0
UA | RU

ФІНАЛГОН® (FINALGON®)

Виробник:
Санофі-Авентіс Україна

Склад і форма випуску

Санофі
Ціни в аптеках
РечовинаКількість
Нонівамид4 мг/г
Нікобоксил25 мг/г
Допоміжні речовини: диізопропіладипат, кремнію діоксид колоїдний безводний, парафін м'який білий, кислота сорбінова, олія цейлонської цитронели, вода очищена.
№ UA/1909/01/01 від 17.10.2019
Ціни в аптеках
Класифікація
Лікарські засоби

Інструкція МОЗ

ФІНАЛГОН® мазь, Санофі-Авентіс Україна ТОВ (Україна)

Склад

діючі речовини: нонівамід, нікобоксил;

1 г мазі містить 4,0 мг ноніваміду та 25,0 мг нікобоксилу;

допоміжні речовини: диізопропіладипат, кремнію діоксид колоїдний безводний, парафін білий м’який, кислота сорбінова, олія цитронели цейлонської, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: майже безбарвна або злегка коричнюватого кольору, прозора або злегка опалесцентна м’яка однорідна мазь із запахом лимонної олії.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м’язовому болю. Інші засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м’язовому болю.

Код АТХ М02А Х10.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Фіналгон містить дві судинорозширювальні діючі речовини, які спричинюють інтенсивне відчуття тепла на шкірі, що утримується протягом кількох годин.

Ноніл ваніламід (нонівамід)

Ноніл ваніламід — це синтетичний аналог капсаїцину з аналгетичними властивостями. Ці властивості можна пояснити вивільненням субстанції Р у периферичних ноцицептивних С-волокнах та А-дельта нервових волокнах після повторного нанесення препарату на шкіру. Стимулюючи відповідні нервові закінчення у шкірі, ноніл ваніламід спричинює вазодилатацію навколишніх кровоносних судин, що супроводжується інтенсивним довготривалим відчуттям тепла.

Бета-бутоксіетиловий ефір кислоти нікотинової (нікобоксил)

Нікотинова кислота — вітамін групи В, що має судинорозширювальні властивості, опосередковані простагландинами. Бета-бутоксіетиловий ефір кислоти нікотинової спричиняє швидкий ефект гіперемії, який є більш інтенсивним порівняно з ефектом ноніл ваніламіду.

Комбінація

Нонівамід та нікобоксил мають взаємодоповнюючі судинорозширювальні властивості, що зменшує час від нанесення препарату до настання гіперемії шкіри.

При цьому посилюється місцевий кровообіг у шкірі. Завдяки цьому препарат Фіналгон® обумовлює тривале відчуття тепла.

У дослідженні показників гемоглобіну у шкірі та прилеглих м’язах препарат ноніваміду/нікобоксилу для місцевого застосування збільшував як концентрації окисненого гемоглобіну, так і насичення киснем шкіри, обробленої препаратом. Концентрації окисненого гемоглобіну також збільшувалися у прилеглому м’язі. Ці ефекти спостерігалися протягом 15 хвилин після застосування препарату і у шкірі наставали швидше та були більш інтенсивними, ніж у м’язі. Місцеве застосування ноніваміду/нікобоксилу збільшувало кровообіг у кровоносних судинах шкіри та м’язів.

У одному клінічному дослідженні був продемонстрований знеболювальний ефект мазі Фіналгон® (0,4% ноніваміду плюс 2,5% нікобоксилу) при гострому болю у спині. Пацієнти, яким застосовувалися мазь Фіналгон® (по смужці мазі довжиною 2 см до 3 разів на добу із тривалістю застосування препарату не більше 4 днів), відмічали клінічно значуще полегшення болю в спині через 4 години після першого нанесення препарату і значне зменшення болю у останній день лікування. Зменшення болю починалося через 1 — 2 години після першого нанесення препарату.

Фармакокінетика.

Препарат Фіналгон® застосовується місцево, і його клінічний ефект проявляється в місці нанесення. У зв’язку з цим дані з системної фармакокінетики відсутні.

Реакція на препарат (еритема та підвищення температури шкіри) виникає через кілька хвилин після застосування, що свідчить про швидке проникнення діючих речовин через шкіру.

Клінічні характеристики

Показання

Для місцевого лікування при суглобовому та м’язовому болю.

Протипоказання.

  • Гіперчутливість до діючих речовин або до інших компонентів препарату;
  • дуже чутлива шкіра;
  • відкриті рани;
  • дерматит;
  • захворювання шкіри.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Наразі невідомі випадки взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами, що застосовуються місцево або системно.

Особливості застосування.

Внаслідок місцевої гіперемії шкіри, спричиненої препаратом Фіналгон®, можна очікувати виникнення почервоніння, відчуття тепла, свербіння та печіння на місці застосування. Ці симптоми можуть бути особливо вираженими, якщо застосовується надмірна кількість препарату Фіналгон® або якщо препарат інтенсивно втирається у шкіру. Надмірне застосування або надмірне втирання препарату Фіналгон® може спричинити утворення пухирів на шкірі.

Пацієнта слід повідомити, що:

  • після кожного нанесення препарату Фіналгон® слід негайно вимити руки водою з милом, щоб уникнути потрапляння мазі на інші ділянки шкіри або передачі препарату іншим людям;
  • за жодних умов не можна допускати потрапляння препарату Фіналгон® на шкіру обличчя, в очі та на слизову оболонку ротової порожнини, оскільки це може призвести до минущого набряку обличчя, болю в обличчі, подразнення кон’юнктиви, гіперемії очей, печіння очей, зорових порушень та порушень у ротовій порожнині, таких як стоматит;
  • на чутливі ділянки шкіри, такі як шия, нижня частина живота або внутрішня поверхня стегон, не слід втирати препарат;
  • шкіра людей зі світлим волоссям та осіб з підвищеною чутливістю, як правило, реагує на препарат сильніше, і зігріваючий ефект може бути досягнутий навіть при застосуванні дуже малих кількостей мазі Фіналгон®;
  • пацієнтам не слід приймати гарячу ванну або душ перед застосуванням препарату Фіналгон® або після цього, оскільки навіть протягом кількох годин після нанесення препарату пітніння шкіри або її зігрівання можуть обумовити почервоніння шкіри та інтенсивне відчуття тепла.

Мазь Фіналгон® містить сорбінову кислоту. Сорбінова кислота може викликати місцеве подразнення шкіри (наприклад контактний дерматит).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність і годування груддю.

Наразі відсутні дані щодо застосування препарату Фіналгон® під час вагітності або годування груддю. З огляду на це Фіналгон® не слід використовувати під час вагітності або годування груддю.

Фертильність.

Дослідження впливу препарату на фертильність у людей не проводилися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами не проводилися.

Спосіб застосування та дози.

Для нанесення на шкіру.

Лікування слід розпочинати з нанесення дуже малої кількості мазі та на дуже малу ділянку шкіри для перевірки індивідуальної реакції. Реакції на препарат Фіналгон® можуть бути різними. У деяких осіб навіть мала кількість препарату може спричинити відчуття тепла, тоді як інші пацієнти можуть відчувати незначний ефект або взагалі не відчувати ніякого ефекту.

На початку лікування препаратом мазь слід наносити у кількості, яка не перевищує приблизного розміру горошини (смужка 1/2 см), на ділянку шкіри розміром з долоню. Навіть невеликі кількості мазі обумовлюють помітний зігріваючий ефект, який починається через кілька хвилин після втирання мазі і досягає максимуму протягом 20 — 30 хвилин.

При наступних застосуваннях можна збільшувати дозу з урахуванням переносимості препарату. Максимальна рекомендована разова доза — одна смужка мазі довжиною 1 см на ділянку шкіри розміром з долоню. Мазь Фіналгон® можна застосовувати за потреби до 2 — 3 разів на добу. Максимальна добова кількість застосування не повинна перевищувати 3 нанесення.

Спосіб застосування

Мазь слід наносити без зусиль за допомогою аплікатора на больову ділянку.

Діти.

Безпека та ефективність препарату Фіналгон® у дітей та підлітків (віком до 18 років) не встановлені.

Передозування

Симптоми. Після надмірного застосування препарату Фіналгон® гіперемічні ефекти можуть посилюватися, а тяжкість зазначених нижче побічних реакцій — збільшуватися. Зокрема, надмірне застосування препарату може призводити до виникнення пухирів на відповідних ділянках шкіри. Оскільки ефіри нікотинової кислоти добре всмоктуються через шкіру, передозування препарату Фіналгон® може також спричинити системні реакції, такі як почервоніння верхньої половини тіла, підвищення температури тіла, гарячі приливи, гіперемія, що супроводжується болем, та зниження артеріального тиску.

Лікування. При застосуванні надмірної кількості препарату Фіналгон® його ефекти можна зменшити, протираючи шкіру шматочком тканини з якою-небудь олією (бажано оливковою олією) або губкою, просоченою вершками. Показане симптоматичне лікування.

Заходи, які потрібно вживати при випадковому пероральному прийомі препарату: слід прийняти активоване вугілля, парафінову олію, у разі необхідності — анальгетики.

Побічні реакції

Критерії оцінки частоти розвитку побічних ефектів лікарського засобу:

дуже часто ≥ 1/10;

часто ≥ 1/100 — < 1/10;

нечасто ≥ 1/1000 — < 1/100;

рідко ≥ 1/10000 — < 1/1000;

дуже рідко < 1/10000;

частота невідома (не може бути оцінена за наявними даними).

Зазначені нижче можливі небажані ефекти ґрунтуються на даних післяреєстраційного досвіду застосування препарату, даних клінічного дослідження з вивчення ефекту препарату Фіналгон® у 202 пацієнтів, у яких лікували гострий біль у спині.

Розлади з боку імунної системи:

частота невідома — анафілактичні реакції, реакції гіперчутливості.

Розлади з боку нервової системи:

часто — відчуття печіння шкіри;

частота невідома — парестезії.

Розлади з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:

частота невідома — кашель, задишка.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини:

часто — еритема, свербіння;

нечасто — висипання;

частота невідома — пустули у місці нанесення, місцеві реакції шкіри, утворення пухирів, набряк обличчя, кропив’янка.

Загальні розлади та реакції в місці застосування препарату:

нечасто — відчуття жару.

Повідомлення про підозрювані небажані реакції.

Повідомлення про підозрювані небажані реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дає змогу продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик застосування цього лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які підозрювані небажані реакції шляхом надсилання повідомлень до національної системи інформування про небажані реакції.

Термін придатності.

4 роки.

Термін придатності після розкриття туби — 6 місяців.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Упаковка

По 20 г у тубі; по 1 тубі у комплекті з аплікатором у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Глобофарм Фармацойтіше Продукціонз-унд Хандельсгезельшафт м.б.Х., Австрія/

Globopharm Pharmazeutische Produktions-und Handelsgesellschaft m.b.H., Austria.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Брайтенфуртер Штрассе 251, 1230 Відень, Австрія/

Breitenfurter Strasse 251, 1230 Wien, Austria.

Заявник

ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».

Місцезнаходження заявника

Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48–50А.

Актуальна інформація

Фіналгон — мазь, що застосовується для місцевого лікування при суглобовому та м’язовому болю. Фіналгон відомий ще з 50-х років ХХ ст., коли він пропонувався як зігріваюча мазь (Geyer F. et al., 1956) та навіть як контактний гель при проведенні ультразвукових досліджень (Castellazzo M., 1958). Ще в 50-ті роки ХХ ст. був описаний лікувальний ефект Фіналгону у формі мазі при больовому синдромі різноманітного ґенезу (Geyer F. et al., 1956). Дія препарату забезпечується двома речовинами — нонівамідом, аналогом капсаїцину, та нікобоксилом (бета-бутоксіетиловий ефір нікотинової кислоти).

Терапевтичні ефекти активних компонентів препарату Фіналгон

Нонівамід

Капсаїциноїди застосовують при кістково-м’язовому болю протягом декількох десятиліть. Нонівамід — це неагресивна антиноцицептивна похідна капсаїцину, що має протизапальні властивості. Його знеболювальна та протизапальна дія реалізується через периферичні ноцицептивні волокна, інгібування тромбоксану В2, інгібування агрегації тромбоцитів, а також через тканинні макрофаги та мононуклеари крові. В експериментах на щурах нонівамід інгібував індукований брадикініном біль (Yang J.M. еt al., 1996). Нонівамід активує обмін речовин та прискорює швидкість ферментних реакцій. На відміну від капсаїцину, нонівамід виявляє менш виражений подразнювальний ефект (суб’єктивно це відчувається пацієнтом як менш виражене печіння в місці нанесення препарату) (Walker J. et al., 2017).

Останніми роками місцеве застосування лікарських засобів стало особливо популярним. Цьому сприяли численні дослідження у сфері трансдермальної доставки лікарських речовин. У результаті все більша кількість препаратів додається до списку терапевтичних засобів, які можуть доставлятися в системний кровотік через шкіру. Лікарські форми для місцевого застосування являють собою креми, мазі, гелі, пластирі та ін. Місцеве застосування лікарських речовин обмежене бар’єрними властивостями рогового шару шкіри. Нонівамід, окрім згаданих вище властивостей, має здатність посилювати проникність шкіри, а отже — покращувати трансдермальне проникнення інших лікарських речовин (Parhi R. et al., 2012).

Нонівамід також може застосовуватися як засіб для полегшення свербежу (Rottke N. et al., 2014).

Існують дослідження властивостей ноніваміду, які не стосуються його протизапального та знеболювального ефектів. У дослідженні in vitro австрійські вчені продемонстрували, що нонівамід збільшує вивільнення дофаміну та серотоніну в клітинах SH-SY5Y через TRPV1-незалежний шлях. Цю властивість даної речовини пропонується використовувати в терапії ожиріння для зменшення маси тіла (Rohm B. et al., 2013). У нещодавньому дослідженні, проведеному групою німецьких та австрійських вчених, було встановлено, що нонівамід може сприяти схудненню при прийомі всередину як дієтична добавка (Hochkogler C.M. еt al., 2017). Цей ефект досягається завдяки тому, що нонівамід стимулює Ca2+-залежне вивільнення серотоніну та дофаміну в клітинах SH-SY5Y (лінія клітин нейробластоми людини, яка застосовується для експериментальних досліджень).

Нонівамід також рекомендований для покращання збору крові для імунологічних досліджень у хворих із фобією голки чи у яких неможливий забір венозної крові. У такому випадку нонівамід може застосовуватися місцево перед збором капілярної крові, щоб викликати розширення судин та полегшити забір необхідної кількості крові. У нещодавньому дослідженні було показано, що застосування ноніваміду не впливає на склад імунних клітин, що містяться у зразку капілярної крові, отриманому після його застосування. Не виявлено суттєвих відмінностей між експериментальними та контрольними зразками у вмісті субпопуляцій лімфоцитів, моноцитів та гранулоцитів чи в середній інтенсивності флуоресценції окремих поверхневих маркерів, що експресуються на цих лейкоцитах (Moro C. et al., 2017).

Нікобоксил

Нікобоксил є похідною нікотинової кислоти. Він спричиняє судинорозширювальну дію. Також за рахунок його дії забезпечується значна частина зігріваючого ефекту мазі Фіналгон (зазначений зігріваючий ефект сильніший, ніж у ноніваміду). Терапевтичні ефекти нікобоксилу та ноніваміду в складі препарату Фіналгон взаємодоповнюють та взаємопосилюють один одного.

Дослідження, присвячені місцевому застосуванню комбінації ноніваміду та нікобоксилу

Комбінація ноніваміду та нікобоксилу при місцевому застосуванні викликає гіперемію та підвищує шкірний кровотік та температуру тіла. Ці властивості були досліджені групою німецьких дослідників. В експерименті на здорових телятах за допомогою оптичної спектрометрії визначався кровотік шкіри та м’язових тканин до і після місцевого застосування нікобоксилу з нонівамідом. Оптична спектроскопія застосовувалася у видимому (VIS) та ближньому інфрачервоному (NIR) діапазонах довжини хвиль. У ході дослідження було визначено вплив крему на зміни оксигенованого (ΔoxyHb) та деоксигенованого (ΔdeoxyHb) гемоглобіну в шкірі та м’язах, а також на насиченість киснем тканин у шкірі 14 здорових телят. Місцеве застосування крему нонівамід-нікобоксил посилювало капілярний кровотік та підвищувало вміст насиченого киснем гемоглобіну в шкірі та підлеглих м’язових тканинах (Warnecke J.M. et al., 2013).

Терапевтичні ефекти, які виникли при застосуванні комбінації ноніваміду з нікобоксилом, викликали цікавість і в пластичній хірургії. У дослідженнях показана ефективність післяопераційної обробки даною комбінацією препаратів пересадженого клаптя шкіри з метою підвищення його життєздатності. Були проведені експерименти на щурах. Місцеве застосування мазі нікобоксилу та ноніваміду зумовлювало суттєвий ефект: у щурів, у яких пересаджений шкірний клапоть оброблявся місцево маззю, що містить як діючі речовини нікобоксил з нонівамідом, спостерігалася значно краща життєздатність пересадженого клаптя шкіри та менша частота ішемічного некрозу в дистальних відділах пересадженого клаптя. Завдяки своїй простоті та безпеці в застосуванні мазь Фіналгон може виявитися клінічно корисною в пластичній хірургії, особливо в поєднанні з додатковим післяопераційним лікуванням (Huemer G.M. еt al., 2003; Huemer G.M. еt al., 2009).

Комбінація ноніваміду з нікобоксилом для місцевого застосування також досліджувалася і в спортивній медицині. У дослідженнях було встановлено, що місцеве нанесення на шкіру ніг крему нонівамід-нікобоксил у стані спокою вже через 15 хв підвищує вміст насиченого киснем гемоглобіну (за рахунок збільшення місцевого кровотоку в м’язах ніг). Цей результат викликав сподівання, що застосування крему нонівамід-нікобоксил може підвищити фізичну працездатність спортсменів. Однак при проведенні подальших досліджень виявилося, що зовнішнє застосування крему, який містить нонівамід та нікобоксил, на стегна велосипедистів, які брали участь у 4-кілометровому випробуванні, не покращує насичення м’язів киснем (визначалося за допомогою інфрачервоної спектроскопії) та суб’єктивну переносимість навантаження (Zinner C. et al., 2016).

Клінічні стани, при яких може застосовуватися Фіналгон

Відповідно до інструкції Фіналгон показаний до застосування при м’язовому або суглобовому болю. На практиці це означає, що він може бути ефективним при ревматичних захворюваннях, які уражують суглоби (Furtenbach W., 1954), артритах, міозитах, розтягненнях зв’язок та спортивних травмах. Частим показанням до призначення Фіналгону є біль у нижній частині спини.

Біль у нижній частині спини (біль у попереку) — один із найчастіших станів, при якому застосовується Фіналгон. Біль у попереку — дуже поширена скарга, яка щонайменше одного разу відмічається у 80% людей, вона уражує осіб усіх вікових груп. Досі не існує єдиного підходу до лікування. Проте зараз мету лікування можна сформулювати так — це зниження інтенсивності болю, покращання функціональності та рухливості, підвищення фізичної активності (Rauck R.L. еt al., 2017). На сьогодні існують рекомендації починати терапію при болю в нижній частині спини з найбільш простих та безпечних препаратів та лише в разі їх неефективності переходити до наступного етапу лікування. Вважається, що існує зловживання застосуванням НПЗП, опіоїдних анальгетиків та хірургічних втручань (Maher C. et al., 1998). Відповідно до цих рекомендацій Фіналгон є одним із препаратів, які можна застосовувати на початку лікування захворювання, що характеризується гострим болем, чи при загостренні захворювання з хронічним болем.

Водночас інші дослідники підкреслюють, що терапія захворювання, яке характеризується нападом гострого болю, повинна бути комплексною. Зазвичай терапія захворювань нижньої частини спини, що характеризуються гострим болем у попереку, включає зміни режиму (рекомендується спокій), застосування НПЗП перорально чи у вигляді ін’єкцій, фізіотерапію, а також застосування місцевих засобів у формі мазей, гелів та пластирів. Серед них і Фіналгон. На жаль, особи, що одного разу перенесли напад гострого болю у спині, схильні до ризику повторення подібних епізодів у майбутньому. Біль у спині, що триває понад 6 міс, вважається хронічним. Цей стан призводить до обмежень активності, психосоціальних розладів, тимчасової втрати працездатності та навіть інвалідності. Обстеження при хронічному неспецифічному болю в нижній частині спини повинно бути спрямоване на виявлення його патологічних причин, однак останнє не завжди є можливим.

Місцева терапія при хронічному болю в попереку передбачає міждисциплінарний підхід та спрямована на збереження функції та попередження інвалідності. Вона може включати застосовування місцевих та системних препаратів і навіть хірургічне втручання (Golob A.L., Wipf J.E., 2014). У такому разі на період ремісії може призначатися підтримувальне лікування, що спрямоване на зменшення вираженості болю в спині та покращання рухової функції (Patrick N. et al., 2014). Фіналгон можна включати в склад комплексної терапії не лише при гострому, але й при хронічному болю в нижній частині спини.

Ефективність та безпеку Фіналгону при неспецифічному гострому болю в нижній частині спини було показано в багатьох дослідженнях. Зупинимося на деяких із них. Те, що поєднання нікобоксилу з нонівамідом ефективно та безпечно зменшує вираженість гострого неспецифічного болю у попереку, було підтверджено рандомізованим дослідженням, що включало 138 пацієнтів віком 21–68 років. Місцеве застосування нікобоксилу-ноніваміду у формі крему (Фіналгон) не лише значно знижувало інтенсивність болю порівняно з плацебо, але й було відмічене покращання рухливості при високій переносимості препарату (Blahova Z. et al., 2016). У 2016 р. група європейських вчених провела дослідження ефективності, переносимості та безпеки застосування нікобоксилу та ноніваміду у формі мазі у пацієнтів з болем у ділянці попереку. Як первинну кінцеву точку в дослідженні було обрано інтенсивність болю, а саме різницю між вихідним рівнем та через 8 год після першого застосування мазі, що містить нікобоксил 2,5% та нонівамід 0,4% як діючі речовини. У дослідженні взяли участь 804 пацієнти віком 18–74 років. За результатами дослідження було зроблено висновки щодо високої ефективності застосування мазі, що містить нікобоксил та нонівамід, порівняно з плацебо. У ході лікування пацієнти отримали не лише виражене зменшення інтенсивності болю, але і помітне підвищення показників рухливості в нижній частині спини. Суб’єктивна оцінка хворими ефективності лікування також була вищою у пацієнтів у групі застосування мазі, що містить нікобоксил та нонівамід, порівняно з плацебо. Препарат добре переносився. Про серйозні побічні ефекти, пов’язані з лікуванням, не повідомлялося (Gaubitz M. et al., 2016).

Висновки

Фіналгон — ефективний та безпечний зігріваючий та знеболювальний засіб для місцевого застосування. Вивченню його дії та переносимості, а також вивченню дії його компонентів присвячена велика кількість досліджень. Як і в будь-якого лікарського засобу, є протипоказання до застосування, а також можливе виникнення побічних ефектів. Зважаючи на це, потрібна консультація лікаря перед початком лікування.

Дата додавання: 13.09.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують ФІНАЛГОН

Біль в суглобі МКХ M25.5
Інші хвороби м'яких тканин, пов'язані з навантаженням, перевантаженням і тиском МКХ M70.8
Люмбоішіалгія МКХ M54.4

Рекомендовані аналоги ФІНАЛГОН:

засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
БЕНГЕЙ
МакНіл Продактс Лімітед
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
ЕСПОЛ
Червона зірка
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
дієтичні добавки з переважно протизапальною дією на суглоби
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko