0
UA | RU

Ентерожерміна® Форте (Enterogermina® Forte)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Спори полірезистентного штамму Bacillus clausii4 млрд
Допоміжна речовина: вода очищена..
№ UA/15608/01/01 від 11.11.2020
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Препарат Ентерожерміна® Форте — суспензія спор Bacillus clausii, які зазвичай присутні в кишечнику та не проявляють патогенної активності.

Крім того, завдяки здатності Bacillus clausii синтезувати різні вітаміни, особливо групи В, препарат сприяє корекції дисвітамінозу, спричиненого застосуванням антибіотиків або хіміотерапевтичних препаратів. Завдяки метаболічній активності Bacillus clausii застосування препарату дає змогу досягти неспецифічного антигенного та антитоксичного ефекту.

Завдяки високій резистентності до хімічних і фізичних агентів спори Bacillus clausii проходять неушкодженими крізь бар’єр шлункового соку в кишковий тракт, де вони перетворюються на метаболічно активні вегетативні клітини.

Фармакокінетика. Немає даних.

Показання Ентерожерміна Форте

лікування та профілактика дисбактеріозу кишечнику та пов’язаного з ним ендогенного дисвітамінозу.

Допоміжна терапія, спрямована на відновлення нормальної мікрофлори кишечнику, що порушується під час лікування антибіотиками або хіміотерапевтичними препаратами.

Гострі та хронічні шлунково-кишкові захворювання у немовлят, пов’язані з інтоксикацією або дисбактеріозом кишечнику та дисвітамінозом.

Застосування Ентерожерміна Форте

вміст флакона приймають без розведення або розводять у воді чи інших напоях (наприклад у молоці, чаї або в апельсиновому соку). Цей лікарський засіб призначений лише для перорального застосування. Не вводити парентерально і не застосовувати іншим способом.

Доза для дорослих — 5 мл (1 флакон) на добу.

Діти. Препарат можна застосовувати у дітей віком від 28 днів. Препарат застосовують у немовлят і дітей у дозі 5 мл (1 флакон) на добу.

Термін лікування встановлює лікар залежно від стану пацієнта та перебігу захворювання:

– лікування та профілактика дисбактеріозу кишечнику та пов’язаного з ним ендогенного дисвітамінозу — 5–7 днів;

– допоміжна терапія, спрямована на відновлення нормальної мікрофлори кишечнику, що порушується під час лікування антибіотиками або хіміотерапевтичними препаратами, — протягом антибіотикотерапії (у середньому 5–10 днів);

– гострі та хронічні шлунково-кишкові захворювання у немовлят, пов’язані з інтоксикацією або дисбактеріозом кишечнику та дисвітамінозом: гострі — 5–7 днів, хронічні — до 30 днів.

Протипоказання

гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Побічна дія

розлади з боку шкіри та підшкірних тканин: частота невідома — реакції гіперчутливості, у тому числі висип, кропив’янка та ангіоневротичний набряк.

Інфекційні та паразитарні захворювання: частота невідома — бактеріємія (у пацієнтів з ослабленим імунітетом).

Повідомлення про підозрювані побічні реакції. Дуже важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції, що виникли після реєстрації препарату, оскільки це дає змогу постійно відстежувати співвідношення користь/ризик застосування цього лікарського засобу. Медичних працівників закликають повідомляти про будь-які підозрювані небажані реакції через національну систему фармаконагляду.

Особливості застосування

у флаконах з препаратом Ентерожерміна® Форте можлива наявність видимих часточок, що утворюються внаслідок агрегації спор Bacillus clausii та не свідчать про те, що препарат зазнав будь-яких змін.

Перед застосуванням флакон слід струсити.

Препарат має високий ступінь гетерологічної резистентності до антибіотиків, що дає змогу застосовувати його як для профілактики зміни мікрофлори кишечнику, спричиненої селективною дією антибіотиків (особливо антибіотиків широкого спектра дії), так і для відновлення вже порушеного балансу мікрофлори кишечнику.

Препарат не взаємодіє з такими антибіотиками: пеніцилін при застосуванні не в комбінації з інгібіторами бета-лактамази, цефалоспорини (часткова резистентність у більшості випадків), тетрацикліни, макроліди, аміноглікозиди (за винятком гентаміцину й амікацину), хлорамфенікол, тіамфенікол, лінкоміцин, кліндаміцин, ізоніазид, циклосерин, новобіоцин, рифампіцин, налідиксова кислота і піпемідова кислота (проміжна резистентність), метронідазол.

Якщо препарат призначати одночасно з антибіотиками, його слід застосовувати між двома прийомами антибіотика.

Цей лікарський засіб призначений виключно для перорального застосування. Забороняється вводити препарат ін’єкційним або будь-яким іншим шляхом. Некоректне застосування цього лікарського засобу призводило до виникнення тяжких анафілактичних реакцій, таких як анафілактичний шок.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Протипоказань щодо застосування препарату в період вагітності або годування грудьми немає.

Фертильність. Даних щодо впливу лікарського засобу Ентерожерміна® Форте на фертильність людини немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Ентерожерміна® Форте не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

досліджень взаємодії не проводилося.

Передозування

про випадки передозування не повідомлялося.

Умови зберігання

зберігати у недоступному для дітей місці при температурі нижче 30 °С.

Щоб уникнути забруднення суспензії, не слід відкривати флакон заздалегідь.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 20.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Ентерожерміна Форте

Бактеріальна кишкова інфекція МКХ A04.9
Бактеріальна пневмонія неуточнена МКХ J15.9
Бронхопневмонія МКХ J18.9
Вірусна інфекція МКХ B34.9
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фаринготонзиліт МКХ J03.9
Гострий цистит МКХ N30.0
Диспепсія (порушення травлення) МКХ K30
Ентеробіоз (нематодоз), (гострики) МКХ B80
Інша пневмонія, збудник не уточнений МКХ J18.8
Пневмонія МКХ J18.0
Поліп жовчного міхура МКХ K82.8
Псевдомембранозний ентероколіт МКХ A04.7
Середній гнійний отит МКХ H66.4
Синдром роздратованого кишечнику з діареєю МКХ K58.0
Стрептококовий фарингіт МКХ J03.0
Функціональне порушення кишечнику неуточнене МКХ K59.9
Хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки МКХ K29.9
Часткова пневмонія неуточнена МКХ J18.1
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko