0
UA | RU

Депантол® (Depanthol)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Декспантенол0,1 г
Хлоргексидину біглюконат0,016 г
Допоміжні речовини: макрогол 1500, макрогол 400.
№ UA/12910/01/01 від 01.10.2018
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Депантол — комбінований препарат для місцевого застосування, чинить регенеруючу, антисептичну, метаболічну дію. Хлоргексидин, який входить до складу препарату, активний щодо грампозитивних та грамнегативних бактерій: Chlamidia spp., Ureaplasma spp., Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis, Bacteroides fragilis, Escherichia coli, Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Chlamidia spp., дріжджі, дерматофіти, найпростіші (Trichomonas vaginalis). До препарату слабко чутливими є деякі штами Pseudomonas spp., Proteus spp., а також кислотостійкі форми бактерій, спори бактерій, гриби, віруси.

Декспантенол стимулює регенерацію слизових оболонок, нормалізує клітинний метаболізм, прискорює мітоз та підвищує міцність колагенових волокон. Чинить регенеруючу, вітамінізуючу та протизапальну дію.

Депантол не порушує функціональну активність лактобацил. Зберігає активність (хоча й дещо знижену) за наявності крові, гною.

Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання Депантол

лікування гострих та хронічних вагінітів, ендо-/екзоцервіцитів, у тому числі ускладнених ектопією шийки матки.

Лікування істинних ерозій шийки матки специфічної етіології (у складі комплексної терапії).

Препарат застосовують для покращення регенерації слизової оболонки піхви та шийки матки після деструктивних методів лікування (діатермокоагуляція, кріодеструкція, лазеродеструкція), у післяопераційний, післяпологовий період.

Застосування Депантол

застосовують інтравагінально. Перед застосуванням супозиторій звільняють від блістера. Застосовують дорослим по 1 супозиторію 2 рази на добу протягом 7–10 днів. При потребі можливе продовження курсу лікування до 20 днів. Застосування препарату можливе під час менструації, проте курс лікування доцільно починати після її закінчення або ближче до її завершення (після зменшення кількості виділень).

Діти. Досвіду застосування у дітей немає.

Протипоказання

індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Побічна дія

в окремих випадках при підвищеній індивідуальній чутливості можливі алергічні реакції, включаючи свербіж, печіння, набряк, кров’янисті виділення, нездужання, які минають після відміни препарату.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Особливості застосування

потрапляння гіпохлоритних відбілюючих речовин на тканини, що раніше знаходилися у контакті з препаратом, який містить хлоргексидин, може сприяти появі коричневих плям на тканині.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Застосування не протипоказано у всіх триместрах вагітності та у період годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

препарат несумісний з детергентами, які містять аніонну групу (сапоніни, натрію лаурилсульфат, натрію карбоксиметилцелюлоза) та милами, якщо вони вводяться інтравагінально. Не рекомендується одночасне застосування з йодом.

Передозування

даних про випадки передозування немає. При застосуванні згідно з інструкцією передозування препарату малоймовірне.

Умови зберігання

при температурі не вище 20 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Депантол

Вульвовагініт МКХ N77.1
Гінекологічне обстеження (загальне) (рутинне) МКХ Z01.4
Ерозія й ектропіон шийки матки МКХ N86
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko