Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиД3 Крапелька (D3 Droplet)

Д3 Крапелька (D3 Droplet)

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
Д3 Крапелька (D3 Droplet)

Форми випуску та упаковки

Д3 крапелька краплі оральні від Teva
4000 мо/мл, №1
від 139,60 грн
Класифікація
Активна речовина
COLECALCIFEROLUM (КОЛЕКАЛЬЦИФЕРОЛ)
Лікарські засоби
A11C C05 Колекальциферол
Форми випуску за NFC
DGB Краплі

фармакодинаміка. Препарат Д3 Крапелька, краплі оральні, р-н, містить вітамін D3 (холекальциферол) у водному р-ні.
Вітамін D3 — це активний антирахітичний фактор. Найважливішою функцією вітаміну D є регулювання метаболізму кальцію та фосфатів, що сприяє правильній мінералізації і росту скелета.
Вітамін D3 — це природна форма вітаміну D, що утворюється у тварин і людей. Характеризується вищою на 25%, порівняно з вітаміном D2, активністю. Він необхідний для функціонування паращитовидної залози, кишечнику, нирок і кісткової системи. Відіграє істотну роль в абсорбції кальцію і фосфатів з кишечнику, транспорті мінеральних солей і процесі кальцифікації кісток, регулює виведення кальцію і фосфатів нирками. Концентрація іонів кальцію впливає на ряд важливих біохімічних процесів, що зумовлюють підтримку тонусу скелетних м’язів, беруть участь у проведенні нервового збудження та впливають на згортання крові. Вітамін D3 також бере участь у функціонуванні імунної системи, що впливає на виробництво лімфокінів.
Нестача вітаміну D3 в їжі, зниження його всмоктування, дефіцит кальцію, а також відсутність експозиції на сонячному світлі у період швидкого росту дитини призводять до рахіту, а у дорослих — до остеомаляції, у вагітних — до появи симптомів тетанії й неутворення зубної емалі у немовлят.
Жінкам у період менопаузи, які часто хворіють на остеопороз, у зв’язку з гормональними порушеннями необхідно підвищити дозу вітаміну D3.
Фармакокінетика. Вітамін D добре всмоктується в дванадцятипалій кишці і проксимальному відділі тонкої кишки. У сироватці крові він зв’язується зі специфічним вітамін D-зв’язувальним білком і транспортується в печінку, де проходить перше гідроксилювання з формуванням 25-гідроксихолекальциферолу, а потім у ниркових клітинах кори — з формуванням 1,25-дигідроксихолекальциферолу (речовини, яка вважається гормоном). Тривалий період зберігається в основному в печінці, інших жирових депо і м’язовій тканині. З цих депо та зі шкіри (де він утворюється завдяки впливу сонячного проміння або ультрафіолетового випромінювання) він вивільняється повільно. Його дія починається досить швидко, через 2–6 год і триває 3–5 днів.
Вітамін D метаболізується в два етапи, спочатку в печінці, а потім у нирках.
Вітамін D разом з метаболітами в основному виділяється з жовчю в кал і тільки невелика кількість виводиться з сечею.

– профілактика рахіту;
– профілактика дефіциту вітаміну D3 у пацієнтів груп високого ризику, які не мають розладів всмоктування;
– підтримувальне лікування остеопорозу;
– профілактика рахіту у недоношених новонароджених дітей;
– профілактика дефіциту вітаміну D3 при мальабсорбції;
– лікування рахіту та остеомаляції;
– лікування гіпопаратиреозу.

препарат застосовують перорально.
1 мл р-ну містить близько 20 крапель. 1 крапля містить близько 200 МО холекальциферолу.
Немовлятам у перший рік життя: 2–5 крапель (400–1000 МО) на добу, залежно від рекомендації лікаря.
Дітям віком від 1 року, в період вагітності та годування грудьми: 2 краплі (400 МО) на добу.
Краплі додаються до чайної ложки соку або молока.
Для профілактики остеопорозу: 2–5 крапель (400–1000 МО) на добу.
Загальна добова доза вітаміну D не повинна перевищувати 1000 МО як для дітей, так і для жінок у період вагітності та годування грудьми.

підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якого іншого компонента препарату.
Гіперкальціємія та/або гіперкальціурія, гіпервітаміноз D, нефролітіаз.

як правило, не відмічаються при застосуванні у рекомендованих дозах.
У разі індивідуальної підвищеної чутливості до лікарського засобу, що відзначається рідко, або у результаті застосування надто високих доз протягом довготривалого періоду може розвинутися гіпервітаміноз D.
З боку ШКТ: втрата апетиту, нудота, блювання, запор, сухість у ротовій порожнині.
З боку нервової системи: головний біль, порушення психіки, депресія.
З боку сечовидільної системи: підвищення рівня кальцію в крові та/або сечі, сечокам’яна хвороба та кальцифікація тканин, поліурія.
З боку шкіри: алергічні реакції, в тому числі кропив’янка, висип, свербіж.
З боку скелетно-м’язової системи: м’язовий і суглобовий біль.
Інші: зменшення маси тіла.

немовлята можуть бути більш чутливі до впливу вітаміну D, і тому пацієнтам цієї вікової групи препарат слід призначати з обережністю.
Вітамін D слід з обережністю призначати пацієнтам з порушеннями функції нирок і нирковими каменями, а також хворим кардіологічного профілю через підвищений ризик розвитку гіперкальціємії. Через можливість надходження надмірної кількості холекальциферолу в організм слід враховувати загальне щоденне споживання вітаміну D з усіх джерел (інші вітамінні препарати, молоко, збагачене вітаміном D, риб’ячий жир, риба та яйця є природними джерелами вітаміну D).
Слід з обережністю застосовувати препарат у пацієнтів під час лікування похідними бензотіазину та іммобілізованим хворим (ризик розвитку гіперкальціємії, гіперкальціурії).
З особливою обережністю застосовувати препарат у пацієнтів із саркоїдозом у зв’язку з ризиком прискореного перетворення вітаміну D у його активний метаболіт.
Необхідно контролювати рівень кальцію в сироватці крові та сечі.
При псевдогіпопаратиреоїдизмі особливу увагу слід приділяти симптомам інтоксикації, що може бути відповіддю нормальної чутливості на застосування вітаміну D та потребувати застосування відповідної дози.
При псевдогіпопаратиреоїдизмі, що розвинувся після оперативного лікування щитовидної залози, необхідно припинити застосування препарату до відновлення функцій паращитовидної залози для попередження інтоксикації вітаміном D.
До складу препарату входить метилпарагідроксибензоат (Е218), що може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені).
Застосування у період вагітності або годування грудьми. У зв’язку зі збільшенням потреби у вітаміні D препарат застосовують у період вагітності та годування грудьми, але рекомендовану дозу не слід перевищувати.
Вітамін D потрапляє в грудне молоко, і це слід брати до уваги при введенні додаткового вітаміну D немовлятам.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Немає даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Проте, враховуючи можливість розвитку небажаних реакцій з боку нервової системи, рекомендується дотримуватися обережності.
Діти. Препарат застосовують у дітей від народження.

одночасне застосування вітаміну D з препаратами, що містять велику кількість кальцію або тіазидні діуретики, підвищує ризик гіперкальціємії.
Колестирамін, колестипол, неоміцин та мінеральні олії знижують всмоктування вітаміну D зі ШКТ.
Протисудомні (фенітоїн, барбітурати) можуть знизити ефекти вітаміну D.
Прийом вітаміну D з антацидами, що містять магній, може викликати гіпермагніємію.
Препарат Д3 Крапелька підвищує токсичність серцевих глікозидів, тому необхідно проводити контроль рівня кальцію в сироватці крові та сечі, ЕКГ.
Рифампіцин та ізоніазид можуть знижувати ефект препарату за рахунок збільшення біотрансформації.

ознаки передозування можуть з’явитися при різних дозах вітаміну D, що залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.
У дорослих ознаки передозування можуть відмічати при застосуванні 20 000–60 000 МО/добу або більше протягом декількох тижнів або місяців, а у дітей — при застосуванні 2000–4000 МО/добу протягом декількох місяців, а також після одноразового прийому великої кількості.
Симптоми. Наслідком хронічного передозування вітаміну D є гіперкальціємія, ранніми симптомами якої є запор, нудота, блювання (частіше у дітей), діарея, сухість у роті, спрага, втрата апетиту, слабкість, головний біль, часте сечовипускання. Гіперкальціємія може призвести до загальної кальцифікації судин, нирок та інших м’яких тканин і, як наслідок, до АГ, серцевої або ниркової недостатності. У дітей може бути затримка росту.
Лікування. Необхідно припинити прийом вітаміну D, приймати їжу без кальцію і велику кількість рідини. Цих заходів зазвичай достатньо, але вітамін D може депонуватися в жировій тканині і симптоми передозування можуть зберігатися протягом декількох тижнів після завершення прийому. Таких пацієнтів можна лікувати глюкокортикоїдами, і тільки гіперкальціємія високого ступеня потребує інтенсивної терапії.

при температурі 2–8 °С у недоступному для дітей місці.