Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиКорвалол® капсули м’які (Corvalol® soft capsules)

Корвалол® капсули м’які (Corvalol® soft capsules)

  • Інструкція
  • Аналоги
Корвалол<sup>&reg;</sup> <I>капсули м&rsquo;які</I> (Corvalol<sup>&reg;</sup> <I>soft capsules</I>)

Форми випуску

капс. м'які
      , 
      №30
Корвалол® капсули м'які блістер, №30
Етиловий ефір альфа-бромізовалеріановї кислоти: 11 мг
Фенобарбітал: 10,2 мг
Олія м'ятна: 0,8 мг
від 53,44 грн
Ціни в аптеках
1 капсула містить етилового ефіру a-бромізовалеріанової кислоти 11 мг, фенобарбіталу 10,2 мг, м’яти олії (Mentha oil) 0,8 мг;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, гліцерол моностеарат, олія соняшникова;
склад оболонки капсули: желатин (150 bloom), гліцерин, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), титану діоксид (Е 171), вода очищена.
Класифікація
Категорія відпуску
Без рецепта
Лікарські засоби
N05C B02 Барбітурати в комбінації з препаратами інших групп
Форми випуску за NFC
ACA Капсули

фармакодинаміка.
Корвалол – заспокійливий і спазмолітичний засіб, дія якого визначається компонентами, що входять до його складу.
Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти виявляє рефлекторну заспокійливу і спазмолітичну дію, зумовлену подразненням переважно чутливих нервових рецепторів слизової оболонки ротової порожнини та носоглотки, зниженням рефлекторної збудливості в центральних відділах нервової системи, підсиленням явищ гальмування в нейронах кори та підкіркових структур головного мозку, а також зниженням активності центральних судинорухових центрів і прямою місцевою спазмолітичною дією на гладкі м’язи судин.
Фенобарбітал пригнічує активуючий вплив центрів ретикулярної формації середнього та довгастого мозку на кору великих півкуль, тим самим зменшуючи потоки, які збуджують кору головного мозку та підкіркові структури. Зменшення активуючого впливу викликає, залежно від дози, заспокійливий або снодійний ефекти. Корвалол зменшує збуджувальний вплив на судинорухові центри, коронарні та периферичні судини, знижуючи загальний артеріальний тиск, знімаючи та попереджуючи спазми судин, особливо серцевих.
Олія м’яти містить велику кількість ефірних олій, у тому числі приблизно 50% ментолу та 4-9 % ефірів ментолу. Вони здатні подразнювати чутливі нервові «холодові» рецептори слизової оболонки ротової порожнини і рефлекторно розширювати переважно судини серця та мозку, знімаючи спазми гладкої мускулатури, чинити заспокійливу та легку жовчогінну дію. Масло м’яти перцевої має антисептичну та спазмолітичну дію, усуває метеоризм. Подразнюючи рецептори слизової оболонки шлунка і кишечнику, підсилює перистальтику кишечнику.
Фармакокінетика.
При прийомі внутрішньо дія розвивається через 15 хвилин.
Дія триває протягом 3-6 годин. В осіб, які раніше приймали препарати барбітурової кислоти, тривалість дії скорочується за рахунок прискореного метаболізму фенобарбіталу в печінці, де барбітурати спричиняють індукцію ферментів. У людей літнього віку та у пацієнтів із цирозом печінки метаболізм Корвалолу знижений, тому у них період напіввиведення подовжується, що потребує зменшення дози та подовження інтервалів між прийомами препарату.

– неврози з підвищеною дратівливістю;
– безсоння;
– у комплексній терапії гіпертонічної хвороби та вегето-судинної дистонії;
– нерізко виражені спазми коронарних судин, тахікардія;
– спазми кишечнику, зумовлені нейровегетативними розладами (як спазмолітичний препарат).

Корвалол, капсули, приймати внутрішньо, незалежно від прийому їжі, 2-3 рази на день по 1-2 капсули.
При необхідності (виражена тахікардія і спазм коронарних судин) разову дозу можна збільшити до 3 капсул.
Тривалість застосування препарату визначає лікар залежно від клінічного ефекту та переносимості.
Діти.
Досвід застосування для лікування дітей відсутній, тому препарат не слід застосовувати у педіатричній практиці.

– підвищена чутливість до компонентів препарату, брому;
– виражені порушення функції печінки та/або нирок;
– печінкова порфірія;
– тяжка серцева недостатність;
– виражена артеріальна гіпотензія, гострий інфаркт міокарда, цукровий діабет, депресія, міастенія, алкоголізм, наркотична та медикаментозна залежність, респіраторні захворювання із задишкою, обструктивний синдром;
– вагітність та період годування груддю;
– дитячий вік до 18 років.

Корвалол, як правило, добре сприймається. В окремих випадках можуть спостерігатися такі побічні ефекти:
з боку травної системи: запор, відчуття важкості в епігастральній ділянці, при тривалому застосуванні – порушення функції печінки, нудота, блювання;
з боку нервової системи: слабкість, атаксія, порушення координації рухів, ністагм, галюцинації, парадоксальне збудження, втомлюваність, сповільненість реакцій, головний біль, когнітивні порушення, сплутаність свідомості, сонливість, легке запаморочення, зниження концентрації уваги;
з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк;
з боку шкіри та слизових оболонок: алергічні реакції, в тому числі шкірний висип, свербіж, кропив’янка, синдром Стівенса – Джонсона, токсичний епідермальний некроліз;
з боку системи крові: анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз;
з боку системи дихання: утруднене дихання;
з боку серцево-судинної системи: брадикардія, артеріальна гіпотензія;
з боку опорно-рухового апарату: при тривалому застосуванні засобів, що містять фенобарбітал, існує ризик порушення остеогенезу.
При тривалому застосуванні можливе виникнення проявів отруєння бромом. Симптоми: пригнічення центральної нервової системи, депресія, атаксія, апатія, риніт, кон’юнктивіт, акне або пурпура, сльозотеча, сплутаність свідомості. Вказані явища зникають при зниженні дози або припиненні прийому препарату.

під час лікування препаратом не рекомендується займатися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій. Через наявність у складі лікарського засобу фенобарбіталу існує ризик розвитку синдромів Стівенса – Джонсона та Лайєлла, найбільш імовірно – у перші тижні лікування.
Не рекомендується тривале застосування препарату через небезпеку розвитку медикаментозної залежності, накопичення брому в організмі та розвитку отруєння бромом.
У разі, якщо біль у ділянці серця не минає після прийому препарату, необхідно звернутися до лікаря для виключення гострого коронарного синдрому. З обережністю призначати при артеріальній гіпотензії, гіперкінезах, гіпертиреозі, гіпофункції надниркових залоз, гострому та хронічному больовому синдромі, гострій інтоксикації лікарськими засобами.
Препарат містить метилпарабен та пропілпарабен, які можуть спричинити алергічні реакції (можливо уповільнені).
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Не застосовувати у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Корвалол містить фенобарбітал та етанол, тому може викликати порушення координації, психомоторних реакцій, сонливість та запаморочення в період лікування. В зв’язку з цим не рекомендується займатися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, в тому числі керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами.

препарати центрального пригнічувального типу дії підсилюють дію Корвалолу.
Дія препарату посилюється на тлі застосування препаратів вальпроєвої кислоти, алкоголю.
Фенобарбітал індукує ферменти печінки і, отже, може прискорювати метаболізм деяких ліків, які метаболізуються ферментами печінки (включаючи непрямі антикоагулянти, серцеві глікозиди, протимікробні, противірусні, протигрибкові, протиепілептичні, протисудомні, психотропні, пероральні цукрознижувальні, гормональні, імуносупресивні, цитостатичні, антиаритмічні, антигіпертензивні лікарські засоби).
Фенобарбітал посилює дію анальгетиків та місцевих анестетиків.
Інгібітори МАО пролонгують ефект фенобарбіталу.
Рифампіцин може знижувати ефект фенобарбіталу. При застосуванні з препаратами золота збільшується ризик ураження нирок. При тривалому одночасному застосуванні з нестероїдними протизапальними препаратами існує ризик утворення виразки шлунка та кровотечі. Одночасне застосування препарату, що містить фенобарбітал, із зидовудином посилює токсичність обох препаратів. Препарат підвищує токсичність метотрексату.

передозування можливе при частому або довготривалому застосуванні препарату, що пов’язано з кумулюванням його складових. Довготривале та постійне застосування може спричинити залежність, абстинентний синдром, психомоторне збудження.
Симптоми: пригнічення дихання, аж до його зупинки, пригнічення центральної нервової системи, аж до коми, пригнічення серцево-судинної діяльності, включаючи порушення ритму, зниження артеріального тиску, аж до колаптоїдного стану, нудота, слабкість, зниження температури тіла, зменшення діурезу.
Лікування: симптоматичне.

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.