0
UA | RU

Оксолін (Oxolin)

різних виробників

Склад і форма випуску

Оксолін
Лубнифарм
РечовинаКількість
Оксолін0,25 %
№ UA/8112/01/01 від 07.09.2018
Нижфарм
РечовинаКількість
Оксолін0,25 %
Червона зірка
РечовинаКількість
Оксолін2,5 мг/г
№ UA/14853/01/01 від 11.11.2020
Червона зірка
РечовинаКількість
Оксолін2,5 мг/г
№ UA/14853/01/01 від 11.11.2020
Оксолінова мазь
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Оксолін0,25 %
№ UA/7730/01/01 від 26.02.2018
ООО "ДКП "Фармацевтическая фабрика"
РечовинаКількість
Оксолін0,25 %
№ UA/7730/01/01 від 26.02.2018
Тернофарм
РечовинаКількість
Оксолін2,5 мг/г
№ UA/14265/01/01 від 30.08.2019

Актуальна інформація

Засновником вірусології вважається російський вчений Д.І. Івановський, який започаткував дослідження вірусів у 1892 р., коли опублікував статтю з описом патогена рослин тютюну. У подальшому ці дослідження продовжив М. Бейєринк, який у 1898 р. відкрив вірус тютюнової мозаїки. До кінця ХХ ст. дослідники виявили та вивчили близько 1500 вірусів, третина з яких викликають різні захворювання у людини. Таким чином, вірусні захворювання являють собою одну з найважливіших проблем медичного та соціального значення у ХХІ ст.

Основними шляхами потрапляння вірусу в людський організм є:

 • повітряно-крапельний. Причому респіраторні віруси розділяються на 2 великі групи: 1) віруси, які розмножуються в епітеліальних клітинах слизової оболонки дихальних шляхів; 2) віруси, які викликають генералізовану інфекцію, у той час як дихальні шляхи є для них лише вхідними воротами (вітряна віспа, кір, свинка);
 • харчовий — вхідними воротами є слизова оболонка ШКТ;
 • трансмісивний — віруси передаються при укусах кровоссальних комах;
 • контактний, через непошкоджену шкіру (характерний для папіломавірусу та вірусу коров’ячої віспи);

  статевий;

 • парентеральний — віруси передаються через кров при гемотрансфузіях, хірургічних втручаннях та травмуванні шкіри нестерильними інструментами;
 • вертикальний — передача дитині внутрішньоутробно від матері (Тельнова Е.А., 2020).

Найпоширенішою групою є віруси, що викликають гострі респіраторні захворювання: за даними ВООЗ, у світі щорічно реєструється до 500 млн нових випадків грипу та інших ГРВІ, причому близько 2 млн випадків захворювань призводять до летального наслідку. Також, за даними статистики, більше 90% дорослого населення інфіковано вірусом Herpes simplex 1-го типу та більше 70% — цитомегаловірусом (Тельнова Е.А., 2020). ГРВІ являють собою поліетіологічну групу вірусів, тропних до епітелію респіраторного тракту. У їх числі віруси грипу типів А, В, С, парагрипу, аденовіруси, коронавіруси та РС-вірус. Складність диференційної діагностики зумовлена тим, що захворювання, викликані різними вірусами, можуть мати однотипну клінічну картину. З іншого боку, залежно від індивідуальної реактивності організму та супутніх станів вірус (наприклад грипу) може викликати такі зміни, як дегенерація, некроз та метаплазія епітелію, зміна проникності кровоносних та лімфатичних судин, порушення фагоцитозу та хемотаксису, зниження мукоціліарного кліренсу та підвищення бактеріальної адгезії, що призводить до розвитку бактеріальних ускладнень (Ершов Ф.И., 2006). Окрім того, узагальнений підхід до лікування ГРВІ рекомендований ще й тому, що у міру покращення методів діагностики розширюються уявлення про те, що захворювання можуть бути викликані не моно-, а мікст-інфекцією, тобто поряд із вірусним ураженням може спостерігатися розвиток внутрішньоклітинних та інших збудників (Савенкова М.С., 2012).

У цілому процес розвитку вірусу складається із таких стадій:

 • фіксація (адсорбція) вірусу на мембрани клітини-хазяїна;
 • пенетрація (проникнення) вірусу в клітину;
 • депротеїнізація — вивільнення геному вірусу з білкової оболонки;
 • розмноження (реплікація);
 • збірка віріонів всередині клітини;
 • вихід віріонів за межі ураженої клітини (Тельнова Е.А., 2020).

Враховуючи дані про етапи життя вірусу, розробка противірусних препаратів спрямована на блокування адсорбції вірусів на клітині, перешкоджання проникненню вірусів у клітину та інгібування етапів внутрішньоклітинної модифікації вірусу (декапсидація, інгібування протеазної активності, блокування чи зниження інтенсивності процесів реплікації та транскрипції, механізму кепування мРНК), перешкоджання виходу вірусу з клітини (Камышенцев М.В., 2002).

Механизм дії оксоліну

Антивірусною активністю характеризується велика кількість препаратів, які за своєю хімічною структурою є четвертинними амонієвими сполуками, карбонільними похідними, альдегідами, кетонами та поліоксосполуками. До їх числа належить оксолін (Камышенцев М.В., 2002), який за своєю хімічною структурою є представником групи тетрагідронафталінів — тетраоксотетрагідранафталіну дигідрат (MeSH, 2021).

Оксолін є віруліцидним препаратом (Айзятулов Р.Ф., 2006), тобто пригнічує позаклітинні віріони (Ершов Ф.И., 2006): блокує місця зв’язування вірусу грипу (в основному типу А2) із поверхнею мембрани епітеліоцита і в результаті перешкоджає проникненню та вивільненню вірусу з капсули всередині клітини-хазяїна (Тельнова Е.А., 2020). Окрім вірусу грипу, до оксоліну також чутливі віруси сімейства герпесу (простий герпес, оперізувальний герпес), аденовіруси, вірус контагіозного молюска та інфекційних бородавок (інструкція МОЗ України). У дослідженнях in vitro встановлено, що препарат повністю знешкоджує вірус грипу протягом 1 год, а також інгібує розмноження різноманітних вірусів (у тому числі вірусів грипу та герпесу) у клітинних культурах. Однак слід розуміти, що системна хіміотерапевтична дія в оксоліну відсутня. Окрім того, оксолін не чинить бактеріостатичної дії, але у високих концентраціях гальмує ріст мікобактерій та грибів. Препарат добре переноситься при місцевому нанесенні на слизові оболонки, шкіру та рогівку ока (Першин Г.Н., 1973).

Клінічний досвід застосування оксоліну

Оксолінова мазь може застосовуватися одноразово в якості заходу екстреного захисту перед відвідуванням місць масового скопичення людей чи поїздками у суспільному транспорті, а також перед передбачуваним контактом із хворим на ГРВІ. Мазь наносять на слизову оболонку носа за 10–15 хв до контакту. Максимальний профілактичний ефект досягається при поєднанні місцевих заходів зі здоровим способом життя, загартовуванням, вакцинацією проти грипу (Григорьев К.И., 2018). У цілому для профілактики ГРВІ оксолінову мазь застосовують протягом 3–4 днів (2–3 р/добу), однак під час епідемії період безперервного профілактичного застосування препарату може бути продовжений до 25 днів (інструкція МОЗ України). Особливо гостро стоїть питання профілактики ГРВІ у часто та тривало хворіючих дітей, оскільки для них властивий розвиток отоларингологічних ускладнень (синусит, отит, аденоїдит). Окрім того, наслідками частих респіраторних захворювань можуть стати підвищення сенсибілізації організму та розвиток хронічних захворювань (обструктивний бронхіт, БА тощо), що суттєво впливають на якість подальшого життя (Савенкова М.С., 2012). Для дітей, які часто та тривало хворіють, важливий індивідуальний підхід у виборі схем лікування, однак неспецифічні методи також можуть чинити позитивний вплив, особливо якщо з будь-яких причин протипоказані такі профілактичні заходи, як вакцинація.

У РФ (м. Красноярськ) було проведено дослідження, що демонструє рівень лояльності працездатного населення до препаратів, які застосовуються для профілактики ГРВІ. За даними дослідження, противірусні засоби для профілактики ГРВІ застосовують до 68% осіб із медичною освітою та до 56% осіб без медичної освіти, у тому числі оксолін 26 до 17,4% відповідно. При виборі засобу для профілактики мають значення ціна лікарського засобу (для 84% респондентів), а також простота та зручність його застосування (74–84% респондентів залежно від групи) (Потупчик Т., 2016). У той же час при виборі засобів для лікування грипу та інших ГРВІ оксолінову мазь обирають лише у 13% випадків, надаючи перевагу препаратам для застосування всередину (арбідол, ремантадин) (Абросимова Н.В., 2010).

На сьогодні не існує рандомізованих порівняльних досліджень, які дозволили б оцінити клінічну ефективність оксоліну (Страчунский Л.С., 1998). Саме цим зумовлена відсутність чітких рекомендацій з раціонального підбору терапевтичної схеми (Ершов Ф.И., 2006). Однак неспецифічна дія, відсутність токсичності та системного накопичення зумовлюють широке застосування оксолінової мазі (інструкція МОЗ України).

Описаний також досвід лікування кератокон’юнктивіту аденовірусної етіології, однак для цього застосовувався водний р-н оксоліну (Першин Г.Н., 1973), так що цей досвід не можна повноцінно екстраполювати на препарат у формі мазі.

За даними дослідників, оксолін визнаний лікарським засобом, придатним для лазерофорезу. Лазерофорез — спосіб черезшкірного введення препаратів за допомогою освічування місця нанесення препарату низькоінтенсивним лазерним випромінюванням. Цей метод перевищує електрофорез за ефективністю у 1,5 раза (Москвин С.В., 2016). Ці дані дозволяють розширити можливості застосування оксоліну в дерматологічній практиці.

Важливо пам’ятати, що застосування оксоліну протипоказане при порфірії. Під терміном «порфірія» розуміють групу гетерогенних захворювань, переважно спадкового характеру, патогенез яких ґрунтується на порушенні біосинтезу гему, а також накопиченні порфіринів та/або їх попередників в організмі (Левин О.С., 2017).

Герпесасоційовані захворювання. Місце оксоліну в профілактиці та терапії даних захворювань

Герпесасоційовані захворювання належать до найбільш поширених та погано контрольованих інфекцій людини. Причиною цього є здатність вірусів герпесу безсимптомно циркулювати в організмі людини із нормальним імунітетом протягом тривалого часу, а у випадку імуносупресії будь-якого генезу розвиватися у тяжке захворювання навіть до станів, що загрожують життю. Хоча засобів, що забезпечували б повноцінну ерадикацію збудника, не існує, запропонована велика кількість препаратів для лікування та профілактики рецидивів герпетичної інфекції, включаючи оксолін (Григорьев К.И., 2016).

Оксолінова мазь може виступати в якості засобу для лікування гострого герпетичного стоматиту, хоча за ефективністю вона поступається місцевим препаратам з ацикловіром (Баранаева Е.А., 2013). Рекомендовано поєднувати місцеву терапію лише у комбінації з використанням системних противірусних препаратів. Обґрунтуванням цього є особливості патогенезу герпетичного стоматиту. Інкубаційний період із первинною вірусемією може бути як коротким, так і досить тривалим (2–17 днів), у цей час незалежно від механізму проникнення в організм вірус проникає у кровотік з первинного вогнища проникнення, осідає у печінці, селезінці та інших органах та швидко розмножується. Продромальний період та період клінічних явищ супроводжуються вторинною вірусемією, коли вірус спрямовується з органних вогнищ розмноження до шкіри та слизових оболонок. Навіть при досягненні повного клінічного видужання вірус герпесу персистує у нервових гангліях протягом усього життя пацієнта, так що його реактивація може спостерігатися при імуносупресивних станах будь-якого походження (Казанцева И.А., 2007).

Оксолін та екзема Капоші

Оксолін можна застосовувати в якості допоміжного засобу для топічної терапії екземи Капоші. Екзема Капоші — це гостре захворювання, яке викликається вірусом Herpes simplex та проявляється ерозивно-виразковими ураженнями шкіри на фоні хронічного дерматозу. Розвиток екземи Капоші зумовлений взаємодією багатьох зовнішніх та внутрішніх факторів, у числі яких порушення нормального функціонування рогового шару епідермісу (зумовлене мутацією гена, що кодує філагрин), порушення місцевої шкірної імунної відповіді та підвищена сприйнятливість у пацієнтів із сімейним анамнезом атопічного дерматиту (Стадникова А.С., 2017).

Оксолін: висновок

Таким чином, розробка ефективних засобів та планування стратегій боротьби з вірусними інфекціями належать до пріоритетних задач клінічної медицини, а також фармакології та вірусології. Оксолін є лікарським засобом для місцевого застосування, що забезпечує неспецифічний захист від ГРВІ, зокрема грипу. Окрім того, він активний відносно інших вірусів, так що може бути включений у комплексні схеми лікування поряд із вакцинацією, етіотропними препаратами та загальнозміцнювальними засобами.

Інструкція МОЗ

Оксолін мазь 0.25 %, Лубнифарм АТ (Україна, Лубни)

Склад

діюча речовина: оксолін;

1 г мазі містить оксоліну 2,5 мг;

допоміжні речовини: олія мінеральна; парафін білий м’який.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: густа однорідна маса білого або білого з жовтуватим відтінком кольору. При зберіганні допускається поява рожевого відтінку.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Інші протизастудні лікарські засоби. Код АТХ R05X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Оксолін — противірусний засіб для зовнішнього застосування. Має вірусоцидну активність, блокуючи місця зв’язування вірусу грипу (здебільшого типу А2) з поверхнею клітинної мембрани, захищає клітини від проникнення в них вірусу. До дії оксоліну чутливі також віруси Herpes simplex, оперізувального герпесу, аденовіруси, віруси інфекційних бородавок та контагіозного молюска.

Фармакокінетика.

Препарат не токсичний, при місцевому застосуванні системної дії не виявлено, в організмі не накопичується. При нанесенні на слизову оболонку всмоктується 20% препарату, виводиться здебільшого нирками протягом доби.

Клінічні характеристики

Показання

Профілактика грипу, лікування вірусного риніту.

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне інтраназальне застосування з адреноміметичними засобами може призвести до пересушування слизової оболонки носа.

Особливі заходи безпеки.

Мазь не призначена для нанесення на слизову оболонку очей. Препарат не можна наносити на уражену шкіру.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані щодо безпеки та ефективності застосування Оксоліну у період вагітності або годування груддю відсутні, тому препарат не бажано застосовувати у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Профілактика грипу: препарат наносити на слизову оболонку носа щоденно 2–3 рази на добу протягом 25 днів або при контакті з хворими.

Лікування вірусного риніту: препарат наносити на слизову оболонку носа щоденно 2–3 рази на добу протягом 3–4 днів.

Діти.

Дані щодо безпеки та ефективності застосування препарату дітям відсутні.

Передозування

Про випадки передозування дотепер не повідомлялося.

Симптоми: можливі відчуття печіння на слизовій оболонці носа та ринорея.

Лікування: припинити застосування мазі, залишки засобу змити теплою водою.

Побічні реакції

У місці нанесення мазі може виникати відчуття печіння, яке швидко минає; посилення виділень з носа; забарвлення слизової оболонки у синій колір. Можливий розвиток реакцій гіперчутливості.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Не допускається заморожування.

Упаковка

По 10 г у тубі, по 1 тубі в пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

Оксолін мазь назальна 0.25 %, Нижфарм АТ (Росія, Нижній Новгород)

Склад лікарського засобу

діюча речовина: оксолін;

10 г мазі містять оксоліну 25 мг;

допоміжні речовини: олія мінеральна.

Лікарсько фарма

Мазь.

Мазь від білого до світло-жовтого кольору. При зберіганні допускається поява рожевого відтінку.

Назва і місцезнаходження виробника

ВАТ НИЖФАРМ. Російська Федерація, 603950, Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7.

Фармакотерапевтична група

Противірусні засоби. Код АТС S01A D10**.

Оксолін — противірусний засіб для зовнішнього застосування, має вірусоцидну активність, блокуючи місця зв’язування вірусу грипу (здебільшого типу А2) з поверхнею клітинної мембрани, захищає клітини від проникнення в них вірусу. До дії оксоліну чутливі також віруси Herpes simplex, оперізувального герпесу, аденовіруси, віруси інфекційних бородавок та контагіозного молюску.

Препарат нетоксичний, при місцевому застосуванні системної дії не виявлено, в організмі не накопичується. При нанесенні на слизову оболонку всмоктується 20%, виводиться здебільшого нирками протягом доби.

Показання для застосування

Профілактика грипу; лікування вірусного риніту.

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані щодо безпеки та ефективності застосування препарату у період вагітності та годування груддю відсутні. Препарат не бажано застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість нервово-м’язової провідності, у рекомендованих дозах його можна застосовувати особам, які керують автотранспортом та працюють зі складними механізмами.

Діти. Застосовують дітям старше 2 років.

Спосіб застосування та дози

Для профілактики грипу — щоденно 2–3 рази на день наносити на слизову оболонку носа протягом 25 днів або при контакті з хворими.

Лікування вірусного риніту: щоденно 2–3 рази на день наносити на слизову оболонку носа протягом 3–4 днів.

Передозування

Випадки передозування невідомі. При передозуванні Оксоліну можливе виникнення подразнення шкіри та слизових оболонок у місці нанесення препарату та ринорея.

Лікування: припинити застосування препарату, залишки мазі змити теплою водою.

Побічні ефекти

У місці нанесення мазі може виникати відчуття печіння, яке швидко минає, ринорея, забарвлення слизової оболонки у синій колір.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне інтраназальне застосування з адреноміметичними засобами може призвести до пересушування слизової оболонки носа.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі від +5 до +15 °С.

Упаковка

Алюмінієві туби по 10 г.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Оксолін мазь 2.5 мг/г, Червона зірка ВАТ (Україна, Харків)

Склад

діюча речовина: оксолін;

1 г мазі містить оксоліну 2,5 мг;

допоміжні речовини: олія мінеральна, парафін білий м’який.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: мазь від білого до світло-жовтого кольору. При зберіганні допускається поява рожевого відтінку.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовують при кашлі та застудних захворюваннях. Інші протизастудні лікарські засоби.

Код АТХ R05X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Оксолін — противірусний засіб для зовнішнього застосування, має вірусоцидну активність, блокуючи місця зв’язування вірусу грипу (здебільшого типу А2) з поверхнею клітинної мембрани, захищає клітини від проникнення в них вірусу. До дії оксоліну чутливі також віруси Herpes simplex, оперізувального герпесу, аденовіруси, віруси інфекційних бородавок та контагіозного молюска.

Фармакокінетика.

Лікарський засіб не токсичний, при місцевому застосуванні системної дії не виявлено, в організмі не накопичується. При нанесенні на слизову оболонку всмоктується 20%, виводиться здебільшого нирками протягом доби.

Клінічні характеристики

Показання

Профілактика грипу; лікування вірусного риніту.

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до оксоліну та інших компонентів лікарського засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне інтраназальне застосування з адреноміметичними засобами може призвести до пересушування слизової оболонки носа.

Особливості застосування.

Мазь не призначена для нанесення на слизову оболонку очей.

Лікарський засіб не можна наносити на уражену шкіру.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Дані про безпеку відсутні, тому не рекомендується застосовувати препарат у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на швидкість нервово-м’язової провідності — у рекомендованих дозах його можна застосовувати особам, які керують автотранспортом та працюють зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Для профілактики грипу: щоденно 2–3 рази на день наносити на слизову оболонку носа протягом 25 днів або при контакті з хворими.

Лікування вірусного риніту: щоденно 2–3 рази на день наносити на слизову оболонку носа протягом 3–4 днів.

Діти.

Дані щодо безпеки та ефективності застосування препарату дітям відсутні.

Передозування

Випадки передозування невідомі. При передозуванні Оксоліну можливі відчуття печіння, подразнення шкіри та слизових оболонок у місці нанесення препарату та ринорея. Реакції гіперчутливості.

Лікування: припинити застосування препарату, залишки мазі змити теплою водою.

Побічні реакції

У місці нанесення мазі може виникати відчуття печіння, яке швидко минає, ринорея, забарвлення слизової оболонки у синій колір. Можливий розвиток реакції гіперчутливості.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 ºС до 8 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 г та по 15 г мазі в тубі; по 1 тубі у пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

61010, Харківська обл., м. Харків, вул. Гордієнківська, буд. 1.

Оксолінова мазь мазь 2.5 мг/г, Тернофарм ТОВ (Україна, Тернопіль)

Склад

діюча речовина: оксолін;

1 г мазі містить оксоліну 2,5 мг;

допоміжні речовини: олія мінеральна, парафін білий м’який.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: мазь від білого до жовтого кольору. Можлива поява рожевого відтінку при зберіганні.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовують при кашлі та застудних захворюваннях. Інші протизастудні лікарські засоби. Код АТХ R05 X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Лікарський засіб при місцевому застосуванні проявляє вірицидну дію на віруси грипу і аденовіруси.

Фармакокінетика.

Блокує місця зв’язування вірусу грипу (переважно типу А2) з поверхнею клітинної мембрани, захищає клітини від проникнення в них вірусу.

Клінічні характеристики

Показання

Індивідуальна профілактика грипу в період епідемії; лікування вірусних ринітів.

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до оксоліну та інших компонентiв препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Рекомендується з обережністю застосовувати препарат одночасно з адреноміметичними засобами для інтраназального застосування через можливе пересушування слизової оболонки порожнини носа.

Особливості застосування

Мазь не призначена для нанесення на слизову оболонку очей.

Лікарський засіб не можна наносити на уражену шкіру.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності або годування груддю застосовують препарат з обережністю у разі, коли користь від застосування перевищує потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Дані щодо впливу «Оксолінової мазі» на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами відсутні.

Спосіб застосування та дози

Для лікування вірусних ринітів та профілактики грипу лікарський засіб застосовують інтраназально. Для лікування вірусного риніту змазують слизову оболонку носа 2–3 рази на добу впродовж 3–4 днів. Для індивідуальної профілактики грипу в період епідемії рекомендується щоденне змазування слизової оболонки носа вранці та ввечері, а також протягом доби безпосередньо перед можливим контактом з хворими на грип.

Діти

Дослідження з безпеки та ефективності застосування оксоліну дітям не проводились.

Передозування

Випадки передозування невідомі.

Симптоми: можливі відчуття печіння на слизовій оболонці носа та ринорея.

Лікування: припинити застосування мазі, залишки засобу змити теплою водою.

Побічні реакції

У місці нанесення мазі може виникати відчуття печіння, яке швидко минає; посилення виділень з носа; забарвлення слизової оболонки у синій колір. Можливий розвиток реакції гіперчутливості.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 г у тубі № 1.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник/заявник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/ місцезнаходження заявника

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Тел./факс: (0352) 521–444, www.ternopharm.com.ua

Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Оксолін:

Оксолін-Дарниця
мазь 2,5 мг/г туба 10 г, № 1
Дарниця ФФ
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko