Все аптеки Украины

Нео амоксиклав (Neo amoxiclav) (266374) - інструкція із застосування ATC-класифікація

 • Інструкція
 • Аналоги
Нео амоксиклав (Neo amoxiclav)
Виробник
Форма випуску
Гранули для оральної суспензії
Дозування
875 мг + 125 мг
Кількість штук в упаковці
10 шт.

Нео амоксиклав інструкція із застосування

Склад

діючі речовини: амоксицилін; клавуланова кислота;

1 саше (1,8 г) гранул для оральної суспензії містить 875 мг амоксициліну (у формі амоксициліну тригідрату) та 125 мг клавуланової кислоти (у формі калію клавуланату);

допоміжні речовини: магнію стеарат, аспартам (Е 951), ароматизатор лимонно-персиково-полуничний, кремнію діоксид осаджений, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна.

Лікарська форма

Гранули для оральної суспензії.

Основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або злегка жовтуватого кольору, практично без запаху, характерного для активної субстанції.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. 

Код АТХ J01C R02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Амоксицилін — напівсинтетичний антибіотик із широким спектром антибактеріальної активності проти багатьох грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Амоксицилін чутливий до бета-лактамази та зазнає розпаду під її впливом, тому спектр активності амоксициліну не включає мікроорганізми, що синтезують цей фермент. Клавуланова кислота має бета-лактамну структуру, подібну до пеніцилінів, та інактивує бета-лактамазні ферменти, властиві мікроорганізмам, що резистентні до пеніцилінів та цефалоспоринів. Зокрема, вона має виражену активність щодо важливих з клінічної точки зору плазмідних бета-лактамаз, які часто відповідальні за виникнення перехресної резистентності до антибіотиків. Присутність клавуланової кислоти у складі лікарського засобу захищає амоксицилін від розпаду під дією ферментів бета-лактамаз та розширює спектр антибактеріальної дії амоксициліну, включаючи до нього багато мікроорганізмів, резистентних до амоксициліну та інших пеніцилінів та цефалоспоринів.

Мікроорганізми, наведені нижче, категоризовані відповідно до чутливості до амоксициліну/клавуланату in vitro.

Чутливі мікроорганізми

Грампозитивні аероби: Bacillus anthracis, Enterococcus faecalis, Listeria monocytogenes, Nocardia asteroids, Streptococcus pneumoniaе, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Streptococcus viridans, інші β-гемолітичні види Streptococcus, Staphylococcus aureus (метицилінчутливі штами), Staphylococcus saprophyticus (метицилінчутливі штами), коагулазонегативні стафілококи (метицилінчутливі штами).

Грамнегативні аероби: Bordetella pertussis, Haemophilus influenzaе, Haemophilus parainfluenzae, Helicobacter pylori, Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Pasteurella multocida, Vibrio cholera.

Інші: Borrelia burgdorferi, Leptospirosa ictterohaemorrhagiae, Treponema pallidum.

Грампозитивні анаероби: види Clostridium, Peptococcus niger, Peptostreptococcus magnus, Peptostreptococcus micros, види Peptostreptococcus.

Грамнегативні анаероби: види Bacteroides (включаючи Bacteroides fragilis), види Capnocytophaga, Eikenella corrodens, види Fusobacterium, Fusobacterium nucleatum, види Porphyromonas, види Prevotella.

Штами з можливою набутою резистентністю

Грамнегативні аероби: Escherichia coli, Klebsiella oxytoca, Klesiella pneumoniaе, види Klebsiella, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, види Proteus, види Salmonella, види Shigella.

Грампозитивні аероби: види Corynebacterium, Enterococcus faecium.

Нечутливі мікроорганізми

Грамнегативні аероби: види Acinetobacter, Citrobacter freundii, види Enterobacter, Hafnia alvei, Legionella pneumophila, Morganella morganii, види Providencia, види Pseudomonas, види Serratia, Stenotrophomas maltophilia, Yesinia enterolitica.

Інші: Chlamydia pneumoniaе, Chlamydia psittaci, види Chlamydia, Coxiella burnetti, види Mycoplasma.

Фармакокінетика.

Обидва компоненти Нео Амоксиклаву (амоксицилін та клавуланова кислота) повністю розчинні у водних розчинах при фізіологічних значеннях pH. Обидва компоненти швидко та добре абсорбуються при пероральному застосуванні. Пік концентрації у сироватці крові досягається приблизно через 1 годину після перорального застосування. Абсорбція Нео Амоксиклаву покращується при його застосуванні на початку прийому їжі.

Подвоєння дози Нео Амоксиклаву призводить до подвоєння його концентрації у сироватці крові. Обидва компоненти препарату погано зв'язуються з білками крові, близько 70% залишаються у вільному стані у сироватці крові.

Показання

Лікування бактеріальних інфекцій, спричинених чутливими до Нео Амоксиклаву мікроорганізмами, таких як:

 • гострий бактеріальний синусит;
 • гострий середній отит;
 • підтверджене загострення хронічного бронхіту;
 • негоспітальна пневмонія;
 • цистити;
 • пієлонефрити;
 • інфекції шкіри та м'яких тканин, у т.ч. целюліти, укуси тварин, тяжкі дентоальвеолярні абсцеси з поширеним целюлітом;
 • інфекції кісток і суглобів, зокрема остеомієліт.

При призначенні антибактеріальних препаратів слід керуватися правилами їх належного застосування.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючих речовин, до будь-якого з пеніцилінів або будь-якої з допоміжних речовин.
 • Наявність в анамнезі тяжких реакцій гіперчутливості (в т.ч. анафілаксії), пов'язаних із застосуванням інших бета-лактамних агентів (у т.ч. цефалоспоринів, карбапенемів або монобактамів).
 • Наявність в анамнезі жовтяниці або дисфункції печінки, пов'язаних із застосуванням амоксициліну/клавуланату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне застосування пробенециду не рекомендується. Пробенецид знижує ниркову канальцеву секрецію амоксициліну. Одночасне його застосування з Нео Амоксиклавом може призвести до підвищених рівнів амоксициліну в крові протягом тривалого часу, проте не впливає на рівні клавуланової кислоти.

Одночасне застосування алопуринолу під час лікування амоксициліном може збільшити імовірність алергічних шкірних реакцій. Даних щодо одночасного застосування Нео Амоксиклаву та алопуринолу немає.

Як і інші антибіотики, Нео Амоксиклав може мати вплив на флору кишечнику, що призводить до зменшення реабсорбції естрогенів та зменшення ефективності комбінованих пероральних контрацептивних засобів.

Існують окрeмі дані про збільшення рівня міжнародного нормалізованого співвідношення (INR) у пацієнтів, які лікуються аценокумаролом або варфарином та приймають амоксицилін. Якщо таке застосування необхідне, слід ретельно контролювати протромбіновий час або рівень міжнародного нормалізованого співвідношення з додаванням або припиненням лікування Нео Амоксиклавом.

У хворих, які лікуються мікофенолатом мофетилом, після початку застосування перорального амоксициліну з клавулановою кислотою може зменшитись предозова концентрація активного метаболіту мікофенольної кислоти приблизно на 50%. Ця зміна предозового рівня може не точно відповідати зміні загальної експозиції мікофенольної кислоти.

Пеніциліни можуть зменшувати виведення метотрексату, що може спричинити зростання токсичності останнього.

Особливості застосування

Перед початком терапії Нео Амоксиклавом необхідно точно визначити наявність в анамнезі реакцій гіперчутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів або інших алергенів.

Серйозні, а часом навіть летальні випадки гіперчутливості (анафілактичні реакції) спостерігаються у пацієнтів під час терапії пеніциліном. Ці реакції імовірніші в осіб з аналогічними реакціями на пеніцилін у минулому (див. розділ «Протипоказання»). У разі виникнення алергічних реакцій слід припинити терапію Нео Амоксиклавом і розпочати альтернативну терапію.

У разі якщо доведено, що інфекція зумовлена мікроорганізмами, чутливими до амоксициліну, необхідно зважити можливість переходу з комбінації амоксицилін/кислота клавуланова на амоксицилін відповідно до офіційних рекомендацій.

Цю лікарську форму не слід застосовувати у разі високого ризику резистентності патогенів до β-лактамів і для лікування пневмонії, спричиненої пеніцілінрезистентними штамами S.pneumoniae.

Нео Амоксиклав не слід призначати при підозрі на інфекційний мононуклеоз, оскільки при застосуванні амоксициліну при цій патології спостерігалися випадки кореподібного висипання.

Тривале застосування препарату іноді може спричиняти надмірне зростання нечутливої до Нео Амоксиклаву мікрофлори.

Розвиток мультиформної еритеми, асоційованої з пустулами на початку лікування, може бути симптомом гострого генералізованого екзантематозного пустульозу (див. розділ «Побічні реакції»). У такому разі необхідно припинити лікування і в подальшому протипоказано застосування амоксициліну.

Нео Амоксиклав слід з обережністю призначати пацієнтам з ознаками печінкової недостатності (див. розділи «Спосіб застосування та дози», «Протипоказання», «Побічні реакції»). Побічні реакції з боку печінки виникали, головним чином, у чоловіків і пацієнтів літнього віку та були пов'язані з тривалим лікуванням. У дітей про такі явища повідомлялося дуже рідко. В усіх групах пацієнтів симптоми та ознаки зазвичай виникали під час або одразу після лікування, але у деяких випадках вони з'являлися через кілька місяців після припинення лікування. Загалом ці явища були оборотними. Побічні реакції з боку печінки можуть бути тяжкими та дуже рідко мати летальний наслідок. Вони завжди виникали у пацієнтів з тяжкими супутніми захворюваннями або при супутньому застосуванні лікарських засобів, відомих потенційним негативним впливом на печінку (див. розділ «Побічні реакції»).

При застосуванні майже всіх антибактеріальних препаратів повідомлялося про виникнення антибіотикоасоційованого коліту, що може варіювати від легкого до такого, що загрожує життю (див. розділ «Побічні реакції»). Тому важливо мати це на увазі у разі виникнення у пацієнтів діареї під час або після застосування антибіотика. У разі виникнення антибіотикоасоційованого коліту лікування Нео Амоксиклавом слід негайно припинити, звернутися до лікаря та розпочати відповідне лікування.

Рідко у пацієнтів, які приймають Нео Амоксиклав та пероральні антикоагулянти, можливе подовження протромбінового часу (підвищення рівня міжнародного нормалізованого співвідношення (INR)). При одночасному прийомі антикоагулянтів необхідний відповідний контроль лабораторних показників. Може бути потрібна корекція дози пероральних антикоагулянтів для підтримки необхідного рівня коагуляції.

Пацієнтам з порушенням функції нирок необхідно коригувати дозу відповідно до ступеня ниркової недостатності (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

У пацієнтів зі зниженою екскрецією сечі дуже рідко можлива кристалурія, головним чином при парентеральному введенні препарату. Тому для зменшення ризику виникнення кристалурії рекомендується під час лікування високими дозами амоксициліну підтримувати баланс між випитою рідиною та виведеною сечею (див. розділ «Передозування»).

При лікуванні амоксициліном для визначення рівня глюкози в сечі слід використовувати ферментативні реакції з глюкозооксидазою, оскільки інші методи можуть давати хибнопозитивні результати.

Присутність клавуланової кислоти у препараті може спричиняти неспецифічне зв'язування IgG і альбуміну на мембранах еритроцитів, внаслідок чого можливий хибнопозитивний результат при проведенні тесту Кумбса.

Є повідомлення про хибнопозитивні результати тестів на наявність Aspergillus у пацієнтів, які отримували амоксицилін/клавуланову кислоту (при застосуванні Bio-Rad Laboratories Platelis Aspergillus EIA тесту). Тому такі позитивні результати у пацієнтів, які лікуються амоксициліном/клавулановою кислотою, слід інтерпретувати з обережністю та підтверджувати іншими діагностичними методами.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Репродуктивні дослідження на тваринах (при застосуванні доз, що у 10 разів перевищували дози для людини) пероральних і парентеральних форм амоксициліну/клавуланової кислоти не виявили ніякої тератогенної дії. В ході одного дослідження за участю жінок з передчасним розривом оболонок плода повідомлялося, що профілактичне застосування амоксициліну/клавуланової кислоти може бути пов'язане з підвищенням ризику некротизуючого ентероколіту у новонароджених. Як і для інших лікарських засобів, слід уникати застосування препарату у період вагітності, особливо у І триместрі, крім випадків, коли користь від застосування препарату переважає потенційний ризик.

Обидва активні компоненти препарату екскретуються у грудне молоко (немає інформації стосовно впливу клавуланової кислоти на дітей, яких годують груддю). Відповідно, у дітей, яких годують груддю, можлива поява діареї та грибкової інфекції слизових оболонок, тому годування груддю слід припинити.

Нео Амоксиклав у період годування груддю можна застосовувати лише тоді, коли, на думку лікаря, користь від застосування буде переважати ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження впливу на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами не проводилось. Однак можуть виникати небажані ефекти (наприклад алергічні реакції, запаморочення, судоми), що можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дози виражені далі в одиницях вмісту амоксициліну/клавуланової кислоти, за винятком випадків, коли дози вказано в одиницях окремого компонента.

При виборі дози амоксициліну/клавуланової кислоти для лікування індивідуальної інфекції слід брати до уваги:

 • очікувані патогени і їхню імовірну чутливість до антибактеріальних засобів;
 • тяжкість і місце виникнення інфекції;
 • вік, масу тіла і ниркову функцію пацієнта, як показано нижче.

За необхідності слід застосувати альтернативні форми представлення амоксициліну/клавуланової кислоти (наприклад ті, що містять вищі дози амоксициліну та/або мають різні коефіцієнти вмісту амоксициліну та клавуланової кислоти).

Для дорослих і дітей ≥40 кг Нео Амоксиклав забезпечує загальну добову дозу 1750 мг амоксициліну/250 мг клавуланової кислоти при дозуванні двічі на день та 2625 мг амоксициліну/375 мг клавуланової кислоти при дозуванні тричі на день, застосування — як рекомендовано нижче.

Для дітей <40 кг Нео Амоксиклав забезпечує загальну добову дозу 1000–2800 мг амоксициліну /143–400 мг клавуланової кислоти, застосування — як рекомендовано нижче.

Якщо вважається, що потрібна вища добова доза амоксициліну, рекомендовано обрати інший препарат амоксициліну/клавуланової кислоти, щоб уникнути застосування надмірно високих добових доз клавуланової кислоти.

Тривалість терапії визначається згідно з відповіддю пацієнта. Деякі інфекції (зокрема остеомієліт) вимагають довших періодів лікування. Не слід продовжувати лікування понад 14 днів без повторного обстеження.

Дорослі та діти ≥40 кг

Рекомендовані дози:

 • стандартна доза (для всіх показань) — по 875 мг/125 мг (по 1 саше) двічі на добу;
 • максимальна доза (зокрема для лікування інфекцій, таких як середній отит, синусит, інфекції нижніх дихальних шляхів та інфекції сечовивідного тракту) — по 875 мг/125 мг (по 1 саше) тричі на добу.

Діти <40 кг

Дітей можна лікувати за допомогою Амоксиклаву® у формі таблеток, або суспензії.

Рекомендовані дози:

 • 25 мг/3,6 мг/кг/день — 45 мг/6,4 мг/кг/день у вигляді двох розділених доз;
 • для деяких інфекцій (таких як середній отит, синусит та інфекції нижніх дихальних шляхів) можливо розглядати дозування 70 мг/10 мг/кг/день із розподілом на дві дози.

Літні пацієнти

Коригувати дозу не потрібно.

Ниркова недостатність

Коригувати дозу пацієнтам із кліренсом креатиніну (КлКр) вище 30 мл/хв не потрібно.

Пацієнтам із КлКр нижче 30 мл/хв застосування форм Амоксиклаву® із співвідношенням амоксициліну — клавуланової кислоти 7:1 не рекомендоване, оскільки не можна дати рекомендації відносно коригування дози.

Печінкова недостатність

Призначати дози з обережністю і регулярно спостерігати за функцією печінки.

Спосіб застосування

Нео Амоксиклав призначений для перорального застосування.

Приймати на початку прийому їжі, щоб мінімізувати потенційну нетолерантність з боку шлунково-кишкового тракту та оптимізувати абсорбцію амоксициліну/клавуланової кислоти.

Терапію можна розпочати парентерально згідно з КХЛЗ IV-формули і продовжити, застосовуючи пероральний препарат.

Діти. Препарат у цьому дозуванні не рекомендується для лікування дітей віком до 12 років.

Передозування

Симптоми і ознаки передозування

Передозування може супроводжуватись симптомами з боку травного тракту та розладами водного та електролітного балансу. Можлива кристалурія амоксициліну, що в деяких випадках може призводити до ниркової недостатності.

У пацієнтів із погіршеною функцією нирок або у тих, хто приймає високі дози, можуть виникати судоми.

Є повідомлення про преципітацію амоксициліну у сечовому катетері при внутрішньовенному застосуванні препаратів амоксицилін/кислота клавуланова у високих дозах. Слід регулярно перевіряти його прохідність.

Лікування інтоксикації

Шлунково-кишкові симптоми лікують симптоматично, з особливою увагою до корекції водно-електролітного балансу.

Препарат Нео Амоксиклав може бути видалений з кровотоку методом гемодіалізу.

Побічні реакції

Найбільш часто повідомляється про такі небажані реакції на препарат (НРП), як діарея, нудота і блювання.

НРП, відомі з клінічних досліджень і постреєстраційного спостереження застосування амоксициліну/клавуланової кислоти та класифіковані за класом систем органів MedDRA, подано нижче.

З метою класифікації частоти виникнення небажаних ефектів використовується така термінологія:

Дуже часті (≥1/10)

Часті (від ≥1/100 до <1/10)

Нечасті (від ≥1/1000 до <1/100)

Поодинокі (від ≥1/10 000 до <1/1000)

Рідкісні (<1/10 000)

Інфекції та інвазії

Часті Кандидоз шкіри та слизових оболонок.

Рідкісні Надмірний ріст нечутливих організмів.

Кровоносна та лімфатична системи

Поодинокі Оборотна лейкопенія (зокрема нейтропенія), тромбоцитопенія.

Рідкісні Оборотний агранулоцитоз, гемолітична анемія, збільшення часу кровотечі та протромбінового індексу.

Алергічні реакції

Рідкісні Ангіоневротичний набряк, анафілаксія, сироваткоподібний синдром, алергічний васкуліт.

Нервова система

Нечасті Запаморочення, головний біль.

Рідкісні Оборотна гіперактивність, судоми (судоми можуть виникати у пацієнтів з порушеною функцією нирок або у тих, хто отримує високі дози препарату), асептичний менінгіт.

Шлунково-кишкові реакції

Дорослі

Дуже часті Діарея.

Часті Нудота, блювання.

Нечасті Порушення травлення.

Діти

Часті Діарея, нудота, блювання.

Нудота частіше асоціюється з високими дозами препарату. Вищезазначені симптоми з боку шлунково-кишкового тракту можуть бути зменшені при прийомі препарату на початку їди.

Нечасті Порушення травлення.

Рідкісні Антибіотикоасоційований коліт (включаючи псевдомембранозний коліт і геморагічний коліт, див. розділ «Особливості застосування»), чорний «волосатий» язик.

Гепатобіліарні реакції

Нечасті Підвищення рівня АСТ та/або АЛТ відзначається у хворих, які лікуються антибіотиками групи β-лактамів.

Рідкісні Гепатит, холестатична жовтяниця. Ці явища виникають при застосуванні інших пеніцилінів і цефалоспоринів.

Гепатити виникають, головним чином, у чоловіків і хворих літнього віку, і їх виникнення може бути пов'язане з тривалим лікуванням.

У дітей такі явища виникали дуже рідко.

Ознаки та симптоми захворювання виникають під час або одразу після лікування, але в деяких випадках можуть виникнути через декілька тижнів після закінчення лікування. Ці явища звичайно мають оборотний характер. Надзвичайно рідко були летальні випадки у пацієнтів з тяжким основним захворюванням або у пацієнтів, які одночасно лікуються препаратами, що мають негативний вплив на печінку.

Шкіра та підшкірні тканини

Нечасті Шкірні висипіння, свербіж, кропив'янка.

Поодинокі Поліморфна еритема.

Рідкісні Синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, пухирчастий ексфоліативний дерматит, гострий генералізований екзантематозний пустульоз (ГГЕП).

Нирки та сечовивідна система

Рідкісні Інтерстиціальний нефрит, кристалурія.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в оригінальній упаковці. Зберігати в щільно закритій упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

1 упаковка містить 10 або 14 саше.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Сандоз ГмбХ — ТехОпс/Sandoz GmbH — TechOps.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Біохеміштрассе 10, 6250 Кундль, Австрія / Biochemiestrasse 10, 6250 Kundl, Austria.