СОЛЕДУМ® ДЛЯ ДІТЕЙ

МСК ФАРМА

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капс. гастрорезист. 100 мг блістер, № 20

Цінеол 100 мг

№ UA/15105/01/02 від 04.05.2016 до 04.05.2021Без рецептуB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-06-12 р. № 651. Р.п. № UA/15105/01/02

Склад

діюча речовина: cineole;

1 гастрорезистентна капсула м'яка містить 100 мг цинеолу;

допоміжні речовини:

вміст капсули: тригліцериди середнього ланцюга;

оболонка капсули: желатин; гліцерин (85%); сорбіту розчин, що не кристалізується (E 420);

плівкове покриття: етилцелюлоза; амонію гідроксид; тригліцериди середнього ланцюга; кислота олеїнова; натрію альгінат; кислота стеаринова; віск канделільский.

Лікарська форма

Гастрорезистентні капсули м'які.

Основні фізико-хімічні властивості: м'які прозорі желатинові капсули жовтуватого кольору, розміру 3.

Фармакотерапевтична група. Експекторанти.

Код ATХ R05CA13.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Соледум — протизапальний та муколітичний лікарський засіб, що застосовується для додаткової терапії захворювань дихальних шляхів.

Цинеол — основна складова евкаліптової олії. Він стимулює відхаркування та секрецію, а також має слабку гіперемічну та місцеву знеболювальну дію. В клінічних дослідженнях було продемонстровано посилення мукоциліарного кліренсу при прийомі цинеолу в діапазоні терапевтичних доз. Вважається, що відхаркувальна дія пов'язана з позитивним впливом на такі суб'єктивні параметри, як мокротиння та задишка. Крім того, відмічалася слабка спазмолітична дія цинеолу. В дослідженнях in vitro було виявлено пригнічення продукування лейкотрієну В4 в моноцитах та пригнічення інших запальних медіаторів. Гіперреактивність бронхів була зниженою.

Фармакокінетика.

Дані стосовно метаболізму цинеолу були отримані лише з експериментів на тваринах. У кролів цинеол метаболізується до 2- та 3-гідрокси-цинеол-глюкуроніду. Дані стосовно біологічної ефективності метаболітів відсутні. Цинеол в значній кількості всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Цинеол виводиться частково з повітрям, що видихається легенями і частково нирками після печінкового метаболізму. У гризунів високі дози викликають індукцію мікросомальних ферментів.

Клінічні характеристики

Показання.

У комплексному лікуванні симптомів бронхіту та вірусних інфекцій дихальних шляхів.

Супутня терапія хронічних та запальних захворювань дихальних шляхів (наприклад придаткових пазух носа).

Протипоказання.

Соледум протипоказаний особам із встановленою підвищеною чутливістю до діючої речовини цинеолу або до будь-якої з допоміжних речовин препарату, у випадку захворювання на коклюш, несправжній круп та дітям віком до 2 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

В експериментах на тваринах цинеол стимулював метаболізм ферментів печінки. З цієї причини високі дози цинеолу можуть зменшити ефективність та/або тривалість дії інших лікарських засобів. Однак у людей при належному застосуванні цинеолу такої дії не спостерігалося.

Особливості застосування

Соледум слід з особливою обережністю застосовувати у випадку будь-якого захворювання, яке супроводжується вираженою підвищеною чутливістю дихальних шляхів. У пацієнтів з бронхіальною астмою терапія препаратом Соледум має проводитися лише під наглядом лікаря.

Соледум не слід застосовувати хворим із рідкісною вродженою непереносимістю фруктози.

Якщо симптоми захворювання тривають більше одного тижня, а також при появі ядухи, пропасниці та гнійного або кривавого мокротиння слід негайно звернутися до лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Наукові дослідження застосування препарату Соледум вагітним жінкам не проводилися. В експериментах на тваринах було встановлено, що цинеол проникає крізь плацентарний бар’єр, однак свідчень про пороки розвитку на цей час немає. Соледум можна призначати вагітним жінкам тільки після ретельної оцінки співвідношення ризиків та очікуваної користі.

Годування груддю

Через ліпофільні властивості діючої речовини не можна виключати можливості проникнення цинеолу у грудне молоко. Однак систематичних досліджень з цього приводу не проводилось, особливо стосовно потенційного розвитку небажаних лікарських реакцій. Ефірні олії можуть змінювати смак молока та викликати проблеми з годуванням. Жінки, які годують груддю, мають порадитись з лікарем, перш ніж розпочати застосування препарату Соледум.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Соледум не впливає на здатність керувати автотранспортом та роботу з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Капсули Соледум слід ковтати цілими, запиваючи достатньою кількістю рідини помірної температури (бажано однією склянкою [200 мл] питної води), приблизно за 30 хвилин до прийому їжі. Пацієнтам із підвищеною чутливістю шлунка рекомендується застосовувати препарат Соледум під час прийому їжі.

Тривалість терапії залежить від характеру, тяжкості та перебігу захворювання.

Дорослим та підліткам віком від 12 років приймати по 2 капсули 3 рази на добу.

У випадку тяжкого перебігу захворювання дозу можна збільшити до 2 капсул 4 рази на добу. При тривалому і безперервному лікуванні зазвичай достатньо дози 2 капсули 2 рази на добу.

Для пацієнтів, хворих на цукровий діабет, слід враховувати, що одна капсула Соледум еквівалентна 0,0013 хлібної одиниці.

Вік Разова доза Загальна добова доза
Діти віком від 8 до 12 років

(приблизно 25–43 кг)

1 капсула

(еквівалентно 100 мг цинеолу)

3 капсули

(еквівалентно 300 мг цинеолу)

Діти віком від 2 до 8 років

(приблизно 13–24 кг)

1 капсула

(еквівалентно 100 мг цинеолу)

3 капсули

(еквівалентно 300 мг цинеолу)

Дітям віком від 2 до 12 років приймати по 1 капсулі 3 рази на добу.

Діти.

Через відсутність достатньої кількості наукових даних щодо застосування препарату Соледум дітям віком до 8 років лікування слід проводити під наглядом лікаря.

Передозування

Немає конкретних даних стосовно цинеолу. При інтоксикації високими дозами евкаліптової олії невідомого ступеня чистоти (середня летальна доза при пероральному застосуванні 20 г) виникають порушення з боку нервової системи, такі як: сплутаність свідомості, втомлюваність, слабкість у кінцівках, міоз та, у більш тяжких випадках, кома і порушення з боку дихальної системи.

Очікуєтеся швидка регресія симптомів та повернення до початкового стану, що зумовлено швидким виведенням речовини з організму. Лікування отруєння препаратом Соледум проводять залежно від ступеня, перебігу та ознак захворювання в кожному індивідуальному випадку.

Побічні реакції

Побічні реакції наведено далі відповідно до частоти виникнення: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000), частота невідома (не може бути встановлена за наявними даними).

Нечасто можуть виникати порушення з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, діарея). Повідомлялося про рідкі випадки реакцій підвищеної чутливості (набряк обличчя, свербіж, ядуха, кашель) та дисфагія.

При появі перших ознак будь-якої реакції підвищеної чутливості лікування препаратом Соледум слід негайно припинити.

Термін придатності.

36 місяців.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °C в оригінальній упаковці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 гастрорезистентних капсул м'яких у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

По 25 гастрорезистентних капсул м'яких у блістері, по 2 або 4 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Клостерфрау Берлін ГмбХ/ Klosterfrau Berlin GmbH.

Місцезнаходження виробника.

Мотценер Штрассе 41, 12277 Берлін, Німеччина/ Motzener Strasse 41, 12277 Berlin, Germany.

Заявник

Касселла-мед ГмбХ & Ко. КГ/ Cassella-med GmbH & Co. KG.

Місцезнаходження заявника.

Гереонсмюленгассе 1, 50670 Кельн, Німеччина/ Gereonsmühlengasse 1, 50670 Köln, Germany.

Дата додавання: 22.02.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій