ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ (ENTEROGERMINA® FORTE)

Санофі-Авентис Украина

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

суспензія оральна 4 млрд флакон 5 мл, № 10Ціни в аптеках
Спори полірезистентного штамму Bacillus clausii
4 млрд
№ UA/15608/01/01 від 24.11.2016 до 01.09.2020
C

ДІАГНОЗИ

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Мікробіом — величезний світ всередині нас. Мікробіомом прийнято називати генетичний матеріал всієї мікрофлори, а саме бактерії, гриби, найпростіші і віруси, які живуть всередині нас. Концепція людського мікробіому була вперше запропонована Джошуа Ледербергом, що ввів термін «мікробіом», для позначення екологічного співіснування коменсальних, симбіотичних і патогенних мікроорганізмів, які населяють простір нашого організму (Lederberg and McCray, 2001).

Відомо, що мікробіом людини включає близько 100 трлн бактеріальних клітин. Маса бактерій, що мешкають у кишечнику, становить близько 2 кг. Бактерії в мікробіомі допомагають перетравлювати їжу, регулюють стан імунної системи, захищають від патогенних бактерій і беруть участь у синтезі деяких ендогенних вітамінів, включаючи тіамін, рибофлавін і вітамін К, необхідний для згортання крові (Marilyn Hair et al., 2014).

Шлунково-кишковий тракт здорових дорослих людей населяють в основному бактерії, що належать до типу Firmicutes і Bacteroidetes, і меншою мірою до типу Actinobacteria і Proteobacteria (Int J Environ Res Public Health, 2018).

Пробіотики — це препарати або продукти, що містять життєздатні мікроорганізми в достатній кількості, які змінюють мікрофлору шляхом імплантації або колонізації в організмі господаря і тим самим сприяють розвитку корисних ефектів для організму-носія в помірній їх кількості.

Відомо, що пробіотики відіграють захисну роль відносно кишкових патогенних мікроорганізмів, посилюючи бар’єрну функцію кишечнику, перешкоджаючи адгезії патогенних організмів завдяки конкурентному прикріпленню до стінки кишечнику, модулюючи імунну систему господаря, стабілізуючи мікробіом в цілому.

Крім того, пробіотики можуть продукувати протимікробні речовини, пептиди і білки, що захищають організм від патогенних агентів, пригнічуючи дію певних токсинів, що продукуються патогенними мікроорганізмами.

Існує ряд вимог до сучасних пробіотиків:

— резистентність до рН шлунка, жовчі (життєздатність штаму), антибактеріальних препаратів;

— висока адгезивність до інтестинального епітелію;

— здатність пригнічувати патогенні штами;

— відсутність болю, дискомфорту під час їх застосування;

— низький ступінь токсичності.

Пробіотичні препарати використовувалися протягом усієї історії людства. У перській версії Старого Завіту довголіття Авраама вважалося результатом вживання кислого молока. У 76 р до н.е. римський історик Пліній описав кисломолочний продукт як засіб від гастроентериту. У 1916 р. були проведені експерименти з впровадження кишкової палички як засобу боротьби з патогенною мікрофлорою кишечнику.

У 1965 р. термін «пробіотик» був вперше використаний для опису речовин, що виділяються одним мікроорганізмом, які стимулюють зростання іншого, іншими словами, протилежність антибіотика (Schrezenmeir, 2001).

В Італії давно існує традиція використовувати корисні бактерії для підтримки балансу кишкової мікрофлори. У 2013 р. міністерство охорони здоров’я Італії видало нову практичну настанову щодо пробіотиків у харчових добавках. У них описаний ряд вимог, зокрема, ці мікроорганізми повинні використовуватися для збагачення кишкової мікрофлори людей, бути безпечними для застосування і призначатися в оптимальній концентрації кожного дня.

Ентерожерміна форте — це препарат, що містить B. clausii, був вивчений у контрольованих клінічних дослідженнях на людях. Він зареєстрований як лікарський засіб у 1958 р. Препарат належить до групи пробіотиків біоентеросептиків (Canani R.B., Cirillo P., 2007). Згідно з АТС-класифікацією він належить до групи антидіарейних мікробних препаратів.

Bacillus clausii є паличкоподібною непатогенною спороутворювальною аеробною грампозитивною бактерією, здатною виживати при знаходженні в кислому рН шлунка і колонізуватися в кишечнику навіть за умови застосування антибіотиків.

Штами Bacillus мають деякі переваги в порівнянні з більш поширеними препаратами, що містять Lactobacillus, оскільки вони можуть зберігатися необмежено довго у висушеному вигляді, без впливу на їх життєздатність. Крім того, вони також можуть витримувати кислий рН шлункового вмісту (Barbosa T.M. et al., 2005).

Клінічні дослідження, проведені на дорослих, показали, що Bacillus clausii ефективні і безпечні при лікуванні і профілактиці гострої діареї. B. clausii включає 4 різні штами: О/C, N/R, T, SIN.

Дані штами були розділені у зв’язку зі стійкістю Bacillus clausii до різних видів антибіотиків: O/C стійкий до хлорамфеніколу, SIN — до неоміцину і стрептоміцину, N/R — до рифампіцину, а T проявляє стійкість до тетрацикліну (Lippolis R. et al., 2013).

З 2016 р. доведені антицитотоксичні властивості штаму О/С. У якості штамів — продуцентів токсину використовували C. difficile і B. cereus. C. difficile секретує два токсини A і B. B. cereus секретує гемолізини та ентеротоксини. B. clausii O/C знижує цитотоксичну дію токсинів C. difficile і B. cereus за рахунок лужної М-протеази (специфічного білка). Більше того, раніше було визначено, що штам O/C продукує речовину антагоніста C. difficile — клаузину. Усі ці сполуки разом є сильним інструментом для боротьби з ентеротоксикогенними кишковими патогенами (Gabrielle Ripert et al., 2016).

Штам N/R секретує більшу кількість амінопептидази, ніж інші штами. Цей білок бере участь у широкому спектрі біологічних процесів — від дозрівання або деградації (розкладання) білка до контролю клітинного циклу. Більш висока секреція амінопептидази, ймовірно, вказує на більш високу швидкість рециркуляції мікропептидів, що утворюються завдяки розкладанню білків у культивованому середовищі, і є джерелом амінокислот для підтримки зростання клітин при обмеженій кількості поживних речовин. Вони також можуть відігравати сигнальну роль в ініціації різних клітинних процесів, таких як сприйнятливість до трансформаторної ДНК і споруляції бактерій (форма розмноження бактерій).

Штами SIN і N/R секретують дуже високий рівень молекулярного шаперону GroEL (білка, що забезпечує експорт поліпептидів з цитоплазми, що беруть участь у морфогенезі бактеріофагів), який є частиною позаклітинного протеому декількох видів пробіотиків.

Штам Т виробляє специфічний білок — флагелін, активатор експресії кишкових епітеліальних прозапальних генів, який чинить імуностимулювальну дію (Rosa Lippolis et al., 2013).

Вищеописані дослідження вперше продемонстрували відмінності штамів O/C, SIN, N/R і T B. clausii. Ці відмінності вказують на те, що існують специфічні особливості, які характеризують кожен з 4 штамів, незважаючи на їх генотипічну спорідненість. Це наділяє штами B. clausii специфічними пробіотичними функціями, пов’язаними з білками, що диференційно експресуються, і вказує на те, що вони можуть виступати в якості пробіотиків, оскільки компоненти секретому кожного штаму можуть робити внесок в загальну активність змішаного пробіотичного препарату.

Було виявлено, що бактерії, які містяться в препараті Ентерожерміна форте, здатні до виживання в кислому середовищі шлунка протягом 120 хв. Частка виживання мікроорганізмів, що містяться у цьому препараті, становила 96%.

Крім цього, бактерії, присутні в Ентерожерміна форте, здатні розмножуватися при pH 8,0; починаючи з 240-ї хвилини їх кількість збільшується (Vecchione A. et al., 2018).

Торгова назва препарату — Ентерожерміна форте.

Препарат випускається у формі суспензії у флаконі.

В одному пластиковому флаконі — 5 мл суспензії, міститься 4 млрд одиниць B. clausii, в упаковці 10 флаконів.

Застосування

Ентерожерміну форте доцільно призначати при:

— діареї, викликаній бактеріальним гастроентеритом;

— діареї, викликаній застосуванням антибіотиків;

— амебній дизентерії;

— синдромі роздратованого кишечнику;

— діареї мандрівника;

— ентероколіті;

— бактеріальному вагінозі;

— непереносимості лактози;

— інфекції дихальних шляхів;

— синдромі мальабсорбції, у результаті якого може виникнути вторинний авітаміноз.

Не слід приймати препарат при:

реакції гіперчутливості до діючої речовини або будь-якого з допоміжних компонентів препарату.

Призначення в період вагітності та годування грудьми даного лікарського засобу дозволено.

Кратність прийому та дозування

Дорослі: 1 флакон на добу; курс прийому призначає лікар.

Діти, включаючи немовлят (від 28 днів життя): 1 флакон на добу.

При діареї (дорослі): 1 флакон 2 рази на добу; курс 10–14 днів.

Еридикація H. pylori: 1 флакон 3 рази на добу, під час 7 днів прийому антибіотиків, потім ще 7 днів після цього.

Синдром надмірного бактеріального розростання в тонкому кишечнику: 1 флакон 3 рази на добу, курс — 1 міс.

Інфекція верхніх дихальних шляхів (діти віком 3–6 років): 1 флакон на добу, курс терапії — 90 днів.

Небажані ефекти

Є повідомлення про побічні ефекти, такі як висип і кропив’янка, що розвиваються в результаті застосування препарату. Також можуть бути небажані реакції, такі як розлад шлунка, метеоризм.

Передозування

За весь період застосування клінічних проявів передозування не відзначалося.

Особливості застосування

Препарат застосовується всередину, флакон перед вживанням необхідно збовтати.

Допускається розведення препарату у воді, соку, молоці.

Заборонено вводити препарат внутрішньом’язово або внутрішньовенно!

При паралельному призначенні Ентерожерміна форте з антибіотиками показаний їх прийом у різний час.

Приймати препарат через рівні проміжки часу.

Умови зберігання

Температурний режим не повинен перевищувати 30 °С.

Ентерожерміна форте повинна знаходитися в недоступних для дітей місцях.

Висновки

Ентерожерміна форте відповідає всім сучасним вимогам до пробіотиків.

Препарат має дуже високу концентрацією корисних бактерій, які добре виживають і швидко розмножуються при високій амплітуді рН шлунка і кишечнику. Bacillus clausii мають широкий спектр антибіотикорезистентності, що дозволяє застосовувати їх на фоні дисбактеріозу, пов’язаного з прийомом антибіотиків, і навіть одночасно з прийомом антибіотиків. Ентерожерміна форте здатна знижувати ймовірність виникнення гіпербілірубінемії у новонароджених, а також — при виникненні гіпербілірубінемії — скоротити період фототерапії.

Ентерожерміна форте не виявляє ознак токсичності, що робить її безпечним пробіотиком у підтримувальній терапії для недоношених дітей.

Оскільки всі 4 штами B. clausii мають біоентеросептичні властивості, застосування препарату виправдано при діареї — гострому та хронічному її перебігу.

Ентерожерміна форте відмінно зарекомендувала себе на фармацевтичному ринку Європи і США завдяки своїй високій ефективності і широкому спектру застосування, доступній вартості курсу терапії.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ в містах України

Вінниця 275.83 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 238.1 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Вінниця, просп. Коцюбинського Михайла, 5, тел.: +380675233077

Дніпро 262.98 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 224 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Дніпро, вул. Шолохова, 1, тел.: +380675233077

Житомир 273.04 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 249.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +380981699870

Запоріжжя 269.85 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 230.2 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 34, тел.: +380675233077

Івано-Франківск 280.09 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 246.45 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65, тел.: +380342722985

Київ 291.36 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 178 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Київ, просп. Оболонський, 5, тел.: +380442904365

Кропивницький 274.35 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 239.5 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Кропивницький, вул. Тельнова Євгена, 1Ж, тел.: +380675233077

Луцьк 279.31 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 239 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Ківерці, вул. Соборності, 12А

Львів 312.06 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 246.8 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Львів, вул. Городоцька, 88/90, тел.: +380675233077

Миколаїв 247.84 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 178 грн./уп.
«FARMACIA» Миколаїв, вул. Лазурная, 17, тел.: +380512532018

Одеса 248.86 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 178 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, вул. Генуезська, 24А, тел.: +380487058298

Полтава 272.09 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 249.4 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Полтава, вул. Шевченка Тараса, 31, тел.: +380675233077

Рівне 286.24 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 255.7 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Рівне, вул. Князя Романа, 3, тел.: +380362242039

Суми 270.09 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 242.8 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Суми, вул. Харківська, 38, тел.: +380675233077

Тернопіль 284.61 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 241 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Тернопіль, вул. Київська, 9А, тел.: +380675233077

Ужгород 286.55 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 246.9 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Ужгород, вул. Ивана Ваша, 2М, тел.: +380675233077

Харків 270 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 241.7 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Харків, просп. Науки, 64, тел.: +380675233077

Херсон 275.45 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 242.7 грн./уп.
«ОПТ ТОРГ» Херсон, шосе Миколаевське, 24Б

Хмельницький 287.11 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 247.1 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Хмельницький, вул. Староміська, 25

Черкаси 271.52 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 245.9 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 335, тел.: +380675233077

Чернігів 270.15 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 243.4 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Чернігів, вул. Незалежності, 42

Чернівці 283.68 грн./уп.

ЕНТЕРОЖЕРМІНА® ФОРТЕ сусп. орал. 4 млрд фл. 5 мл № 10, Санофи-Авентис Украина ..... 235.5 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Чернівці, вул. Небесної Сотні, 9, тел.: +380675233077

Developed by Maxim Levchenko