СМОФЛІПИД 20%

Фрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

емульсія для інфузії флакон 100 мл, №  1, №  10

емульсія для інфузії флакон 250 мл, №  1, №  10

емульсія для інфузії флакон 500 мл, №  1, №  10

Олія соєва 60 г/л
Тригліцериди із середніми ланцюгами 60 г/л
Олія олівкова 50 г/л
Риб’ячий жир 30 г/л

№ UA/13846/01/01 від 03.09.2014 до 03.09.2019За рецептомC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2014-09-03 р. № 616. Р.п. № UA/13846/01/01

Склад

діючі речовини: 1000 мл розчину містять 60 г олії соєвої рафінованої, 60 г тригліцеридів середнього ланцюга, 50 г олії оливкової рафінованої, 30 г риб’ячого жиру очищеного;

допоміжні речовини: фосфоліпіди яєчного жовтка, гліцерин, DL-α-токоферол, натрію олеат, натрію гідроксид (для корекції рН), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Емульсія для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Розчини для парентерального харчування. Жирові емульсії.

Код АТС

В05ВА02.

Клінічні характеристики

Показання

СМОФліпід є джерелом енергії, незамінних жирних кислот і омега-3-жирних кислот для пацієнтів при парентеральному харчуванні, коли пероральне або ентеральне харчування неможливе, недостатнє або протипоказане.

Протипоказання

Підвищена чутливість до риб’ячого, яєчного, соєвого білків або до будь-якої з діючих чи допоміжних речовин; тяжка гіперліпідемія; тяжка печінкова недостатність; тяжкі порушення згортання крові; тяжка ниркова недостатність без гемофільтрації або діалізу; гострий шок; загальні протипоказання до інфузійної терапії: гострий набряк легенів, гіпергідратація, декомпенсована серцева недостатність; нестабільний стан (наприклад, після тяжких травм, декомпенсованогоцукрового діабету, гострого інфаркту міокарда, інсульту, емболії, метаболічного ацидозу, тяжкого сепсису та гіпотонічної дегідратації).

Спосіб застосування та дози

Внутрішньовенні інфузії в центральну або периферичну вени.

Дорослі

Стандартна доза становить 1–2 г жиру/кг ваги тіла на добу, що відповідає 5–10 мл/кг ваги тіла на добу. Рекомендована швидкість інфузії -0,125 г жиру/кг ваги тіла/год, що відповідає 0,63 мл СМОФліпіду 20%/кг ваги тіла/год і не повинна перевищувати 0,15 г жиру/кг ваги тіла/год, що відповідає 0,75 мл СМОФліпіду 20%/кг ваги тіла/год. Новонароджені і немовлята.

Початкова доза повинна становити 0,5–1 г жиру/кг ваги тіла на добу з наступним послідовним збільшенням на 0,5–1 г жиру/кг ваги тіла на добу. Рекомендується не перевищувати добову дозу -3 г жиру/кг ваги тіла на добу, що відповідає 15 мл СМОФліпіду 20%/кг ваги тіла на добу. Швидкість інфузії не повинна перевищувати 0,125 г жиру/кг ваги тіла/год.

Недоношеним та новонародженим немовлятам із низькою вагою СМОФліпід необхідно вводити безперервно протягом 24 годин.

Діти

Рекомендується не перевищувати добову дозу 3 г жиру/кг ваги тіла/добу, що відповідає 15 мл СМОФліпіду 20%/кг ваги тіла на добу. Добова доза повинна збільшуватись поступово протягом першого тижня. Швидкість інфузії не повинна перевищувати 0,15 г жиру/кг ваги тіла/год.

Побічні реакції

Після застосування препарату спостерігалися побічні реакції з такою частотою: дуже часто (>1/10;) часто (>1/100,<1/10); нечасто (>1/1000,<1/100); рідко (>1/10000,<1/1000); дуже рідко (<1/10000).

З боку органів дихання:

Рідко: задишка.

З боку травної системи:

Нечасто: відсутність апетиту, нудота, блювання.

З боку судинної системи:

Рідко: артеріальна гіпотензія, гіпертензія.

Загальні побічні реакції та реакції у місці введення:

Часто: незначне збільшення температури тіла.

Нечасто: відчуття холоду.

Рідко: реакції гіперчутливості (анафілактичні реакції, шкірні висипи, уртикарія, почервоніння, головний біль), відчуття жару або холоду, блідість, ціаноз, біль у шиї, спині, кістках, грудях та попереку.

З боку репродуктивної системи:

Дуже рідко: пріапізм.

У разі виникнення побічних реакцій інфузію СМОФліпіду 20% слід припинити або продовжитизнизивши дозу.

Якщо рівень тригліцеридів під час инфузії піднімається вище 3 ммоль/л, введення СМОФліпіду 20% потрібно припинити або, за необхідності, продовжитизнизивши дозу.

При лікуванні поряд з амінокислотами і глюкозою СМОФліпід 20% завжди повинен бути частиною комплексного парентерального харчування. Нудота, блювання і гіперглікемія є симптомами, які пов’язані з умовами парентерального харчування.

Рекомендується проводити моніторинг рівня тригліцеридів і глюкози в крові, щоб уникнути підвищеного рівня, який може бути небезпечним.

Синдром жирового перевантаження:порушення потенціалу для усунення тригліцеридів може призвести до синдрому жирового перевантаження. Необхідно проводити моніторинг зазначеного прояву, який може виникнути у результаті передозування. Також причиноювиникнення синдрому може бути генетично обумовлена індивідуальна особливість обміну речовин, захворювання з порушенням жирового обміну або перенесені хвороби. Синдром може також з’явитися під час тяжкої гіпертригліцеридемії, навіть при рекомендованій швидкості інфузії, і в зв’язку з різкою зміною клінічного стану пацієнта: нирковою недостатністю або інфекцією.

Синдром жирового перевантаження характеризують гіперліпемія, лихоманка, жирова інфільтрація, гепатомегалія у тому числі з жовтяницею, спленомегалія, анемія,лейкопенія, тромбоцитопенія, порушення коагуляції, гемоліз і ретикулоцитоз, порушення функції печінки і кома.

При виникненні ознак синдрому жирового перевантаження інфузію треба припинити.

Передозування

Передозування може спричинити синдром жирового перевантаження у випадку занадто швидкої інфузії або тривалої інфузії при рекомендованій швидкості у зв’язку зі змінами клінічного стану пацієнтів, наприклад виникнення печінкової недостатності або інфекції.

Передозування може призвести до появи побічних ефектів. В цих випадках вливання ліпідів слід припинити або, при необхідності, продовжити знизивши дозу.

Особливості застосування 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає даних про вплив СМОФліпіду 20% в період вагітності і лактації. Немає ніяких досліджень репродуктивної токсичності. СМОФліпід 20% слід застосовувати вагітним і жінкам, які годують груддю, після ретельного обстеження. Препарат слід призначати лише тоді, коли очікуваний сприятливий ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Діти.

Застосовують у педіатричній практиці (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). 

Потенціал для елімінування жиру індивідуальний, і тому потрібний контроль рівня тригліцеридівлікарем. Особливо обережно треба застосовувати хворим з вираженим ризиком гіперліпідемії (наприклад, пацієнтам з високою дозою ліпідів, тяжким сепсисом, новонародженим з низькою масою тіла при народженні). Концентрація тригліцеридів в сироватці крові, як правило, не перевищує 3 ммоль/л під час інфузії. Зниження дози або припинення постачання жирової емульсії слід розглядати, якщо концентрація тригліцеридів в сироватці або плазмі крові під час або після інфузії перевищує 3 ммоль/л. Передозування може спричинити синдром жирового перевантаження.

Цей лікарський засіб містить соєву олію, риб’ячий жир і фосфоліпіди яєчного жовтка, які можуть зрідка викликати алергічні реакції. Перехресна алергічна реакція спостерігається між соєвими бобами і арахісом.

СМОФліпід 20% слід застосовувати з обережністю в умовах порушеного ліпідного обміну, якийможе виникати у пацієнтів з печінковою недостатністю, цукровим діабетом,панкреатитом, порушенням функції печінки, гіпотиреозом і сепсисом.

Клінічні дані щодо хворих з цукровим діабетом або з печінковою недостатністю єобмеженими.

Застосування середньоланцюгових жирних кислот може призвести до метаболічного ацидозу. Цей ризик значною мірою можливо усунути одночасним введенням довголанцюгових жирних кислот, включених до СМОФліпіду 20%. Одночасне призначення вуглеводів сприяє усуненню цієї загрози.

Таким чином, одночасне введення вуглеводів, що містять амінокислоти, рекомендується. Лабораторні дослідження, в основному пов’язані з моніторингом внутрішньовенного харчування,слід проводити регулярно. Вони включають перевірку рівня глюкози в крові, функції печінки, базового кислотного метаболізму, балансу рідини, загальний аналіз крові і електролітів. При будь-якому симптомі анафілактичної реакції (наприклад, висока температура, озноб, висип, задишка) треба негайного припинити інфузію.

СМОФліпід 20% слід обережно застосовувати новонародженим і недоношеним дітям, новонародженимз гіпербілірубінемією і у випадках легеневої гіпертензії. У новонароджених, особливо недоношених, яким парентеральне харчування призначено на тривалий термін, слід перевірити показники крові на тромбоцити, печінкові проби і проби тригліцеридів сироватки.

Високий рівень ліпідів у плазмі крові може впливати на деякі лабораторні аналізи крові, наприклад на рівень гемоглобіну.

Застосування інших лікарських речовин поряд із СМОФліпідом 20%, як правило, слід уникати, крім випадків, коли сумісність відома.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Застосування гепарину в клінічних дозах викликає тимчасове підвищення ліпопротеїнів у кровотоці. Спочатку це може призвести до тимчасового підвищення ліполізу плазми, а потім до зниження рівня тригліцеридів.

СМОФліпід 20%, дотримуючись асептичних умов, можна змішувати з амінокислотою, глюкозою і розчинами електролітів, готуючи розчин для повного парентерального харчування «Все в одному».

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Частки жирової емульсії мають розмір і біологічні властивості, подібні ендогенним хіломікронам. СМОФліпід 20% є джерелом енергії. Соєва олія має високий вміст незамінних жирних кислот. Омега-6-жирні кислоти і лінолева кислота становлять найбільшучастку (55–60%). Альфа-лінолева кислота і омега-3-жирні кислоти становлять майже 8%. Ця частина СМОФліпіду 20% забезпечує необхідну кількість незамінних жирних кислот, які швидко окиснюються і забезпечують організм енергією. Оливкова олія забезпечує, в основному, енергію у вигляді мононенасичених жирних кислот, які є менш схильними до перекисного окиснення, ніж відповідна кількість поліненасиченних жирних кислот. Риб’ячий жир характеризується високим вмістом ейкозапентаєнової кислоти (ЕРА) і докозагексаєнової кислоти (DHA). DHA є важливим структурним компонентом кліткових мембран, в той час як ЕРА є попередником ейкозаноїдів як простагландинів, тромбоксанів та лейкотриєнів.

Вітамін Е захищає ненасичені жирні кислоти від перекисного окиснення ліпідів.

Фармакокінетика. Окремо тригліцериди мають різні швидкості виведення, але СМОФліпід 20% як суміш елімінується швидше, ніж довголанцюгові тригліцериди (LCT) під час інфузії. Оливкова олія має найповільнішу швидкість виведення ніж інші компоненти (трохи повільніше, ніж LCT), а середньоланцюгові тригліцериди (МСТ) — високу швидкість. Риб’ячий жир в суміші з LCT має таку ж швидкість виведення, як і при застосуванні окремо.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості:гомогенна емульсія білогокольору.

Несумісність

Препарат не слід змішувати з іншими лікарськими засобами, за винятком тих що зазначаються у розділі «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій».

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25° С. Не заморожувати.

Термін зберігання після першого відкриттяфлакона не більше 24 годин при температурі 2–8 ° С.

Упаковка

Скляний флакон по 100 мл, по 250 мл або по 500 мл,№ 1 або№10, у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Заявник

Фрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ.

Місцезнаходження

Ельзе-Крьонер-штрассе, 1, 61352, Бад Гомбург, Німеччина.

Виробник

Фрезеніус Кабі Австрія ГмбХ.

Місцезнаходження

Хафнерштрассе 36, 8055 Грац, Австрія.

Дата додавання: 20.03.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на СМОФЛІПИД 20% в містах України

Вінниця 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Вінниця, вул. Антонова, 40А, тел.: +380432605106

Дніпро 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Дніпропетровськ, бульв. Слави, 40, тел.: +380567940024

Житомир 238.66 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 238.66 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Станишівка, шосе Сквирське, 6А

Запоріжжя 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Запоріжжя, вул. Європейська, 5А, тел.: +380612287050

Івано-Франківск 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Івано-Франківськ, вул. Гаркуши Іллі, 24, тел.: +380675604635

Кропивницький 238.66 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 238.66 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Полтавська, 81А, тел.: +380503097952

Львів 288.95 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Львів, вул. Удатного, 5, тел.: +380675680684

Миколаїв 242.78 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 238.66 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 148А/2

Одеса 319.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 284.35 грн./уп.
«АННУШКА» Одеса, вул. Судобудівельна, 13, тел.: +380482322856

Полтава 242.78 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 238.66 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Полтава, вул. Європейська, 35, тел.: +380503026037

Рівне 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Тернопіль 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Харків 247.94 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 238.66 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Харків, вул. Валдайська, 26

Херсон 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Херсон, вул. Привокзальна, 1, тел.: +380552701250

Хмельницький 251.33 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 238.66 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80

Черкаси 246.9 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернівці 285.3 грн./уп.

емул. д/інф. фл. 100 мл № 1, Fresenius Kabi Deutschland GmbH ..... 246.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378