0
UA | RU

Новий бренд для лікування алергічних захворювань

 • Початок дії вже через 12 хвилин (у 50% пацієнтів)
 • Не викликає сухості слизової оболонки та не впливає на діяльність ЦНС
 • Блокує неприємні симптоми алергічного риніту – закладеність носа, кашель, свербіж в носі

КОЛИ ЗАСТОСОВУВАТИ ЦЕТЛО® ПЛЮС?

ЦЕТЛО® Плюс застосовують для симптоматичного лікування захворювань органів дихання та закладеності носа, що супроводжуються сухим кашлем і пов’язані з алергією.

ЧОМУ САМЕ ЦЕТЛО® ПЛЮС?

 • Має подвійну, протикашльову та протиалергічну дію
 • Початок дії через
  12 хвилин
  (у 50% пацієнтів)
 • Високий профіль безпеки*
 • Всього 1 таблетка на добу

Цетло® Плюс – комбінований препарат, до складу якого входить:

Левоцетиризин – представник протиалергічних засобів II покоління, який запобігає розвитку та полегшує перебіг алергічних реакцій, чинить антиексудативну, протинабрякову, протисвербіжну, протизапальну дії. У терапевтичних дозах практично не виявляє седативного ефекту. Завдяки зменшення гіперпродукції слизу при алергії зменшує подразнення кашльових рецепторів дихальних шляхів.

Декстрометорфан – діє на центр кашлю шляхом зменшення чутливості центральних кашльових рецепторів до подразників з дихальних шляхів. Не пригнічує дихальний центр, не чинить аналгетичної або наркотичної дії у звичайних дозуваннях.

ЗАВДЯКИ КОМБІНОВАНОМУ СКЛАДУ, ЦЕТЛО® ПЛЮС УСУВАЄ ЗАКЛАДЕНОСТЬ НОСА І СУХИЙ КАШЕЛЬ ПРИ АЛЕРГІЇ.

Цетло® Плюс – це ефективне, безпечне і доступне для більшості пацієнтів вирішення проблеми алергії: швидко усуває симптоми алергії, знижує ризик виникнення ускладнень алергічних захворювань, покращує якість життя, має сприятливий профіль безпеки.

ЦЕТЛО® ПЛЮС – СКАЖІТЬ АЛЕРГІЇ «НІ» ВЖЕ СЬОГОДНІ!

дві проблеми – одне рішення!

ЛЕВОЦЕТИРИЗИН зменшує набряк та гіперпродукцію слизу, чим зменшує подразнення периферичних рецепторів слизової носоглотки (протисвербіжна та антиексудативна дія)

ДЕКСТРОМЕТОРФАН зменшує чутливість центральних кашльових рецепторів

 • Протикашльова дія еквівалентна дії кодеїну
 • Не пригнічує активність дихального центру та війчастого епітелію

Цетло® Плюс (Cetlo® Plus)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті плівковою оболонкою блістер № 10
таблетки, вкриті плівковою оболонкою блістер № 30
РечовинаКількість
Декстрометорфану гідробромід7,5 мг
Левоцетиризину дигідрохлорид5 мг
№ UA/15638/01/01 від 16.06.2021
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Комбінований лікарський засіб, терапевтична дія якого зумовлена фармакологічними властивостями його компонентів.

Декстрометорфан — це неопіоїдний протикашльовий засіб. Діє на центр кашлю в довгастому мозку шляхом зменшення чутливості рецепторів до подразників із дихальних шляхів, але не пригнічує дихальний центр у довгастому мозку. Протикашльова дія декстрометорфану еквівалентна дії кодеїну. Він не чинить анальгезивої чи наркотичної дії у звичайних дозуваннях. Виявляє слабку седативну дію. У терапевтичних дозах декстрометорфан не пригнічує циліарну активність (активність війчастого епітелію).

Левоцетиризин — це активний стабільний R-енантіомер цетиризину, що належить до групи конкурентних антагоністів гістаміну. Спорідненість до Н1-гістамінових рецепторів у левоцетиризину в 2 рази вища, ніж у цетиризину. Впливає на гістамінзалежну стадію розвитку алергічної реакції, зменшує міграцію еозинофілів, судинну проникність, обмежує вивільнення медіаторів запалення. Запобігає розвитку та полегшує перебіг алергічних реакцій, чинить антиексудативну, протинабрякову, протисвербіжну, протизапальну дії, практично не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії. У терапевтичних дозах практично не виявляє седативного ефекту.

Фармакокінетика. Декстрометорфан. Декстрометорфан добре всмоктується у ШКТ. Початок дії спостерігається через 15–30 хв після перорального прийому. Тривалість його дії становить приблизно 3–6 год. Метаболізується в печінці й виводиться з організму з сечею у вигляді вихідної сполуки і деметильованих метаболітів, включаючи декстрорфан, який володіє протикашльовою активністю.

Левоцетиризин. Фармакокінетичні параметри левоцетиризину мають лінійну залежність і майже не відрізняються від таких у цетиризину.

Абсорбція. Препарат після перорального введення швидко та інтенсивно поглинається. Ступінь всмоктування препарату не залежить від його дози та не змінюється з прийомом їжі, але Сmах препарату зменшується та досягає свого максимального значення пізніше. Біодоступність досягає 100%.

У 50% хворих дія препарату розвивається через 12 хв після одноразового прийому дози, а у 95% — через 0,5–1 год. Сmах у сироватці крові досягається через 50 хв після одноразового прийому внутрішньо терапевтичної дози. Css у крові досягається після 2 днів прийому препарату. Сmах становить 270 нг/мл після одноразового застосування і 308 нг/мл — після повторного застосування у дозі 5 мг відповідно.

Розподіл. Відсутня інформація щодо розподілу препарату у тканинах людини, а також стосовно проникнення левоцетиризину крізь ГЕБ. У дослідженнях найвища концентрація зафіксована у печінці та нирках, а найнижча — у тканинах ЦНС. Vd — 0,4 л/кг маси тіла. Зв’язування з білками плазми крові — 90%.

Біотрансформація. В організмі людини метаболізму піддається близько 14% левоцетиризину. Процес метаболізму включає оксидацію, N- та О-деалкілування і сполучення з таурином. Деалкілування перш за все відбувається за участю цитохрому CYP 3А4, тоді як у процесі оксидації беруть участь чисельні та (або) невизначені ізоформи CYP. Левоцетиризин не впливає на активність цитохромних ізоферментів 1А2, 2С9, 2С19, 2D6, 2Е1, 3А4 у концентраціях, що значно перевищують максимальні після прийому дози 5 мг перорально. Враховуючи низький ступінь метаболізму та відсутність здатності до пригнічення метаболізму, вважають, що взаємодія левоцетиризину з іншими речовинами малоймовірна.

Виведення. Екскреція препарату відбувається в основному за рахунок клубочкової фільтрації та активної канальцевої секреції. Т½ препарату з плазми крові у дорослих становить 7,9±1,9 год. Т½ препарату коротший у маленьких дітей. Загальний кліренс у дорослих — 0,63 мл/хв/кг. В основному виведення левоцетиризину та його метаболітів з організму відбувається із сечею (виводиться в середньому 85,4% застосованої дози препарату). З калом виводиться лише 12,9% застосованої дози препарату.

Очевидний кліренс левоцетиризину для організму корелює з кліренсом креатиніну. Тому для пацієнтів із помірними і тяжкими порушеннями функцій нирок рекомендується підбирати інтервали між прийомами левоцетиризину з урахуванням кліренсу креатиніну. У разі анурії при кінцевій термінальній стадії захворювання нирок загальний кліренс організму пацієнтів порівняно із загальним кліренсом організму в осіб без таких порушень зменшується приблизно на 80%. Кількість левоцетиризину, що виводиться під час стандартної 4-годинної процедури гемодіалізу, становила <10%.

Показання Цетло Плюс

короткочасне симптоматичне лікування захворювань органів дихання та закладеності носа, що супроводжуються сухим кашлем і пов’язані з алергією.

Застосування Цетло Плюс

препарат застосовувати внутрішньо дорослим та дітям віком від 12 років у дозі 1 таблетка 1 раз на добу. Приймати таблетку не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води, незалежно від вживання їжі. Тривалість лікування визначає лікар.

Пацієнти літнього віку. Хворим літнього віку з нормальною функцією нирок корекція режиму дозування не потрібна.

Пацієнти з печінковою недостатністю. Хворим з нормальною функцією нирок та печінковою недостатністю корекція режиму дозування не потрібна.

Пацієнти з порушенням функцій нирок. Хворим із порушенням функцій нирок розрахунок дози необхідно проводити з урахуванням кліренсу креатиніну відповідно до таблиці.

Для застосування цієї таблиці необхідно оцінити кліренс креатиніну пацієнта у мл/хв, який визначають за вмістом креатиніну у плазмі крові (мг/дл) за допомогою формули:

(140 – вік (роки)) · маса тіла (кг) · (0,85 для жінок)

―――――――――――――――――――――

72 · креатинін плазми крові (мг/дл)

Корекція дози препарату для хворих із порушенням функцій нирок

Функція нирок Кліренс креатиніну, мл/хв Доза і кількість прийомів
Нормальна ≥80 5 мг 1 раз на добу
Порушення легкого ступеня 50–79 5 мг 1 раз на добу
Порушення помірного ступеня 30–49 5 мг 1 раз на 2 доби
Порушення тяжкого ступеня <30 5 мг 1 раз на 3 доби
Кінцева стадія захворювання нирок.

Пацієнти, які перебувають на діалізі

<10 Протипоказано

Дітям із порушенням функцій нирок дозу препарату необхідно скоригувати індивідуально з урахуванням ниркового кліренсу та маси тіла.

Протипоказання

підвищена чутливість до декстрометорфану, левоцетиризину чи інших похідних піперазину та до інших компонентів препарату; тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <10 мл/хв); тяжкі порушення функцій печінки; одночасне застосування препарату разом з інгібіторами МАО, специфічними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну, іншими антидепресантами, препаратами для лікування хвороби Паркінсона чи застосування раніше ніж через 14 днів після закінчення прийому зазначених препаратів; дихальна недостатність, БА, ХОЗЛ, пневмонія, емфізема, пригнічення дихання, хронічний персистуючий продуктивний кашель.

Побічна дія

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі анафілаксія.

З боку метаболізму та харчування: підвищений апетит.

З боку психіки: порушення сну, збудження, галюцинації, депресія, агресія, безсоння, суїцидальні думки.

З боку нервової системи: сонливість, головний біль, підвищена втомлюваність, слабкість, астенія, судоми, парестезія, запаморочення, непритомність, тремор, дисгевзія.

З боку органа зору: порушення зору, нечіткість зору.

З боку органа слуху та рівноваги: вертиго.

З боку серцево-судинної системи: посилене серцебиття, тахікардія.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: задишка.

З боку ШКТ: діарея, блювання, запор, сухість у роті, нудота, біль у животі.

З боку гепатобіліарної системи: гепатит.

З боку сечовидільної системи: дизурія, затримка сечі.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: ангіоневротичний набряк, стійкі медикаментозні висипання, свербіж, висипання, кропив’янка.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: міалгія.

Загальні порушення і зміни в місці введення: набряк.

Результати досліджень: збільшення маси тіла, відхилення функціональних печінкових проб від норми.

Особливості застосування

не перевищувати рекомендовану дозу препарату.

Препарат застосовувати з обережністю дітям з атопічним дерматитом (у зв’язку з вивільненням гістаміну), пацієнтам із хронічною нирковою недостатністю (необхідна корекція режиму дозування) та пацієнтам літнього віку з нирковою недостатністю (можливе зниження клубочкової фільтрації).

За наявності у пацієнтів факторів, що провокують затримку сечі (наприклад травми спинного мозку, гіперплазія передміхурової залози), слід враховувати, що левоцетиризин може підвищити ризик затримки сечі.

Застосування декстрометорфану одночасно з алкоголем та іншими засобами, що пригнічують ЦНС, може посилити їх пригнічувальну дію на ЦНС та підвищити токсичність.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Препарат протипоказаний до застосування у період вагітності чи годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. З огляду на можливі побічні реакції слід утриматися від керування транспортними засобами або роботи з іншими механізмами.

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

декстрометорфан

При одночасному застосуванні декстрометорфану, що входить до складу препарату, з іншими лікарськими засобами можливі такі взаємодії: з інгібіторами МАО, препаратами для лікування хвороби Паркінсона, специфічними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну та іншими антидепресантами — посилення ефекту останніх; одночасне застосування препарату з наведеними лікарськими засобами протипоказане; з аміодароном, хінідином — підвищення концентрацій декстрометорфану у плазмі крові.

Левоцетиризин

Досліджень щодо взаємодії левоцетиризину з іншими лікарськими засобами не проводилося.

Результати дослідження рацемічної сполуки цетиризину свідчать, що одночасне застосування з антипірином, псевдоефедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, гліпізидом або діазепамом не спричиняє клінічно значущих несприятливих взаємодій.

Поєднане застосування з теофіліном (400 мг/добу) знижує на 16% загальний кліренс цетиризину (кінетика теофіліну не змінюється). Під час дослідження багаторазового введення ритонавіру (600 мг 2 рази на добу) та цетиризину (10 мг/добу) ступінь експозиції цетиризину збільшувався приблизно на 40%, тоді як розподіл ритонавіру дещо змінювався (−11 %) до поєднаного застосування цетиризину.

Немає даних щодо посилення ефекту седативних засобів при застосуванні препарату в терапевтичних дозах. Проте слід уникати застосування цих лікарських засобів.

Прийом їжі не впливає на ступінь всмоктування препарату, але одночасне вживання їжі знижує швидкість його абсорбції.

Передозування

симптоми. Передозування левоцетиризину може спричинити у дорослих сонливість, а у дітей — початкове збудження та підвищену дратівливість із подальшою сонливістю.

Передозування декстрометорфану може спричинити нудоту, блювання, пригнічення ЦНС, запаморочення, дизартрію, міоклонус, ністагм, сонливість, тремор, збудження, сплутаність свідомості, психоз, пригнічення дихання.

Лікування. Симптоматична та підтримувальна терапія. Невдовзі після передозування може бути ефективним промивання шлунка та застосування сорбентів. Специфічного антидоту до левоцетиризину немає. Як антидот до декстрометорфану для дітей можна застосовувати налоксон, а також інфузійну терапію.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 15.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Цетло Плюс

Астма неуточнена МКХ J45.9
Змішана астма МКХ J45.8
Інша хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) МКХ J44.8
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Ларингофарингіт МКХ J06.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko