Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Октаплас Лг (Oktaplas Lg) (266415) - інструкція із застосування ATC-класифікація

 • Інструкція
 • Аналоги
Октаплас Лг (Oktaplas Lg)
Форма випуску
Розчин для інфузій
Дозування
45 -70 мг/мл
Об'єм
200 мл
Виробник
Октафарма
Сертифікат
UA/15584/01/01 від 02.07.2021

Октаплас Лг інструкція із застосування

Склад

діюча речовина: human plasma proteins;

1 мл розчину для інфузій містить 45–70 мг білків плазми крові людини;

1 контейнер (200 мл) містить 9–14 г білків плазми крові людини;

допоміжні речовини: натрію цитрат, дигідрат; натрію дигідрофосфат, дигідрат; гліцин.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: розморожена плазма прозора або злегка опалесціююча, не містить твердих або желатиноподібних часток.

Фармакотерапевтична група

Замінники плазми та білкові фракції. Код АТХ B05A A.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Вміст та розподіл білків плазми в препараті Октаплас ЛГ залишаються в кінцевому продукті на аналогічних рівнях до тих, що є в сировині свіжозамороженої плазми (СЗП), тобто 45–70 мг/мл, рівень вмісту основних білків плазми крові знаходиться в межах концентрації в крові здорових донорів (див. таблицю 1). Середнє значення загального вмісту білка — 58 мг/мл, альбумін становить 50% (29 мг/мл), тоді як класи імуноглобуліну G, A, M присутні в кількості 8,1, 1,6 та 0,8 мг/мл відповідно. В результаті сольвент-детергентної обробки та очищення вміст у ліпідах та ліпопротеїнах зменшується. Це не має значення в межах показань для препарату Октаплас ЛГ.

У процесі виробництва згладжуються відмінності в кількісному вмісті білків плазми між донорами та зберігається функціональний стан білків плазми. Октаплас ЛГ має такі ж клінічні властивості, як свіжозаморожена плазма від окремих донорів, але при цьому препарат Октаплас ЛГ є більш стандартизованим. Готовий препарат перевіряється на фактори згортання V, VIII та XI, на інгібітори протеїну C, протеїну S та антиплазмін. Мінімум 0,5 МО/мл отримується для кожного з трьох факторів згортання, тоді як рівні інгібітору гарантовано дорівнюють або перевищують 0,7, 0,3 та 0,2 МО/мл. Вміст фібриногену становить від 1,5 до 4,0 мг/мл. У звичайному виробництві всі клінічно важливі параметри знаходяться в межах 2,5–97,5 процентиля діапазону нормальних значень одного донора СЗП, за винятком інгібітору плазміну (також відомого як a2-антиплазмін), значення якого трохи нижчі (таблиця 1). Октаплас ЛГ показує той же самий фактор фон Віллебранда за багатовимірною схемою, що й звичайна плазма.

Таблиця 1. Глобальні параметри коагуляції, специфічні фактори згортання та інгібітори у препараті Октаплас ЛГ

ПараметриОктаплас ЛГ
Середнє ± стандартне відхилення
(n = 5)Діапазон нормальних значень*

Активований частковий тромбопластиновий час [сек]30 ± 128–41
Протромбіновий час [сек]11 ± 010–14**
Фібриноген [мг/мл]2,6 ± 0,11,5–4,0**
Фактор згортання II [МО/мл]1,01 ± 0,070,65–1,54
Фактор згортання V [МО/мл]0,76 ± 0,050,54–1,45
Фактор згортання VII [МО/мл]1,09 ± 0,050,62–1,65
Фактор згортання VIII [МО/мл]0,80 ± 0,070,45–1,68
Фактор згортання IX [МО/мл]0,88 ± 0,100,45–1,48
Фактор згортання X [МО/мл]0,99 ± 0,050,68–1,48
Фактор згортання XI [МО/мл]0,88 ± 0,040,42–1,44
Фактор згортання XII [МО/мл]1,04 ± 0,080,40–1,52
Фактор згортання XIII [МО/мл]1,03 ± 0,060,65–1,65
Антитромбін [МО/мл]0,86 ± 0,110,72–1,45
Антитромбін II [МО/мл]1,12 ± 0,050,65–1,35
Білок C [МО/мл]0,86 ± 0,080,58–1,64
Білок S [МО/мл]0,63 ± 0,080,56–1,68
Фактор фон Віллебранда ристоцетин-кофактор [МО/мл]0,93 ± 0,080,45–1,75
Активність ADAMTS13# [МО/мл]1,13 ± 0,170,50–1,10**
Плазміноген [МО/мл]0,84 ± 0,060,68–1,44
Антиплазмін## [МО/мл]0,61 ± 0,040,72–1,32

*Згідно з дослідженням за участю 100 здорових донорів крові та визначено 2,5 і

97,5 процентиля або

**Згідно з інструкцією для застосування препарату в тестовому наборі.

#Дизінтегрин та металопротеїназа з мотивом тромбоспондин-1, учасник 13. Також відомий як фактор фон Віллебранда, що розщеплює протеазу (VWFCP).

##Також відомий як a2-антиплазмін.

Клінічні дослідження

Проведено відкрите багато центрове постреєстраційне дослідження щодо безпеки, переносимості та ефективності препарату Октаплас ЛГ за участю 37 новонароджених/ дітей молодшого віку (від народження до 2 років) та 13 дітей і підлітків (від 2 до 16 років). Сорок пацієнтів перенесли операцію на серці, 5 — ортотопічну трансплантацію печінки та 5 потребували численних заміщень факторів згортання крові (4 з цих пацієнтів мали сепсис). У 28 пацієнтів, які перенесли первинне шунтування (всі віком до 2 років), середня доза становила 20,2 мл/кг. Щодо інших 20 пацієнтів середня доза першої інфузії становила 16,5 мл/кг у дітей віком до 2 років і 12,7 мл/кг у дітей віком від 2 років. Ніяких повідомлень про гіперфібринолітичні або тромбоемболічні ускладнення, які вважалися пов’язаними з лікуванням препаратом Октаплас ЛГ, не надходило. Результати гемостатичних досліджень, що проводилися після інфузій препарату Октаплас ЛГ, були в межах, очікуваних дослідниками, у пацієнтів, які потребували інфузії плазми з приводу кровотечі.

Фармакокінетика.

Октаплас ЛГ має аналогічні фармакокінетичні властивості, що і свіжозаморожена плазма (СЗП).

Доклінічні дані з безпеки

Інактивація вірусу здійснюється за допомогою три (н-бутил) фосфату (TNBP) та октоксинолу (тритон Х-100). Ці сольвент-детегрентні реагенти видаляються в процесі очищення. Максимальна кількість TNBP та октоксинолу в готовому продукті становить < 2 мкг/мл та < 5 мкг/мл відповідно.

Показання

 • Комплексний дефіцит факторів згортання крові, зокрема коагулопатія, через тяжку печінкову недостатність або масивне переливання крові.
 • Замісна терапія при дефіциті факторів згортання крові, коли концентрат специфічного фактора згортання (наприклад, фактор V або фактор XI) недоступний для використання, або в надзвичайних ситуаціях, коли точний лабораторний діагноз неможливий.
 • Швидка нейтралізація дії пероральних антикоагулянтів (кумаринового або індандіонового типу), коли концентрат протромбінового комплексу недоступний для використання або введення вітаміну К є недостатнім через порушення функції печінки, або в надзвичайних ситуаціях.
 • Потенційно небезпечні кровотечі під час проведення фібринолітичної терапії з використанням, наприклад, активаторів плазміногену тканини у пацієнтів, які не реагують на звичайні заходи.
 • Терапевтичні процедури плазмозаміщення, в тому числі при тромботичній тромбоцитопенічній пурпурі (ТТП).

Протипоказання

Дефіцит IgA з описаними антитілами до IgA.

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-яких компонентів препарату.

Тяжка недостатність протеїну S.

Особливі заходи безпеки.

Октаплас ЛГ слід транспортувати та зберігати при температурі £ ̵ 18 °C.

Не використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодії

Взаємодії з іншими препаратами не встановлені.

Несумісність

Октаплас ЛГ можна змішувати з червоними клітинами і тромбоцитами, якщо дотримується АВО сумісність обох клітинних компонентів крові (введення лікарського засобу має ґрунтуватися на специфічності групи крові за АВО-системою).

Октаплас ЛГ не слід змішувати з лікарськими препаратами, що можуть інактивувати або викликати преципітацію.

Уникати утворення згустків крові; розчини, що містять кальцій, не слід вводити через одну систему з лікарським засобом Октаплас ЛГ.

Особливості застосування

Октаплас ЛГ не слід використовувати:

 • для відновлення об’єму крові;
 • у разі кровотеч, спричинених дефіцитом факторів згортання, коли специфічний концентрат фактора доступний для використання;
 • для корекції гіперфібринолізу при трансплантації печінки або за інших умов комплексного порушення гемостазу, викликаного дефіцитом інгібітору плазміну, також відомого як a2-антиплазмін.

Октаплас ЛГ слід призначати з обережністю у таких випадках:

 • дефіцит IgA;
 • алергія до білків плазми;
 • попередній досвід реакцій на свіжозаморожену плазму (СЗП) або Октаплас ЛГ;
 • явна або латентна серцева недостатність;
 • набряк легень.

Для того щоб зменшити ризик тромбоемболії, викликаної зниженою активністю білка S в препараті Октаплас ЛГ в порівнянні зі звичайною плазмою (див. розділ «Фармакодинаміка»), слід дотримуватися обережності та вжити відповідних заходів для всіх пацієнтів з ризиком розвитку тромботичних ускладнень.

При проведенні процедури плазмозаміщення Октаплас ЛГ слід використовувати тільки для корекції порушень коагуляції, коли відбувається аномальна кровотеча.

Вірусна безпека

Стандартні заходи для запобігання розвитку інфекції, пов’язаної з використанням медичних препаратів, отриманих з людської крові або плазми, включають відбір донорів, скринінг індивідуальних порцій донорської крові та пулів плазми для виявлення специфічних маркерів інфекції та використання ефективних виробничих методів для інактивації/видалення вірусів. Незважаючи на це, у разі введення лікарських засобів, отриманих з крові або плазми людини, можливість передачі інфекційних агентів не може бути повністю виключена. Це також стосується невідомих і нових вірусів та інших патогенів.

Заходи, що вживаються, вважаються ефективними для оболонкових вірусів, таких як ВІЛ, ВГВ та ВГС, і можуть мати обмежену ефективність щодо вірусу, що не має оболонки, зокрема вірусу гепатиту А, вірусу гепатиту Е та парвовірусу В19.

Інфекція, викликана парвовірусом В19, може бути небезпечною для вагітної жінки (інфекція плода) та для осіб з імунодефіцитом або підвищеним еритропоезом (наприклад, гемолітична анемія). Вірус гепатиту Е також може серйозно серонегативно вплинути на вагітних жінок. Тому Октаплас ЛГ слід вводити пацієнтам строго за показаннями.

Необхідно проводити відповідну вакцинацію (наприклад, проти ВГВ та ВГА) пацієнтам, які регулярно застосовують лікарські засоби, що отримані з людської крові або плазми.

Крім того, передбачаються кроки по видаленню пріонів.

Настійно рекомендується записувати назву та номер партії препарату кожного разу, коли Октаплас ЛГ вводять пацієнту, щоб прослідковувати зв’язок між станом пацієнта та партією препарату.

Введення з урахуванням групи крові

Введення препарату Октаплас ЛГ має ґрунтуватися на специфічності групи крові за АВО-системою. В екстрених випадках Октаплас ЛГ з групою крові АВ можна розглядати як універсальну плазму, оскільки він може бути застосований всім пацієнтам незалежно від групи крові.

Слід спостерігати за пацієнтом не менше 20 хвилин після введення препарату.

Анафілактичні реакції

У разі анафілактичної реакції або шоку слід негайно припинити інфузію препаратом Октаплас ЛГ. При проведенні лікування слід дотримуватись рекомендацій щодо протишокової терапії.

Діти

Дані щодо застосування препарату Октаплас ЛГ пацієнтам дитячого віку обмежені, тому дітям препарат слід вводити тільки у разі, якщо ймовірна користь явно перевищує потенційні ризики.

Вплив на серологічні дослідження

Пасивна передача компонентів плазми з лікарським засобом Октаплас ЛГ (наприклад,

β-хоріонічний гонадотропін людини (β-HCG)) може призвести до помилкових лабораторних результатів у реципієнта. Наприклад, повідомлялося про хибнопозитивний результат тесту на вагітність після пасивної передачі β-HCG.

Цей лікарський засіб містить максимум 920 мг натрію на пакет, що еквівалентно максимум 46% рекомендованого ВООЗ максимального добового споживання 2 г натрію для дорослої людини.

Є обмежені дані щодо застосування препарату Октаплас дітям та підліткам віком від народження до 16 років (див. «Особливості застосування» та «Фармакологічні властивості»).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Безпека застосування препарату Октаплас ЛГ вагітним жінкам не була встановлена в контрольованих клінічних дослідженнях. Невідомо, чи може Октаплас ЛГ вплинути на репродуктивну функцію. Препарат слід вводити вагітній або жінці, яка годує, тільки якщо альтернативні методи лікування вважаються недоречними.

Інформацію щодо потенційного ризику парвовірусу B19 та передачу ВГЕ див. у розділі «Особливості застосування».

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Після застосування препарату в амбулаторних умовах пацієнт повинен перебувати в спокої протягом однієї години.

Октаплас ЛГ не впливає або має незначний вплив на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дозування

Дозування залежить від клінічної ситуації та основного захворювання, але 12–15 мл препарату Октаплас ЛГ/кг маси тіла є загальноприйнятою початковою дозою. Це повинно підвищити рівень фактора згортання крові у пацієнта приблизно на 25%.

Важливо контролювати реакцію як за клінічними показниками, так і за вимірюванням, наприклад, рівня активованого часткового тромбопластинового часу (АЧТЧ), протромбінового часу (ПЧ) та/або за аналізами специфічних факторів згортання крові.

Дозування при дефіциті факторів згортання крові

Адекватна гемостатична дія при незначних та помірних кровотечах або операції у пацієнтів з дефіцитом фактора згортання крові, як правило, досягається після інфузії 5–20 мл препарату Октаплас ЛГ/кг маси тіла. Це повинно підвищити рівень фактора згортання крові у пацієнта приблизно на 10–33%. У разі великих кровотеч або операції слід звернутися за професійною консультацією до гематолога.

Дозування при ТТП та кровотечах при інтенсивному плазмозаміщенні

Для проведення терапевтичних процедур плазмо заміщення слід звернутися за професійною консультацією до гематолога.

У хворих з ТТП весь об’єм плазми, необхідний до заміщення, повинен бути замінений препаратом Октаплас ЛГ.

Спосіб застосування

Введення препарату Октаплас ЛГ має ґрунтуватися на специфічності групи крові за АВО-системою. В екстрених випадках Октаплас ЛГ з групою крові АВ можна розглядати як універсальну плазму, скільки він може бути застосований всім пацієнтам, незалежно від групи крові.

Октаплас ЛГ слід вводити шляхом внутрішньовенної інфузії після розморожування, як описано нижче, з використанням набору для інфузії з фільтром. Інфузію необхідно проводити в асептичних умовах.

Можливе виникнення цитратної токсичності, коли вводиться більше ніж 0,020–0,025 ммоль цитрату/кг маси тіла/хвилину. Тому швидкість інфузії не повинна перевищувати 1 мл препарату Октаплас ЛГ/кг маси тіла/хвилину. Токсичні ефекти цитрату можна звести до мінімуму шляхом внутрішньовенного введення кальцію глюконату в іншу вену.

Октаплас ЛГ постачається у вигляді замороженого розчину, який може бути (злегка) жовтого кольору.

Кілька варіантів для відтавання замороженого Октапласу ЛГ

Водяна баня

Розморожувати в зовнішній обгортці протягом не менше 30 хвилин на циркуляційній водяній бані при температурі від 30 до 37 °С. Обгорнутий плівкою контейнер можна використовувати для забезпечення подальшого захисту вмісту в разі необхідності.

Запобігати забрудненню водою впускного отвору. Мінімальний час розморожування становить 30 хвилин при температурі 37 °С. Температура водяної бані ніколи не повинна перевищувати 37 °С та не повинна бути нижчою 30 °С.

Час розморожування залежить від кількості контейнерів, що одночасно перебувають на водяній бані. Якщо паралельно розморожують більше контейнерів із плазмою, час розморожування можна збільшити, але не більше ніж до 60 хвилин.

Використання апарату для сухого розморожування, такого як SAHARA-III

Помістіть Октаплас ЛГ у пакеті з поліамід/поліетиленової плівки на агітаційну плитку відповідно до інструкції виробника та розморожуйте плазму за допомогою функції швидкого нагріву. Коли на дисплеї температури вказується температура компонента крові + 37 °С, слід завершити процес нагріву та видалити пакет. У процесі розморожування препарату Октаплас ЛГ за допомогою апарату для сухого розморожування рекомендується використовувати принтер протоколу для запису температури компонента крові та повідомлень про помилки у разі збою.

Інші

Інші системи для розморожування замороженого препарату Октаплас ЛГ можуть використовуватися за умови, що вони є перевірені для цього.

Дати вмісту пакета нагрітися приблизно до температури 37 °C перед інфузією. Температура препарату Октаплас ЛГ не повинна перевищувати 37 °C. Видаліть пакет та перевірте контейнер на наявність тріщин або витоків.

Не струшувати.

Після розморожування розчин прозорий або злегка опалесцентний, не містить твердих або желатиноподібних часток.

Розморожений Октаплас ЛГ не можна знову заморожувати. Невикористаний лікарський засіб або відпрацьований матеріал слід утилізувати відповідно до затверджених вимог.

Передозування

Високі дози або велика швидкість введення можуть призвести до гіперволемії, набряку легенів і циркуляторного перевантаження та серцевої недостатності, до розвитку кардіоваскулярних ефектів у результаті токсичної дії цитрату (у зв’язку зі зниженням рівня іонів кальцію), особливо у пацієнтів з порушеннями функції печінки.

Побічні реакції

Рідко можуть спостерігатися алергічні реакції. Зазвичай це незначні алергічні реакції, що характеризуються локалізованою чи генералізованою кропив’янкою, еритемою, почервонінням шкіри та свербежем. Більш тяжкі форми можуть бути ускладнені гіпотензією чи ангіоневротичним набряком обличчя або горла. Якщо задіяні інші системи органів — серцево-судинна, дихальна чи шлунково-кишкова — реакція може вважатися анафілактичною або анафілактоїдною. Анафілактичні реакції можуть розпочинатися дуже швидко та бути тяжкими; комплекс симптомів може включати гіпотензію, тахікардію, бронхоспазм, дихання зі свистом (хрипіння), кашель, утруднене дихання, нудоту, блювання, діарею, біль у животі чи спині. Можуть розвинутися тяжкі реакції, такі як шок, втрата свідомості, порушення дихання (дихальна недостатність) та дуже рідко — смерть.

Токсичність цитрату

У пацієнтів, які отримують інфузію препарату з великою швидкістю, пацієнтів з порушеннями функції печінки або пацієнтів, яким проводилися процедури плазмозаміщення, можуть спостерігатися симптоми, спричинені токсичною дією цитрату, та відповідної гіпокаліємії, такі як: реакції з боку серцево-судинної системи, слабкість, тривога (занепокоєння), навколоротове поколювання (пощипування), парестезія, нудота, блювання, спазми, тремор, напади, гіпотензія, брадикардія, аритмія, подовження інтервалу QT (на ЕКГ) і/або інші електролітні порушення (наприклад метаболічний алкалоз, гіпомагніємія, гіпокаліємія).

Небажані реакції спостерігалися при проведенні клінічних досліджень і в постмаркетинговий період застосування препарату Октаплас ЛГ:

Частота виникнення побічних реакцій оцінювалася відповідно до таких умовних позначень: дуже часто (≥ 1/10); часто (від ≥ 1/100 до < 1/10); нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100); рідко (від ≥ 1/10 000 до < 1/1000); дуже рідко (< 1/10 000), невідомо (не можна оцінити за наявними даними).

Таблиця 2. Побічні реакції, що спостерігаються при застосуванні препарату Октаплас ЛГ

Клас системи органів*Часто (від
≥ 1/100 до < 1/10, або від ≥ 1% до < 10%)
Нечасто (від
≥ 1/1000 до < 1/100, або від ≥ 0,1%
до < 1%)
Рідко (від ≥ 1/10 000 до < 1/1000, або від ≥ 0,01% до < 0,1%)Дуже рідко
(< 1/10 000, або < 0,01%)
Порушення з боку крові та лімфатичної системи   гемолітична анемія, геморагічний діатез
Порушення з боку імунної
системи
 анафілактоїдна реакціяпідвищена чутливістьанафілактичний шок,
анафілактична реакція
Порушення з боку психіки   тривога,
збудження, занепокоєння
Порушення з боку нервової системи гіпестезія запаморочення,
парестезія
Порушення з боку серця   зупинка серця,
аритмія,
тахікардія
Порушення з боку судин   тромбоемболія (LLT),
гіпотензія, гіпертензія,
судинна недостатність,
почервоніння шкіри
Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння гіпоксія респіраторна недостатність, легенева
кровотеча, бронхоспазм, набряк легенів, утруднене дихання, порушення дихання
Порушення з боку шлунково-кишкового тракту блювання
нудота
 біль у животі
Порушення з боку шкіри та підшкірних тканинкропив’янка
свербіж
  висипання (еритематозне),
гіпергідроз
Порушення з боку скелетно-м’язової та сполучної тканини   біль у спині
Загальні порушення та реакції в місці введення лихоманка біль у грудях, дискомфорт у грудях,
озноб, локалізований набряк,
нездужання,
реакція в місці введення
Дослідження   позитивний тест на антитіла,
зменшене насичення киснем
Травми, отруєння та ускладнення процедур   гіперволемія, пов’язана з трансфузією,
цитратна токсичність,
гемолітична трансфузійна реакція

*Ця таблиця містить терміни переважного застосування (ТПЗ) Медичного словника нормативно-правової діяльності (МСНПД), якщо інше не зазначено.

LLT — термін нижчого рівня МСНПД

Звітність про небажані лікарські реакції

Звітність про небажані лікарські реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою. Це дає змогу продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик застосування лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які небажані лікарські реакції.

Термін придатності

4 роки при температурі £ -18 °C в захищеному від світла місці.

Після розморожування Октаплас ЛГ можна зберігати до 5 діб при температурі від 2 до 8 °С або до 8 годин при температурі від 20 до 25 °С.

Після відкриття контейнера препарат повинен бути використаний негайно.

З мікробіологічної точки зору, препарат слід використати негайно, оскільки спосіб відкриття не виключає ризику зараження мікробами. Якщо не використати його негайно, за час і умови зберігання при використанні несе відповідальність сам користувач.

Умови зберігання

Зберігати при температурі £ -18 °C в захищеному від світла місці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Октаплас ЛГ можна змішувати з червоними клітинами і тромбоцитами, якщо дотримується АВО сумісність обох клітинних компонентів крові.

Октаплас ЛГ не слід змішувати з лікарськими препаратами, що можуть інактивувати або викликати преципітацію.

Уникати утворення згустків крові; розчини, що містять кальцій, не повинні вводитися через одну систему з Октаплас ЛГ.

Упаковка

По 200 мл препарату Октаплас ЛГ в стерильному пластифікованому контейнері для крові з полівінілхлориду. По 1 контейнеру в пакеті з прозорої поліамід/поліетиленової плівки.

По 1 пакету в картонній коробці.

Октаплас ЛГ упаковується в окремі контейнери за такими групами крові:

Група крові А (II)

Група крові B (III)

Група крові AB (IV)

Група крові O (I)

Категорія відпуску

За рецептом.