності попередніх заходів слід застосувати кальцитонін. Пацієнтам з нормальною функцією нирок та низьким рівнем фосфатів у сироватці крові можна призначити фосфати перорально. Пацієнтам з нирковою недостатністю необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз.

  Побічні реакції.

  Зазвичай лікарський засіб переноситься добре.

  З боку серця: передсердно-шлуночкова блокада (АВ-блокада).

  З боку травного тракту: біль у животі, діарея, нудота, блювання, метеоризм, які зазвичай зникають після відміни лікарського засобу.

  З боку шкіри: почервоніння шкіри, алергічні реакції, включаючи висипи, свербіж, кропив’янку.

  Тривале регулярне застосування піридоксину у добовій дозі 50 мг може спровокувати сенсорну нейропатію, у дозах, що перевищують 200 мг/добу — дефіцит фолієвої кислоти, розлади дихання та дерматози.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.

  Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Упаковка.

  По 10 таблеток у блістері, по 6 блістерів у картонній коробці.

  Категорія відпуску.

  Без рецепта.

  Виробник.

  БІОФАРМ Лтд.

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  Вул. Валбжиска 13, 60–198 Познань, Польща.

  Діагнози, при яких застосовують МАГНЕФАР B6

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на МАГНЕФАР B6 в містах України

  Вінниця 155.22 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Ващука Миколи, 14, тел.: +380432468145146.95 грн./уп.

  Дніпро 157.13 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Галицького Данила, 51, тел.: +380563721656145.95 грн./уп.

  Житомир 157.77 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045146.95 грн./уп.

  Запоріжжя 157.57 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Істоміна, 4, тел.: +380633373198151.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 159.75 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623151.95 грн./уп.

  Київ 163.67 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Київ, вул. Ялтинська, 22В, тел.: +380442474701143.55 грн./уп.

  Кропивницький 153.67 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874146.99 грн./уп.

  Луцьк 162.6 грн./уп.

  «АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Волі, 5/1, тел.: +380800505911162.60 грн./уп.

  Львів 164.87 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +380322210002141.95 грн./уп.

  Миколаїв 159.77 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196156.95 грн./уп.

  Одеса 166.4 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Сегедська, 14, тел.: +380487481103151.95 грн./уп.

  Полтава 156.65 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581141.95 грн./уп.

  Рівне 159.92 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195147.99 грн./уп.

  Суми 157.07 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709146.50 грн./уп.

  Тернопіль 179.36 грн./уп.

  «ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Тернопіль, вул. Руська, 21, тел.: +380800505911162.60 грн./уп.

  Харків 161.92 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14150.95 грн./уп.

  Херсон 158.6 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Комкова, 92, тел.: +380552453900153.95 грн./уп.

  Хмельницький 163.18 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845146.95 грн./уп.

  Черкаси 157.75 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, перехр. Смілянська / Вернигори, 99/12, тел.: +380472382842151.95 грн./уп.

  Чернігів 157.37 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Доценка, 17, тел.: +380462606340152.95 грн./уп.

  Чернівці 168.53 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372514777152.95 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko