0
UA | RU

Фіналгон®

(Finalgon®)
Опелла Хелскеа Україна

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Нонівамид4 мг/г
Нікобоксил25 мг/г
Допоміжні речовини: диізопропіладипат, кремнію діоксид колоїдний безводний, парафін м'який білий, кислота сорбінова, олія цейлонської цитронели, вода очищена.
№ UA/1909/01/01 від 17.10.2019
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Фіналгон містить дві судинорозширювальні діючі речовини, які спричинюють інтенсивне відчуття тепла на шкірі, що утримується протягом кількох годин.

Ноніл ваніламід (нонівамід). Ноніл ваніламід — це синтетичний аналог капсаїцину з анальгетичними властивостями. Ці властивості можна пояснити вивільненням субстанції Р у периферичних ноцицептивних С-волокнах та А-дельта нервових волокнах після повторного нанесення препарату на шкіру. Стимулюючи відповідні нервові закінчення у шкірі, ноніл ваніламід спричинює вазодилатацію навколишніх кровоносних судин, що супроводжується інтенсивним довготривалим відчуттям тепла.

Бета-бутоксіетиловий ефір кислоти нікотинової (нікобоксил). Нікотинова кислота — вітамін групи В, що має судинорозширювальні властивості, опосередковані простагландинами. Бета-бутоксіетиловий ефір кислоти нікотинової спричиняє швидкий ефект гіперемії, який є більш інтенсивним порівняно з ефектом ноніл ваніламіду.

Комбінація. Нонівамід та нікобоксил мають взаємодоповнюючі судинорозширювальні властивості, що зменшує час від нанесення препарату до настання гіперемії шкіри.

При цьому посилюється місцевий кровообіг у шкірі. Завдяки цьому препарат Фіналгон обумовлює тривале відчуття тепла.

У дослідженні показників гемоглобіну у шкірі та прилеглих м’язах препарат ноніваміду/нікобоксилу для місцевого застосування підвищував як концентрації окисненого гемоглобіну, так і насичення киснем шкіри, обробленої препаратом. Концентрації окисненого гемоглобіну також підвищувалися у прилеглому м’язі. Ці ефекти відмічали протягом 15 хв після застосування препарату і у шкірі наставали швидше та були більш інтенсивними, ніж у м’язі. Місцеве застосування ноніваміду/нікобоксилу збільшувало кровообіг у кровоносних судинах шкіри та м’язів.

У одному клінічному дослідженні продемонстрований знеболювальний ефект мазі Фіналгон (0,4% ноніваміду плюс 2,5% нікобоксилу) при гострому болю у спині. Пацієнти, у яких застосовувалася мазь Фіналгон (по смужці мазі довжиною 2 см до 3 разів на добу із тривалістю застосування препарату не більше 4 днів), відмічали клінічно значуще полегшення болю в спині через 4 год після першого нанесення препарату і значне зменшення вираженості болю у останній день лікування. Зменшення вираженості болю починалося через 1–2 год після першого нанесення препарату.

Фармакокінетика. Препарат Фіналгон застосовується місцево, і його клінічний ефект проявляється в місці нанесення. У зв’язку з цим дані з системної фармакокінетики відсутні.

Реакція на препарат (еритема та підвищення температури шкіри) виникає через кілька хвилин після застосування, що свідчить про швидке проникнення діючих речовин через шкіру.

Показання Фіналгон

для місцевого лікування при суглобовому та м’язовому болю.

Застосування Фіналгон

для нанесення на шкіру.

Лікування слід розпочинати з нанесення дуже малої кількості мазі та на дуже малу ділянку шкіри для перевірки індивідуальної реакції. Реакції на препарат Фіналгон можуть бути різними. У деяких осіб навіть мала кількість препарату може спричинити відчуття тепла, тоді як інші пацієнти можуть відчувати незначний ефект або взагалі не відчувати ефекту.

На початку лікування препаратом мазь слід наносити у кількості, яка не перевищує приблизного розміру горошини (смужка ½ см), на ділянку шкіри розміром з долоню. Навіть невелика кількість мазі обумовлює помітний зігріваючий ефект, який починається через кілька хвилин після втирання мазі і досягає максимуму протягом 20–30 хв.

При наступних застосуваннях можна підвищувати дозу з урахуванням переносимості препарату. Максимальна рекомендована разова доза — одна смужка мазі довжиною 1 см на ділянку шкіри розміром з долоню. Мазь Фіналгон можна застосовувати за потреби до 2–3 разів на добу. Максимальна добова кількість застосування не повинна перевищувати 3 нанесення.

Спосіб застосування. Мазь слід наносити без зусиль за допомогою аплікатора на больову ділянку.

Протипоказання

  • гіперчутливість до діючих речовин або інших компонентів препарату;
  • дуже чутлива шкіра;
  • відкриті рани;
  • дерматит;
  • захворювання шкіри.

Побічна дія

критерії оцінки частоти розвитку побічних ефектів лікарського засобу: дуже часто ≥1/10; часто ≥1/100–<1/10; нечасто ≥1/1000–<1/100; рідко ≥1/10 000–<1/1000; дуже рідко <1/10 000; частота невідома (не може бути оцінена за наявними даними).

Зазначені нижче можливі небажані ефекти ґрунтуються на даних післяреєстраційного досвіду застосування препарату, даних клінічного дослідження з вивчення ефекту препарату Фіналгон у 202 пацієнтів, у яких лікували гострий біль у спині.

Розлади з боку імунної системи: частота невідома — анафілактичні реакції, реакції гіперчутливості.

Розлади з боку нервової системи: часто — відчуття печіння шкіри; частота невідома — парестезії.

Розлади з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: частота невідома — кашель, задишка.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини: часто — еритема, свербіж; нечасто — висип; частота невідома — пустули у місці нанесення, місцеві реакції шкіри, утворення пухирів, набряк обличчя, кропив’янка.

Загальні розлади та реакції в місці застосування препарату: нечасто — відчуття жару.

Повідомлення про підозрювані небажані реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дає змогу продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик застосування цього лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які підозрювані небажані реакції шляхом надсилання повідомлень до національної системи інформування про небажані реакції.

Особливості застосування

внаслідок місцевої гіперемії шкіри, спричиненої препаратом Фіналгон, можна очікувати виникнення почервоніння, відчуття тепла, свербежу та печіння на місці застосування. Ці симптоми можуть бути особливо вираженими, якщо застосовується надмірна кількість препарату Фіналгон або якщо препарат інтенсивно втирається у шкіру. Надмірне застосування або надмірне втирання препарату Фіналгон може спричинити утворення пухирів на шкірі.

Пацієнта слід повідомити, що:

  • після кожного нанесення препарату Фіналгон слід негайно вимити руки водою з милом, щоб уникнути потрапляння мазі на інші ділянки шкіри або передачі препарату іншим людям;
  • за жодних умов не можна допускати потрапляння препарату Фіналгон на шкіру обличчя, в очі та на слизову оболонку ротової порожнини, оскільки це може призвести до минущого набряку обличчя, болю на обличчі, подразнення кон’юнктиви, гіперемії очей, печіння очей, зорових порушень та порушень у ротовій порожнині, таких як стоматит;
  • на чутливі ділянки шкіри, такі як шия, нижня частина живота або внутрішня поверхня стегон, не слід втирати препарат;
  • шкіра людей зі світлим волоссям та осіб з підвищеною чутливістю, як правило, реагує на препарат сильніше, і зігріваючий ефект може бути досягнутий навіть при застосуванні дуже малої кількості мазі Фіналгон;
  • пацієнтам не слід приймати гарячу ванну або душ перед застосуванням препарату Фіналгон або після цього, оскільки навіть протягом кількох годин після нанесення препарату підвищене потовиділення шкіри або її зігрівання можуть обумовити почервоніння шкіри та інтенсивне відчуття тепла.

Мазь Фіналгон містить сорбінову кислоту. Сорбінова кислота може викликати місцеве подразнення шкіри (наприклад контактний дерматит).

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність і годування грудьми. Наразі відсутні дані щодо застосування препарату Фіналгон у період вагітності або годування грудьми. З огляду на це, Фіналгон не слід використовувати у період вагітності або годування грудьми.

Фертильність. Дослідження впливу препарату на фертильність у людей не проводилися.

Діти. Безпека та ефективність препарату Фіналгон у дітей та підлітків (віком до 18 років) не встановлені.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Дослідження впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами не проводилися.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

наразі невідомі випадки взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами, що застосовуються місцево або системно.

Передозування

симптоми. Після надмірного застосування препарату Фіналгон гіперемічні ефекти можуть посилюватися, а тяжкість зазначених нижче побічних реакцій — підвищуватися. Зокрема, надмірне застосування препарату може призводити до виникнення пухирів на відповідних ділянках шкіри. Оскільки ефіри нікотинової кислоти добре всмоктуються через шкіру, передозування препарату Фіналгон може також спричинити системні реакції, такі як почервоніння верхньої половини тіла, підвищення температури тіла, припливи жару, гіперемія, що супроводжується болем, та зниження АТ.

Лікування. При застосуванні надмірної кількості препарату Фіналгон вираженість його ефектів можна зменшити, протираючи шкіру шматочком тканини з будь-якою олією (бажано оливковою) або губкою, просоченою вершками. Показане симптоматичне лікування.

Заходи, яких потрібно вживати при випадковому пероральному прийомі препарату: слід прийняти активоване вугілля, парафінову олію, у разі необхідності — анальгетики.

Умови зберігання

у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Фіналгон

Люмбоішіалгія МКХ M54.4
Остеохондроз шийного відділу хребта МКХ M42.1
Розтягування і перенапруження зв'язок гомілковостопного суглоба МКХ S93.4
Тендовагініт МКХ M65.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko