• Кабинет
 • КАРДІТАБ IC (KARDITAB IC)

  Склад і форма випуску

  таблетки блістер, № 6, 10Ціни в аптеках
  Фенобарбітал
  7,5 мг
  Етиловий ефір альфа-бромізовалеріановї кислоти
  8,2 мг
  Масло м*яти
  0,58 мг
  № UA/14659/01/01 від 14.04.2020
  C
  таблетки сублінгвальні блістер, № 6, 10Ціни в аптеках
  Фенобарбітал
  7,5 мг
  Етиловий ефір альфа-бромізовалеріановї кислоти
  8,2 мг
  Масло м*яти
  0,58 мг
  № UA/14659/02/01 від 14.04.2020
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Седативний, судинорозширювальний, спазмолітичний засіб. Сприяє зниженню збудливості ЦНС, проявляє заспокійливу дію, полегшує настання природного сну, знижує АТ, знімає та попереджує спазми судин, особливо серцевих. Фенобарбітал, залежно від дози, проявляє седативну, помірну спазмолітичну або снодійну дію через пригнічення активуючих впливів центрів ретикулярної формації середнього та довгастого мозку на кору великих півкуль, що зменшує потоки збуджувальних впливів на кору головного мозку та підкіркові структури. Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти проявляє седативну та спазмолітичну дію, подібну до дії екстракту валеріани, зумовлену подразненням переважно рецепторів ротової порожнини та носоглотки, зниженням рефлекторної збудливості в центральних відділах нервової системи та підсиленням явищ гальмування в нейронах кори та підкіркових структур головного мозку, а також зниженням активності центральних судинорухових центрів і прямою місцевою спазмолітичною дією на гладку мускулатуру судин. У високих дозах спричиняє також легкий снодійний ефект. Олія м’яти чинить рефлекторний судинорозширювальний та спазмолітичний ефект за рахунок подразнення «холодових» рецепторів ротової порожнини і рефлекторного розширювання переважно судин серця та мозку. Знімає спазми гладкої мускулатури, чинить заспокійливу, антисептичну та легку жовчогінну дію.

  Фармакокінетика. Дія препарату розвивається через 15–45 хв і триває протягом 3–6 год.

  При прийомі сублінгвально всмоктування розпочинається в під’язиковій ділянці, ефект виявляється через 5–10 хв. Біодоступність активних речовин висока (приблизно 60–80%).

  Показання КАРДІТАБ IC

  неврози з підвищеною дратівливістю.

  Безсоння.

  У комплексній терапії АГ та вегето-судинної дистонії.

  Кардіалгія, тахікардія.

  Спазми кишечнику, зумовлені нейровегетативними розладами (як спазмолітичний препарат).

  Застосування КАРДІТАБ IC

  таблетки. Дози та тривалість курсу лікування залежать від перебігу захворювання та визначаються індивідуально.

  Дорослим внутрішньо по 1–2 таблетки 2–3 рази на добу до їди.

  У випадку тахікардії та/або спазмах коронарних судин (кардіалгії) однократну дозу можна підвищити до 3 таблеток.

  Таблетки сублінгвальні. Дози та тривалість курсу лікування залежать від перебігу захворювання та визначаються індивідуально.

  Дорослим призначають сублінгвально (під язик) по 1–2 таблетки 2–3 рази на добу до їди.

  У випадку тахікардії та/або спазмів коронарних судин (кардіалгії) однократну дозу можна підвищити до 3 таблеток.

  Діти. Досвід застосування препарату для лікування дітей (віком до 18 років) відсутній, тому він протипоказаний пацієнтам цієї вікової категорії.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі захворювання печінки, ураження нирок з порушенням їх функцій, тяжка серцева недостатність, гострий інфаркт міокарда, виражена артеріальна гіпотензія, цукровий діабет, порфірія, міастенія, депресія, алкоголізм, наркотична і медикаментозна залежність, респіраторні захворювання із задишкою, обструктивним синдромом.

  Період вагітності або годування груддю. Дитячий вік.

  Побічна дія

  в окремих випадках можуть спостерігатися такі побічні ефекти:

  з боку травного тракту: нудота, блювання, запори, відчуття тяжкості в епігастральній ділянці, у разі тривалого застосування — порушення функції печінки;

  з боку нервової системи: астенія, слабкість, атаксія, порушення координації рухів, ністагм, галюцинації, парадоксальне збудження, зниження концентрації уваги, втомлюваність, сповільненість реакцій, головний біль, когнітивні порушення, безсоння (у пацієнтів літнього віку), сонливість та легке запаморочення, сплутаність свідомості;

  з боку системи крові: анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, мегалобластна анемія;

  з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, брадикардія;

  з боку дихальної системи: утруднене дихання;

  з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк; алергічні реакції (у тому числі шкірні висипання, свербіж, кропив’янка);

  з боку шкіри та слизових оболонок: синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лаєлла);

  з боку кістково–м’язової системи: при тривалому застосуванні засобів, що містять фенобарбітал, існує ризик порушення остеогенезу. Були повідомлення про зниження мінеральної щільності кісткової тканини, остеопенію, остеопороз і переломи у пацієнтів, які отримують тривалу терапію фенобарбіталом. Механізм впливу фенобарбіталу на метаболізм кісткової тканини не встановлено.

  Тривалий прийом препаратів, що містять бром, може призвести до отруєння бромом, яке характеризується такими симптомами: пригнічення ЦНС, депресія, сплутаність свідомості, атаксія, апатія, кон’юнктивіт, риніт, сльозотеча, акне, пурпура.

  Особливості застосування

  під час лікування препаратом не рекомендується займатися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій.

  Під час прийому препарату слід уникати вживання спиртних напоїв.

  При застосуванні фенобарбіталу були зареєстровані випадки розвитку синдрому Стівенса —Джонсона або токсичного епідермального некролізу (синдрому Лаєлла). Тому в разі появи їх характерних симптомів (наприклад шкірний висип, що прогресує, часто з пухирями, та ураження слизової оболонки) застосування препарату Кардітаб ІС слід припинити і надалі ні в якому разі не застосовувати препарати, які містять фенобарбітал. Ризик розвитку синдрому Стівенса — Джонсона та синдрому Лаєлла є найвищим у перші тижні лікування. Рання діагностика та негайне припинення застосування препарату, який міг спричинити симптоми синдрому Стівенса — Джонсона або токсичного епідермального некролізу, дозволяє досягти найкращих результатів у лікуванні.

  Не рекомендується тривале застосування через небезпеку розвитку медикаментозної залежності, можливого накопичення брому в організмі та розвитку отруєння бромом.

  У випадках, коли біль у ділянці серця не минає після прийому препарату, необхідно звернутися до лікаря для виключення гострого коронарного синдрому.

  Слід обережно призначати препарат при артеріальній гіпотензії, гіперкінезах, гіпертиреозі, гіпофункції надниркових залоз, гострому і постійному болю, гострій інтоксикації лікарськими засобами.

  У пацієнтів з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або глюкозо-галактозною мальабсорбцією не слід застосовувати цей препарат через вміст лактози моногідрату.

  Застосування у період вагітності або годування груддю. Протипоказано.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Препарат може спричиняти сонливість та запаморочення, тому в період лікування пацієнтам не рекомендується працювати з небезпечними механізмами та керувати транспортними засобами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  фенобарбітал індукує ферменти печінки і, таким чином, може прискорювати метаболізм деяких лікарських засобів, що метаболізуються цими ферментами (включаючи парацетамол, саліцилати, непрямі антикоагулянти, серцеві глікозиди (дигітоксин), протимікробні (хлорамфенікол, доксициклін, метронідазол, рифампіцин), противірусні, протигрибкові (гризеофульвін, ітраконазол), протиепілептичні (протисудомні), психотропні (трициклічні антидепресанти, клоназепам), гормональні (естрогени, прогестогени, кортикостероїди, тиреоїдні гормони), імуносупресивні (ГКС, циклоспорин, цитостатики), антиаритмічні, антигіпертензивні (блокатори β-адренорецепторів, блокатори кальцієвих каналів), пероральні цукрознижувальні лікарські засоби тощо). Фенобарбітал посилює дію анальгетиків, місцевих анестетиків. Під час одночасного застосування препарату з іншими лікарськими засобами, що пригнічують ЦНС, можливе взаємне посилення дії. Дія препарату посилюється на тлі застосування препаратів вальпроєвої кислоти, алкоголю. Інгібітори МАО пролонгують ефект фенобарбіталу. Рифампіцин може знижувати ефект фенобарбіталу. У разі застосування разом з препаратами золота підвищується ризик ураження нирок. При тривалому одночасному застосуванні з НПЗП існує ризик утворення виразки шлунка та кровотечі. Одночасне застосування фенобарбіталу разом із зидовудином посилює токсичність обох препаратів. Препарат підвищує токсичність метотрексату.

  Передозування

  передозування можливе при частому або довготривалому застосуванні препарату, що пов’язано з кумуляцією його складових. Довготривале постійне застосування може призвести до розвитку залежності, появи симптомів абстинентного синдрому (психомоторного збудження тощо).

  Симптоми тяжкого передозування: пригнічення дихання, аж до його зупинки; пригнічення ЦНС, аж до коми; пригнічення серцево-судинної діяльності, включаючи порушення ритму, зниження АТ, аж до колаптоїдного стану; зниження температури тіла; зменшення діурезу; прискорене серцебиття або брадикардія; послаблення або відсутність рефлексів; ністагм; головний біль; нудота; слабкість.

  Лікування: терапія симптоматична. Гостре отруєння слід лікувати так, як у разі отруєння барбітуратами. Залежно від тяжкості симптомів отруєння пацієнтам може бути потрібна інтенсивна терапія. Необхідно стабілізувати дихання і кровообіг. Дихальна недостатність усувається шляхом проведення штучного дихання, шок купірують вливанням плазми і плазмозамінників. У разі якщо пройшло небагато часу від прийому лікарського засобу (не більше 6 год), необхідним є промивання шлунка з подальшим введенням сорбенту (активоване вугілля) та сульфату натрію. З метою швидкого виведення барбітурату з організму можна проводити форсований діурез лугами, а також гемодіаліз та/або гемоперфузію.

  Виведення іонів брому з організму можна прискорити введенням значної кількості розчину столової солі з одночасним введенням салуретичних засобів.

  Якщо не лікувати отруєння, може виникнути загроза життю пацієнта через судинну недостатність, дихальний параліч або набряк легенів.

  У разі виникнення реакцій гіперчутливості призначають десенсибілізувальні лікарські засоби.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °C.

  Діагнози, при яких застосовують КАРДІТАБ IC

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на КАРДІТАБ IC в містах України

  Вінниця 12.04 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Вінниця, вул. Пирогова, 111, тел.: +38098188976611.41 грн./уп.

  Дніпро 12.09 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +3806765749419.52 грн./уп.

  Житомир 11.7 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 67, тел.: +38098182064011.70 грн./уп.

  Запоріжжя 11.84 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Поштова, 27/2910.94 грн./уп.

  Івано-Франківск 11.16 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9, тел.: +3803427580029.10 грн./уп.

  Київ 12.37 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Київ, вул. Ревуцького, 12А, тел.: +3809816998789.60 грн./уп.

  Луцьк 10.93 грн./уп.

  «ВОЛИНЬФАРМ» Гірка Полонка, вул. Луцька, 8, тел.: +38050378721111.17 грн./уп.

  Львів 12.4 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, вул. Хоткевича, 30А, тел.: +38032244780310.94 грн./уп.

  Миколаїв 11.3 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Миколаїв, вул. Рюміна, 21/1, тел.: +38067753842711.30 грн./уп.

  Одеса 12.55 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Одеса, вул. Ріхтера Святослава, 148, тел.: +38048737845110.94 грн./уп.

  Полтава 13 грн./уп.

  «АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Полтава, вул. Сінна, 32, тел.: +38053250084213.00 грн./уп.

  Рівне 11.24 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Базарна, 8, тел.: +38050375587110.06 грн./уп.

  Тернопіль 12.29 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, пл. Героїв Євромайдану, 910.94 грн./уп.

  Ужгород 10.94 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175210.94 грн./уп.

  Харків 11.51 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Китаєнка, 810.94 грн./уп.

  Херсон 10.32 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Лавренева, 12, тел.: +38067500515110.60 грн./уп.

  Хмельницький 12.34 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Хмельницький, вул. Соборна, 12, тел.: +38067869550611.00 грн./уп.

  Черкаси 10.7 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 345/10, тел.: +38067657422910.70 грн./уп.

  Чернігів 10.94 грн./уп.

  «ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, вул. Незалежності, 1510.94 грн./уп.

  Чернівці 11.62 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037290706910.94 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko