МУЛЬТИГРИП (MULTIGRIP)

Склад і форма випуску

МУЛЬТИГРИП
порошок для орального розчину саше, № 10
Ціни в аптеках
Парацетамол
500 мг
Фенілефрину гідрохлорид
10 мг
Феніраміну малеат
20 мг
Кислота аскорбінова
50 мг
Допоміжні речовини: натрію цитрату дигідрат, кислота лимонна безводна, ароматизатор лимоний штучний, краситель е104, барвник е 129, крохмаль прежелатинизований (крахмал 1500), кремнію діоксид колоїдний безводний, цукроза, цукор.
№ UA/14983/01/01 від 16.03.2016 до 16.03.2021
C
МУЛЬТИГРИП АКТИВ
порошок для орального розчину саше, № 10
Ціни в аптеках
Парацетамол
650 мг
Фенілефрину гідрохлорид
10 мг
Феніраміну малеат
20 мг
Кислота аскорбінова
50 мг
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (тип 12), крохмаль прежелатинизований (крахмал 1500), натрію цитрат (дигідрат), кислота лимонна безводна, ароматизатор лимоний штучний, краситель е104, барвник е 129, повідон к 29/32, кремнію діоксид колоїдний безводний, цукроза, цукор.
№ UA/14984/01/01 від 16.03.2016 до 16.03.2021
C
Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

МУЛЬТИГРИП порошок для орального розчину

Склад

діючі речовини: парацетамол, фенілефрину гідрохлорид, феніраміну малеат, кислота аскорбінова;

1 саше містить: парацетамолу 500 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, феніраміну малеату 20 мг, кислоти аскорбінової 50 мг;

допоміжні речовини: натрію цитрат дигідрат, кислота лимонна безводна, ароматизатор лимонний штучний, барвник жовтий D & C № 10 HS (Е 104), барвник червоний FD & C № 40 HS (Е 129), крохмаль 1500 прежелатинізований, кремнію діоксид колоїдний безводний, сахароза, цукор.

Лікарська форма

Порошок для орального розчину.

Основні фізико-хімічні властивості: гранульований сипучий порошок, білого та різних відтінків жовтого та/або оранжевого кольору.

Фармакотерапевтична група

Анальгетики і антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків.

Код АТХ N02B Е51.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Парацетамол чинить жарознижувальну, болезаспокійливу та протизапальну дію. Пригнічує синтез простагландинів у центральній нервовій системі і блокує проведення больових імпульсів. Добре абсорбується, проникає через плацентарний бар’єр, в незначній кількості потрапляє в грудне молоко.

Феніраміну малеат — блокатор гістамінових Н1-рецепторів, зменшує проникність судин, усуває сльозотечу, свербіж очей та носа. Добре абсорбується із травного тракту.

Фенілефрину гідрохлорид — α-адреноміметик, чинить судинозвужувальну дію, зменшує набряк слизової оболонки носа і придаткових пазух.

Аскорбінова кислота посилює неспецифічну резистентність організму. Швидко абсорбується із травного тракту.

Фармакокінетика.

Парацетамол метаболізується системою цитохрому Р450, виводиться нирками, період напіввиведення 1–4 годин. Тривалість дії 3–4 години.

Феніраміну малеат метаболізується у печінці системою цитохрому Р450, період напіввиведення — 16–18 год, 70–83% виводяться нирками.

Фенілефрину гідрохлорид: починає діяти швидко, його дія триває близько 20 хвилин. Метаболізується у печінці або у шлунково-кишковому тракті, виводиться нирками.

Аскорбінова кислота метаболізується у печінці, виводиться нирками.

Клінічні характеристики

Показання

Лікування симптомів гострих респіраторних інфекцій та грипу:

  • підвищеної температури тіла;
  • головного болю;
  • закладеності носа;
  • нежитю;
  • болю та ломоти у м'язах.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; тяжкі порушення функції печінки і/або нирок; вроджена гіпербілірубінемія; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; алкоголізм; захворювання крові; лейкопенія; анемія; тяжкі форми аритмії, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця; гіпертиреоз; гострий панкреатит; гіпертрофія передміхурової залози з затримкою сечі; обструкція шийки сечового міхура; пілородуоденальна обструкція; бронхіальна астма; закритокутова глаукома; тромбоз; тромбофлебіт; цукровий діабет; епілепсія; стани підвищеного збудження; супутнє лікування інгібіторами МАО та лікування протягом 2 тижнів після припинення їх застосування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватися при застосуванні з метоклопрамідом та домперидоном і зменшуватися — з холестираміном. При одночасному довготривалому застосуванні посилюється антикоагулянтний ефект кумаринів (наприклад варфарину). Барбітурати зменшують жарознижувальний ефект парацетамолу. Антисудомні препарати (фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), що стимулюють мікросомальні ферменти печінки та ізоніазид, можуть посилювати гепатотоксичність парацетамолу. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.

Взаємодія фенілефрину з інгібіторами МАО спричиняє гіпертензивний ефект, з трициклічними антидепресантами (амітриптиліном) — підвищує ризик кардіоваскулярних побічних ефектів, з дигоксином і серцевими глікозидами — призводить до аритмій та інфаркту. Фенілефрин з іншими симпатоміметиками збільшує ризик побічних серцево-судинних реакцій, може знижувати ефективність бета-блокаторів та інших антигіпертензивних препаратів (резерпіну, метилдопи) з підвищенням ризику артеріальної гіпертензії та побічних серцево-судинних реакцій.

Аскорбінова кислота при пероральному прийомі посилює всмоктування пеніциліну, заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів, підвищує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами та ризик глаукоми при лікуванні глюкокортикостероїдами, великі дози зменшують ефективність трициклічних антидепресантів. Антидепресанти, протипаркінсонічні та антипсихотичні препарати, похідні фенотіазину підвищують ризик затримки сечі, сухості у роті, запорів. Аскорбінову кислоту можна приймати лише через 2 години після ін'єкції дефероксаміну, оскільки їх одночасний прийом підвищує токсичність заліза, особливо у міокарді. Тривалий прийом великих доз при лікуванні дисульфірамом гальмує дисульфірам-алкогольну реакцію.

Фенірамін посилює антихолінергічну дію атропіну, спазмолітиків, трициклічних антидепресантів, протипаркінсонічних препаратів. Одночасне застосування феніраміну із снодійними засобами, барбітуратами, заспокійливими засобами, нейролептиками, транквілізаторами, анестетиками, наркотичними анальгетиками, алкоголем може значно збільшити його пригнічувальну дію.

Особливості застосування

Не можна перевищувати рекомендованих доз.

Не застосовувати одночасно з іншими препаратами, призначеними для симптоматичного лікування застуди та нежитю (судинозвужувальними, парацетамолвмісними). З обережністю призначати при хворобі Рейно, артеріальній гіпертензії, захворюваннях серця, аритміях, брадикардії, захворюваннях щитовидної залози, печінки та нирок, глаукомі, хронічних хворобах легенів, гіпертрофії передміхурової залози, феохромоцитомі та пацієнтам літнього віку. Ризик гепатотоксичності підвищується у осіб з алкогольними ураженнями печінки та у осіб, що зловживають алкоголем. Препарат містить фенілефрин, який може спричинити напади стенокардії, та cахарозу, яка протипоказана пацієнтам з непереносимістю та порушенням всмоктування фруктози, глюкози-галактози чи сахарози-ізомальтази.

Якщо стан пацієнта не покращується, слід звернутися до лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Оскільки препарат може викликати сонливість, при його застосуванні не рекомендовано керувати автомобілем та працювати зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Вміст саше розчинити у склянці гарячої води (не окропу) та випити. Приймати препарат можна кожні 3–4 години, але не більше 3 саше на добу.

Тривалість лікування — до 5 днів.

Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 14 років.

Передозування

При передозуванні парацетамолу у перші 24 години з'являються блідість шкіри, нудота, блювання, анорексія та біль у животі. При прийомі великих доз можуть спостерігатися порушення орієнтації, збудження, запаморочення, порушення сну, серцевого ритму і панкреатит. В поодиноких випадках повідомлялося про гостру ниркову недостатність із некрозом канальців, що проявляється болем у ділянці попереку, гематурією, протеїнурією; нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит).

Прийом дорослим 10 г або більше парацетамолу та понад 150 мг/кг маси тіла дитиною, особливо з алкоголем, може призвести до гепатоцелюлярного некрозу з розвитком енцефалопатії, печінкової коми та летальним наслідком. Перші клінічні ознаки гепатонекрозу можуть з'явитися через 12–48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тривалому застосуванні високих доз можливі апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія.

При передозуванні фенілефрину виникають гіпергідроз, психомоторне збудження або пригнічення ЦНС, головний біль, запаморочення, сонливість, порушення свідомості, аритмії, тремор, гіперрефлексія, судоми, нудота, блювання, дратівливість, неспокій, артеріальна гіпертензія.

При передозуванні феніраміну виникають атропіноподібні симптоми: мідріаз, фотофобія, сухість шкіри та слизових оболонок, гіпертермія, атонія кишечнику. Пригнічення ЦНС призводить до порушення роботи дихальної та серцево-судинної систем (брадикардії, артеріальної гіпотонії, колапсу).

При передозуванні аскорбінової кислоти виникають нудота, блювання, здуття та біль у животі, свербіж, шкірні висипання, підвищена збудливість. Дози понад 3000 мг можуть спричинити тимчасову осмотичну діарею та шлунково-кишкові розлади, порушення обміну цинку, міді, дистрофію міокарда, глюкозурію, кристалурію, нефролітіаз.

Лікування: симптоматична терапія. Протягом 6 годин після передозування необхідно провести промивання шлунка, а протягом перших 8 годин — перорально ввести метіонін або внутрішньовенно цистеамін чи N-ацетилцистеїн.

Побічні реакції

Зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, свербіж, дерматит, кропив'янка, мультиформна ексудативна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.

Порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк.

Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, тремор, психомоторне збудження і порушення орієнтації, занепокоєність, нервова збудженість, відчуття страху, дратівливість, порушення сну, безсоння, сонливість, сплутаність свідомості, галюцинації, депресивні стани, парестезії, шум у вухах, в окремих випадках — кома, судоми, дискінезія, зміни поведінки.

Порушення з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних засобів.

Зміни з боку органів зору: порушення зору та акомодації, мідріаз, підвищення внутрішньоочного тиску, сухість очей.

Шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання, печія, сухість у роті, дискомфорт і біль в епігастральній ділянці, запор, діарея, метеоризм, анорексія, афти, гіперсалівація, геморагії.

Гепатобіліарні розлади: порушення функції печінки, гіпертрансаміназемія, як правило без жовтяниці, гепатонекроз (при застосуванні високих доз).

Порушення з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми.

Зміни з боку крові та лімфатичної системи: анемія, у т.ч. гемолітична, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в ділянці серця).

Зміни з боку нирок та сечовидільної системи: нефротоксичність, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз, дизурія, затримка сечі та утруднення сечовипускання.

Кардіальні розлади: артеріальна гіпертензія, тахікардія, брадикардія, аритмія, задишка, біль у серці.

Інші: загальна слабкість.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 1 саше без вкладання у вторинну упаковку або по 10, 100 або 1000 саше у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта — по 1 саше без вкладання у вторинну упаковку або по 10 саше у картонній коробці.

За рецептом — по 100 або 1000 саше у картонній коробці.

Виробник

Фарметікс (2011) Інк., Канада/ Pharmetics (2011) Inc., Canada.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

3695 Аутороут дес Лаурентідес, Лаваль, Квебек Н7L 3H7, Канада/ 3695 Autoroute des Laurentides, Laval, Quebec Н7L 3H7, Canada.

Заявник

Дельта Медікел Промоушнз АГ, Швейцарія/ Delta Medical Promotions AG, Switzerland.

Місцезнаходження заявника

26 Отенбахгассе, Цюріх СН-8001, Швейцарія/ 26 Oetenbachgasse, Zurich CH-8001, Switzerland.

МУЛЬТИГРИП АКТИВ порошок для орального розчину

Склад

діючі речовини: парацетамол, фенілефрину гідрохлорид, феніраміну малеат, кислота аскорбінова;

1 саше містить: парацетамолу 650 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, феніраміну малеату 20 мг, кислоти аскорбінової 50 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (тип 12), крохмаль 1500 прежелатинізований, натрію цитрату дигідрат, кислота лимонна безводна, ароматизатор лимонний штучний, барвник жовтий D & C № 10 HS (Е 104), барвник червоний FD & C № 40 HS (Е 129), повідон К29/32, кремнію діоксид колоїдний безводний, сахароза, цукор.

Лікарська форма

Порошок для орального розчину.

Основні фізико-хімічні властивості: гранульований сипучий порошок, білого та різних відтінків жовтого та/або оранжевого кольору.

Фармакотерапевтична група

Анальгетики і антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків.

Код АТХ N02B Е51.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Парацетамол чинить жарознижувальну, болезаспокійливу та протизапальну дію. Пригнічує синтез простагландинів у центральній нервовій системі і блокує проведення больових імпульсів. Добре абсорбується, проникає через плацентарний бар’єр, в незначній кількості потрапляє в грудне молоко.

Феніраміну малеат — блокатор гістамінових Н1-рецепторів, зменшує проникність судин, усуває сльозотечу, свербіж очей та носа. Добре абсорбується із травного тракту.

Фенілефрину гідрохлорид — α-адреноміметик, чинить судинозвужувальну дію, зменшує набряк слизової оболонки носа і придаткових пазух.

Аскорбінова кислота посилює неспецифічну резистентність організму. Швидко абсорбується із травного тракту.

Фармакокінетика.

Парацетамол метаболізується системою цитохрому Р450, виводиться нирками, період напіввиведення 1–4 годин. Тривалість дії 3–4 години.

Феніраміну малеат метаболізується у печінці системою цитохрому Р450, період напіввиведення — 16–18 год, 70–83% виводяться нирками.

Фенілефрину гідрохлорид: починає діяти швидко, його дія триває близько 20 хвилин. Метаболізується у печінці або у шлунково-кишковому тракті, виводиться нирками.

Аскорбінова кислота метаболізується у печінці, виводиться нирками.

Клінічні характеристики

Показання.

Лікування симптомів гострих респіраторних інфекцій та грипу:

  • підвищеної температури тіла;
  • головного болю;
  • закладеності носа;
  • нежитю;
  • болю та ломоти у м'язах.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; тяжкі порушення функції печінки і/або нирок; вроджена гіпербілірубінемія; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; алкоголізм; захворювання крові; лейкопенія; анемія; тяжкі форми аритмії, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця; гіпертиреоз; гострий панкреатит; гіпертрофія передміхурової залози з затримкою сечі; обструкція шийки сечового міхура; пілородуоденальна обструкція; бронхіальна астма; закритокутова глаукома; тромбоз; тромбофлебіт; цукровий діабет; епілепсія; стани підвищеного збудження; супутнє лікування інгібіторами МАО та лікування протягом 2 тижнів після припинення їх застосування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватися при застосуванні з метоклопрамідом та домперидоном і зменшуватися — з холестираміном. При одночасному довготривалому застосуванні посилюється антикоагулянтний ефект кумаринів (наприклад варфарину). Барбітурати зменшують жарознижувальний ефект парацетамолу. Антисудомні препарати (фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), що стимулюють мікросомальні ферменти печінки та ізоніазид, можуть посилювати гепатотоксичність парацетамолу. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.

Взаємодія фенілефрину з інгібіторами МАО спричиняє гіпертензивний ефект, з трициклічними антидепресантами (амітриптиліном) — підвищує ризик кардіоваскулярних побічних ефектів, з дигоксином і серцевими глікозидами — призводить до аритмій та інфаркту. Фенілефрин з іншими симпатоміметиками збільшує ризик побічних серцево-судинних реакцій, може знижувати ефективність бета-блокаторів та інших антигіпертензивних препаратів (резерпіну, метилдопи) з підвищенням ризику артеріальної гіпертензії та побічних серцево-судинних реакцій.

Аскорбінова кислота при пероральному прийомі посилює всмоктування пеніциліну, заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів, підвищує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами та ризик глаукоми при лікуванні глюкокортикостероїдами, великі дози зменшують ефективність трициклічних антидепресантів. Антидепресанти, протипаркінсонічні та антипсихотичні препарати, похідні фенотіазину підвищують ризик затримки сечі, сухості у роті, запорів. Аскорбінову кислоту можна приймати лише через 2 години після ін'єкції дефероксаміну, оскільки їх одночасний прийом підвищує токсичність заліза, особливо у міокарді. Тривалий прийом великих доз при лікуванні дисульфірамом гальмує дисульфірам-алкогольну реакцію.

Фенірамін посилює антихолінергічну дію атропіну, спазмолітиків, трициклічних антидепресантів, протипаркінсонічних препаратів. Одночасне застосування феніраміну із снодійними засобами, барбітуратами, заспокійливими засобами, нейролептиками, транквілізаторами, анестетиками, наркотичними анальгетиками, алкоголем може значно збільшити його пригнічувальну дію.

Особливості застосування

Не можна перевищувати рекомендованих доз.

Не застосовувати одночасно з іншими препаратами, призначеними для симптоматичного лікування застуди та нежитю (судинозвужувальними, парацетамолвмісними). З обережністю призначати при хворобі Рейно, артеріальній гіпертензії, захворюваннях серця, аритміях, брадикардії, захворюваннях щитовидної залози, печінки та нирок, глаукомі, хронічних хворобах легенів, гіпертрофії передміхурової залози, феохромоцитомі та пацієнтам літнього віку. Ризик гепатотоксичності підвищується у осіб з алкогольними ураженнями печінки та у осіб, що зловживають алкоголем. Препарат містить фенілефрин, який може спричинити напади стенокардії, та cахарозу, яка протипоказана пацієнтам з непереносимістю та порушенням всмоктування фруктози, глюкози-галактози чи сахарози-ізомальтази.

Якщо стан пацієнта не покращується, слід звернутися до лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Оскільки препарат може викликати сонливість, при його застосуванні не рекомендовано керувати автомобілем та працювати зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Вміст саше розчинити у склянці гарячої води (не окропу) та випити. Приймати препарат можна кожні 3–4 години, але не більше 3 саше на добу.

Тривалість лікування — до 5 днів.

Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 14 років.

Передозування

При передозуванні парацетамолу у перші 24 години з'являються блідість шкіри, нудота, блювання, анорексія та біль у животі. При прийомі великих доз можуть спостерігатися порушення орієнтації, збудження, запаморочення, порушення сну, серцевого ритму і панкреатит. В поодиноких випадках повідомлялося про гостру ниркову недостатність із некрозом канальців, що проявляється болем у ділянці попереку, гематурією, протеїнурією; нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит).

Прийом дорослим 10 г або більше парацетамолу та понад 150 мг/кг маси тіла дитиною, особливо з алкоголем, може призвести до гепатоцелюлярного некрозу з розвитком енцефалопатії, печінкової коми та летальним наслідком. Перші клінічні ознаки гепатонекрозу можуть з'явитися через 12–48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тривалому застосуванні високих доз можливі апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія.

При передозуванні фенілефрину виникають гіпергідроз, психомоторне збудження або пригнічення ЦНС, головний біль, запаморочення, сонливість, порушення свідомості, аритмії, тремор, гіперрефлексія, судоми, нудота, блювання, дратівливість, неспокій, артеріальна гіпертензія.

При передозуванні феніраміну виникають атропіноподібні симптоми: мідріаз, фотофобія, сухість шкіри та слизових оболонок, гіпертермія, атонія кишечнику. Пригнічення ЦНС призводить до порушення роботи дихальної та серцево-судинної систем (брадикардії, артеріальної гіпотонії, колапсу).

При передозуванні аскорбінової кислоти виникають нудота, блювання, здуття та біль у животі, свербіж, шкірні висипання, підвищена збудливість. Дози понад 3000 мг можуть спричинити тимчасову осмотичну діарею та шлунково-кишкові розлади, порушення обміну цинку, міді, дистрофію міокарда, глюкозурію, кристалурію, нефролітіаз.

Лікування: симптоматична терапія. Протягом 6 годин після передозування необхідно провести промивання шлунка, а протягом перших 8 годин — перорально ввести метіонін або внутрішньовенно цистеамін чи N-ацетилцистеїн.

Побічні реакції

Зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, свербіж, дерматит, кропив'янка, мультиформна ексудативна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.

Порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк.

Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, тремор, психомоторне збудження і порушення орієнтації, занепокоєність, нервова збудженість, відчуття страху, дратівливість, порушення сну, безсоння, сонливість, сплутаність свідомості, галюцинації, депресивні стани, парестезії, шум у вухах, в окремих випадках — кома, судоми, дискінезія, зміни поведінки.

Порушення з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних засобів.

Зміни з боку органів зору: порушення зору та акомодації, мідріаз, підвищення внутрішньоочного тиску, сухість очей.

Шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання, печія, сухість у роті, дискомфорт і біль в епігастральній ділянці, запор, діарея, метеоризм, анорексія, афти, гіперсалівація, геморагії.

Гепатобіліарні розлади: порушення функції печінки, гіпертрансаміназемія, як правило без жовтяниці, гепатонекроз (при застосуванні високих доз).

Порушення з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми.

Зміни з боку крові та лімфатичної системи: анемія, у т.ч. гемолітична, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в ділянці серця).

Зміни з боку нирок та сечовидільної системи: нефротоксичність, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз, дизурія, затримка сечі та утруднення сечовипускання.

Кардіальні розлади: артеріальна гіпертензія, тахікардія, брадикардія, аритмія, задишка, біль у серці.

Інші: загальна слабкість.

Термін придатності

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 1 cаше без вкладання у вторинну упаковку або по 10, 100 або 1000 саше у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта — по 1 саше без вкладання у вторинну упаковку або по 10 саше у картонній коробці.

За рецептом — по 100 або 1000 саше у картонній коробці.

Виробник

Фарметікс (2011) Інк., Канада/ Pharmetics (2011) Inc., Canada.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

3695 Аутороут дес Лаурентідес, Лаваль, Квебек Н7L 3H7, Канада/ 3695 Autoroute des Laurentides, Laval, Quebec Н7L 3H7, Canada.

Заявник

Дельта Медікел Промоушнз АГ, Швейцарія/ Delta Medical Promotions AG, Switzerland.

Місцезнаходження заявника

26 Отенбахгассе, Цюріх СН-8001, Швейцарія/ 26 Oetenbachgasse, Zurich CH-8001, Switzerland.

Діагнози, при яких застосовують МУЛЬТИГРИП

Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9

Рекомендовані аналоги МУЛЬТИГРИП:

АЙДРІНК
Фармак
АЙДРІНК
порошок для орального розчину саше 4.8 г зі смаком лимону, № 10
порошок для орального розчину саше 5.2 г зі смаком чорної смородини, № 10
інші анальгетики та антипіретики
АМІЦИТРОН®
ІнтерХім
АМІЦИТРОН
порошок для орального розчину саше 23 г, № 10
АМІЦИТРОН® БЕЗ ЦУКРУ
порошок для орального розчину саше 13 г, № 10
АМІЦИТРОН® ЕКСТРАТАБ
таблетки, вкриті плівковою оболонкою блістер, № 10
АМІЦИТРОН® ПЛЮС
порошок для орального розчину саше 5 г, № 10
АМІЦИТРОН® ПЛЮС БЕЗ ЦУКРУ
порошок для орального розчину саше 5 г, № 10
АМІЦИТРОН® ФОРТЕ
порошок для орального розчину саше 23 г, № 10
АМІЦИТРОН® ФОРТЕ БЕЗ ЦУКРУ
порошок для орального розчину саше 13 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
АНТИКАТАРАЛ
Сперко Україна
АНТИКАТАРАЛ
порошок для орального розчину пакетик, № 10
інші анальгетики та антипіретики
АНТИФЛУ порошок для орального розчину
Байєр
АНТИФЛУ порошок для орального розчину
порошок для орального розчину пакет 17 г, № 5
інші анальгетики та антипіретики
АНТИФЛУ КІДС
Байєр
АНТИФЛУ КІДС
порошок для орального розчину пакет 12 г, № 5
інші анальгетики та антипіретики
АСТРАЦИТРОН
Астрафарм
АСТРАЦИТРОН
порошок для орального розчину саше 20 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ВІКС АНТИГРИП МАКС
Проктер енд Гембл Інтернешнл Оперейшенз
ВІКС АНТИГРИП МАКС
порошок для орального розчину саше зі смаком лимону, № 5, 10
інші анальгетики та антипіретики
ГРИПАУТ ГОРЯЧИЙ НАПІЙ
Євро Лайфкер
порошок для орального розчину пакет 6 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ГРИПГО ХОТМІКС
Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд.
ГРИПГО ХОТМІКС
гранули для орального розчину саше 5 г зі смаком лимону, № 5, 10, 20, 50
гранули для орального розчину саше 5 г зі смаком полуниці, № 5, 10, 20, 50
гранули для орального розчину саше 5 г зі смаком чорної смородини, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ГРИПЕКС АКТИВ
Unilab, LP
ГРИПЕКС
таблетки блістер, № 12
ГРИПЕКС АКТИВ МАКС
таблетки блістер, № 10
ГРИПЕКС ХОТАКТИВ
порошок для орального розчину саше 4 г, № 10
ГРИПЕКС ХОТАКТИВ МАКС
порошок для орального розчину саше 5 г, № 8
інші анальгетики та антипіретики
ГРИПОМЕД ХОТ
Червона зірка
ГРИПОМЕД ХОТ
порошок для орального розчину саше 5 г з лимонним смаком, № 5
порошок для орального розчину саше 5 г з малиновим смаком, № 5
інші анальгетики та антипіретики
ГРИПОЦИТРОН КІДС ЛИМОН
Здоров'я
Грипоцитрон хот лимон
порошок для орального розчину пакет 4 г, № 10
ГРИПОЦИТРОН КІДС ОРАНЖ
порошок для орального розчину пакет 4 г, № 10
ГРИПОЦИТРОН ФОРТЕ
порошок для орального розчину пакет 4 г, № 10
ГРИПОЦИТРОН ХОТ ЛИМОН
порошок для орального розчину пакет 4 г, № 10
ГРИПОЦИТРОН ХОТ ОРАНЖ
порошок для орального розчину пакет 4 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ГРИППОСТАД® ГАРЯЧИЙ НАПІЙ
Stada
ГРИППОСТАД
порошок для орального розчину 120 мг/г пакетик 5 г, № 5, 10
ГРИППОСТАД® С
капсули тверді блістер, № 10, 20
інші анальгетики та антипіретики
ГРИППОСТАД С БЛІЦ
Stada
ГРИППОСТАД С БЛІЦ
гранули для орального розчину 2,02 г стік-пакетик, № 12
інші анальгетики та антипіретики
КОЛДРЕКС ХОТРЕМ ЗІ СМАКОМ ЛИМОНУ
ГлаксоСмітКлайн Консьюмер Хелскеа
КОЛДРЕКС ХОТРЕМ ЗІ СМАКОМ ЛИМОНУ
порошок для орального розчину пакетик 5 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
КОЛДРЕКС МАКСГРИП ЗІ СМАКОМ ЛИМОНУ
ГлаксоСмітКлайн Консьюмер Хелскеа
КОЛДРЕКС МАКСГРИП ЗІ СМАКОМ ЛИМОНУ
порошок для орального розчину пакетик у картонній коробці, № 10
інші анальгетики та антипіретики
КОЛДРЕКС МАКСГРИП ЗІ СМАКОМ ЛІСОВИХ ЯГІД
ГлаксоСмітКлайн Консьюмер Хелскеа
КОЛДРЕКС МАКСГРИП ЗІ СМАКОМ ЛІСОВИХ ЯГІД
порошок для орального розчину пакет у коробці, № 10
інші анальгетики та антипіретики
КОЛДРЕКС МЕНТОЛ АКТИВ
ГлаксоСмітКлайн Консьюмер Хелскеа
КОЛДРЕКС МЕНТОЛ АКТИВ
порошок для орального розчину пакетик у коробці, № 10
інші анальгетики та антипіретики
КОМБІГРИП ХОТ СІП
Organosyn Life Sciences
КОМБІГРИП ХОТ СІП
порошок для орального розчину саше 5 г з лимонним смаком, № 10
порошок для орального розчину саше 5 г з малиновим смаком, № 10
інші анальгетики та антипіретики
МІЛІСТАН ГАРЯЧИЙ ЧАЙ ЗІ СМАКОМ ЛИМОНА
Mili Healthcare
МІЛІСТАН ГАРЯЧИЙ ЧАЙ ЗІ СМАКОМ ЛИМОНА
порошок для орального розчину пакетик 6 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ТАЙЛОЛ ХОТ ДИТЯЧИЙ ПАКЕТ, пор. д/п р-ну д/перор. застос. пакетик 10 г, №1, 10, 12, 2
Nobel
порошок д/приготування розчину для перорального застосування пакетик 10 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ТАЙЛОЛФЕН ХОТ
Nobel
ТАЙЛОЛФЕН ХОТ
порошок для орального розчину пакет 20 г, № 6, 12
інші анальгетики та антипіретики
ТЕРАФЛЮ ВІД ГРИПУ ТА ЗАСТУДИ ЗІ СМАКОМ ЛИМОНА
ГСК Консьюмер Хелскер
ТЕРАФЛЮ ВІД ГРИПУ ТА ЗАСТУДИ ЗІ СМАКОМ ЛИМОНА
порошок для орального розчину пакет, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ТЕРАФЛЮ ЕКСТРА зі смаком лимону
ГСК Консьюмер Хелскер
ТЕРАФЛЮ ЕКСТРА зі смаком лимону
порошок для орального розчину пакет, № 10
інші анальгетики та антипіретики
Тет 36,6 макси
Лекхім
порошок для орального розчину пакет-саше 23 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ТЕТ 36,6® РАПІД З АРОМАТОМ АКАЦІЇ
Лекхім
Тет 36,6 рапід
порошок для орального розчину пакет-саше, № 10
ТЕТ 36,6® РАПІД З АРОМАТОМ ЛИМОНУ
порошок для орального розчину пакет-саше 23 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ТЕТ 36,6 З АРОМАТОМ АКАЦІЇ
Лекхім
ТЕТ 36,6 З АРОМАТОМ АКАЦІЇ
порошок для орального розчину пакет-саше 13.1 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ТЕТ 36,6 МАКСІ З АРОМАТОМ ЛИМОНУ
Лекхім
ТЕТ 36,6 МАКСІ З АРОМАТОМ ЛИМОНУ
порошок для орального розчину пакет-саше, № 10
інші анальгетики та антипіретики
Трицитрон екстра
ФарКоС ФФ
порошок для орального розчину саше, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ФАРМАЦИТРОН
Фармасайнс
ФАРМАЦИТРОН
порошок для орального розчину пакет 23 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ФАРМАЦИТРОН ФОРТЕ
Фармасайнс
ФАРМАЦИТРОН ФОРТЕ
порошок д/приготування розчину для перорального застосування пакет 23 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ФЕРВЕКС ДЛЯ ДІТЕЙ
УПСА
Фервекс
порошок для орального розчину саше, № 8
ФЕРВЕКС ДЛЯ ДОРОСЛИХ
порошок для орального розчину саше, № 8
ФЕРВЕКС ДЛЯ ДОРОСЛИХ БЕЗ ЦУКРУ
порошок для орального розчину саше, № 8
ФЕРВЕКС ДЛЯ ДОРОСЛИХ З МАЛИНОВИМ СМАКОМ
порошок для орального розчину саше, № 8
інші анальгетики та антипіретики
Хелпекс антиколд нео для дітей
Movi Health GmbH
порошок для орального розчину саше 2.5 г з малиновим смаком, № 6
інші анальгетики та антипіретики
ХЕЛПЕКС АНТИКОЛД ЧАЙ
Movi Health GmbH
ХЕЛПЕКС АНТИКОЛД ЧАЙ
порошок для орального розчину саше 4 г з лимонним смаком, № 4, 10
порошок для орального розчину саше 4 г з малиновим смаком, № 4, 10
інші анальгетики та антипіретики
ХЕЛПЕКС® АНТИКОЛД НЕО
МОВІ ХЕЛС
ХЕЛПЕКС АНТИКОЛД НЕО/ХЕЛПЕКС АНТИКОЛД НЕО МАКС
порошок для орального розчину саше 4 г з лимонним смаком, № 10
порошок для орального розчину саше 4 г з малиновим смаком, № 10
ХЕЛПЕКС® АНТИКОЛД НЕО ІМБИР
порошок для орального розчину саше 4 г, № 10
ХЕЛПЕКС® АНТИКОЛД НЕО ІМБИР БЕЗ ЦУКРУ
порошок для орального розчину саше 2.5 г, № 10
ХЕЛПЕКС® АНТИКОЛД НЕО МАКС
порошок для орального розчину 4 г саше з лимонним смаком, № 10
порошок для орального розчину 4 г саше з малиновим смаком, № 10
інші анальгетики та антипіретики
ЦИТРІК
Фармак
ЦИТРІК
порошок для орального розчину 22,13 г саше 10 г, № 10
інші анальгетики та антипіретики
geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko